0 oy
145 göst.
Diğer kategorisinde (20 puan) tarafından
Kızlar göğüsler terbiye olduktan sonra yani bebeğin ihtiyacı kadar süt salgıladıktan sonra yine çoğalır mı? Ve 3 aydan sonra sütte artış olur mu yani ilk zamanlar bebekte güçsüzdü tam çekemiyodu artık normale dönermi?

Süt arttırıcı ilaç da aldım(solgar b12),benim anca 5 6 saat uyuyunca süt oluyo gün içinde yumuşak :( keşke benimde çok olsaydı kızıma yetebilseydim.

Bu meme psikolojimi bozdu ya..

5 Cevaplar

+1 oy
(2,599 puan) tarafından
Yumusak olmasi sut olmadigi anlamina gelmez. O ilk dogdugu zamanda olan kontrolsuz sut uretimi yok, o yuzden yumusak. Sisedeki sut gibi dusunme, yani ictim bitti ben siseye sut doldurana kadar yok sanma. Bebek cektikce sutler o an uretilir. Sut uretiminin devamliligi icin bol bol emzirin.
-Reklam-
0 oy
(82 puan) tarafından
Anne sütü anlık üretilen bir şey. Bebek emdikçe süt üretilir. Yani memeleriniz yumuşaklığına bakmayın. Benimde öyleydi. Hiçte dolgun olmadı. Günde 4 tane çişli bez alıyorsanız ve bebeğiniz kilo alıyorsa sütünüz yetiyordur. Ha bunlar yoksa mama desteği verirsiniz. Ben çok yıpratmıştım kendimi. Bebeğim biberon kabul etmiyordu çünkü. Mama desteği veremedim. Ama kiloda aldı yani demek ki yetiyomuş. 
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Artar cocuk büyüdükçe artıyor bence bende öyleydi bilmiyorum ama benimki bagimliydi herhalde o yüzden de artmış olabilir ne kadar çok emerse o kadar artar başta çok sütüm vardı ememiyordu taş gibiydi ağrım oluyordu sonra azaldı baya gitti ağladım yok artık doyuramiyorum diye sonra birden fiskirdi 
0 oy
(596 puan) tarafından
Bnce bol bol emzir bol bol su suyu şeyler ye iç  göğüs terbiye olduklatan  zaten emzirdiginde sürekli yumuşak oluyor bnimde 3 saat emzirmedigimde taş kesiliyordu akıyordu sürekli belli saatlerde emziriyorum o sat gelince beni rahatsz ediyordu bnde sütüm az bebeğime yetmiyor diye düşünüyordum öyle düşündükçe olanda gider diye okudum burda öyle düşünmeyi bıraktım kaç aylık bebegin
0 oy
(896 puan) tarafından
Benim bebegimde 3 aylik geçen hafta bestlak damla ve motilium ilaca basladim hangisi fayda etti bilmiyorum 30-40 cc olan sütüm 80-100 cclere cikti ara ara da sagiyorum 

Damlayı gönül rahatlığıyla kullanabilirsin ama motilium ilaci doktoruna bir danış istersen çünkü prospektusunde emziren anneler için uygun değildir yazıyor 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 115 göst.
27 Eylül 2023 Aile kategorisinde Ceylannm (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 191 göst.
11 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 415 göst.
4 Ekim 2022 Aile kategorisinde Esmer anaa (988 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 512 göst.