0 oy
1,137 göst.
Aile kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Eski gonderilerimde de var, kızımın bakıcısı yapma dediğim şeyleri ısrarla yaptığı ve ben kibarca uyariardan sonra ciddiye alınmayınca kadına sert bir çıkış yaptığım için hanımefendiyle aramız açılmıştı. Bir dönem annem bir dönem de kayınvalidem bizde kalınca kadın zaten aşırı yapışık biri olduğu için ikisinin de numarasını falan aldı sürekli konuşuyordu. Bu sorunları ve benle ilgili başka sikayetlerini( dolabımdaki fazla etli pideden ona al dememisim, işten gelince çay kahve içelim dememisim, bayramda aramamisim) anneme de kayınvalideme de anlattı. Benim evimde benim kayınvalideme beni kotuledi. Neyse biz bunla tartıştık defoldu gitti ve o gün kayınvalidemi aramış. Hayır senin derdin ne o gün arıyorsun? Ben bunu kayınvalidemin telefonundan gördüm ve 3-4 gün sonra da kayınvalidem onu aramış..bunlarda da hep 15-20 dk konuşmuşlar. Kayınvalideme sordum o da yok bana hicbi şey demedi diyor. Sizin ne ortak noktamız konuşacak konunuz var da tartistigimiz gün 15 dk konuşuyorsunuz? Kadın resmen beni şikayet etmeye arıyor. Kayınvalidem de bana ama kadın da iyi falan diye kadını ovecekti, ben saydım işte sorunları sürekli konuyu kapatmaya çalışıyor falan. Ve bana yalan söylüyor. O bir kere aradı daha da konuşmadık diyor. Mahalle dedikoducusu kıvamında saçma sapan beklentileri olup benden karşılığını bulamayınca beni anneme kayınvalideme şikayet etmek ne demek ya? Arayıp ağzıma geleni saymak istiyorum ama uzasın da istemiyorum konu. Ve kayınvalideme göre de kadın gül gibi ben kapris yaparak kadını kaçırdım, eminim benim hakkımda bu şekilde düşünüyor. eşim özellikle kadına fazla yüz verdi ve kadin tepemize çıktı kendini bir halt sandı resmen aile isimize burnunu sokacak hale geldi. Ben baştan beri resmiydim hatta bana sen soğuksun dedi ama eşim sağ olsun bu hallere düşürdü 

20 Cevaplar

0 oy
(1,937 puan) tarafından
Bakıcı kaç yaşında eşin niye bu kadar samimi davranıyor normalde onun soğuk olması gerekiyor kayınvaliden ise niye onunla konuşuyor kim ki ne kıymeti var 
(1,618 puan) tarafından
50 küsur yaşındaydı, eşim de aman çocuğuma iyi baksın da ne olursa istediği olsun modundaydi. Fazla yüz verme diye kaç kere dedim bana sen anlayissizsin bile dedi.
(1,937 puan) tarafından
Kovmakla en iyisini yapmışsın o kim ki senin hayatına müdahale ediyor kocan kaynanan bu kadar savunuyor rahatsız olurdum ben kadın olduğu için değil evin hanımı yerine bakıcıyı bu kadar benimsedikleri ve savundukları için
(1,618 puan) tarafından
O kadar yapiskandi ki ve eşimden de yüz bulunca borçlar istedi, çocuğuna ayakkabı aldırdı falan ve evde fazla gördüğü her şeye gözü düşüyordu. Eşim de acıyordu işte. Kadın kendini aileden falan sanıp sürekli millete beni kotuluyordu. Eşim kendi de anladı sonunda kadının seviyesizligini ama benimle onun yüzünden tartışması falan zoruma gidiyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
50 yaşındaki bir bakıcı çocuğuma bişey katmaz diye kabul etmemeliydin.ikincisi herkes haddini bilsin işini yapsın madem bı çalışan.iyiyapmissin o kim de karışıyor .konuşsunlar canim boşver niye takion kafana.baskasinin kotulemesiyle kaynanan sana tavır aliosa zaten ona da mesafe koy
(1,618 puan) tarafından
Eşim öğlenleri eve geliyor ve genç biri olursa bu konuda rahatsızlık olur diye genç birini istemedik. Bir şey katması benim için çok önemli değildi çünkü kızım zaten 1 yaşındaydı ve sadece 3 gün işe gidiyordum, 4 gün ben ilgileniyordum. Eşim benimle kadına karşı tavrım yüzünden tartıştı, benim arkamda durmadı ve en sorunlu kötü kişi olarak ortada ben kaldım. Sonunda gördü gerçek yüzünü
ama sanırım asıl zoruma giden bu ve fazla kafama takıyorum
tarafından
Haklısın canım ozaman tek başına calissin sen çocuğuna bak boşver .kimseye yaranamaasin at yastık altjna al para kocamdan biriktir
0 oy
(886 puan) tarafından
O yaştaki kadinla simtalsiniz uymaz ki zaten tartismaniz cok normal yapma dediklerinin çocuğun gelişimini nasil etkileyeceğini düşünemez çünkü onların zamaninda böyle pediatrik uyarılar yapilmiyordu seni de diplomali bir doktor değil standart anne modeli olarak görüyor. Kendisi de bir anne olduğu için kendi bildiği gibi yetiştiriyor. Senin istediğin gibi olması için sertifikalı bakıcı tutacaksın bilir kişi olmadıkça herkes kendi anneligini konuşturur 
(1,618 puan) tarafından
Evet doğru söylüyorsunuz iyi kötü çocuk doğurup büyüten herkes kendini mükemmel anne görüyor. Parayla bu işi yaptığı için daha farklı bakar ve benim sözüme riayet eder diye düşünüyordum.kendi çocuğu özel eğitime ihtiyaç duyuyor, zihinsel sorunu var ama çocuğunun tanısının bile farkında değil, ilgilenmiyor. Ben kızıma telefon TV izletmiyorum diye bana bı senin mi çocuğun akıllı bizimkiler gerizekali mi diyor.  3 yetişkin çocuğu varken maddi sıkıntı çekiyor çocuklarını vermiyor bizden borç istiyor, ayakkabı istiyor. Madem mükemmel çocuklar yetiştirdin bunlsri yasamazdin demek geçiyor icimden. Benim ondan beklentim sadece ekrandan uzak tutmasiydi ve bu sorun oldu. Sanki kendi zamanında telefonla çocuk büyüttü
(886 puan) tarafından
Nerde yaşıyorsun istersen sana bir bakici önerebilirim
0 oy
(2,148 puan) tarafından
Anlattığına göre sonuna kadar haklisin, bende fazla samimiyeti sevmem. Herkes yerini bilecek. Saygi kalmamis kadinda. Kaynananida kafana takma, o kadinin illaki adı sani unutulcak ailenizde. Ama sen esinde dahil konuyu yanlarindan acarsan negatif insanlarada duygularda yer verirsin hayatinda. Şuan takıyorsun çünkü yeni bir olay ama 1 sene sonra deneyim diyeceksin. Allah iyi insanlar karşına çıkartsın 
(1,618 puan) tarafından
Evet kadın aşırı içli dışlı olmak isteyen biri ve benden başka herkesten yüz buldu, ben kötü oldum en son da. Evet çok dogru diyorsunuz inşallah sinirim geçer de unuturum
0 oy
(2,726 puan) tarafından

Kayinvaliden niye konuşuyor hala . Ortak noktaları da sensin Kayinvalidene malzeme çıkıyor miss gibi :D

(1,618 puan) tarafından
İşte kadın çok iyi ya onlara göre. Ne konuşacaklar beni konuşurlar, zaten buna sinir oluyorum.
(2,726 puan) tarafından
Saçma çok
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Daha oncede soyledimistim enantiklisi kovman su saaten sonra geri gelirse artik hic soz dinlemez
(1,618 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Zaten tartistigimiz gün gitti, bitti her şey. Ben sildim kadının numarasını Annemden,kayınvalidemden, eşimden herkesten sildim. Zaten silerken gördüm kayınvalidemle konuştuğunu. Engelledim ondan hatta hiçbir şekilde iletişim kurmasinlar diye çünkü kayınvalidem yalan söylüyor, yine aramadım der arar falan
0 oy
(993 puan) tarafından
Bu süreçte yeniden bakmaz çocuğa iyi olmuş. Ben önce annelerime söylerim o kadinla konuşmanı istemiyorum diye sonra da kadına söylerim bu şekilde olunca da dedikodumumu yapıyor arayıp diye sürekli içimi kemirirdi
(993 puan) tarafından
Çok mu sevdi sizinkileri :) ben evinde çalıştığım kişiyle kötü olsam daha da muhatap olmayayım diye hepsini engellerim ne konuşup ne paylaşacak annenle kv ile aklıma tek gelen işte sizin gelinde böyle etmeseydi ben bakıyordum yok öyle yok böyle yoksa ne ortak noktaları var hiç
(1,618 puan) tarafından
İşte kendisi suçlu oldugunun farkında ve kendini masum göstermek için sürekli önden konuşuyor ve kendini acindiriyor. Ben onu azarlamisim kötü davranmışın falan, yaptıklarını demiyor, ben eziyet eden olarak gorunuyorum. Dediğiniz gibi gururu olsa ve gerçekten haklı olsa zaten tartışmadan sonra aramazdi. Ben kayınvalideme tartistigimiz demedim bile taa ki kadının aradığını görene kadar.
(993 puan) tarafından
O zman bu kadar ona göre kötü olan kötü davranan kadının tüm ailesinden elini çeksin. Farzedelim haklı ne olacak yani bunu sizinkilere anlatınca bir bakıcı için düşman mı olacak aileler size ne tuhaf ya
(1,618 puan) tarafından
Aileler düşman olmaz ama kayınvalideme göre de ben zaten çocuk konusunda takintiliyim( 50 günlükken elma verdi bebeğime, sonra saçma sapan şeyler yaptı yine hepsine mani oldum) ve kadının bu dedikoduları da işte olayı pekiştirdi. Benim sinirimi bozanlar şeylerden biri de bu
(993 puan) tarafından
Haklsn eşine soyle o halletsin hiç uğraşma ayrıca yuh yani minicik bebeğe de ne verecegini şaşırmış komşumda 3 aylık oğluma çilek ver diyordu birşey olmazmış çilek ya bide alerjik besin kafayı yemiş
0 oy
(3,398 puan) tarafından
Benden tavsiye daha fazla yüz göz olma kayinvalidende annenden numarasini sil engelle sen elini vermisin kolunu kaptirmısın benim kayinvalidemde teyzemde esimin teyzeside cocuk bakiyor boyle birsey ne duydum ne gordum 
(1,618 puan) tarafından
Aynen bu şekilde yaptım zaten. Kayınvalidemden silerken gördüm konuşma geçmişini. Kadına benden başka herkes yüz verdiği için ben kötü oldum
0 oy
(934 puan) tarafından
Çalışana bence yumuşak davranmamak gerekiyor ya
(1,618 puan) tarafından
Ben yapı olarak da soğuk bir insanım, hiç asagilamadim terslemedim ama istediği gibi de samimi olmadım. Anneme de beni soğuk diye de şikayet ediyordu. Benden başka herkes yüz verip tepeye çıkarınca ben kötü oldum işte
0 oy
tarafından
2.kayınvalidelik yapmaya çalışmış sanki. Gönderdiyseniz dert etmeyin bence 
(1,618 puan) tarafından
Evet gönderdim ama kadının arsızca hareketleri ve hadsizligi sinirimi bozuyor. İnşallah takmayı bırakırım
0 oy
(2,481 puan) tarafından
Sonuna kadar haklısın takıldığım ne oldu biliyor musun ? Dolapta ki senin yiyeceklerinden ona ne şimdi yemediysen sonra ısıtıp yersin çalışan kadınsın sonuçta fazla samimiyet her zaman kötü sonuçlar çıkarıyor bir kere daha gördük 
(1,618 puan) tarafından
İşte buna kafası basmıyor, ben kendim yemesem bile ona vermek zorunda değilim. Geçen eşim bı yiyecek getirmişti ve kadına da içinden al demiş. Kadın hepsini almış 2 tane bırakmış, o zaman da aşırı şok olduk. Yani açlıktan öldün falan mı sana ikram edilen şeyi sömürür gibi hepsini alıyorsun. Zaten dilenci gibi isteme huyu da vardı hoşuma gitmeyen ama eşim ihtiyacı vardır şu bu diye diye zaten tepemize çıkardı.
0 oy
(2,393 puan) tarafından

Nedir bu senin bakicidan çektiğin bakıcı sen misin o mu ? Bakicii yakından tanıdığınız biri mi de yol veremiyorsunuz? Aileden biridir ne biliyim komşudur vs defol git diyemiyorsunuz.. 

Ha değil ise bütün suç sende kendi evine bakıcı diye aldığın kişi seni nasıl kendi ailene kötüleye bilir yol ver gitsin zaten senin gibi enayide bulamaz o diğer yazdığın yazilari da okumuştum esinde çok yüz vermiş önce git ailene söyle ben başka birini bulucam diye sonra git kov kadını.. 
Çocuğum alıştı demiştin başka bi yazıda da ama yeni gelecek olana da alışır merak etme ilana da özellikle sevecen dedikodu yapmayan benim kurallarıma uyacak falan diye iyice ekle.
(2,393 puan) tarafından
Pardon kovmuşsun zaten yeni gördüm kovduğunu iyi yapmışsın yol ver gitsin leş kargası iyi olmuş kim ne düşünüyor diye üzülmene gerek yok . Kim ne düşünürse düşünsün cocuk senin çocuğun toksik dedikoducu biriyle kalıp ona çekmemesi için en iyisini yapmissin
(1,618 puan) tarafından
Zaten çocuğumu öyle birine bıraktım diye sonra da çok üzüldüm. Eşim bana sürekli daha iyisini mi bulacaksın çocuk alıştı, buldun da bunuyorsun falan diyordu ve kadın sebebiyle benim anlayışsız olduğumu soyleyip tartisiyordu. Bı tek benim mi çocuğum varmış, millet bakıcı evine birakiyormus çocuğunu. Eşim bana bunu derken ben kadına nasıl laf geçireyim? Eşim anladığı kadının ne mal olduğunu ama benim gerçekten sinirlerim yıprandı.
(2,393 puan) tarafından
Zor da olsa anlamış sonuçta keşke bastan farketseydi diyerek kendinizi daha da yipratmayin boşuna artık yenisi için çok düşünerek karar verin sadece hakkınızda hayirlisi
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Bakıcı resmen senin kaynanan olmuş daha muhatap olma bırak 
(1,618 puan) tarafından
Defoldu kovdum gitti ama işte o gün aramış kaynanamı konuşmuş. Bunu sonradan öğrenince sinirlerim zıpladı
0 oy
tarafından
İsten çıkartın bu kadar istemiyorsaniz
(1,618 puan) tarafından
İşten cikarttik zaten tartışmanın olduğu gün. Aramizda bunlarin geçtiği bir insana daha çocuğumu nasıl emanet edeyim
0 oy
(48,660 puan) tarafından
caktirmadan kayinvalidenden engelle heryerden
(1,618 puan) tarafından
Evet yaptım bunu zaten çünkü kayınvalidem yalan söylüyor 1 kere konuştuk diye. Kendisi de aramış. Önce sadece sildim ama dedim kadın bunu arar belki geri o yüzden engelledim. Sorarsa da derim sen yalan söyledin ben de konuşmayın diye yaptım diye ama sormaya çekinir zaten
(48,660 puan) tarafından
wp den normelden yapaydin kaynanan da adi üstünde kaynana hazir biri gelini kotuluyp bos durur mu
(1,618 puan) tarafından
Evet ikisini de yaptım. Kadın da arsız zaten arama ihtimali yüksek, kayınvalidem bı de bana hicbi şey demedi diyor. Ama işte ara ara da şunu dedi bunu dedi diyor.
0 oy
(520 puan) tarafından
Aynısı bugun başıma geldi inan sinirden duramıyorum saatlerdir  benim evimde bana elini beline koya koya bağırıyor edepsiz kadin o kadar sinirliyim o kadar sinirliyim ki, bende sırf çocuğuma iyi bakılsın diye fazla yüz vermişim ki kendinde bu cesareti bulabildi
(1,618 puan) tarafından
Bu insanlardaki özgüven nerden geliyor ben anlamıyorum. Ben sana çocuğuma bak diye para veriyorsam e.şek gibi benim dediğimi yapmak zorundasın yani. Kendilerini uzman dadı falan sanıyorlar sanırım. Siz neden sorun yaşadınız? Ben asla yüz vermedim eşim sağ olsun onun marifeti.
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Kız sal şu bakıcıyı artık ne takiyon kafaya zaten ağzının payını vermiş göndermişsin her lafın peşine düşme bosver deger mi
(1,618 puan) tarafından
Evet doğru diyorsunuz konusunu kapattım normalde ama kayınvalidemin onla konuştuğunu görünce geri sinirlerim zıpladı
0 oy
(14 puan) tarafından
Kayınvalide in işine geliyor seni kötülemesi birlikte dedikodu yapmak baska açıjlaması yok ben olsam açıkça benim dedikodumu yapmak hoşuna gidiyor galiba derdim
(1,618 puan) tarafından
Bu gönderi niye hortladı bilmiyorum :) kayınvalidemle nerdeyse hiç muhabbetim yok artık. O kadınla benim hakkımda konuşup bir de bana onu övmesi gözümden iyice düşürdü zaten
0 oy
(586 puan) tarafından
Kayın validen kendine yeni gelin bulmasın kız 
(1,618 puan) tarafından
Keşke bulsa da rahatlasak. En son öve öve bitiremediği bir gelin buldu diğer oğluna o da dolandırıcıdan hallice çıktı ağzının payını aldi
0 oy
(1,143 puan) tarafından
Su burnunu karıştırıp karıştırıp elini yikamayan kadinmiydi.tv açıp sürekli telle konuusyordu diyordun .
(1,618 puan) tarafından
Hayır ben değilim o..bu gönderi de ta temmuz ayından

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 219 göst.
26 Nisan 2024 Aile kategorisinde Etkiye tepki (583 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 208 göst.
26 Aralık 2023 Diğer kategorisinde pembesever (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 284 göst.
11 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Duruuu (365 puan) tarafından soruldu