0 oy
485 göst.
Aile kategorisinde (67 puan) tarafından

Üçüncü kez anne olucam insaAllah. İki kızım var Rabbim nasip ederse birde oğlum olucak Allah in izniyle. Kıyafetler çok pahalı evim kira kızım okula baslicak. Rabbime şükür aç değiliz açıkta değiliz ama insan bazen yetişmekte zorlanıyor. Sizce ikinci el bebek kıyafeti giydirmek yanlış bir şey mi olur :(

32 Cevaplar

+3 oy
(864 puan) tarafından

Ben yakinlarimin buyuyen cocuklarinin kiyafetini hep giydirdim kızıma da oğluma da ama disardan birisi verse giydirmezdim bu benim fikrim hepimizin gecim derdi cok Allah yardmcnz olsn :)

-Reklam-
+3 oy
(10,025 puan) tarafından
Neden yanlis olsun :) durumum cok sukur cok iyi ama oglumada kizimada hep 2.el giydirdim. Cocugun yedigi helal giydigi haram hep bunu savunmusumdur
+2 oy
(600 puan) tarafından
Yanlış mi sonuçta giyip ikinci el yapan kişi de bir bebek keşke olsada giydirmek artık kimse kimseye vermiyor herkes satıyor malesef
+1 oy
(2,132 puan) tarafından
Kızım tüp bebek, bir evin bir kızı. Bir tarafın tek torunu, diğer tarafın tek kız torunu.  Yani kıyafet almak isteyen çok ama ben aldırmadım, ikinci el giydirdim. Önemli olan paranın olup olmaması değil bence. Her halükarda ziyan oluyor o para. Ha bayramda veya özel bir günde aldım içimden geçeni, ayakkabılarını kaliteli tercih ettim ama kıyafet hemen küçülüyor hemen kirleniyor
(999 puan) tarafından
+1 maddi durumumuz standartın çok çok üstünde iyi her iki tarafın ilk torunu daha doğmadı , birsuru kıyafet geldi asla hiç birine hayır demedim yıkadım ütüledim dolaba yerleştirdim giydirecegim kızıma . Fazla birşey almadım çok çabuk büyüyorlar diye
0 oy
tarafından
Bence olmaz ben giydirirdim hem giydiriyorum hem de ben aldıklarını satıyorum yardım  ediyorum gerekirse neden olmasın ki 
0 oy
(1,874 puan) tarafından
Neden olsun canım benim ilk çocuğum olacak nasipse ablam çocuklarının zıbınlarını fln getirdi zaten göz açıp kapayıncaya kadar büyüycek ona vereceğim parayı başka ihtiyaçları için kullanırım tabi bende alıcam ama gereksiz fazla almamış olcam. 
0 oy
(23 puan) tarafından
Yanlış birşey değil niye yanlış olsun tertemiz yikar paklar giydirim ben imkanın yoksa yapacak bir şey yok kuzum benimde eskiden oğluma hep ablasının bebeklik kıyafetlerini giydirdim öyle büyutum düşüm hastaneden penbe battaniye yle çıktık 
0 oy
(4,158 puan) tarafından
Yani tanımadığım birinin Bi şeyini alıp giydirmem ablam kız kardeşim çok yakın arkadaşım temiz oldugunu bildiğim o zaman olur ama şansıma kimsenin yakın zamanda doğurduğu yoktu her şeyi sıfırdan aldım sadece bu yaz ona aldıklarım 10 bini geçmiştir eşime dedim daha Bi şey beğenirsem sakın izin verme almama bu yaz giyecek her şeyi fazlasıyla oldu diye gerçi o benden beter borç harç içinde yine de der aşkım bu çok güzel alalım giysin diye 
(600 puan) tarafından
Bari hayırıniza birilerine verin kuculunce
(4,158 puan) tarafından
Canım açıkçası kimse bana vermedi bende eşimin tek maaşı ile her şeyin en iyisini almaya çalısıyorum çocuguma borç harç Bi şekilde geçiniyoruz ona rağmen alıyorum dayanamıyorum çünkü şimdi bi çocugum var ikinciyi düşünmüyorum ama ilerde ne gelir bilemem olurda olursa diye Bi süre kardeşine saklarım çünkü bugün ona aldığım yarın 100 olıyor o zaman alabilir miyim bilemem onun dışında elimden gelen yardımı zaten yapıyorum hayrımıza..
0 oy
(8,910 puan) tarafından
Neden giydirilmesin ayıp mi ben cocugumun çoğu kıyafetini 0 aldım fakat eksik olanları 2.el aldım sonuçta kısa sürede giyecek o kiyfetleri o kadar para verip ziyan etmeye gerek yok 
0 oy
tarafından
Ben akrabam yada komşum verirse temiz insanlarsa alır giydiririm ama onun dışında 2. El giydirmem
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Yoo niye olsun ben de giyiyorum teyzeme veriyolar mesela merdiven silmeye gittigi yerlerden ne markali seyler ben de giyiyorum. Simdi hamileyim simdiden bi bavul kiyafeti var daha ben bisey almadim :)) eskimiyoki zaten bebek kiyafeti 
0 oy
tarafından
Rabbin sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin ben kimsenin bir çigidini iştemiyom ki geri verip lafını eden bir ablaya ve gorumceye sahibim.herseyini sifirdan aldım ve yine alacağım sıfırdan ikinciye hamileyim 
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Benim eşimin durumu iyi ama ikinci el  giydirdim hiç bı sıkıntıda girmedi içime çok şükür çocuk nerden bilecek ikinci el olduğunu 
0 oy
(7,592 puan) tarafından
Temiz ve sağlamsa giydirilir ama bazıları da hakaret eder gibi aşırı eski ve yıpranmış olanları da veriyor o hoş değil bence.
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Neden yanlış olsunki canm giydirmisligim var
0 oy
(1,010 puan) tarafından
Yok vallahi benim ilk bebek oğlan ikinci el temin ettim giyimlerini cidden çok pahalı bir zıbın bile 40 TL mağazalarda iyice temizleyip yıkayıp ütüledikten sonra neden yanlış olsun 
0 oy
(5,021 puan) tarafından
Niye yanlış olsun ki? Valla çocuğun yediği helal giydiği haram der annem çok da doğru bence. Kızım yeğenimin kıyafetleriyle büyüyor resmen. Çok gerekli olan şeyler dışında bişey almıyorum
0 oy
(1,583 puan) tarafından
Bana görümce verir orada başlasın veriyor yani ben üçüncü el giydirmiş oluyorum temiz olduktan sonra giydirilir neden olmasın ki malum geçinmek ahada zorlaşıyor artık 
0 oy
tarafından
Kız neden yanlış olsun. Ben doğru düzgün kıyafet almadım kızıma. Tek kızım yeni 1 yaşına girdi. Kuzenimin görümcesi veriyor öyle. Hepsi de tertemiz. Bir iki kullanılmış. 
0 oy
(3,355 puan) tarafından
Niye yanlış olsun cnm sonuçta kendi evladının  kıyafetlerini  giydiriyorsun  benim kaç  çocuğum  olursa olsun hep giydircem

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 194 göst.
26 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ilkbahar (322 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 231 göst.
12 Mayıs 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Aysegul5656. (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 231 göst.
11 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
77 cevap 875 göst.
2 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Nare88 (114 puan) tarafından soruldu

379,286 soru

11,353,082 cevap

34,824 kullanıcı

...