0 oy
807 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Benim büyük kaynım sevgilisi var evlenmek için kredi çekemiyor faiz oranı yüksek diyor. Benden ve eşimden borç olarak altınımız istiyor evlenmek için bizde vermek istemedik. Ve beni ve eşimi heryerde engelemiş. Ben mecbur değilim vermeye. Güya oda bize nişanda borç para vermiş eşime 15bin ve eşim borcunu verdi zaten. Ama şimdi. Eltimin kolunda altın olcak benim olmicak. Siz olsanız napardınız ne derdiniz. 

30 Cevaplar

+7 oy
(6,919 puan) tarafından
Popişine güvenen evlensın 
(36 puan) tarafından
:))))) en hakli yorum
-Reklam-
0 oy
(237 puan) tarafından
Sizde ona 15 binini geri verin fazlasini yapmayın bence 
tarafından
Verdik zaten. Oda borç istiyor güya oda verecek. Ama kaç sene sonra altın başını almış uçmuş zaten.
(237 puan) tarafından
Valla canım benim eşim 2 tane tam vermişti abisine araba alacakti bence verme yanlış anlama ama abin onu sana geri vermez verse bile çok uğraşırsın dedim çünkü bekar görümcendende kaç tane altın almışlardı kız bir türlü alamadı hepsini aldığı kadarina şükür etti benimkide biraz sözü açıktır ve serttir bana yapamaz o muhabbeti alırım dedi ve gerçekten benim dediğim gibi oldu zaten adam bir kere çalışmayan bir adam bizimkinde akıl yok kaunimda öyle demişti istiyordu abi ver şimdide ben araba Alicam lazım diye ya ben şu an calismiyorum para yok hatta aldığından bile emin değilim kavga etmiştik ben anneme gelmiştim başka sebepten döndüğümde sordum aldım ben onu dedi ama artık doğru yalan bilmiyorum belkide alamadı ezik düşmemek icin öyle dedi
(2,705 puan) tarafından
Emin ol almamistir
0 oy
tarafından
Tabikide vermezdim g tune güvenen evleniyorsa altininida yapsin
0 oy
(2,398 puan) tarafından
Vermem tabiki asla nakit yardım istese belki oda borç 
0 oy
tarafından
Evet kardeşi eşinden abisi olarak yardım destek bekleyebilir ama bu senin altınınla olmaz. Onlar senin mehrin senin rızan varsa verirsin yoksa da zorlayıp daralmanın manası yok.
0 oy
(3,007 puan) tarafından

Kardeşler evlilik aşamasında destek olmak lazım bu zaman da her şey çok zor ama sen yengesin.Yengenin altınlarıni istememeli bence çünkü bunun huzur bozacağini kendi yuva kuracak diye mevcutuda yeni gelinide sıkıntıya sokmamali.

Ayrıca sonradan kuseceginize şimdiden küsmesi daha iyi olmuş bence.
0 oy
(12,565 puan) tarafından
zorundamisiniz vermeyin engellese engellesin
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Yardım edilir de çeyrek olur nakit olur dolar Euro olur verirsin bilezik niye vercen zaten dünya borca gircek altın habire fırlıyor nasıl geri cevirecek
0 oy
tarafından
Evleniyorsa devlet şuan 150 bin tl faizsiz iki yıl sonra ödemeli kredi veriyor sevgisiyle beraber alsa 300 eder gitsin öyle yapsın ne münasebet altınını vericeksin
(1,618 puan) tarafından
Şartları neler acaba benim de kardeşim evlenecek de
(999 puan) tarafından
Daha yürürlüğe girmedi kızlar haberiniz olsun , dolandırılan çok kişi oldu bu durumdan dolayı .
tarafından
Evet e devletten açıklama yapılicak yakında giricek ama takip etsin
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Asla vermem. İmkanına göre harcama yapsın o zaman, kimseye güvenip evlenmesin
0 oy
tarafından
Sizde engel basın bosver insan evlenmeden önce elinde nakit tutar sonra kendi parasına güvenerek düğün yapar millete güvenerek değil belki altininizi alıp vermeyecek ne malum 
0 oy
(1,131 puan) tarafından
Altın almış başını gidiyor hem düğün borcunu hemde senin altınını nasıl ödeyecek, o bilezikler uçup gidecek, zor geri gelir, kaldı ki madem paran yok evlenme yani bı zahmet 
0 oy
(163 puan) tarafından
Ya ne saçmalık .insan mali ile de rezil olur mu oluyor işte töbe yarabbim. 
0 oy
tarafından
annesi babası versin niye sizden istiyorlar
tarafından
Bize bile destek çıkmadı ki kimse eşim düğününü altınını eşyasını hepsini kendi halletti zaten çok şükür
0 oy
(892 puan) tarafından
Helal olsun valla sana engellerse engellesin o altınlar daha geri gelmezdi emin ol 
0 oy
tarafından
Asla vermezdim. 
0 oy
(999 puan) tarafından
2 tane bileziğimi kaynım yaptı ve borç olarak yapmadı hediye etti . Kaynım kaynanam kayinbabam çok iyi insanlar canımı istesin canımı veririm hesabı yani mutlu olmam için çok çaba gösteriyorlar ❤️ eşimde aynı şekilde Allah hepsinden bin kere razı olsun ondan dolayı ben olsam veririm geri dönsün veya dönmesin umrumda olmaz canları sağolsun 
0 oy
(7,939 puan) tarafından
Eğer biraz aklınız varsa vermezsiniz ben yandım sen yanma inanma güvenme sakin verme giden gelmiyo 
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Ama o senin eşinin işi düştüğünde işinizi görmüş nişanınız için yardımcı olmuş bu devirde yuva kurmak kolay değil bence sizde yardımcı olmaliydiniz ayıp olmuş 
tarafından
Valla ben kalkıpta kendi bileziklerini eltim olcak kadının koluna takmam niye takcam ben insan değilmiyim. Kadın sefasını sürsün eşimde borçlarını daha ödesin. Onun kolu altın ben ne takcam peki. KİMSE kabul etmez
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Vermezdim faiz artiyo da altın yerinde mi sayiyo valla bu borc islerinde kimse kimseyle yuz goz olmasin gitsin bankadan alsin. Devletin yardimi vardi evlenenlere onu yapsinlar benim kuzenimde nikahi erkene aldi 150 bin almak icin oyle yapsinlar. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 300 göst.
0 oy
23 cevap 873 göst.
5 Ocak 2022 Aile kategorisinde Simsek21 (1,337 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 386 göst.
0 oy
2 cevap 125 göst.

378,956 soru

11,343,338 cevap