0 oy
359 göst.
Aile kategorisinde (10 puan) tarafından
Kızlar hayırlı geceler gerçekten bunaldım yani anlatıp rahatlamak istiyorum.

Yarın yurt dışından ablam geldi onu ziyaret etmeye köye gitcez eşimle. az önce annesi aradı onunla konuştu yarın köye gidicez dedi sende gel dedi kayın babamda tamam oda gelsin değişiklik olur dedi oda tamam dedi .

Yani gerçekten aileme ne zaman gitsem yanımda götürürüm kimsesi yok tek kalmasın diye ama ablamla dertleşmek oturmak istiyordum biraz anlayış gerekmez mi ya . Eşim de telefonu kapattı gelsin mi annem diyor yani söyledin bir kere dedim ne diyelim gelmemi diyeyim kadına .Kaynanam da asma yaprağı toplarım diyor yani her gittiğimizde topluyor geçen yıl 6 bidon bastık bu sene 3 bidon bastı ben utanıyorum artık ailemden yani sürekli her gittiğimizde yaprak istemesinden ya haksız mıyım ya .

7 Cevaplar

0 oy
(395 puan) tarafından
yazık ya kimsesi yok tek kalmasın demişsin

ne var kigelsin sen ablayla mutfakta oturup sohbet ederken kaynananda annenlerle otursun ne olcak ki 

bence biraz abartmışsın gibime geldi bilmiyorum tabi bu benim düşüncem 

asmada topluyordur zaten annenlere zarari yokturki ne olcak toplasa 
(10 puan) tarafından
Zararından değil zaten o kadar çok topluyor ki üzümlerin üzeri açılıyor ve güneş üzümleri yakıyor babamda bu durumdan rahatsız oluyor ama dile getiremiyor kayınvalidemde güzel yoldum diye sevinip gülüyor bu durum sinir bozmaya başladı ve daha bir yıllık evliyim her gittiğim de götürüyorum bu sefer gelmem deseydi keşke  ablam da kaynanamı bırakıp nasıl benimle içeride köşeye cekilsinki bir de çok sigara içiyor rahatsız oluyorum dile getirsemde faydası yok maglesef
(395 puan) tarafından
vallah ne diye bilirim ki ozaman haklısın bacım yani
eğer üzümleri zarar görmesinde payı varsa tabiki babanda annende sıkıntı alırlar
ozaman eşine söyle annesine söylesin yaprak falan yapma desin çok sigara içme desin
-Reklam-
0 oy
(3,799 puan) tarafından
Aile yalnız kalmak istemem haklısın eşinin sanq sormadan teklif etmesi yannis
(10 puan) tarafından
Evet bende ses etmedim annemin ne zararı olacak diyor anlamıyor ki zarar değil sadece annesini benden iyi tanıyor bu sefer yok deseydi zaten günlük dip dibeyiz
(3,799 puan) tarafından
E daaha ne yapacak senle hep görüyor zateb
0 oy
(15,256 puan) tarafından
Biliyorsun huyunu baştan eşine söyle hatta gerekirse kavgasını et. Annem geleyim diyor yok diyemiyorum diye savunuyorsa da ailesine gidecek demesin bir zahmet her yediğinizi içtiğinizi tuvalete gideceğimizi ailelere duyurmak zorunda değiliz bence 
(10 puan) tarafından
Ya hiç aklıma gelmedi aniden söyledi sende gel diye normalde ilk bana sorardı kaynanamin gelmesi mesele değil ama kaynanam herşeyi abartmayi çok sever bu huyunu sevmiyorum o kadar çok konuşur ki ablamla sohbete sıra gelmez
(15,256 puan) tarafından
Bu seferlik idare et derim ama eşini tembihle bir daha sana sormadan hareket etmesin
(10 puan) tarafından
Artık yapacak birşey yok benim saf eşim yine söyler
(15,256 puan) tarafından
Aynı şeyi tekrar yaparsan anne sen gelme biz bize olalım derim de bu kadar anneci ise bunu annesine demenden korkar belki
(10 puan) tarafından
Yani eşimin  haftada bir tatili var kaynanam ya piknik ister ya gezmek ister ya bize gelin der ya onlar gelir anlamıyorum ki
0 oy
tarafından
Eşimin aileside öyle onların yüzünden köyüme gitmedim. Peşime takilacaklar gene 
(10 puan) tarafından
Ya birde ablam yeni geldi tam düzenini kuramadi yazık ben hadi kardesiyim kusur aramam ama ne bileyim canımı sıktı gece gece . Birde şey diyor belki ablasıyla konusacaktir gelmeyim diyip saniyesinde vazgeçti gelirim diyo belki ne demek bir yıldır görmüyorum ablamı ya
tarafından
İş kocada bitiyo o söylese gelmez
(10 puan) tarafından
Aynen öyle haklısın kocamı uyarmam lazım umarım sabah yalnız gidebiliriz
tarafından
İnşallah gidersiniz
(10 puan) tarafından
İnşallah canm teşekkür ederim
0 oy
(2,195 puan) tarafından
Bu olaydan çok nefret ederim canım benim annem eşimle evlenmemi istemediği için düğünüme falan gelmedi Ben hamileyken geldi benim evime eşime dedim çıkarken al götür anneni dedim annemle yalnız kalıp konuşmak istiyorum vakit geçirmek istiyorum Çok uzun zaman oldu dedim ama annesi laftan anlamadığı gitmedi annemle oturamadık dertleşemedik konuşamadık sonra doğum yaptığım zaman aynı şey oldu yok yani ben bu olaylardan nefret ediyorum gelinmemeli yani ayıptır bu insanın düşünmesi gereken bir şey senin eşin o an Düşünememiş söylemiş olabilir ama onun annesinin Yok oğlum ben gelmeyeyim demesi Yakışık alırdı ne olursa olsun Yani açıkçası eşinde de suç bulmuyorum hani annesi Sonuçta o da gelsin istemiştir ama bunu senin kayınvalidenin düşünmesi gerekiyordu
(10 puan) tarafından
Birde kendi kızıda aynı durumda kaynanası her yere peşinden gelir kayınvalidem kadına demedigini bırakmıyor kuyruk gibi kızımın peşinde diye kendide benim peşimde yani ablam senede bir kez geliyor bir her zaman burda olsa neyse gerçekten gidesim kaçtı .
(2,195 puan) tarafından
Eşine söyle canım sana sormadan davet ettiği gibi geri çevirsin
(10 puan) tarafından
Bilmiyorum o kadar hevesim kaçtı ki kaynanamın küsme huyu var hemen küser
(2,195 puan) tarafından
Küserse küssün canım boşşşverrr
(10 puan) tarafından
Valla artık sıkıldım ya ilgi manyağı kadın
0 oy
(3,628 puan) tarafından
Ablan gelmisse kal bi iki gece babanin evinde nolcak kaynanan ogluyla geri donsun ya da esin onu bırakıp geri gelsin. Gunubirlik ne anliycaksin zaten
(10 puan) tarafından
Ben eşimle gidince kalacaktım birde bu çıktı şimdi başıma dur bakalm ne olcak
0 oy
(1,595 puan) tarafından
İstemediğini bir şekilde belli etmeli yada dile getirmelisin canım daha bir yıllık evlisin Çok yenisin yoksa bunun önünü alamazsin
(10 puan) tarafından
Evet maglsef öyle duruyor geçen o kadar tatlı dille anlattım ama yine aklına girmemis

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 477 göst.
0 oy
10 cevap 265 göst.
27 Eylül 2021 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (11,038 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 645 göst.
0 oy
21 cevap 650 göst.
2 Mart 2023 Aile kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu

397,212 soru

11,880,428 cevap

35,997 kullanıcı

...