0 oy
274 göst.
Aile kategorisinde (51 puan) tarafından

Canlarım ben 10 temmuzda kontörüme gittim doktor bebeği gördü açıkçası bende gördüm kesenin içindeydi vajinadan baktı hatta sonra bileğimi dinledi çok yavaş bir kalp atımı var dedi büyük utrosona yönlendirdi geç olduğu için 11 temmuza kaldı sabahtan tekrar hastaneye gidip utrosana girdim bu seferde ordaki doktor kesenin içinde bişey göremiyorum boş gebelik dedi şok oldum dün görmüştük daha bebeği 5+6 haftasını çıkardı normalde 9+6 olmam lazımdı neyse sonra tekrar doktoruma çıktım girdim sonuçlara baktı boş gebelik dedi sonra zaten sağlıksız bir gebelik olduğunu söylemiştim ben sana dedi oysaki doktor bana böyle bişey söylemedi sonra kürtaj kağıdını verdi elime dedim hocam bu 3. Kürtajım olucak dedim adamın tesellisi şu kilo verirsin şekerini dengelersin tamam Haklı hiç birşey demiyorum ama o psikoloji ile sinir oldum neyse içerden çıktım abim vardı yanımda ağlaya ağlaya yanına gittim eşim evde uyuyordu gece çalıştığı için eve döndük tekrar kürtaj kağıdı elimde yatıım eşimin yanına düşündüm nasıl söylerim diye sonra birden kaldırdım söyledim tabi artık gücümüz çok üzüldü oturdum ağladım dakikalarca sonra tekrar hastaneye gittik acilden giriş yaptık eşim ile o yolu giderken hiç konuşamadık yüzüne bile bakamadım desem yeridir acildeki doktor tekrar ultrason a aldı beni baktı oda kürtaj dedi sinirim iyice bozuldu gülmeye başladım bu sefer adam şaşırdı tabi hocam buda olursa 3. Kürtaj olucak dedim doktor öyle üzüldü ki hemen dedi tıp fakültesine gidin orda daha detaylı bakarlar dedi eşimle konuştuk tıp fakültesi ne götürdü abim bizi annem abim eşim hepimiz gittik baya bekledik sonra randevu aldım girdim içeri tekrar utrasona aldılar beni altaan baktılar baktıkki bebeğim orda :( görüyoruz resmen bebeği orda da 6+2 çıktı haftası çok uzun oldu biliyorum ama kusura bakmayın sonra kalp atışını duyamadık yani kalp atışı yok ve geride kalmış bir bebek sağlıksız olabilir biliyorum kendini herşeye hazırla dediler belki kürtaj gerekir belki gerekmez dediler bir umut ile hastaneden ayrıldık kızlar nasıl olur nasıl gider bilmiyorum ama belkide bebeğimi gördüğüm an o kürtaj masasında yatıyor olucaktım siz siz olun tek doktor ile kalmayın haliniz vaktiniz varsa özele gidin sonuçta bir can var ucunda okuyandan da okumayandan da razı olsun şimdiden ❤️ bebeğimin kağıdınıda bırakıyorum şuraya boş denilen kesemde bir can varmış meğer 

image

8 Cevaplar

0 oy
(1,189 puan) tarafından
Ay kıyamam ya senin adına çok mutlu oldum gerçekten okurken çok duygulandım rabim kucağına almayı nasip etsin senin ismini aklımda tutacam seni sormak için burda ne postlar görüyoruz çocuk istemiyorum diyenleri rabim senin eline aldığın gunleride gostersjn 
(51 puan) tarafından
Canım benim çok sağolasın ben dün duygudan duyguya çok girdim rabbim güldürdü yüzümüzü ama daha yolun başındayız inşallah rabbimin izniyle herşey yoluna girer
(1,189 puan) tarafından
Amin cnm inşallah
-Reklam-
0 oy
(7,425 puan) tarafından
İnsallah saglikli bir gebekik gecirirsin cok sevindim mutlu oldum sizin adiniza
(51 puan) tarafından
İnşallah canım benim cok sağolasın
0 oy
tarafından
İlk başlarda bebişler çok küçük olduğu içşn kalp atışları 7. 8.haftaya kadar duyulamayabiliyor. Bebek göründüğüne göre ve zayıf da olsa kalp atışı olduğuna göre büyük bir ihtimalle geç döllenmedir lütfen bir hafta daha bekleyin sen de çok güzel bir şekilde beslen. Şimdi annenin beslenmesinde ne alakası var ilk 3 ay vücut değolarından beslenir bebekler diyebilirsin ama vücudunu direçnleştir her şekilde bebeğine besin aktarımı sağlar. Devlet hastanelerinde ultrasonlar çok iyi olmadığı için senin durumunu yaşayan bir çok insan var. Bir hafta daha bekle ve özelde bir doktora görün ultrasonunu araştır. İnşallah hayırlı sonuçlarla karşılaşırsın canım benim. Hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin rabbim üzülme lğtfen.
(51 puan) tarafından
Bbekleyeceğiz tabiki yememe ve içmemede dikkat ediyorum beslenmeye de çalışıyorum inşallah hayırlısı olur hakkınızda çok teşekkür ederim yorumunuz için sağolsun ❤️
0 oy
(53 puan) tarafından
Geç döllenme olmuş büyük ihtimalle benimde 6+2 ye kadar bebeği görmedik doktor beni hiç korkutmadi bana her gidişimde kese bos ama bak geçen sefere göre büyümüş kesen gelişmiş diyor du en son 7+6 da kalp atışı ni duyduk  cuma günü yine gidicem şuan 9+2 oldum 
(51 puan) tarafından
Benim aslında 10 . Haftaya girmem gerekiyor ama dün 6+2 gördük haftasını
(53 puan) tarafından
Sağlıkla kucağına alman dileğiyle inşallah
0 oy
(10,784 puan) tarafından
İnşallah herşey çok güzel olur adına.minigin senin mucizen olur .canı gonulden Allah'tan dilerim
(51 puan) tarafından
Amin inşallah kuşum çok sağolun Allah razı olsun ❤️
0 oy
(260 puan) tarafından
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşAllah ❤️
(51 puan) tarafından
İnşallah canım benim çok teşekkür ederim
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Bende 2 kere kürtaj oldum sonra 4 kere daha hamile kaldım 4 çocuğum var.. kuzenim 3 kere kürtaj oldu arka arkaya 4.hamile kaldığında doktor bi iğne verdi hergün kolundan vuruluyordu 9 ay boyunca. Biliyorum bizim için zor oluyor kürtajlar üzülüyoruz ama doktorum üzülme kürtaj olduğun zaman demekki sağlıksız emriyo ki vucut istemiyor atıyor dışarı dedi.ozamn içim rahatlamıştı 
(51 puan) tarafından
Tabikide herşey sağlığımız için hakkınızda hayırlısı olsun
0 oy
(7,928 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım 
(51 puan) tarafından
Amin inşallah canım benim

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 503 göst.
0 oy
15 cevap 828 göst.