0 oy
322 göst.
Diğer kategorisinde (655 puan) tarafından

Merhaba hanımlar benim 3 tane çocuğum var en küçüğü 2,5 aylık bir bebek. Ben şehirde oturuyorum kayınvalidem de aynı şekil görümcem köyden gelmiş burada diş tedavisine uyguluyor sürekli bana gidip geliyorlar hiç müsait misin değil misin gerek duymadan Çat kapı geliyorlar ve saatlerce küçük bebekle onlara yemek yapmakla uğraşıyorum bu bile sorun değil. Kaynanam başlı başına Çok sorunlu biri dün tartışmışlar kızıyla kızı beni aradı dedi çocuklarımi alıp gelip sende kalacağım Ben de başım gözüm üstüne dedim. Ne diyebilirdim ki bir tane 20 yaşında engelli felç bir çocuğu var beyin felci onun dışında 4 kızı daha var bir tanesi 19 diğerleri küçükler bir tanesi de bebek. Bunları tabii ağırlamak 2 ay boyunca beni zorlayacaktır ama yine de bir şey demedim gelin dedim eşime sormuş eşim demiş eşime sorun diye. O da bu yüzden alınganlık yapmış. Üstüne benim onlara gelin dememi de sıcak bulmamış sizce haklı mı bu konuda.

10 Cevaplar

0 oy
(7,121 puan) tarafından
O zman kendisi deseydi eşim bebekli bana zor yetişiyor yok deseydi o kötü olmazda sen kötü olursun o oğulları gün gelir konuşur kusse bile ama sen gelinsin . Sende kendini paralama yardım edip elini ise atsınlar yemeği beraber yapalım de ben supureyim sen sil de 
(655 puan) tarafından
Normalde bana geldiklerinde bir bardak bile kaldırmaz ama yatılı geldiğinde evet haklısın yaptıracağım.
-Reklam-
0 oy
tarafından
esin iyi yapmis esime sorun demekle . kardesi gel demesigi icin alinmis. alinabilir ama esinin yaptigi dogru.. bu arada ver gelenin eline cocugunu o baksin sen yemek yap.. cocuk durmuyorsa yemegi o yapacak mecburen
(655 puan) tarafından
Tabii canım yatılı gelse mecburi yapacak yapmak zorunda ben kendi çocuklarıma zar zor yetişiyorum.
tarafından
Ben olsam yemekleri yaptirirdim çocuğuma kendim bakardım
(655 puan) tarafından
Aynen, bebeğimi emanet edemem hayatta başkasına
0 oy
(8,860 puan) tarafından
İki ay yatılı misafirlik olmaz..çok zorda kaldıkları bir durumsa evdeki her işe ellerini atacaklar.. yemek de yapacaklar temizlik de kusura bakmasınlar. Sen büyüklük yapıp üç çocukla kabul etmişsin zaten her gün her gün onların yemeğine bulaşığına temzilgine yetisemezsin tek başına 
(655 puan) tarafından
Haklısın vallahi canım yetişemem işi gücü bırak maddi olarak da yetişemem bu ekonomide zar zor kendimize bakabiliyoruz. Bu aile bir de nankörler kışta annesi evini tadilata verdi Bir buçuk ay bende kaldı en son kavga ederek gitti.
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Madem sıcak bulmamış gelmeseydi o zaman
(655 puan) tarafından
Gelmediler zaten ve bu yüzden gelmediğini söyledi ki ben kötü şekilde de bir tepki vermedim.
(2,224 puan) tarafından
Boş ver kız iyi olmuş konsa açılırsa ben öyle demedim sen alınganlık yapmışsın abla veya kardeş de geç
(655 puan) tarafından
Aynen canım haklısın öyle dedim zaten bebeğimi alıp eve geldim .
0 oy
(12,943 puan) tarafından
5 çocukla iki ay misafirlik ya millette ne rahatlık var ben bir çocukla baba evinde bir ayda rahat edemedim en son anneme bir daha bu kadar uzun kalmam haberin olsun diyordum
(655 puan) tarafından
Onlar senin kadar ince düşünmüyorlar işte canım , yengeyim ya her türlü kabul etmemi bekliyorlar. 15 yaş benden büyük birde
(12,943 puan) tarafından
Hiç üsteleme hatta bırak öyle bilsinler alınganlık yapıp gelmesinler gitsin kaynananda kalsınlar ha gelirlerse de  ver eline süpürge paspası silip süpürsünler evi bulaşığı falan yıkasınlar sen sadece yemekle uğraş çocuklarına bak. Kayinvalidemler bize geldiler ben hep yaptırdım görümceme
(655 puan) tarafından
Çok iyi yapmışsın canım , kesinlikle bende öyle yapicam cnm . Gelirse gelir herşeye ortak olur , gelmese de illa gel demem :)
0 oy
(2,407 puan) tarafından
O kadar cocukla 2 ay birinxe yatili kalinir mi Allah askina. Her gun mu bu dis tedavisi sacma yani. Bence esin guzelce uyarsin yollasin. Sen dersen kotu olursun. Yollamazsa esinle kotu olursun mutlaka benden demesi.
(655 puan) tarafından
Aynen bende olsam rahat edemem , henüz gelmediler daha inşallah gelmezler. Tüm dişlerine komple implant yapacağı için baya uzun sürüyormuş.daha önce yapmışti sorun çıktı dişlerinde bu sefer başka bir klinikte yapacak baştan. Velhasıl ne yapıyorsa onunlarla beraber bizimde başımız ağrıyor.
(2,407 puan) tarafından
Hic yuz verme bence esin gelmeden konussun. Gerekirse gidip gelsin canim 2 ay az mi sacmalik yani.
0 oy
tarafından
Eşin ince düşünmüş. Ne güzel hanıma sor demiş. 

Tabi öyle demesi lazım. Bunun neyine alınıyor.

Birde senin gel demeni neden soğuk buluyor anlamadım.

O kadar kişiyi ağırlamak kolaymi. Kahkahalarla mi karsilayacaksin ne bekliyoki.

Millette bulupta bunuyo ha
(655 puan) tarafından
Yemin o kadar iyi acikladinki durumu aynen bu şekilde. Neymiş kardeşim niye eşine soruyor tabiki soracak ikimizin evi ve ben yorulacam en çok. Üstüne kırmızı halı sermemi bekliyor herhalde yoluna. Gel başım gözüm üstüne dedim daha ne denilirki . Bu insanlar da bi acayip kendilerini ne sanıyorsa , ki mecburda değilim. Kimse değil.
tarafından
Boşver kız hiç takılma.
Begenmiyorsa gelmesin
(655 puan) tarafından
Aynen öyle cnm
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Tövbe estağfurullah ne değişik insanlar var yaaa...
(655 puan) tarafından
Hemde o biçim
0 oy
(246 puan) tarafından
Annesiyle gecinemeyen gelinle mi iki ay gecinecek emin ol şimdi seni cekistiriyor cekistirecek yeni biri olunca anne kız barışır cephe almak için sana 
(655 puan) tarafından
Zaten herşeye kırılan sürekli küsen bir yapısı var.
0 oy
(12,960 puan) tarafından
Gelme de diyemezsin ki nasıl diyeceksin 

Allah yardımsın olsun inşallah çok kalmazlar 
(655 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 187 göst.
21 Aralık 2021 Aile kategorisinde hanimeli (479 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 468 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde Sevgii-iyilestirir-8 (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 107 göst.
26 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Balbazar (913 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 132 göst.
19 Mayıs 2022 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,173 soru

11,350,004 cevap

34,817 kullanıcı

...