0 oy
134 göst.
Diğer kategorisinde (1,937 puan) tarafından
Kızlar bir yerden bize 15 kilo kiraz geldi Çok fazla verebilecek kimsem de yok şu anda buzdolabında hep kuru yiyecekleri koyduğum için dolu gerçi O kadarını da yiyemeyiz de zaten reçel yapsam buzdolabına atsam bile yerim yok o kadar derin dondurucum var oraya koysam daha sonra hava serinlediğinde alsam reçel yapsam olur mu daha önce hiç yaptınız mı ya da mesela canım istedi çıkarsam yesem tadında bir bozukluk olur mu

9 Cevaplar

0 oy
(7,612 puan) tarafından
Of ayni sknti dolapta 2 kasa kiraz var dagittm daha var yiyormda bitmior curuyecek recel nasil yaoilir bi bakacam aklima getirdin saol
(1,937 puan) tarafından
Canım reçeli ben bire bir yapıyorum şekerli seviyoruz eğer şekerli sevmiyorsan kirazlarında şekerinin yettiğini düşünüyorsan bir kiloya yarım kilo şeker koyabilirsin birde limon tuzu ama ben ne yapacağım
(7,612 puan) tarafından
Buzluga koyunca olmaz bence cnm bilmiom ama
(7,612 puan) tarafından
Bu arada kirazlar asiri tatli cnm az koyulur galiba seker
(1,937 puan) tarafından
Ya koyup daha sonra keklere pastalara kullanan insanları biliyorum ama reçel yapanları hiç duymadım ben de
(1,937 puan) tarafından
Benimkiler o kadar tatlı değil ya bir de biz şekerli seviyoruz Bu yüzden genelde bire bir yapıyorum
-Reklam-
0 oy
(3,897 puan) tarafından
Bunu ben anneme vişne için sormuştum da  kızım ben denedim olmuyor bir tuhaf oluyor dediydi.
(1,937 puan) tarafından
Yemek için mi reçel için mi
(3,897 puan) tarafından
Her ikisi için de.
(1,937 puan) tarafından
Öyle mi
0 oy
(10,036 puan) tarafından
Visne al karistir komposto yap konserve kapat kisin bol bol icersiniz
(1,937 puan) tarafından
Canım adana'dayız şu anda 42 derece yaptığım kavanozların maalesef ki bozulur denedim geçen sene bir kavanoz yapmıştım gerisini dolaba attım o bozuldu yani çöp oldu olmaz mı derin dondurucuda
(10,036 puan) tarafından
Kiz konservedemi bozuluyo. Derin dondurucuya at kisin cikarir kaynatirsin ama kirazin tek basina cok tadi olmaz
(1,937 puan) tarafından
Evet ya Adana o kadar çok sıcak ki onda bile bozuldu maalesef Bir de benim böyle hani serin bir yerim de yok evim çok sıcak maalesef canım reçel yapacağım hani çok da tadı fark eder mi sence bir şekere bulayacağım katacağım
0 oy
tarafından
Teyzem gil öyle yiyorlar canım istedikleri zaman çıkartıyorlar yiyebilirsin de reçel yada meyve suyu da yapabilirsin 
(1,937 puan) tarafından
Canım Yukarıda bir tadı değişiyor falan demiş hiç öyle bir şey denk geldi mi peki
tarafından
Bizimkiler severek yiyor vala canım ben de meyve suyu yapyorum tadı değişmiyor
(1,937 puan) tarafından
Anladım canım O zaman sabah gücüme kuvvet deyip çekirdeklerinden çıkartayım sonra da atayım teşekkür ederim canım
tarafından
Çekirdeklerini ayıklamıyorum ben ama tercih meselesi tabı birde reçel yapcaksan ayırmak gerekir❤️
(1,937 puan) tarafından
Aynen canım reçel olacağı için ayıklamazsam bu sefer bana sıkıntı olur çünkü donan bir şey eridiği zaman ister istemez çok yumuşar
0 oy
(993 puan) tarafından
Bizimde kiraz bahçesi vardı sağolsun eşimin halası yollamisti bende dağıtıp kalanı reçel yapmıştım kavanozda vakumlayip sonra yedikçe çıkardım hatta hediye de götürmüştüm :) 
(1,937 puan) tarafından
İyi etmişsin hoş etmişsin de işte 42 derecede yapılan kavanoz da çöp oluyor maalesef geçen sene denedim bir tane çöpe gitti yani hava serinleyene kadar benim onları bir yerde muhafaza etmem gerekiyor buzdolabım küçük kuru yiyeceklerimi hep katmışım kurtlanıyor diye
(993 puan) tarafından
Kiyamm valla haklsndir dolapta saklanmalı yada serin yerde haklsn ben Kütahya'dayim bizim serin altta depolarimiz var evin içinde de kiler o yüzden sknti olmuyor senin için zor olmazsa tanıdık tanımadık dağıt gitsin yapacak birşey yok
(1,937 puan) tarafından
Bakalım canım
0 oy
(486 puan) tarafından
Ben bir kase koymuştum Buzluğa soğuk vuruyor iyi olmuyor ama tatlılarda sos yapmak için browni yapmak için koymuştum ben o yüzden sorun olmuyor benim için hatta çilek de koydum 
(1,937 puan) tarafından
Tadı değişiyor değil mi Ama reçel yapacağım yani Çok da fark eder mi acaba dediğin gibi diğer türlü yapanları çok duydum ben ama reçel bilemedim
(486 puan) tarafından
Ocakta piştiği için sos tadında çokta sorun olmuyor Çilekli dondurma falan yaparım diye de koymuştum kirazı da Browni için koydum vişneler çıksın onuda koyucam ben sürekli tatlı yaptığım için iyi oluyor siz de biraz öyle atabilirsiniz reçellik nasıl olur bilemiyorum ama soğuk vuruyor buzlukta onu diyeyim
(1,937 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(4,228 puan) tarafından
Canim biz yaptik oldu. Visne zamani annem koye gitmisti bana 5 kg al ayikla buzluga at dedi :) ben de iste yikadim cekirdegini falan ayikladim attim. Cikardi yapti her zaman ki gibi olmustu.
(1,937 puan) tarafından
Öyle mi sağ ol canım ben de öyle yaparım
0 oy
(12 puan) tarafından
Cnm sanırım adanadaymissin dışarda olmaz bozulur. Bnde Adana da oturuyorum aşırı sicak .buzluk atıp çıkarınca da iyi olmuyi diyolae verck komşu falan kimse yok mu 
(1,937 puan) tarafından
Maalesef canım ya herkes getirmiş yani tanıdığım kimse de yok maalesef Adana'da oturuyorsun Sen de bilirsin şu anda cehennem sıcağı var burada
(12 puan) tarafından
Klimasız asla oturmuyo 1 saat dışarıda koy yine kuflenir
(1,937 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
tarafından
Yok ya tuhaf bı tadı oluyor vişneden her ikisi  oluyorda kiraz ne reçeli iyi oluyor ne de buzlukta tadı kaçıyor hiç uğraşma.komsularina ver yesinler parkta dağıt çocuklara daha sevaba girersin 
(1,937 puan) tarafından
Biz kiraz reçelini çok severiz ya ama derin dondurucu da nasıl oluyor bilmiyorum
tarafından
Himm seversen tazeden yap dondurucuya atma canim .hem kokuyo gibi hem tadı gidio.cozulsun diyosun su gibi oluyo içi denedim ben kaldirdim attım çöpe fazla değildi bahçeden toplamıştım hani belki tatlı üstüne süs koyarım falan diye ama malesefff hüsran.
(1,937 puan) tarafından
Anladım canım ya hava çok sıcak olduğu için buralarda maalesef şu anda kavanoz yapılmıyor direkt bozuluyor yani buzdolabında yerim yok yapsam buzdolabına saklasam bakalım canım hayırlısı
tarafından
Kiraz kurusu gibi bişey olurmu bilemedim hani çileği falan kurutuyorlar elmayı falan o da olurmu bilemedim:))

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 72 göst.
14 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Seymenn (1,043 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 184 göst.
25 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 152 göst.
18 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Annne3 (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 92 göst.

379,749 soru

11,368,194 cevap

34,850 kullanıcı

...