0 oy
358 göst.
Diğer kategorisinde (65 puan) tarafından
Kızlar merhaba  nasıl anlatsam bilemiyorum buraya üye olduğumda ilk postumda uzunca bahsetmiştim eşimin ailesi hakkında. Eşimle iyi anlaşıyorum ama ailesi yüzünden daha önceleri çok tartıştık eşim pastacı ben de Kpss ye çalışan atanamamis öğretmen sınava çalışırken onalrin anlayissizliklari konusunda sorunlar yaşadım . Ama asıl sorunun şu olduğunu görmeye başladım zamanla eşimin ailesi hep biz biz diyen bı aile . Mesela işte annemin yanına gitmiştim ne kadar kalcakmisim eşim ne yapcakmis gibi göndermeler yapmışlardı ama annesi beni arayıp köye cagriyordu yardım etmem konusunda da bir şeyler gönderme yapıyordu yani ozaman peki eşim napcakti acaba burda yalnız ? . Neyse zaten sınav yüzünden gidemedim görümcem Rize de Trabzon'a geldi eltim de burda Trabzon da bizim yasadigimiz yerde eltim çağırmış ben çok cagiramadim ders çalışırken haliyle evin çok temiz olmuyor filan görümcem emrivaki yaparak bize de uğradı sonra annesi hemen aradı eşimi ablana ne ikram ettiniz oda meyve koyduğumuzu söyledi ki ablası eltimde yemek yemiş bizde dışardan söylemiştik o gün fazla ders bakmıştım basım agriyordu filan annesi hemen aradi eşimi işte ne ikram ettiniz filan oda meyve dedi güzel şeyler ikram etseydiniz ya tarzı bir şeyler dedi . Sonra yine sınavdan önce yengesi aradı beni ben köye gönderiyordum seni kaynananın yanına ben geldim senden önce gel de kaynanla dur biraz filan dedi hani ona ne çalışıyorum boş oldugumda giderim filan ne bileyim.. Yengelerine filan uğradık mi Allah etmesin ki hep köye ne Zaman gitcem diye soruyorlar hep aynı şeyi dediğim halde birde hep şunu soyluyorlar atanamazsan da atanamazsın daha girmezsin sınava oturur çocuk bakarsın diyorlar . Kayınvalidem de öyle her telefon konuşmasında olmazsa olmaz yapacak birşey var mı he olmazsa napacan he diye sert sert konuşuyor ben anlamadım bunlar ne istiyorlar dertleri ne . Birde şuan annem de köyde anannemin yanına geçti şimdi bunlar onu da alttan alta soruyorlar annemin yanına gitcem mi gibisine veya ilk hangi tarafa gidecek böyle direk sormuyorlar da ağzımı ariyorlar . Daha önceki olaylar ve bunlar birleşince diyorum bu aile saf kötü bir aile yoksa ben mi abartiyorum ? Ben bu aileden nasıl kurtulurum nasıl başa çıkarım bir yol yordam öğretin ne olur.

9 Cevaplar

+2 oy
(5,703 puan) tarafından
İlk postunu bilmiyorum ama sen o aileyi bile bile gittin aile içine tek bir kişi bir aileyi değiştiremez sin ya ayak uyduracak sın yada güzelce çizgini belli edip müdahale ettirmiyecek ve mesafe koyacak sın kafana da takmayacaksın 
(65 puan) tarafından
Bile bile gitmedim nerden bileyim ailesi böyle insanlar çok fenalar çok  . Mesafe başta koymamistim sonradan koydum böyle olunca ama yine aynilwr
(65 puan) tarafından
Bu arada ilk postumu biliyorsun belki hatırlarsın şimdi deyince . Ben mi kötü niyetliyim abartiyorum diye üst üste iki post açmıştım sende benim haklı oldugumu ama haklı olduguma inanmadigim için takıntılı olduğumu soylemistin ,:D
(5,703 puan) tarafından
Hatırlayamadım bakayım en iyisi ☺️
(5,703 puan) tarafından
Evet baktım şimdi hala aynı düşüncede yim ☺️ takıntılı birisin maalesef kötü görünmek istemiyorsun ama rahatsızsın da bu şekilde devam etmez
-Reklam-
+1 oy
(4,216 puan) tarafından
Senin ilk postunu hatırlıyorum kimseyi dinleme bosver eşin ne diyor seninle oturup konuşabilen biri mi eğer öyleyse kimseyi takma kafana kayanayada gidersin ailene de gidersin atanirisn atanmazsin hayat senin hayatin ister çocuk yaparsın ister gezer dolaşırsin evin barkin ayriysa kapat kapini kim ne derse desin boşver burda önemli olan eşinle arandaki diyalog onu kendine ne kadar yakin tutarsan o kadar iyi
(4,216 puan) tarafından
Beni dinle şimdi kocana şikayet etmeyi acilen birak onun yanında asla ailesine kötü bişey deme saygida kusur etme zaten eşinle evindesin birak onlar konuşsun böyle ailenin her dediği gidip sikayet gibi anlatirsan eşinin gözündeki değerin düşer sen iyi kız rolu yap eşinle keyfine bak gerisini boşver gitsin canları cehheneme konuşur konuşur susar
(65 puan) tarafından
Ya ama inan öyle bunaliyorum öyle üzülüyorum ki insanlar gerçekten böyle kötü olabiliyorlar mı ya .
(4,216 puan) tarafından
Evet canim malesef insanlar çok kötü hatta senin eşinin ailesi iyi bile olabilir hergun burda neler okuyoruz sen darlaninca buraya yaz bana yaz ama esine anlatma annene anlat kiz kardeşin varsa ona anlat yada Allah'a havale et boşver
(65 puan) tarafından
ya daha çok şey var aslında anlatmadığım . daha kötüleri var tabi biliyorum okuyorum ama bunlar da kötü niyetli insanlar hep benciler . Ne diyeyim ben hep şimdiye kadar eşime söyledim ama artık söylemeyeceğim haklısın
(4,216 puan) tarafından
Söyledikçe sen hakisz olacan kötü olacan boşver Allah'a havale et kafana takma sen takmayınca onlar daha da dertlenicek merak etme kendilerini yiyip dursunlar
+1 oy
(1,703 puan) tarafından
Ya anlatma bir şeyini bilmesinler çalıştığını bile sınav hakkında bir şey sorsakarda geçiştir cevap verme bölgelerinden her şeyini gizle özelini anlatma yorum yapma hakkı verme , mümkün olduğunca mesafe koy aranıza ,eşini de tembihle her şeyinizi sonradan öğrensinler yaa en güzeli 
(65 puan) tarafından
Ya her şeyi soruyorlar çok meraklılar onlarda var tabi de orda anlatmadım meraklarını bir bilsen sasarsin birde birseyi biri duyunca hepsi duyuyor . Ne bileyim böyle insanlar bilsem calistigimi hiç söylemezdim bir dahaki sefere söylemeyeceğim inşallah
(65 puan) tarafından
Birde bana sormazlarsa eşime sorarlar o anlatır her şeyi resmen iki dakika karşı karşıya gelirsin ya sorguya tutulursun
0 oy
(360 puan) tarafından
Kime ne ikram edeceğimi bilirim ben kaç yaşında kadınım soylemenize gerek yok de düz bir ses tonuyla. Ve kpss sınavın nasıl geçti ?
(65 puan) tarafından
Ya neler oldu sınava çalışırken ben bunlar yüzünden calisamadim ki istediğim gibi ilk oturum güzel geçmedi ÖABT de 6 agustos da bakalım
Ozaman yeni gelin gibi durmuyor muşum böyle yaşımdan büyük duruyormusum öyle alttan laflar soktular bana ama asla direk söylemeyerek ne kadar üzüldüm ne kadar ağladım asla helal etmiyorum ben bunlara hakkımı. Ki eşim de benden on yaş büyük bir de
(65 puan) tarafından
Zaten ben evlenmeden anlamam lazım di ***** kafam o cadı anası biz nisanliyken eltim hakkında diyordu ki bana gelmeden direk anasına aşıyor işte ne beklersin böyle insandan . Ama nasıl bir şans hepsi aynı hepsi değişik ya bir tane mi iyi insan olmaz aralarında ?
(360 puan) tarafından
Sen cevap vermedikçe bu iş uzar . Aranızda kültür farkı var sanırım o yüzden cevabınızı ona göre verin. Benim kayinvalidemlerde başta o tarz davranıyordu şimdi yavaş yavaş düzelmeye başladılar ki hala alttan laf söylemeleri var
0 oy
(2,704 puan) tarafından
İyi mi kotu mu bilmem de ic islerime bu kadar karistirmam 
(65 puan) tarafından
Basta pek bilmediğimden iyi niyetle yaklaşıp samimi oldum baktım her şeye karisiyorlar mesafe koydum ama yine aynilar ve her şeyi merak ediyorlar sorguya çekiyorlar fenalar . Biri bir şey duyuyor ya bakmışsın hepsinin haberi var
0 oy
(1,650 puan) tarafından
Ins atanirsinda uzaklaşırsın yoksa başka nasıl kurtulcan
0 oy
(392 puan) tarafından
Önceki postundan biliyorum da canım madem bu kadar çok okumak istiyordun keşke sende evlenmek yerine okumayı tercih etseydin hiç bu sıkıntıları çekmezdin mesleğini eline aldıktan sonra evlenseydin o tarafa da bişey diyemiyorum en nihayetinde gelinlerisin onlarda gelinlerinin evine gelmek hürmet hizmet görmek istiyorlardır 
(65 puan) tarafından
Her şeye karışmak istemeleri ben kendi aileme gidince gözlerine batması ama kendileri için hizmete cagirmalari mi normal ?. Ailevi sorunlar yüzünden bir an önce evlenmeyi seçtim analtsam şimdi çok uzayacak . ..
(65 puan) tarafından
Ayrıca gelinlik demek hizmet mi herşeyin bir zamanı var . Sınavım bitti bak şimdi gidip köye yardım edeceğim zaten ama bunun dillendirilmesi bir seylere karisilmasi vb hosmu onlar böyle yapmasa ben seve seve kendim isteyerek gidecektim ama şimdi bana cehhennem gibi gelecek.
(65 puan) tarafından
Birde eşim bana söz verdi ona güvendim biraz da işte her şeyi yapacam ders çalışabilme için şöyle boyle ... Ben de diyorum keşke aile evinde babama katlansaydim da yine de evlenmeseydim diye...
(392 puan) tarafından
Sende haklısın ne diyim Allah yardımcın olsun
0 oy
(13,191 puan) tarafından
Saf kötülük değil bu saf bencillik kendi işlerine nasıl gelirse öyleler hemen hemen her eş ailesi de geline böyle maalesef gecen kayinvalidem ben artık onların kızı oldum de diyor güya beni çok seviyorlar bende ne münasebet ben babamın kızıyım dedim bozuldu 
(65 puan) tarafından
Evet bazı kısımları bencillik ama bazı kısımları kötülük hani kendileri yapamamış diye benimde eve tıkalı kalıp çocuk bakmamı istiyorlar gibi geliyor hem ne alaka çocuğum olsa da yine çalışacağım ne hadle söylüyorlar bunu da bilmiyorum . Çok iyi demişsiniz .
(13,191 puan) tarafından
Yani gidecen onlara hizmet edecen onlar ne isterse onu yapacan onların kontrolünde kalacaksın istekler bu tabiki kötülük ama sebebi bencillik
0 oy
(8,330 puan) tarafından
Prangalarından kurtulursun diye korkuyorlar. Dua edinde kızlar atansın su bacımız onlara inat.
(65 puan) tarafından
Banada öyle geliyor bacım nolursun sen dualarında banada yer et Allah rızası için . Kimin duası kabul olur belli olmaz. Zaten ben kendi şehrimden kalkıp buralara geldim bunların arasına düştüm bir tane kendi kimsem yok burda . Onlarda iyi insanlar olsa alışmam kolay olurdu ama tam tersi fesatında fesatı insanlar..
(8,330 puan) tarafından
Hepsi imtihan işte kardeşim sen nerelisin onlar nereli acaba insallah kazanırsın
(65 puan) tarafından
Ben Bursa doğumluyum ve Bursa da yaşıyoruz ama aslen Artvin Yusufeli annem babam yani ve onlarla karşılıklı köyler eşimin ailesi ile
(65 puan) tarafından
Şuan Trabzondayiz eşimin çoğu akrabasida burda
(8,330 puan) tarafından
Hmm karadeniz insanında da var demek ki böyle insanlar. Herkeste bir hasetlik Allah yardım etsin

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 315 göst.
5 Şubat 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 365 göst.
0 oy
9 cevap 586 göst.
17 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Elvinimm21 (1,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,883 göst.
9 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Aygün24 (1,337 puan) tarafından soruldu