0 oy
472 göst.
Diğer kategorisinde (164 puan) tarafından
Kızlar doktorum kürtaj demişti boş gebelik için kese var bebek yoktu ama ben çok korkuyorum kürtaj olmak istemiyorum bunun başka Bi yolu yok mu  Bi arkadaşım söyledi düşük yapılabilmesi için ilaçlar varmış hatta benim kahverengi lekelerin bile geliyo suanda 3gun üst üste ama doktorum kürtaj diyo herhangi bi ilaçtan bahsetmedi :(

13 Cevaplar

0 oy
(5,634 puan) tarafından
Neden kürtaj istemiyorsun neyden korkuyorsun?? 

Ben oldum hiç korkulacak bir şey yok 
(164 puan) tarafından
Cevrem kürtaj doğumdan bile çok kötü diyo hep öyle Bi psikoloji yaotim bilmiyorum korku var içimde bide ilk defa yasicam ilk olunca bilmediğim bisey daha da korkutuyor tabi :(
(1,072 puan) tarafından
Sen korkutmuslar ben 2 kez oldum uyudum uyandım resmen ne bir acı sızı ne bir zorluk. Tek zorluğu piskolojik olarak ağır geldi
(5,634 puan) tarafından
Korkulacak hiç bir şey yok uyutarak yapsalar tabi canlı bilmiyorum. Doğum gibi şu şekilde oluyo çok dikkatli olman gerekir soğuk almaman lazım lohusa kadın gibi oluyor sun çünkü. Kürtaj dan sonra hiç ağrım sızım olmadı hatta beni kandırıyorlar mı acaba yapamadılar mı derdim :-):-)
(164 puan) tarafından
Umarım benimde öyle olur ya gerçekten dogumda hiç bu kadar korkmamistim
(5,634 puan) tarafından
Olur olur korkma dikkat et kendine sıcak tut ayağını ve canlı yapılmasına izin verme
-Reklam-
0 oy
(472 puan) tarafından
Benim de aynısı olmuştu canım Doktor dedi istiyorsan git evde adet olurmuş gibi olursun ama inanılmaz kanama oluyor ve içinde kalıyor Bence Kürtaj olup içini temizletsen daha iyi daha çabuk hamile kalırsın
(467 puan) tarafından
Aynn cnm benide korkuttular ama sen kimseyi dinleme git
(164 puan) tarafından
Kurtaj olduktan sonra tekrar mı kürtaj oldunuz acaba 2kez demissiniz
(467 puan) tarafından
Yk cnm tkrr hamile kaldım 10 haftalıktı kalbi durmuştu
(164 puan) tarafından
Anladım canım çok zor Allahim hepimizin yardımcısı olsun inşallah düşmanımın başına vermesin Allahim cidden :(
(467 puan) tarafından
Amin inşşh
0 oy
(886 puan) tarafından
İlaçla dusuk yapınca icerde parça kalabiliyor tekrar hamile kalmak istiyorsan kürtaj daha iyi bir seçim olabilir 
(164 puan) tarafından
Eğer öyleyse kesin kürtaj olurum ben şimdi ilaçla dusukten daha çok korktum ben öbür türlü dusunememistim
(886 puan) tarafından
Ablam ilaçla düşük yapti birde kürtaj oldu inan kürtaj cok daha kolay öteki türlü 10-15 gün sancı çekersin geçmiş olsun canım
(164 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol yorum için kurtaj olucam iyikide sormusum buraya Bi srkadasimin ağzına baktım Bi an ilaçları düşünerek düşük yapmayı düşünmüştüm
(2 puan) tarafından
Canm bu ilaçla düşügü hangi durumlarda yapıyorlar
0 oy
(57 puan) tarafından
Öncelikle çok geçmiş olsun 1 kürtaj bir tane de ilaçla düşük yaşadım düşük yapmak çok zor benim içerde parça kalmadı ama çok ağrı çektim  sonrasında 10 gün boyunca hep parçalı bir şekilde kanamam oldu en azından kürtajdan sonra daha çabuk toparlaniyorsun bence ikisi de zor ama kürtaj bir tık daha kolay geçiyor
(164 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım size de kürtaj psikoljik olarak daha zor geçiyor aslında Allahim bidaha yaşatmasın inşallah zor :( bende anladım ki kürtaj olmak benim için daha iyi oluxak
(57 puan) tarafından
Amin inşallah canım çok teşekkür ederim  rabbim sana da bir daha yaşatmasın bide benim doktor ihmalinden oldu kayıplar o yüzden daha çok yıprandım olsun sağlık olsun şimdi 11+1 hamileyim Allah'ın izniyle buna bişey olmaz inşallah
(164 puan) tarafından
Sağlıkla kucağına al inşallah canım umarım bende yakın zaman da buraya iyi haberlerle gelirim :(
(57 puan) tarafından
Hiç umudunu kesme canım üzme kendini biliyorum çok zor bir süreç ama emin ol vakti zamanı ne zamansa o zaman hayırlısıyla gelir inşallah minik ♥️
(164 puan) tarafından
Amin canım benim inşallah ❤❤
0 oy
(916 puan) tarafından
Kürtajı anlamıyorsun bile bayıltıyorlar zaten bitince kalkıp gidiyorsun. 
(164 puan) tarafından
Beni çevrem korkuttu hep ya oyuzden böyle düşündüm ama iyikide buraya sormusum içim biraz da olsa rahatladı
(916 puan) tarafından
Yok canım hiç korkma eskiden bayıltmadan yapılıyodmuş ondan öyle demişlerdir. Hiç bir şey anlamıyorsun
(164 puan) tarafından
İnşallah öyle olur canım ya gerçi doğru şimdi devir değişti vakumla felan yapıyorlarmış sanırım eskiden bildiğin kazıyorlarmış:/
0 oy
tarafından
İmkanın varsa özelde anestezi alarak ol hiç hissetmezsin cok geçmiş olsun 
(164 puan) tarafından
Devlet anestezi yapmıyor mu canim
0 oy
(7,121 puan) tarafından
İyi de senin içinde parça kalsa organlarını zehirliyor . Hem bende öldüm kürtaj hiç bir ağrısı sızısı olmadı 
(164 puan) tarafından
Anladım canım bende kutaj olucam diğer türlü ilaçla da aynı saniyodum ama degilmis
0 oy
tarafından
Kurtajda bir şey yok ki bayiltiyorlar duymuyorsun. Sonrasında öyle abartılacak bir ağrım kanamam da olmadı.
(164 puan) tarafından
Bende kürtajla olucam canım inşallah bende zorlanmam :(
tarafından
Yani boş keseymis benim 18 haftalik canlı bebeğe yaptılar kurtaj psikolojik olarak çok kötü bisi. Özel de oldum ben devlette anestezilimi onu sorabilirsin
(164 puan) tarafından
Aslında benim özel de memnun kaldığım doktorum var orada istiyorum kendimi güvende hissedebilirim o şekilde ama para çok geldi bana suan düşünüyorum ne yaoicagimi yoksa hemen gidip olmam lazım
tarafından
Ben ozelde oldum evet parası çok ama kafam rahattı sonrasında sorun yaşamadım.
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Dogumdan bile cok kotu diyen arkadas ikisini de yaşadimi bacisi keske dogumlar kurtaj gibi gecseydi o zaman ben iki kere kurtaj oldum biri narkozlu biri narkozssuz evet aci cekiyosun adet sancisi gibi ama dayanilmayacak bi aci olsa dr yaparmi sence kiz benim aci eşigim cok azdir ben dayandiysam herkes dayanir emin ol oyle aman aman da saatlerce uzun surmuyo gozunu korkutma canim benim 
(164 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim yorum için canım içim rahatladı buraya iyikide sormuşum valla bende kürtaj olucam ilaç felan hiç o ise giremem
0 oy
(86 puan) tarafından
Canım korkulacak bisi yokki bayiltiyorlar zaten bende yaşadım hiç bişey hissetmedim uyandığımda hemen kalkip üstümü giymek istedim şap diye bayıldım ha bayılma nedenide aniden kalkmam
(2,687 puan) tarafından
Yok bacim korkma allahin izniyle durumunu anlat gerekiyosa narkozlu ol
(164 puan) tarafından
Öyle yapicam canım narkozlu olucam:(
(86 puan) tarafından
Kurtajdan sonra narkozun etkisiyle yanimdaki arkadaş bagira bagira şarkı söylüyordu halay tarzı çok gülmüştüm
(164 puan) tarafından
Evet narkozlu sacmaliyolar diyolar bende ilk kez yasicam ne tür saçmalarım hiç Bi fikrim yok :)
(2,687 puan) tarafından
Bende kocam nerdeeee kocam nerdeeee demişimm az ayilir gibi oluncada kirk kere abimi aradin mi demisim :))
0 oy
(2,704 puan) tarafından
İyi kanamadan olmeden doktora yetiste hey Allahım ya
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Icinin temizlenmesi icin ilac verseler de kurtaj net bi sekilde yapiliyo yani yapilmamasi gibi bi durum soz konusu degil. 2 kez kurtaj oldum. 1. Kurtajda sanki canli canli beni parcalara ayirdilar oyle kotuydu odaya giderken bayıldım. 2. Kurtajda ise oylece tavani seyrettim hissetmedim hic. Yani o cevrendeki kurtaj dogumdan zor diyen sahislar hem dogum yapip hemde kurtaj oldular mi kiyasliyolar? Herkesin aci esigi farkli olsugu gibi her dogumda veya her kurtajda dda farkliliklar olabiliyo. Ve tavsiyem cok korkuyosan eger ozelde yaptirabilirsin.
(164 puan) tarafından
Öyle olucak canım güvendiğim memnun kaldığım Bi doktor var oda özelde zaten o yspicak
(1,223 puan) tarafından
O zaman icin rahat olsun canım. Doktoruna guveniyosan ve zaten özelde istege bagli uyutularak ta yapılıyo. Hic korkma
0 oy
(7,193 puan) tarafından
Narkozlu kürtaj çok rahat kesinlikle düşükle uğraşma daha da psikolojik sıkıntıya girersin  . Benim 6 haftalık bebeğimin kalbi durmustu Aralık ayında oldum hiç sorun yaşamadım girdim narkozlu oldum işlem bitince uyandım zaten sedyeye kendim geçtim beş dk dinlenip evime geldim normal adet görür gibi kanama yaşadım geçti gitti sıfır ağrı ile 
(164 puan) tarafından
Ay inşallah benimde öyle olur ya gözümü korkuttulsr bu kurtajdan:/
(7,193 puan) tarafından
Canım canlı kürtaj acılı zaten onu kesinlikle olma bazı devlet hastaneleri narkoz vermiyor mesela benim yakınımda olan yapmadı ben uzakta olana gittim eğer hiç bir şekilde yapan yoksa kıy parana özelde ol canından önemli hiç bir para birimi yok
(164 puan) tarafından
Yarın sabah 9da gidicem canım özelde olucam bakalım:(

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 66 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde eminbaby2023 (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 54 göst.
21 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mina (2,615 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 62 göst.
29 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mina (2,615 puan) tarafından soruldu