0 oy
864 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar boyum 1.68 kilom 95 zayıflamak istiyorum ama zayıflayamıyorum 1 cocugum var dogumdan önce 68 kiloydum cocuktan sonra böyle oldum pskolojık olarak cok yoruldum beni gören herkes sanki yüzüme degil kilom bakıyor 21 yasındayım herkes daha cok gencsin zayıfla diyor herkes zayıf olmak zorunda mı bende istiyorum şöyle 60 65 kg olmayı ama olmuyor yapamıyorum 

45 Cevaplar

0 oy
(48,695 puan) tarafından
ben zorundayim olsam cok guzel olur ama gitmiyo.kilollar senin yaşın küçük verirsin belli bir yastan sonra alinan kilolar gitmiyo
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yaşın çok genç manken olmak zorunda değilsin dost acı söyler kendim için bile söylüyorum bunu ama en azından biraz kilo vermek zorundayız 1.65 boyum var 81 kiloya düşmüşüm 89 dum çabaladım dahada vermem gereken kilo çok. Sağlığı etkiliyor ayakkabımı giyerken eğilirken zorlanıyorum giydiğim yakışmıyor. Genciz biz neden fiziğimiz güzel olmasın.. Bende yemek yemeyi çok seviyorum ama dikkat ediyorum un, ekmek, makarna, pilav abur cubur bunları yemiyorum çok csnım isterse göz hakkım kadarını alıyorum o kadar.. 

Bende hep senin gibi hissediyorum zayıf fiziği güzel birini görünce imreniyorm 
0 oy
(9,007 puan) tarafından
Sağlık için zayıflaman gerekir ama bunu millet dedi diye değil sağlığın için yapman gerekir. 
0 oy
(4,314 puan) tarafından
Şöyle elbette ki zorunda değil, ama vücut kitle endeksiniz baya yüksek. Yani sağlıklısız. Çok erken yaşta başta karaciğer olmak üzere iç organ yağlanmanız başlar. Kolesterol, diyabet ve vasküler hastalıklara yatkınlığınız artar. Bu yüzden evet herkes makul bir zayıflıkta olmalı
0 oy
(1,013 puan) tarafından
97.500 den 80 e düştüm.bnde 2 çocuktan snra çok kilo aldım ama ramazan ayında verdim.baktim olmuyor hiç biseyw sigamiyorum
0 oy
(472 puan) tarafından
Yaparsın canım Kendini ona odakla sabah mesela lesi yapabilirsin 45 dakika yemeni içmene dikkat ettin mi emin ol veriyorsun kiraz sapı çayı kayısı çayı bunları içebilirsin Çünkü ben diyetisyeni gittim Oradan biliyorum
0 oy
(996 puan) tarafından
Ilk dogumumda 98 kilodan 68e dusmustum. Dogum yaptim cocugum 2 yasina falan gelmisti baktim 100 kilo oluyorum duuur dedim.Nerdeyse 2-3senemi aldi 30 kilo vermek. Diyete spora asılmadigim icin ama kontrollü gittim. Daha da devam ederdim de tekrar hamilelik olunca biraktim.Ikinci dogumda yine ayni oldu . Bir sene gecti 94 kilo ciktim yine gidiyorum 100 kiloya yine dur dedim bakalim bu kac senemi alacak :))  83 kilo falanim suanda. Yemeyi de seviyorum katı diyet gibi yapamiyorum ama yediklerime dikkat etmeye calisiyorum. Saatlere dikkat ediyorum. Bazen kaciriyorum ama ipin ucunu tutarsan tekrardan toparliyorsun. Bence sende kafanda bitir olayi önce. Internetten hurma diyetini arastir yapabilirsen eger şu 90lardan bi kurtul keyfin yerine gelsin sonra da kendine bi yol ciz. Mutlaka verirsin
0 oy
(812 puan) tarafından
Bnde hamilelıgmden dolayı 95e cıktım suan 87yim yeni 2.3 aydr dkkat ediyorum ınsallah eski kıloma donerım bn 70lerdeydım snın eski kılon gayet güzelmş kendine inan pes etme dyetısyene gt kndın ıcın yap kımse ıcın deıl
0 oy
(210 puan) tarafından
Başkalarının senin nasıl gördüğü değil sen kendini nasıl görmek istiyorsan öyle  yap.... olmuyor edemiyorum arkasına sığınma destek al yada kendin çabala ver kilo gerçekten kötü şimdi hamileyim diye şişiyorum normal evet bu durum ama 34 yaşına kadar hep zayıf olduğum için bu görüntu beni zorluyor ama güzel şeyleri düşününce hepsi bitip gidecek diyorum motive önemli  sende motive ol kendin için harekete geç 
0 oy
tarafından
Aman boşver kız milleti bende hamile kalmadan önce 55 kiloydum hamilelik de 15 kilo aldım doğumdan sonra da aldım boyum 1.63 kilom 70 hiç umrumda değil kimse valla :D sende boşkoyyy deki ben böyle mutluyum 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Yapamam dediğin sürece olmaz zaten elalemi bırak önce kendi sağlığın için basarmalisin inan istediğin sürece basaramayacagin birsey yok 

Bismillah de başla 
0 oy
(859 puan) tarafından
Bende kilo istiyorum 10 kilo bana versen yeter vallahi bende çıldırcam yok cünkü ben zor alıyorum 
tarafından
Aaa hiç sıkışma hemen adresimi verim
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Zayıf olmak xorunda değil tabi  bizene senden ama sen o yaşta o kilo ile cok yorulursun
0 oy
tarafından
Evet herkes zayıf olmak zorunda
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Olmak istiyorsan olman lazım 

Biri zayifla deyince hop diye uçmaz kilolar senin içinden gelmesi lazım ben mesela aşırı seri kilo verebiliyorum spor+kafein şeklinde gidince şuan 5 6 kg fazlam var ama canım spor yapmak istemiyor sıcaktan biri bisey derse de umurumda olmaz bu sebepten çünkü içimden gelmiyor
0 oy
(486 puan) tarafından
23 yaşındayım bir çocuğum var 61 kiloydum evlenirken evlendikten sonra 70 kilo oldum hamile kaldım 96 kiloya çıktım doğma girdim 85 e düştüm şimdi diyetteyim bir sene sonra ancak yapabildim 5 Kilo verdim artık eski kendimi özledim benimde boyum 1.68 gerçekten yaşımız çok genç kilo veremezsek ilerisi için çok sıkıntılı olucak yaşlılık hastalık tekrardan çocuk düşünürsek falan obeziteye giricek 
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Biraz daha hırs yap kendine üstüne düşünce istersen yaparsın söyle düşü kilo mu dikkat etmezsen azalmaz üstüne koyar gider sonrasında vermek daha da zor olur.

Yeme düzeni biraz spor bol su yesil cay rezene vs derken bi süre yap sonra bunu hep yap hayatında biraz yapıp bırakma o yüzden 1 ay bisey yemeden aç kalana kadar mesele porsiyon küçült ve bunu hayatına yay
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Sağlığın için zayıf değil ama ideal kolonda olmak zorundasın bunu yazıyorum diye bende idealimde değilim ama azmettim93ten 83e iki ayda indim sonra devam edemedim hamile kaldım bı dogurim aynen gene devam edicem hem daha 21yasindasin ideal kilona 6-7ayda kavuşursun azmet yeterki bide diyetisyenle çalış daha rahat kilo verirsin daha istikrarlı olursun saçma sapan kilo verdiren caylarada sakın kanma tamammi sağlığından olursun 
0 oy
tarafından
Canım yanlış anlama elbette herkes fit olmak zorunda değil ama yaşına ve boyuna göre bencede biraz fazlasin herşeyden önce sağlığın için gerekirse diyestisyene gitmelisin güzellik fizik herşey gelir sağlık gelmez yaşam kaliten değişir eminim böylede çok guzelsindir ama kendin için bunu yapman gerek basarabilirsin
0 oy
(6,375 puan) tarafından
Bu yaşta bu kiloda olursan ilerleyen yaşlarda iki katı olursun. İnsanlar 200 kilodan zayıflıyor sen neden yapamayan ki canım iste yeter ki 
(6,375 puan) tarafından
Ay şimdi yorumlarda gördüm hem zayıflayamiyorum diyorsun hem abur cubur çok yiyorum diyorsun ee normal zayiflayamaman. Benim azıcık göbeğim çıktı hemen verdim. Yani kimse zayif olmak zorunda değil ama görsellikte önemli. Giydiğin yakışmaz bi kere.

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 441 göst.
0 oy
32 cevap 429 göst.
29 Mart 2022 Kültür-Sanat kategorisinde M. Nur (812 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 435 göst.
0 oy
5 cevap 159 göst.
22 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,216 soru