0 oy
378 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kizlar bugün ilk gün . Komple bezi çıkardım. Teyzemler bezi bı kereden çıkar dediler . Normalde tuvalete gidelim uf yapacam diyodu . Bugün başlayayım dedim . Allah'ım yok 10 kere gittik yapmıyor. Sürekli pantolona yapmış 6-7 pantolon yıkadım sabahtan beri. Kizlar öğlen uykusunda da yaptı altina hazır değil mi . Sürekli söylüyorum annecim uf gelse söyle tuvalette yapalım diye . Yokkkk.  

26 aylık 

16 Cevaplar

0 oy
(2,804 puan) tarafından
Uff ne kız çiş de daha kolay :))) kim ilk günden ogresmiş de sende öğretesin :))) sabir li ol bide bu sıcakta ne pantolonu giydir kilit yada şort daha kolay siyirirsin
tarafından
Çiş de diyo ama büyüğe üf yaptım diyo.  Büyüğü yapiyo ya parçadan akmasın dedim:( kaynanamın evinde yaşıyorum evi batırır falan
-Reklam-
0 oy
(3,550 puan) tarafından
Cok normal ilk gun sakin ol canim hemen hadi gidelim yapalim demesini mi bekledin
tarafından
Bilmem bı kere de olsa gittiğimizde yapsa keşke
(3,550 puan) tarafından
İlk kez 4.gun yapti benim oglum 7.gunde soyledi cis diye
(3,550 puan) tarafından
Gunde 50 kere sort yikiyodum
0 oy
(2,012 puan) tarafından
Daha dur ilk gun cnm ben 1 ay uğraştım ne krizler gecirdim neler denedim neler  ama cok sukur ogrendi sonunda 
tarafından
Of hiç sabrım yok :( az önce de çiş yaptı
0 oy
(1,223 puan) tarafından

Tatlim kendin de hazir degilsin konusmandan anladigim uzere. Bebegin de demeekki daha hazir degil. Oncelikle alistirrmma asamasinda sakin sabirli ve her turlu seye hazirlikli olmalisin. Kacirabilir tutamayabilir veya yaptiktan sonra soyleyebilir. Biz 2 kez denedik olmadi ustune gitmedik sonra kendisi soyledi masallah diyin lütfen <3 o gun kendiliginsen soyledi ve o gunden beri hem gece hem gunduz bezi biraktik cok sukur hic kacirmadi daha 1 kez bile. 

tarafından
Maşallah Süphan Allah
tarafından
Kaç aylıktı öğrendiğinde cnm
(1,223 puan) tarafından
3 yas olmasina 1 ay var. Biz 2 bucuk yasinda denedik basarisiz oldu sonra yine denedik yine basarisiz olunca bezlemee devam ettik belli ki hazir degildi. Daha sonra kendiliginden soyledi ve bende cok saskinim bu kadar kolay ogrendigine
tarafından
Of sinir krizi geçiriyorum ben ama :( tuvalette yapmiyo çıktıktan sonra yapiyo
(1,223 puan) tarafından
Bizim ilk denememizde oyle yapmisti oglumda gozume bakarak cisini yapip guluyodu ama dedigim gibi sinir krızi gecirdigine gore sendde hazir degilsiin seninde hazir olman ve bu tur olasi durumlara acik olman gerekiyo eger tuvalet egitimi vericeksen. Ve zamani var ddaha demeekki biraz daha beklemeyi dene ve bu sure zarfinda tuvalet egitimi ile ilgili cizgi filmler sarkilar kitaplar var
0 oy
tarafından
Ya dur daha bismillah. İlk günden bu duruma geldiysennn bir hafta sonra nolck
0 oy
(7,272 puan) tarafından
İlk günden yapmaz ki canım ama cazibeli hale getirebilirsin ben ilk günler şeker artı steker yapistiririm yaptiginda ikinci gün sabah yine yaptı altına bak yine kirlendi filan dedim anlattım sonra cisi yaptı ama büyüğünü tuttu yapmadı altina yaptı hep yaptığında ödülü çift verdim onada öyle alıştı 
tarafından
Kız diyorum ben de hadi yap alkış yapalım sana şeker vericem falan ama yok
0 oy
tarafından
Benim oğlumda 27 aylık olacak yarın. 

Bugün bezi çıkardım tamamen 1 kere lazımlığa yaptı 4 kere altına işedi hazır değiliz diye düşündüm geri bağladım hata ettim farkındayım ama mecbur kaldım 
tarafından
4 kere olsa iyi en az 8-9 pantolon ıslak şuan
0 oy
(404 puan) tarafından
Demekki daha hazır değil bi süre sonra tekrar başla.ben kilot bez ile başlatmıştım sen zoru seçmişsin.bezi üşütme diye takıyoruz demiştim.altına yapman için değil demiştim.günde bir iki kez denedim başlarda haftaya arttırdım sonraki hafta daha sık oturttum bi süre sonra mesaj gidiyo beyne.üç yaşa yakın sıkma bırakma kasları daha aktif oluyor iki yaş bence erken.ben üç yaşta öğrettim ikisinede.sen yorulursun yıpranırsın böyle.sen beni dinle .
tarafından
Bez alicam en iyisi
0 oy
(415 puan) tarafından
32 aylık bır haftadr ugrasyorm ben hala ustune ypıyor bugun 3/4kez ısedı ustune hergun bır makıne camasır net olarak cıkyor. Dha solemedi hiç arada bır lazımlıga da ypıyor o sekılde ilerliyoruz. Brn gece bexını takıyorum cnku asla uyanmıyor ve gece cok çiş ypıyor yanı. 
0 oy
tarafından
Kız dur daha bismillah bacım ☺ ilk gün 20 defa şortunu yıkadığımı bilirim sabırlı ol pes etme hemen
(2 puan) tarafından
Hee şifrem gitti giremedim ki şifre gelince bakarım olmadı yazarım sana canım
tarafından
Gözümden bir şey kacar mi benim ☺☺☺ tamam kuzum görmezsen de yazarım sana ben yine ☺
tarafından
Canim benim de çok korkuyordu hatta iki gün boyunca altına bile yapmadı vardı büyük tuvaleti belliydi kendini çok sıkıyordu kabız olacak diye korktum altına yap dedim ona da izin verdim yok yapmam dedi ağladı sürekli karnım ağrıyor diye burda post açtım hatta postum duruyor kuzu istersen bakabilirsin sağolsun bir arkadaş dedi ki bir tane bezini ser lazimliğinin üstüne öyle dene bakalım dedi hemen aldım bir bez açtım lazimliğinin üstünde gel annecim burda otur burda yap dedim ağladı yine ama güzellikle anlattım konuştum her iki ellerinden tuttum biraz cesaretlendirdim baktim yaptı vallahi ama baya uğraştım konuştum hep yapınca da çok afedersin keçi kakasi gibi yapmış zaten gösterdim bak annecim yaptın ne güzel yapmasan karnın ağrıyacak hasta olursun dedim tamam dedi aldım bezini klozete döktüm sifona da beraber bastık bay bay yaptı şeker de verdim çok mutlu oldu o gün bugündür birdaha korkmadi hiç altına da kaçırmadı canım hep geldiği gibi lazimliğa koşuyor benden önce ☺

Al balım kopyala yapıştır yaptım ☺☺☺
(2 puan) tarafından
Ayy ne güzel ya maşallah benimkide bir kere yaptı zorla yaptırdım yaptıktan sonra çok ağladı kakam gitti geri getir diye ondan sonrada yapmadı kakası gelince bez getiriyor beze yapıyor orda hata yaptım işte bez takmıycaktım ama karnı falan ağrıdı dayanamadım taktım birde dediğin gibi yapıyım inşallah başarılı oluruz teşekkür ederim kuzum ☺️
tarafından
Puhahahaaaaa kakamı geri mi getir dedi oyyy kurban olurum vereneee ☺☺☺☺ kıyamam yaa nasıl bir şeyse bu kaka da bizi perişan etti vallahi kuzum çok zorlandım ama çok şükür başardık darısı sizin başınıza inşallah dene bakalım balım inşallah yapar ☺❤
0 oy
(3,889 puan) tarafından
Öncelikle alıştırma kulodu kullanmanı önerrim bırazda tuvalette oyala. Hiç yaomadı mı tuvalete az da olsa
0 oy
(9,248 puan) tarafından
Kuzum ilk günden kriz  geçirmeye başladıysan sen direkt pes et :)
(9,248 puan) tarafından
Vallahi ya :D hemen cart cart uyarı :Djdg
tarafından
Sonradan bildirim geldi post kapandıktan sonra sinir oldum acaba kim ne yazdı ☺☺
(9,248 puan) tarafından
Aynen bende, onlqri mailden okuyabiliyorsun aslında ama yorum yaparken altta ki tik yerini isaretlemek lazm ☺️
tarafından
Aaa o nasıl oluyor ben hiç görmedim bak tık yer neresi oluyor ☺
(9,248 puan) tarafından
Şuan msj yazarken altta bi yazı çıkmıyor mu benimkinden sonra bir yorum eklenirse bana bildir die :)
0 oy
(15,269 puan) tarafından
Böyle böyle ogrnecek. Bence tuvalet eğitimini en çok zorlaştıran hazır olmadığını düşündürtrn şey tuvaletten lazimliktan korkması. Ama bu senin dediklerin illaki olacak. 6 7 pantolon yikadiysan iyi gene maşallah..ben kış günü 12 13 tane yikamistim kuruması da.zor oluyodu. Şimdi kurur kurur gider hemen. 1 2 haftaya halllolur belki de daha bile kısa sürer sizinki 
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Bende bir haftadır alistirdm iyi gidiyor simdi bugun ben sofradan kalkana kadar kızım  pijamasna yaptı.. bid3 öyle akıllı ki gidip parkeye oturuyor:) sende sakin ol canm belki hazir deyildir eger anlıyorsa kızına söyle sen abla oldun ablalar altina yapmaz tuvalete gider diye belki heves eder
0 oy
(229 puan) tarafından
Kız dur daha bismillah bnmki 1 haftada öğrendi 27 aylık ilk günler çok kaçırdı olabilir yani
0 oy
(26 puan) tarafından

Sakin ol dostum :) hepimiz o yoldan geçtik ne döşek yıkadım ne yataklar nevresimler attım üç çocuk büyüdü ama gel bana sor bak akillanmadim dördüncüyu doguracam:P o yüzden gayet normal sabırlı ol emin ol bikac gün sonra kendiliğinden yapacak öğrenecek evde batarsa batsın yapacak bişey yok çocuklarımızın canı sağolsun.

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 595 göst.
13 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 863 göst.
19 Mart 2021 Diğer kategorisinde yigitinannesi0 (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 268 göst.
21 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Lavanta... (232 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 44 göst.
21 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sermir (314 puan) tarafından soruldu

380,716 soru

11,398,862 cevap

34,923 kullanıcı

...