0 oy
115 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,152 puan) tarafından
Kızlar bu sıcakta yenilmez dedim ama eşimin isteği üzerine bugün yapıyorum işim içinde mümkünse fasulye olsun dedi bide sulu olsun:)) dedi 

Çünkü bir türlü kıvamını tutturamıyorum sadece 10 dakikada düdüklüde pişirdim yine de fazla pişmişler yokmu öyle kolay bir püf nokta :D

4 Cevaplar

0 oy
(12,668 puan) tarafından
Daha bu sene öğrendim yapmayı o da bazen oluyor bazen olmuyor

Klasik yemeklerinizi beceremiyorum pek
-Reklam-
0 oy
(154 puan) tarafından

Tencerede pişir askoo :D çok yardımcı oldum demi hjhjhkhkjkhjj  bn çok pişmiş ve kuru severim o yüzden düdüklü kullanırım ama tencere ne kadar pidirirsrm pişir diri bırakıyor 

(2,152 puan) tarafından
Aynen ya hep kafamda geç pişiyor diye kodlanmış ama bu sefer tencerede yaparım
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Fasulyeleri cok mu hasliyosun. Ben once duduklude bos suda fasulyeleri 5 -10 dakika hasliyorum. Daha sonra dudukluye yag sogan salca koyup kavuruyorum kusbasi eti koyup biraz daha kavuruyorum daha sonra fasulyeleri ekliyorum ve suyunu biraz userini gecicek sekilde koyuyorum 20 dakika pisiriyorum. Tane tane suyu kivami nefis oluyo normalde ben kuru bakliyat ve kirmizi et asla yemezdim senelerdir :) ama kendim yapmaya basladim baslayali yiyorum. Fasulheler eriyo sanirim oyle anladim dogru mu? Oyleyse cok pisiriyosundur kac dakika pisiriyosun
(2,152 puan) tarafından
Düdüklü nde ses geldikten 10 dakika sonra kapattım ama yine de fazla pişmişti senin yaptığın gibi denemedim ama bu sefer aklımdan öyle de dennerim
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Ayy ben mukkemmmell yaparimmm 

Dudukluye gerek yok 

Dermason fasulyeyi al hiç bekletme ben bekletmiyorum küçük olduğu için çabuk oluyor 

Ne kadar yapmak istiyorsan önce yıka sonra at suya kaynat ilk suyunuz dök gazı çıksın hoşlansın başka kaba al

Soğan doğra 2 3 tane boyutuna göre ben küçük alıyorum çünkü

Onu öldür içine bir buçuk yemek kaşığı un at kokusu çıkana kadar kavurun

Sonra salça at domates biber ayrı varsa her birinden 2 yemek kaşığı istersen o sırada içine yesil biber kırmızı kapya biber at çok yakışıyor

Ben bide kuru domates koyuyorum önce ılık suda bekletiyorum onu sonra kesip atiyorum içine

Sonra suyunu at kaynar su çok koyma ama kıvamlı olsun çok fazla koyu olursa ekleme yaparsın sonrasında,

Sonra baharatlarıni at içine 3 tane de küp şeker koy

Et suyu varsa et suyu koy yoksa et bulyon at bi tane 

Ennfessss parmaklarınızi yersiniz :D
(2,393 puan) tarafından
Çok haşlama ilk hasladığın suyunu attığın zaman fasulueyeyi bi tur soğuk sudan geçir şoklanıyor dagilmaz
(2,152 puan) tarafından
Evet sanırım hatayı çok pişirmekte yapıyorum biz etli yapıyoruz genellikle unu da ilk defa senden duyuyorum deneyeceğim bakalım
(2,393 puan) tarafından
Un koyu kıvamlı yapıyor ben etli sevmiyorum ya sebzeli stil seviyorum zaten etle hiç aram yok hamburger sevmesem vejetaryen olurdum :D

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 195 göst.
14 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Aydan YILDIZ (561 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 180 göst.
16 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde seren55 (1,378 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 212 göst.
28 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (215 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 219 göst.
31 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu

380,259 soru

11,384,935 cevap

34,884 kullanıcı

...