0 oy
412 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (777 puan) tarafından

Kızlar haftaya günüm var. 3 tuzlu 2 tatlı olacak şekilde bir menü planlamak istiyorum.yardım eder misiniz ne yapsam kararsız kaldım :ermm:

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Peynirli ya da ıspanaklı börek

tuzlu kurabiye sirkeli yapabilirsin nefis yemek tariflerinde var çok güzel oluyo

Tatlı da ıslak kek yapabilirsin bence

toplamda üç çeşit yeterli bence 3 tuzlu 2 tatlı çok değil mi
(777 puan) tarafından
Evet kuzum çok haklısın ama diğerleri çeşit çok yapınca insan altta kalmak istemiyor.ama tabi şu da var onlarda bebek yok  niyet ettim ama bakalım yapabilecek miyim.teşekkür ederim fikirlerin için ❤
tarafından
O zaman yanına mercimek köftesi de yapabilirsin kolay olur hem tatlı da iki çeşit diyorsan kurabiyeleri tatlı ve tuzlu olarak iki çeşit yaparsın ama bence zorlama bebeğin varken hiç yorma kendini :) ❤️
(777 puan) tarafından
Tamam canım çok mantıklı :)) bir bebek bir de okula giden oğlum var gerçekten bir haftadan önceden planlıyorum bi misafir olunca menüye göre sıraya koyuyorum herşeyi daha kolay oluyor ama yine de zor yine de zor.ah bu minikler büyüse bir dert büyümese ayrı dert :))
tarafından
Ay öyle oluyo insana erkenden planlıyo ama çok zorlama kendini yardımcı olacak biri varsa neyse de tek başınasysan boşver üç çeşit yap bi de yanına çay oh mis :)
(777 puan) tarafından
Maalesef canım tek başımayım..haklısın aslında elimden gelen budur derim napim.bak bugün plan yapıyordum ama küçük oğlum ateşlendi akşam.Allah sağlık versin artık gerisi dediğin gibi olduğu kadar
-Reklam-
0 oy
(181 puan) tarafından
Tatlilara bir örnek vereyim. İlk yaptığımda çok suphelenmistim iyi olmamıştır diye ama tadı mükemmel oldu. Arama motoruna kek kalıbında ıslak kek yaz üzeri hindistan cevizli olan. Mis mis resmen
(777 puan) tarafından
Baktım şimdi canım oldukça pratik görünüyor ama kalıpta dökünce her yeri ıslanıyor mu gerçekten?
(181 puan) tarafından
Evet canım. Sosu döktükten sonra hemen kalıptan cikartmayacaksin. Yaklaşık 30 dkda çekiyor sosu içine. Sonra cikartabilirsin. Ha bir de kalıbı yaglarken yarım çay bardağı yağ iyi geliyor. Az gelirse biraz daha ekleyebilirsin
(777 puan) tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim deneyeceğim inşallah becerebilirim
0 oy
(455 puan) tarafından
Patates, şehriye, ya da makarna salatası

Ispanaklı ya da pırasalı börek 

Tuzlu kurabiye ya da poğaça

Tatlı olarak da şekerpare ve kakaolu fındıklı bir kek yapabilirsin

Bebeğin varmış zaten çok da uğraşma, hangisi senin için daha pratik olursa onları seç  canım
(777 puan) tarafından
Çok sağol kuzum öneriler için karma bir menü oluşturacağım bu fikirlerle ❤
(455 puan) tarafından
Rica ederim canım, şimdiden kolay gelsin. Güzel geçsin gününüz ❣
(777 puan) tarafından
Çok sağol kuzum ❤
0 oy
(1,983 puan) tarafından
Islak kurabiye yapabilirsin canım buzdolabinda bir gün bekletince brovni gibi oluyor tadı :)
(777 puan) tarafından
Ayy iyi aklıma getirdin çok severim onu hay aklınla bin yaşa ❤
(1,983 puan) tarafından
Bende bayılırım canım bide dolapta bekletince daha bı guzel oluyor  :))
(777 puan) tarafından
Valla haklısın yapayım o zaman :))
0 oy
(1,374 puan) tarafından
Patatesli gül böreği

Sarma

Çiğ köfte & kısır

Kurabiye

Soslu kremşantili pasta tarzı bişey

En güzel yapabildiğin bi tatlı :) bilemediğim için böyle söyledim
(777 puan) tarafından
Sarmayı ben de düşündüm canım birkaç gün önceden yapabilirsem istiyorum aslında yapmayı.çok teşekkür ederim ❤
(1,374 puan) tarafından
Rica ederim şimdiden kılay gelsin bereketli lezzetli olsun inşallah
(777 puan) tarafından
Çok sağol canım inşallah
0 oy
(667 puan) tarafından
Tatli olarak islak kek, findikli kakaolu kurabiye,de olabilir cok pratik , revani yapabilirsin tuzlu da makarna salatasi ya da kisir yanina tuzlu kurabiye ya da pogaca ve borek hatta buzluk boregi diye,geciyor oncedem hazirlayip,buzluğa koyup gunu geldiginde,pişirebilirsin tadinda degisiklik olmuyormuş ablam denedi bi cesitle uğraşmamis olursun
(777 puan) tarafından
Devamı hiç yapmadım deneyebilirim aslında.teşekkür ederim canım ❤

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 364 göst.
0 oy
40 cevap 1,461 göst.
24 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Bal oglum (742 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 45 göst.
21 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu
0 oy