0 oy
121 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Oğlum 27 aylık kakasını yaparken kaka yapıyorum yada yaptım diyor bezliyken. 

Çişini hiç söylemiyor. 

Dün bezini çıkardım 1 kere denk geldi lazımlığa yaptı 4 kere altına işedi sonra dışarı çıkmam lazımdı mecbur bez taktım. 

Bugün sabahtan açtım ama ne altına çişini yapıyor ne lazımlığa su, süt içti bu saate kadar çoktan çiş yapardı resmen tutuyor lazımlığa, tuvalete oturtuyorm ağlıyor napıcam ben :( 

Yardımcı olun lütfen nasıl devam etmeliyim ? 

7 Cevaplar

+1 oy
(2,393 puan) tarafından
Bir haftada çözer bence söylüyormuş çünkü bazen bu bile bi umut ışığı asla vazgeçme ne renk çiş yapacaksın hadi bakalım ile çözdüm ben işi kakasından cokkk korktu ilk yaptığında onun içinde aaa baban kocaman yapiyo sen küçücük yapmışsın dedim bide bak dedim her renk var Gökkuşağı gibi aferin dedim gülmeye başladı 
tarafından
2 kere çiş yaptı oda yerlere:D bende senin gibi söyliyim bakalım yapar mı
tarafından
Canım çok teşekkür ederim bende senin gibi söyledim 2 kere lazımlığa yaptı maşallah diyeyim
(2,393 puan) tarafından
Oleeyyy :D her sabah şey de bugün mor yapalım bugün yesil yapalım falan :D sonraa aaa biraz yeşile de benzedi mora da benzedi falan de ben bugün ne renk yapmak istersin diye soruyorum :D
tarafından
Kaç aylık seninkisi ?
(2,393 puan) tarafından
25 aylık benimki de
-Reklam-
0 oy
(7,705 puan) tarafından
Pat diye bezi çıkardın mı yoksa öncesinde konuştun mu bezi çıkaracağız tuvalete yapacağız çişimizi diye
tarafından
Konuştum öyle açtım bezini
(7,705 puan) tarafından
Bir süre alıştırmak gerekiyor. Kızımda Nisan'da denemiştim olmadı. Sonra temmuzda tekrar denedim çok şükür şimdi oturttuk rayına. Arada kaçamaklar olsa da şükür
tarafından
Bende bugün hep konuşuyorum 4 kere lazımlığa yaptı bazende altına kaçırıyor kakasını yere yaptı ama alışacak inşallah
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Bende bu aşamadayım canim. 20 dakikada bir götürüyorum yapıyor öncelikle yemekten hemen sonra götürüyorm hemen yapıyor bide uykudan uyanınca yapıyor. Altini hic baglama surekki götur alışır ınslalah 
(2,297 puan) tarafından
Öyle olcak bisey olmaz canim. Bir haftada alışır
tarafından
İnşallah 1 kere geldi lazımlığa yaptı sonra ikinci kez anne çiş dedi geldi yaptı umudum var sabredicem
(2,297 puan) tarafından
Ben lazimlik kullanmiyorm normal lavaboya götürüyorm valla. Daha rahat yapıyor
tarafından
Bizimkisi korkuyor
(2,297 puan) tarafından
Tamm lavaboya yapmasin fayans a yapsin oyle alışır
0 oy
(15,187 puan) tarafından
Bnce yaz sonu eylüle kadar falan ertele. Eviniz sıcaksa kışa kadar bile olabilir. 
tarafından
O zaman okul açılıyor okula giden çocuğum var zorlanırm
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Bizinkide tam tersi altına yapıyor sağa sola yapıyor sürekli hem kakasını hrm çişini ikisini de yaparkende söylemiyor 27 aylık 10 günden fazla oldu açalı hiç bir ilerleme yok
tarafından
Buda dün yaptı altına hep bugünde tuttu tuttu 2 kere altına işedi
(1,465 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun cnm bugün sağlık ocağına götürdüm oğlum normalde günde bir en fazla 2 defa yapar yada gün aşırı yapar ishal kusma olup geçirdiğinden beri günde 7 8 10 defa yapıyor ishal değil ama ishalin bıraktığı hasar sağlık ocağındaki doktoruna götürdüm zinco verdi duzelmezse gaita testi yaptırın dedi uzman doktora götür tuvalet eğitimi konusunda da cok fazla üstüne gitmeyin travma bırakmasın onda dedi bnde 1 hafta 10 gün daha deniycem alışmazsa beze devam napıyım kendimi de oğlumu da daha fazla yıpratamam 10 gün belki fazla oldu açtım bezden ama yok ilerleme hiç bir şekilde yok
0 oy
(90 puan) tarafından
Yapmaması tutmayı öğrenmesi demek bence doğru yoldasınız
tarafından
İnşallah :/ daha sonra dayanamamış 2 kere çiş yaptı altına ama
0 oy
(736 puan) tarafından
Zamanla alışır sabırlı olun . Ona güzelce anlatın . Yapmazsa karnı ağrır yaparsan rahatlarsın gibi gibi . Benimki günde iki defa yapardı bı sabah bı akşam sabirla üç gün sonra alistik

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 136 göst.
14 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Ezgi (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 128 göst.
12 Mart 2023 Diğer kategorisinde Annesinin Umudu (767 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 110 göst.
5 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Cikolata canavari (743 puan) tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 344 göst.
12 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kdkdkfk (29 puan) tarafından soruldu

379,549 soru

11,362,168 cevap

34,839 kullanıcı

...