0 oy
269 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
2 aylık bebeğğm 2 hafta sonra kuzenimin düğünü var gitmek istiyorum ama emziriyorrum maşallah bizimkide iyi emiyor acaba sütümü sağsam tek seferlik dışarda biberonlı versem sorun olurmu 1 kereı sadaca alışırmı hemen siz nasıl yaptınız bu arada elbise giyeceğğm durmadan acıp emziremem zor olur

19 Cevaplar

0 oy
(4,555 puan) tarafından
Ben emzirme önlüğü almıştım canim öyle emziriyordum
tarafından
Eşim sıcak bakmıyor emzirme önlüğüne canım bende dedim ama yok diyor her konuda ılımdır birde düğün olacığın için biri bilemes tutar çeker çoçuklar acar filan diyor
(4,555 puan) tarafından
Bilmiyorum canim hiç başıma gelmedi öyle birsey
tarafından
Çocuklar niye ceksinki. Herkes senin memene meraklı değildir emin ol. Eşin boş yere kıskançlık yapıyor.
tarafından
Ya işte gelde anlat bunu  bacım
-Reklam-
0 oy
(152 puan) tarafından
Benim bebeğim düğünde çok korkmuştu karnını doyurup gitmiştik 2 aylıktı o zaman ne olur ne olmaz diye yanıma sağıp getirmiştim ama hep önümden çıktı süt ****** oldum birde bebeğim çok korktu sesten eve gelince kulaklarını tutıyordu
0 oy
(935 puan) tarafından
Ben hep müsait bir odaya geçtim emzirdim. Hatta 2 saate bir, 1.5 saate bir yani. Belki aksilik olur alışır hemen
tarafından
Malesef düğün salonuna daha önce gittim açık düğün salonu ve wc hariç müsait boş yer yok aslında arabada emzirebilirm ama oda elbisemi sürekli çıkartıp emzirim geri fermuareni çekmem lasım
0 oy
(1,376 puan) tarafından
Düğün salonunda bebek odası yok mu? 
tarafından
Maalesef yok
0 oy
(8,873 puan) tarafından
Emzirme önlüğü al yanına cnm eğer oda olmazsa o gün sütünü sağ kasik biberonla ver 
tarafından
Hemen alışmaz değilmi 1 günlük biberonla versem
(8,873 puan) tarafından
Hayir merak etme fakat biberondan sonraki ilk emmede kafası karışır sadece biraz sen her ihtimale karşı kasık biberon yada  Philips Avent biberonla ver
0 oy
(11,222 puan) tarafından
Hiç emmedi disarda o yüzden dışarı çıkmam hep zulümdü
0 oy
(4,211 puan) tarafından
Kasik seklinde biberonlar var onlari deneyebilirsiniz. Sutunuzun nasil muhafaza edeceksiniz termos falan car mi ? 

Arabaniz varsa araba da emzirebilirsiniz.
tarafından
Evet arabamız var ama elbiseli sürekli çıkarabelırmıyım bilmiyorum genede teşekkürler
0 oy
(79 puan) tarafından
Sutunu sag bence emzirme onlugide olmaz en iyisi sagmak
0 oy
(1,017 puan) tarafından

Sadece fikrimi soyluyorum ama 2 aylik  bebek dugunde yuksek sesten etkilenebilir.

Beslenme konusunda ise dugunun yapilacagi yerde musait bir oda varsa orda emzirebilirsiniz calisanlar yardimci olur, veya sagma makinesi ile sagip verebilirsiniz bir defadan biberona alismaz 
0 oy
(2,468 puan) tarafından
Canım o kadar küçük bebekle saatlerce kalamazsın orda zaten düğüne gitmeden çıkarken emzir yanına emzirme önlüğü al gelinin odasında giyinme alanını oluyo ya orda bir kere emziren uyur zaten çok kalmaz gelirsin biberona aliamamiasa tutmaz perişan olursun 
tarafından
Evet saten maksat 1 saat filan durmak geri evime döneceğim ama bizimki memeyi seviyor
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Yeni salonlarda emzirme odası oluyor da gelin odasında emzirebilirsin bence. 
tarafından
Yeni değil malesef daha önce gittiğğm yer yok emzirme odası
0 oy
(3,378 puan) tarafından
Gelin odasinda emzirebilirsin hem mama hem meme aldigi icin o siralarda mama iciyprdu dugunlerde canm
0 oy
(3,025 puan) tarafından
Önden düğmeli elbise giy. 
0 oy
(4,936 puan) tarafından
Salonda dinlenme odaları odaları var gelin damadın orda besle cnm
0 oy
(10,008 puan) tarafından
Ben gelin odasinda emzirdim gecen :) biberon veriyodum ama sagamamistim
tarafından
Bende bi bakarım eger müsaitlik durum varsa orda yada arabara artık
0 oy
(3,071 puan) tarafından
Ben öyle yapmıştım ablamin düğününde kızım 6 haftalikti sağıp biberonla vermiştim. Ama benimki alışkındı daha önceden biberonla vermiştim bu sebeple yadırgamadı
tarafından
Hmmm bizimki alışkın değil hiç biberonla emmedi
0 oy
tarafından
Ben 3 ay boyunca hem emzirdim hem biberon verdim meme reddi yaşamadım takı 10 gün ayrı kalana kadar 10 gün boyunca hiç emmedi beni o zaman unuttu bence tek seferden birşey olmaz yada emzirme zamanı gelin odasına yada mescide gidip emzirin 
tarafından
Teşekkürler canım  gelin odasına bir bakarım olmazsa arabada emziririm
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Gelin odasına girebilirsin emzirme önlüğü ile beraber orda sadece gelin olur gerisi müsaade eder sende öyle emzirirsin ya da arabanız varsa onun için de emzirme önlüğü ya da bir örtü ile denersin. Bebeğine ilk defa biberon vereceğin için almayabilir aç kalmasin bebek.
tarafından
Çok haklısıkız ilk gebeleğim olduğu için düşünemedim tutarmı bir seferde diye en iyisi arabada emzirmek
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Bi kereden alismaz ama tutabilir mi bilmiyorum. Ben genelde dugune giderken iyice emzrip uyutuyorum ya da emzirmeye uygun kiyafet seciyorum ortuyle emziriyorum.
tarafından
Haklısın düşünemedim tutarmı tutmazmı diye en iyisi gidip arabamızda emzirmek teşekkür ederim yorumların için
(2,407 puan) tarafından
Rica ederim :)

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 388 göst.
21 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,032 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 149 göst.
11 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Serpil Kubis (274 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 367 göst.
28 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu