0 oy
117 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,070 puan) tarafından

Kızlar 3. Günüm diyette. Ekmek şeker çikolata flan yemiyorm.  Pilav makarna pogca flan. Dun eşim tatli almis o kadar canım çekti ki bi tane aldm. Birden şekeri tatlıyı kesmek mi lazm kademeli mi. Mesela kahve yanına bitter çikolata yesem bi tane hafta da bir faln olur mu. İlk defa diyet yapiyorm acemiligime verin :)

11 Cevaplar

0 oy
(138 puan) tarafından
Bitter çikolatanın zararı yok zaten diyetteyken yiyebilirsin aşırıya kaçma, normal çikolatalardan da haftada bir yiyebilirsin kendini tamamen kısıtlama diyet yaparken sonra daha halsiz düşersin, hamur işlerini yeme bol su iç, porsiyonların da çok dolu olmasın yeter 
(1,070 puan) tarafından
Annem de halsz duscem diye korkuyor :) onu yemiyorm bunu yemiyorm deyince ye oylr diyet mi olur ben sana aşırıya kacma dedm diyor :) bitter alaym o zamanda yiyeyim sonra kan şekerim düşer flan
(138 puan) tarafından
Aynen öyle herşeyi bir anda kısma yine ye
-Reklam-
0 oy
(6,199 puan) tarafından
Çikolata isteği için ara öğünde muzu kakoya batır oylr ye 

Kahve yaninda kullan veya bitter ye 
(1,070 puan) tarafından
Bitter alcam canim kahve yanina
0 oy
(7,545 puan) tarafından
Eşininde sana destek olup o tatlıyı getirmemesi lazım ama can bu evde olunca yememezlik edemiyor insan .
(1,070 puan) tarafından
Kız başka zaman almaz yani diyetteyim ya aldı. Hemen bitane yemişsn diyor napim çok canim çekti dedm.
0 oy
tarafından
Bitter haftada 1 kere tüketiyorm
(1,070 puan) tarafından
Kilo verdn mi canim hic
tarafından
Vallah veriyordum
0 oy
(679 puan) tarafından
Haftada 1 defa istedıgın tatlı veya yemek yiyebilirsin. Hergun ara öğünde %80 olan bitter çikolata 1 parcasının kahvenin yanında tuketebılirsin. Öyle yapıyorum haftada 1 istedıgımi yiyorum pasta tatlı veya yemek aralarından birini seçiyorum 
(1,070 puan) tarafından
Ben de oyle yapaym canım o zaman teşekkür ederim
(679 puan) tarafından
Rica ederim bide nescafe tok tutuyor canım ben çok acıkırsam direk kahve :)))) o beni 3 4 saat tok tutar gün içinde aksam yemeğine kadar bende diyetteyim :)
(1,070 puan) tarafından
Ne zamandr diyettesn canım ve kaç kilo verdn
(679 puan) tarafından
2 hafta oldu canım 4 bck
0 oy
(163 puan) tarafından
Bar yiyebilirsiniz ben öyle yapıyorum 
0 oy
(7,358 puan) tarafından
Bende spor yapıyom işallah verim kilo
0 oy
(762 puan) tarafından
Bizim diyet grubu var mesela pazar günleri serbestiz istediğimizi yiyoruz. Çok ta iyi oluyor. Tamamen hayatından cikarmana gerek yok zaten hafta da bir ufak bir ölçü ile yersen hiç de birşey olmaz 
0 oy
(4,091 puan) tarafından
Oladar kasmaya gerek yok bence. Omurboyu cikolatayi hayatimdan cikarmiycam sonucta. Zayifkarken de cikola yiyerek zatiflamak gerek. Yikse zayiflardiktan sonra tamam artik

Yiyebilirim dersen busefer ayni kiloya donersin. Bence diyette hersey yenir. Dun mesela pizza yedim. Bu sabah kaldigim yerden devam

Ediyorum. E tum omrum boyunca pizzayi hayatimdan cikaramiycam. Dolayisiyla diyetteyken bi kisitlama da getiremem kendime
(4,091 puan) tarafından
Bide oha ilk defa diyet yapmakmi olur kiz:)) ozaman sen diyet kafasina burunenlerdensin . En fazla bir iki hafta surdurursun bu azmini sonra koyverirsin saldim cayira mevlam kayira olur. :)

Kac kilo fazlan var kac kilosun bilmiyorum da. Zayiflayip zayifladiktan sonra da tekrar geriye almaman icin zayiflarken yediklerini aliskanliklarini omur boyu devam ettirmen lazim. 10 kilo verdim tamam artik eskisi gibi yiyevilirim diyetimi bitiriyorum mantigina girersen o verdigin 10 kiloyu 15 olarak geri alirsin. Yasam bicimini yeme aliskanliklarini rutine oturtmassan eger  sadece  su azminle kilo verip brakinca alirsin
(1,070 puan) tarafından
İlk defa derken yani böyle çok dikkat ettiğimi hatırlamıyorum normalde bu kadar kilolu iştahlı biri gic olmadm ama doğumdan sonra malesef çok iştahım açıldı  şuan 93 94 arası gidip geliyorm hedefim 75 ama dediklerin çok doğru geri alabilirim o yüzden tamamen cikarmamak gerek. Gorumcem tam anlattığın gibi.  Simdi diyette hiç şeker çikolata vs bisey yemiyor spor yürüyüş  yapiyor çok güzel veriyor ama sonra 2 3 ay içerisinde hop geri alıyor
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Diyetteyken kahvenin yanına filan diyetisyen veriyo zaten iki dilim yiyosun ama sen sanırım kendi başına yapıyorsun ki çok sakıncalı kan değerlerine şekerine filan baktirmadan diyet yapman sağlığına zarar verebilir böbreklerini karacigerine filan çok zararı olabilir sana bir diyetisyenle calismani tavsiye ederim 
(1,070 puan) tarafından
Hiç gitmedm diyetisene evet kendim vermeye calsiiyorm ama bakalm verebilecek miym
0 oy
(22 puan) tarafından
Ben asla yemiyorum bitter bile olsa çnkü ilerlemeyi yavaşlatır bnce

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 200 göst.
4 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Smsnur (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 261 göst.
0 oy
5 cevap 112 göst.
4 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sibelhome (796 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 225 göst.
10 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 00Melikeee (683 puan) tarafından soruldu

378,380 soru

11,325,774 cevap

34,778 kullanıcı

...