0 oy
147 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hangi tarife göre yaparsınız 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım valla ben yapıyorum çok hoş oluyor 

İki bardak ılık süt bir çay bardağı sıvı yağ 

Kuru maya 

Bir buçuk tatlı kaşığı şeker bir çay kaşığı tuz  ben bu sekil yapiyom ama.hamurinu çok yumuşak yoguryorum
tarafından
Bide yumurtanın akını içine sarışını dışına surerim
-Reklam-
0 oy
(13,399 puan) tarafından
Mayalı yapıyorum ben bir bardak ılık su bir bardak ılık süt bir bardak sıvı yağ iki yumurta beyazı içine sarısı üstüne aldığı kadar un önce sıvı olanları karıştırıp toz şeker atıyorum biraz mayalandıktan sonra aldığı kadar un katıyorum en son tuz atıp bekletiyorum 
0 oy
tarafından
3 kabartma tozu, 2 bardak yoğurt, yarım bardak yağ, 1 çay kaşığı tuz :) :) :) 
(984 puan) tarafından
Ayy 3 2 1 poğaçasıııı buuuu dbdhhd.
Ben de yapıyorum ve gerçekten çok güzel oluyır.
Ama Bi kaç kez 3 kabartma tozu yerine 1 kabartma tozu 1 paket instant mayayı sulandırıp atmıştım öyle de çok yumuşak olmuştu
tarafından
Unu yazmayı unutmuşum ama poğaça yapması bilen herkes un koyar zaten canım. 3 2 1 poğaçası diye geçiyor. Ben yağı az koyuyorum.
tarafından
Sert geliyor bana hemso damak zevki farklı işte :))
tarafından
Himmm denemek lazım canim tabi takıldım ben sana:)
tarafından
Ya onu ilk yaptığında sıcak sıcak yiceksin. Ertesi gün pek bir esprisi kalmıyor canım. Ama bizde poğaça yapıldı mı akşama kalmadığı için en basit o geliyor bana :) :)
0 oy
(770 puan) tarafından

Valla yeni yaptım çok güzel oldi bebeğim 

2.5 bardak süt

1 bardak sıvı yağ

1 bardak yoğurt 

1 yas maya

1 kabartma tozu 

5 yemek kaşığı pudra şekeri 

1yemek kaşığı tuz 

Un

2 yumurta sarısı üzerine  

ele yapışacak bir hamur olck sıvı yağ veya suyla hamuru toparla.

image

0 oy
(317 puan) tarafından

Önceden sert oluyordu poğaçalarim ama şimdi bu tarifle yapıyorum pamuk gibi oluyorlar 

1 su bardağı ılık su
2 su bardağı ılık süt 
1 su bardağı sıvı yağ
1 yemek kaşığı tuz
Yarım yemek kaşığı şeker 
Yarım paket kuru maya
Aldığı kadar un

Yumuşak bi hamur yoğurup 1 saat dinlendiriyorum üzerine yumurta sarısı sür yolla fırına kesinlikle denemelisin

0 oy
(165 puan) tarafından
Nefis yemek tarifleri sen tepsileri dolduran yumuşacık poğaça tarifini yapıyorum. 1 su bardağı ılık su, 1 su bardağı ılık süt, 1 su bardağı sıvıyağ, 5 bardak un, 1 kuru maya, 4 yemek kaşığı şeker, 1 yemek kaşığı tuz. Maya, şeker ve suyu cezveye koyarım 10 dk aktiflesir kabarir. Diğer tüm malzemeleri ve o mayayı katar yogururum olabildiğince yumuşak olmalı. 1 saat bekle, 1-2 kere daha yoğur beze al. Bide tepside dinlendir öyle pişir önceden ısıtılmış fırında 180 derece 20 dk. Üzeri kızarana kadar yani çok guzrl oluyor 
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Sütü ve suyu ılık koyuyorum unu eleyerek koyuyorum valla 3 tepsi de yaptigim zaman oldu o gun bitti baya guzel oluyo 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 59 göst.
2 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (778 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 61 göst.
11 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (778 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
9 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Asli_eren_47 (778 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 89 göst.

381,699 soru

11,426,677 cevap

34,987 kullanıcı

...