0 oy
123 göst.
Diğer kategorisinde (499 puan) tarafından
Bebeğime çorba yedirmeye başlayacağım birde kendi yedigimdende vermek istiyorum ki ileride yemek yememezlik yapmasın bizi annem böyle büyütmüş bende versem mercimek dokunur mu acaba 

Yada onerebileceginiz bir çorba tarifi var mı 

9 Cevaplar

0 oy
(165 puan) tarafından
Ben her yemeği verdim nerdeyse böyle gazlı yemekleri yaparken ozellikle 1 tutam da olsa kimyon kullanıyorum ki hem bana hem bebeğime kısacası yiyen kimseye gaz yapmasın 
(499 puan) tarafından
O zaman bende az birşey kimyon kullanayım teşekkür ederim canım
(165 puan) tarafından
Evet canım bir de yeni bir şey denediğin gün başka bir şey deneme. Eğer yaramazsa veremezsin daha
(499 puan) tarafından
Evet haklısın dediğini uygulayacağım canım
-Reklam-
0 oy
(1,122 puan) tarafından
9 aylıkken verilir diye biliyorum canim
(499 puan) tarafından
Bilmiyorum ya çoğunluk anneler vermis
(1,122 puan) tarafından
Ben vermemistim galiba çok hatırlamıyorum ama
0 oy
(15,984 puan) tarafından
Ver çok verme ilk defa yiyeceği için gaz yapabilir. 
(499 puan) tarafından
Gaz için kimyon koycam zaten patates koycam çoğunluk mercimek az olcak bence öyle bir sorun olmaz diye düşünüyorum
(15,984 puan) tarafından
Olsun canım ilk defa yicek ya
0 oy
(174 puan) tarafından
Ben 6ayliktan verdim valla. Hic biseyde olmadi. Masallah kizim cok iyi. Her seyde yiyor
(499 puan) tarafından
Evet bencede saglikli olur hem ileride yemek seçmez
0 oy
(1,573 puan) tarafından
Verdım canım 2 ay ozendım ama tadımı 3 gun kuralı vs baktım cocuk ıstahlı ve yıyor az az verdım yedıgım herseyden sadece tuzunu atmıyordum yerken atıyorduk ve ıcerısıne pıserken kimyon atıyordum bır cay kasıgı kadar falan 
(499 puan) tarafından
Bende öyle yapacağım canim
0 oy
tarafından
Valla 4 ay gazdan çektim o yüzden gözüm almıyor mercimeği 
(499 puan) tarafından
Burda bir arkadaş kimyon koyunca gaz olmaz yazmış
0 oy
(211 puan) tarafından
Ben o aylarda mercimek vermemiştim ağır olur diye.. yogurt corbasi, tarhana çorbası filan verebilirsin şimdilerde 
(499 puan) tarafından
Bende yoğurtlu çorbalarda veriyordum mercimege zaten patates koyucam öyle ağır olmaz bence
(211 puan) tarafından
Bak onun yerine ezogelin yapabilirsin 1er tatli kaşığı kadar bulgur, mercimek ve pirinç koy daha dengeli olur
0 oy
(3,409 puan) tarafından
Ben veriyordum icinede kemik suyu atiyordum bir iki kup 
(499 puan) tarafından
Evet ya gayette sağlıklı olur öyle
0 oy
(361 puan) tarafından
Ben 7 aylıkken verdim çorbaları vermeye yavaştan az az 9.aydan sonra bütün çorbaları verdim. Zaten benim bebeğim ona bebek şeyleri yapınca yemiyor eve yaptığım yemeklerdrn veriyorum az tuz koyarak şimdi 11 aylık 
(499 puan) tarafından
Maşallah canım evet bende ayrı yapmak istemiyorum benim yediklerimden tuzsuz acısız şekilde vermek istiyorum
(361 puan) tarafından
Çok denedim ona ayrı yaptığım şeylerden yesin diye her defasında Red etti. 1 ay falan uğraştım bayağı yani. Bu böyle olmayacak dedim kendi yaptıklarımızdan verince yemeye başladı. Yapacak bir şeyim yok sürekli mama veremem sonuçta ek gıda ile beslenmesi lazım bu bebek. Hayret kalıyorum bebeğine ayrı şeyler yapanlara bizimki yemiyor maalesef yese yapacam valla canım uğraşırım. Kendi yaptıklarınızdan az az ver baharatsız tuzsuz şekilde canım alışır öyle böyle

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 82 göst.
9 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 84 göst.
12 Mayıs 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde brck (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 126 göst.
27 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde __Deniz__ (2,194 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 79 göst.
6 Kasım 2023 Aile kategorisinde Kubra_87 (446 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...