0 oy
674 göst.
Diğer kategorisinde (1,091 puan) tarafından
Bnm kızım 3 yaşında. Komşumuzun bı kızı var sürekli dışarı çıkardığımda beraber oynarlar. Komşumuzun kızı 5 yaşına daha girmedi. Ama çocuk bütün gün sokakta. Annesi evde duruyor kız bütün gün sokakta kapı önünde. Sadece bağırıyor kızım ordamisin diye bu kadar. Komşumuzun da iki büyük oğlu daha var. Acaba bu bosvermislik mi nedir . Siz salar misiniz cocugunuzu tek başına. Bana tuhaf geliyor. Bazen annesinde çıktığında söylüyorum abla diyorum tek başına bırakma arabalar geliyor diyorum iki sefer araba carpacakti kızı. Çocuk kaçıran mi dersin başka pislik mi dersin bilmem. Her tür insan var bana abes geliyor yaptığı davranis

20 Cevaplar

+4 oy
(9,205 puan) tarafından
Herkes kendi çocuğundan sorumlu :)
(48,634 puan) tarafından
iste diyemiyorz artik bakmak bile tahrik sebebi ☺️
(9,205 puan) tarafından
Kesinlikle, işte o yuzden herkes kendi çocuğundan sorumlu dedim :)
(48,634 puan) tarafından
takıldım sana da keske mudahele edebilsek. yan apartmanda liseden arkadasim oturuyo çocukları kapida görünce tembihliyorum.dikkat edin biri bisey verirse almayin takilip gitmeyin diye☺️
(9,205 puan) tarafından
Devir çok kötu :/ benim tek sansım küçuk bi kasabada yaşıyor olmam. Burda herkes birbirini tanır sayar sever Allaha şükur 20 seneden fazladır burda yaşıyoruz hiç kötu bişey duymadık. Ama yine de olmaz diyebilir miyiz hayır tabi ki. Allah yavrularımzı ömur boyu iyi insanlarla karsılaştırsn :(
(48,634 puan) tarafından
bende ilcedeyim küçük istanbul burasi olay cok olmuyor tabi de cok yabanci var çok göç aliyor
-Reklam-
0 oy
(6,221 puan) tarafından
Mahalle arasimi bizim mahallede öyleydi eski mahalle öyle yani umarım birşey olmsz
(1,091 puan) tarafından
Bildiğin mahalle canim ıssız bi nahalle değil ama gündüzleri çok sıcak olduğu için çocuklar aksama dofru çıkıyor genelde.
0 oy
(5,307 puan) tarafından
Kendi evde ne b*k yiyor çocuğu dışarı yollayıp 
(1,091 puan) tarafından
İsleri oluyor işte ev işleri ama çocuğu tek başına çok birakiyor
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Ben hayatta bırakmazdım ama Mesel var bizim burdada biri 8 biri 6 biri 3 yaşında 3 kardeşler mesela 3 ü bir çıkıyorlar birbirlerine göz kulak oluyorlar ablalarıda akıllı maşallah ama ne kadar dikkatli olabilir ki 
0 oy
(482 puan) tarafından
Kız cocuguna daha çok dikkat edilmesi lazım etraf sapik kayniyor
(6,516 puan) tarafından
Kızı erkeği yokki artık seref.size cinsiyet farketmiyor artık
(482 puan) tarafından
Evet orası öyle ama kız çocuğu daha farklı
0 oy
(7,709 puan) tarafından

Bana da parkta hep denk geldiğim bir hanımefendi, sizin ilk çocuk herhalde, diyerek gülmüştü. Senin de durum öyle olduğu için bize garip gelir de, o artık ultra anne olmuş :D

(1,091 puan) tarafından
Acaba öylemi diyorum kadın artık rutbeyi almış salmış diyorum :D ay yok ya komsumuzu da seviyorum ama çocuğu küçük ya. Hayır hani kimsede olmuyo sokakta çıkıyor tek başına yola felan çıkıyor ediyor
0 oy
tarafından
Sitede oturuyorum. Çocuklar kapıdan çıktığı an güvenlik içeri sokuyor ediyor ama ben yine tek salmam aşağı. Siteden hiç kimseyi tanımıyorum öyle. Tamam çocuklar çocukların anneleri babaları filan da oluyor ama ben nereye kızım oraya sürekli. 
(831 puan) tarafından
Bzmde site salamam. Vala yinede tanımıyom çoğunu kimin ne niyetle bilemem
tarafından
Aynen.
0 oy
(590 puan) tarafından
Evde bile gözümden ayırmıyorum 
0 oy
(3,841 puan) tarafından
Buda da var akşama kadar dışarda cocuklar. Ama cin gibiler en küçüğü bile. Ben kızımı 5 dk ayrmıyorum gözumun onunden onlar kadar acık değil acaba öyle yapmak mı lazım dıye düşünüyorum(. Tabıı ki yapmam da) 
0 oy
(8,145 puan) tarafından
Oda bişey mi 3 yaşından beri sokaklarda geziyor annemin apartman komşusunun çocuğu bir laf söylemeye de gelmiyor annesine hemen parlıyor mahalle karısı ağzıyla 
0 oy
(981 puan) tarafından
Valla nerde oynadigina bagli .3 yasinda kapinin önüne saliyordum ama yol degildi apartmanin onu ve apartmandaki butun cocuklar disarida . Bende 1.kattaudim hemen gorebiliyordum. Sabahtan aksama onunla disarida duramazdim.cocuk sesine o da evde durmuyordu.Ortamina bagli bence.Allahim yavrularimizi korusun insallah. 
0 oy
(5,280 puan) tarafından
Bizim burda da çocuklar akşama kadar dışarda. 

Kaç gündür oğlum kendini duvarlara vuruyor tek başına çıkmak için asla Salmam

Arabalar geçiyor bide çok küfür eden çocuklar var 

Hava biraz serinleyince kızımıda alıp çıkarıyorum ve hep peşlerindeyim

Hergün çıkarız yorulunca alıp eve geliyorum. 

Kapım hep kilitlidir yoksa çıkıp gider alışsın istemiyorum
0 oy
tarafından
Üç yaşında ama balkona bile ben yanında olmadan çıkmasına izin vermiyorum aklım cikiyor o kadar dikkat etmeme rağmen evin ortasında yine de düşer sokağa çıkmadan daha kapıdan çıkarken elimi tut diyorum aklım cikiyor her defasında belki de kadın alışmıştır ama ben çok dikkat etmeye çalışıyorum 
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Kendi annesi dusunsun yazik ama cocuga ya 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Site bahçesi olsa bırakılır da şu zamanda tek başına mahallede bırakılmaz sapık manyak çok eskiden bu kadar bilinmiyodu artık herşeyden haberimiz oluyo paranoyak oldum resmen 
0 oy
(48,634 puan) tarafından
o odada ben mutfaktayken bile gidip kontrol ediyorum disari ciktigimizda gözüm hep üstünde kaldiki yalniz birakmak aman evimin isi kalsin o evde dursun
0 oy
(380 puan) tarafından
Ay bugün kız arkadaşlarımla parka gittik büyük bir yer çay söyledik kızım geziniyordu ortalıkta (2) yaşında bir ara gözden kayboldu ben onun gittiği yerden gittim meğerse oda ordan dönmüş yan taraftan bizim masaya gelmiş aradım çağırdım 2 sn içinde başımdan aşağı kaynar su döküldü resmen yanımdayken bile korkuyorum her türlü insan var değil tek başına saatlerce dışarı bırakayım. O bende kızı kazayla istemiyerek olmuş bosvermislik yapıyor. Umrunda değil o çocuk 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım onun çocuğu o annesi normalde onun daha fazla düşünmesi lazım bir bir şey diyemeyiz ki 
(1,091 puan) tarafından
Ben bazen diyorum valla çünkü sonradan ah vah demenin faydası yok ve komsuyuz. Canı yansa daha mı iyi .. çocuğuna guvemiyordur belki bilmem ama etraf o kadar kotu kim 2 hafta önce dibimizden ni kız çocuğunu alıp kacirmislar. Ben bisveremiyorum... Yani bence daha dikkatli olunması gerek annelerin. Çocuk kendini koruayana kadar anneler daima yanında olmalı. Sokağa çıkıyorsa çocuk sende çık gözünle takip et ..
(7,376 puan) tarafından
Canım işte bu bizce biz çocuklarımız için çocuklar için böyle düşünüyoruz yani sen ne desende o kadın bildiğini okur
0 oy
(7,923 puan) tarafından
Bizim burda çocuklar akşama kadar sokakda ama şimdi burası köy gibi ya ilçede yaşıyoruz  küçük yer ben çocuklara bakiyom hergun kapidalar bende düşünüyorum diyorum benim oğlum büyüyünce böylemi olurki ben böyle sürekli akşama kadar salmam çocuğumu herhalde 
0 oy
(247 puan) tarafından
Birakamm mahlle arasi ama korkarim daha kucuk hic bisyi akil edemez bnm kizim 4yasinda buyuk abilerle ablalarla oynar 12 10 yasindaki cociklar ilgilenir ama yine birakmm sonucda onlarda cocuk cikarim basina bazen oyun kurarim hepsiyle bnde oynarim yada komsularla oturuum bn hep basinda olurum yemegim yoksa bile oturum esim gelince cocuga bak yemek koyum diye ole girrim baska komsuya bile guvenmiyorum cunki baskasinin cocugu onmsemeyebilirler unuturlar bnm gibi gozden kayboldugunda kalkip bakmazlar

İlgili sorular

+1 oy
28 cevap 655 göst.
8 Eylül 2021 Aile kategorisinde Dilinniii (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 516 göst.
26 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 437 göst.
26 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde siyahmezarinsahibi (1,091 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 504 göst.
13 Mayıs 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,299 soru

11,353,476 cevap

34,824 kullanıcı

...