0 oy
133 göst.
Diğer kategorisinde (770 puan) tarafından
Kızcelerim söylemiştim önceki postada Ben gebelik düşünüyorum diye ama Adetim bayağı düzensiz Yani bu durumda nasıl bir belirti nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum birkaç gündür Karnımın üstüne yattığımda karnımda Ağrı sağa sola yattığımda kasık ağrıları hareket ettiğimde karnımda böyle nasıl desem size baskı gibi şeyler var diyorum acaba psikolojik mi öyle olmasını istediğim için mi yoksa gerçekten var mı diyorum yumurtlama Gününü bilmiyorum buradaki birkaç kişiye sorduğumda da yani Birkaç kişiye dedigim de burada soru sorduğumda birkaç kişi cevap verdi �lişkiden sonra 15 gün geçmesi gerekiyormuş öyle olursa benim en az ayın 17'sine kadar beklemem gerekiyor ama bunun öncesinde de bir kaçamak oldu ben yine adet görmedim ama bilmiyorum testi yapmak istiyorum bir yandan da daha erken gözükmez diyorum sizce ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim

5 Cevaplar

0 oy
(710 puan) tarafından
Yüksek ihtimal psikolojiktir. Adetin düzensizse eğer yumurtlaman 15 gün sonra olmaz. Senin adetin bitiminden sonraki ilk 10-15 gün çok önmeli. Mesela vücudunu biraz takip et. Adetin bittikten sonra 3.-4. Günden itibaren akıntın yoğun olur. Çünkü yumurtlama zamanıdır.

Benim adetimde genelde düzensiz. Ben kendi vücudumu sıkı takip ederim. Sen gebe kalmak istiyorsan adetin bitince akşamına çalışmaya başla :) ilk 10 gün fire vermezseniz inşaallah olur diye düşünüyorum. Mesela benim adetim bitti yalan olmasın hatırladığım kadarıyla 4.gününde gebe kalmıştım. 
(770 puan) tarafından
Ay inşallah o zaman adet olmayı bekliyeceğim sonra tekrar deneyeceğim
-Reklam-
0 oy
(2,150 puan) tarafından
Psikolojik olabilir çok istiyorsan hatta bazı kadınlarda bir çok belirti oluyor psikolojik olarak bence biraz daha bekle 
(770 puan) tarafından
Evet çok istiyorum ama bilmiyorum nasip
0 oy
tarafından
Ovulasyon testi alırdım yerinizde olsam. Yumurtlamayi takip eder degerlendirirdim. Üstünden 15 gun geçince de gebelik testi yapardım 
(770 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum ki onu da ilk defa duydum bakarım onu da denerim
tarafından
Gebelik testi gibi mantığı aynı yumurtlama günlerini gösteriyor tavsiye ederim. Çoğu bilindik sitede var satışı.
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Canım psikolojik gebelik diye bir şey var ama seninki öyle değil bence sen sadece vücudunu fazlaca dinlemeye başlamışsın.. Kadın doğum doktoruna başvurdun mu hiç düzensiz adette de mutlaka nasıl bir yol izlemen gerektiğine dair bilgi ve gerekirse tedavi verecektir
(770 puan) tarafından
Tedavi görüyordum zaten Doğum kontrol hapı verdi 3 ay kullanmak kaydıyla 2 kutu kullandım son kutumu kaybettim kaybedince bırakmak zorunda kaldım Tekrar başlamadım Böylelikle tekrar düzensiz oldu Adetim
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Psikolojik olabilir canim
(770 puan) tarafından
Cok istedigim için mi acaba akışına bırakmak gerek o vakit
(4,548 puan) tarafından
Aynen canım bende folik asite başlamıştım bebek dusunuyordum iki ay sanki bebek var gibi hisettim 3cu ayda hamile kaldim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 234 göst.
1 Eylül 2023 Aile kategorisinde tugceceribassss (144 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 146 göst.
22 Haziran 2021 Aile kategorisinde Papatyam123 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 93 göst.
29 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nehirrr (770 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 115 göst.