0 oy
81 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (163 puan) tarafından
Kizlar oğlum 3 gündür ishal kusma mahvoldu doktor dün kusma için iğne yaptı geceden beri kusmuyor ama sulu ishal hiç kesilmedi 4 defa yaptı sabahtan beri zinco diye şurup verdi ama etki etmedi daha ben evde ne yapabilirim bisey de yeyip içmiyor probiyotik toz aldik içiremiyorum poposu acıdı artık kaka kaka diye agliyo ya :(

4 Cevaplar

0 oy
(3,185 puan) tarafından
Valla canım bizim 8 gün falan sürdü ilk ishal sonra kusma ve ates çıktı reflor denen toz ilaç verdi ama içiremedşm cunku agzına hiç bişey sokuyordu zamanla ishali düzeldi ateş için de dönüşümlü ates düşürücü verdim doktora gittik salgın dedi 
(3,185 puan) tarafından
Kaç yaşında canım
(163 puan) tarafından
27 aylik
(1,734 puan) tarafından
Antibiyotik verdi mi ateş için falan canım bizde de önce ishal başladı ertesi gün ateş oldu kaç gün sürdü ateşi bir de ateş kaça kadar çıkıyor
(3,185 puan) tarafından
Reflor veriyolar ishal için canım bziim ateş 39.5 falan oluyordu sürekli duşa eklem yerleşene su bez koyuyordum dönüşümlü ilaç verdim geçti
(1,734 puan) tarafından
Bende reflör ve maflor kullanıyorum ateş düşürücü veriyorum kaç gün sürdü canım ateş ishal
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benimkide isal bı isal.ikacimiz var onu veriyom somdi biraz muz yedi bakalim
(163 puan) tarafından
Salgın galiba ya:(
0 oy
(681 puan) tarafından
Zinko vermesi İyi olmuş canım merak etme iki güne Keser Zinko ilacı
(163 puan) tarafından
4 gündür ısırıyorum kesmedi canım ya çocuk artık kaka yapmaktan bıktı bende yikamaktan :(
0 oy
(3,040 puan) tarafından
Zinco ishal ve kusmadan dolayi kaybedilen vitaminler ve bağışıklık güçlendirme için veriliyor kaç yaşında çocuğunuz bilmiyorum ama dikkatlice küçük miktarlarda mesela 60-70 ml civari kaynamış suya kekik atıp demleyip icirebilirsiniz.

Mide bulantısı için nane limon yaparak yine az miktarlarda verebilirsiniz beslenmesine zaten dikkat ediyorsunuzdur diye düşünüyorum az beslenme miktar olarak (yormadan ) princ lapasi ,haslanmis patates ,havuc ,seftali ,muz gibi 

Ve gunluk bol su tüketimi. 

18 ay ve uzeri gelisimi iyiyse entrogermina kids (probiotik)tavsiye ederim 1 hafta kullanım 2 günde etkisini gorursunuz
(163 puan) tarafından
Teşekkür ederim maalesef normalde iştahlı bu çocuk ama perşembeden beri ne yaptığım biseyi içti ne yemek yiyor zararlı zararsız sevdiği herseyi alıp denedik asla yemiyor açık yemeye kalksa kusuyor dün geceyi acilde geçirdik sabaha kadar serumla beslediler ama nereye kadar sürecek bilmiyorum :( Crp 12 çıkmış antibiyotik gerek var viral bisey kapmış dediler sadece
(3,040 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim.
Küçük bir tavsiye çocuk gastroenterolojiye goturmenizi tavsiye ederim.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 65 göst.
2 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birhilall (1,139 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 68 göst.
7 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 50 göst.
11 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Ayzasl (3,688 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 81 göst.
21 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hayal1907 (301 puan) tarafından soruldu

382,598 soru

11,454,336 cevap

35,031 kullanıcı

...