0 oy
777 göst.
Aile kategorisinde (115 puan) tarafından
Eşimle köye geldik .Harman işleri sebebiyle.7 aylık bebeğim var.Sıkıntı değil benim için.Ama yemek yiyemiyorum.Belki de onlara göre normaldir.Sofra başında gegirmeleri artık midemi bulandiriyo ve yemek istemiyorum. Tamam bazı kişisel ihtiyaçlarımız olabilir boğaz temizlemek , Geğirmek gibi ama bunu yaparken hani insan belli etmeden yapar .Aynı şişeden ağızları değecek şekilde 4ü de su içmiş eşim bana da getirdi.Normalde ne yaparlarsa yapsınlar ama sofra başında yapıldığında midem filan kaldirmiyo.Sonra da bu gelin bişey yemiyo oluyorum.Sadece su içiyorum.Amacım kınamak kusur bulmak değil asla

27 Cevaplar

+3 oy
(5,627 puan) tarafından
Çok haklısın kınamak ta değil bu ama bunu buraya yazmanın ne faydası var? Önemli olan onlara rahatsız olduğunu söylemek 
(115 puan) tarafından
Sorunda burada işte söyleyemiyorum biraz içime kapanigim yanlış anlaşılma şeysi de var .
(2,148 puan) tarafından
Kız hafsa kim ne paylaşsa senin yorumlar hep bunu buraya niye yaZDIN şeklinde :D insanlar buraya b.kunun rengini soruyo seni ne zaman görsem niye buraya yazdın diyosun
(5,627 puan) tarafından
Denk geliyor sun demek ki hep bunu yazmıyorum gereken yerde yazıyorum
(997 puan) tarafından
Valla açık sözlü olmak gibisi yok :D direk igrendigimi söylerim
(5,627 puan) tarafından
Aynen öyle
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Seni çok iyi anlıyorum 
+1 oy
(8,911 puan) tarafından
Eğer soyleyemiyorsan nasıl Bi çözüm bekliyorsun beyninin icine girip düşüncelerini anlamalarını mi
0 oy
(15,686 puan) tarafından
Kınamak değil ki bu sofranın da bı adabı usulü terbiyesi vardır bence açık açık şöyle midem bulanıyor de eşine en nefret ettiğim şey ya 
(115 puan) tarafından
Diyemiyorumki  cidden bir de yanlış filan anlar .
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Olabilir de biz napabiliriz ki bacim kalk kendin hazirla getir ye hayati kendine niye zindan ediyorsun ki
(115 puan) tarafından
Çekiniyorum açıkçasi ayrı biseylr yapmaya ve hepimiz ortadan yiyoruz ayri tabak degil
(4,216 puan) tarafından
Hala daha aynj tabaktan yiyen var mı kusura bakmasın kimse ama haklısın ben asla yiyemem onlarda biraz anlayis göstersin herkesin midesi almayabilir
(237 puan) tarafından
Nasıl bi köy ki bizde köye yaşıyoruz normalde ama böyle şeyler yok herkesin tabağı bardağı ayrı bide yemek yapan kişi yemeğin tadına bakarken o kaşığı bidaha tencereye sokmaz özelikle gelin geldiğinde annem ona der çekinme istediğin yemeği yap diye bence görümcene falan söyle dikkat etsinler hiç sevmem bende öyle şeyler
0 oy
tarafından
İy Benim de midem bulanır bebeğim haklısın sonuna kadar sofra üslubunu bilmeyen insanlarla yemek yemeyi bırak karşı karşıya bir oturmak istemem ben benim kaynanamgilde o şekilde aynı bardaktan su içer aynı kaşıkla yemek falan yerlerdi bilmiyorum ya ben böyle büyümediğim için benim midem almıyor hiçbir şekilde kayınpederim de geğiriyor mesela ama ne yaparsın huylu huyundan vazgeçmez
(115 puan) tarafından
Aynı kaşıktan da yiyolar evet aynı çorabı da giyiyolar ay bilmiyorum ya beni ilgilendirmez tabi ama sofra adabı önemli
0 oy
(2,056 puan) tarafından
Seninki kadar ileri düzey olmasa da benzeri şeyleri ben de yaşıyorum. Ortak tabaktan bir şey yiyemiyorum özellikle kahvaltılarda çok zorlaniyorum. Kendi önümde dokunulmayan yerlerden yitebildigim kadar yiyip ortalık karışınca devam edemiyorum yemeye maalesef. Bana da az yiyorsun diyorlar hep ama ne diyim bu yüzden diyemiyor insan. 
(115 puan) tarafından
Ya aslında iyi insanlar ama bu mide kaldirmiyo işte herşeyi .bnde senin gibi yapıyorum mecbur ,herkes bir değil.Kaynanam herkesin kişisel tabağını ,bardağını, kaşığını titizlik olarak görüyo
(2,056 puan) tarafından
Ben de seviyorum kendileri haksızlık etmek istemem ama işte herkesin sofra adabı alışkanlığı farklı oluyor.
Eğer ortadan yenmeli bir yemek yapıldıysa kendime tabak alıyorum alıştılar artık öyle yaptığım için bazen teklif ediyorlar tabak alır mısın diye. Herkes kendini düşünmek zorunda maalesef yapacak birnseu yok
0 oy
(12,492 puan) tarafından
Haklısın valla 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Kınamak değilde sofraninda bir adabı var  dikkatli olsalar keşke 
0 oy
(758 puan) tarafından
Ayrı ye ya onlardan önce ya sonra
(115 puan) tarafından
Öyle yapıyorum sofrada yemeyince de biseyler diyolar
(758 puan) tarafından
Desinler ne takıyorsun .
0 oy
(881 puan) tarafından
Yok haklısın gayet benim de açıkcası midem kaldırmıyor tek bardaktan bir sürü kişi su içmesi sofra da geğirmek bana bu sofraya saygısızlık olarak geliyor osurmak felan midem kaldırmıyor
0 oy
(1,293 puan) tarafından
Rahatsız olduğunuzu eşinize söyleseniz o uyarsa ailesini. Yapar mı sizce
0 oy
(166 puan) tarafından
Bunun yanlis anlasilmasi yok canim soyleyeceksin bende ayni sıkıntalqri yasiyor acik acik soyluyorm kaynamam ben yemek yiyekiyorm senin mutfahinda cunku pis diyorm cunku kirli heryer bulasıklil.yosun tutmus buz dolabi pislik icinde her sene gider temizlerim benim temizledigimlw kalir 10gun sonra giderim yine ayni 
0 oy
(13,019 puan) tarafından
Gelin geldi bize uysun kafası yüzünden bir gün birine kafa göz dalacağım ben normali her zaman hijyenik olmaları ama olamıyorlar madem ortamda yeni biri varken en azından dikkat etsinler eşinin böyle şeyleri dile getirmesi lazım ama o eşler bizde nerde 
0 oy
(3,874 puan) tarafından
Herkes acık acık söyle dmeiş de nası söylenir böyle bişey söylenmez bence. Ben de sevmiyorum böyle şeyleri ağız şapırtıaı özellkle duydugum an tuylwrım dıken dıkwn oluyo. Hem söylesen de huylu huyundan vazgecmez. 
0 oy
(287 puan) tarafından
Sofranın bir adabı üsülü vardır kuzum ben annem babam abim ve eşim hariç asla kimsenin bardağından su içemem . Genelde eşimin tarafı bir tabakta yer yemeği katılırım onlara mecburen ama evimde asla öyle yapmam iyi anlıyorum kuzum seni nerdeyse herkesin vardır böyle
0 oy
tarafından
sen onden yee cok aciktim bekleyemicem de cnm.. benm de en sevmedigim sey bu gegerme midem bulanmaz ama tiksiniyorum
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Ooo benimkiler aynı öyle bir hafta gider aç dönerim her sene o kadar patladım ki artık söyledim ne değişti hiç kimsenin umrunda değil aynı devam
0 oy
tarafından
Benim annemde öyle agzını kapatmadan yer midem bulanıyor cok iğrenç artık sofradan kalkınca ayak üstü mutfakta yiyorum ne bilim görgü meselesi 
0 oy
(993 puan) tarafından
Eşin nasıl aynı mi o da ? 

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 812 göst.
1 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 3,312 göst.
2 Aralık 2020 Diğer kategorisinde 123melek (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 216 göst.