0 oy
339 göst.
Diğer kategorisinde (18 puan) tarafından

Merhaba kızlar. Geçen hafta kayinvalidemdeydik görümcem ve ben. Eşlerimiz denize gitti beraber biz de orda kaldık. Evini temizledik bir aradayken. Tabi ben hamileyim diye birşey yaptirmadilar. Dikilecek birkaç şey vardı onu diktim, bir de buz dolabının içini temizledim.  Kayınvalidem ve görümcem d mutfak dolapları, gardroplar, yataklar yorganlar., Banyo tuvalet temizlediler detaylıca. Bu hafta için de benim ev için temizlik planı yaptık. 33 haftalık hamileyim. Kendi ailem başka şehirde. Bu yüzden sagolsunlar bugün de benim evin temizliğini yaptık, biraz geç başladık, bir tanidigimizin mevlidi vardı. Ordan sonra geldik. Be yine birşey yapmadım. Yemek yaptım tatlı yaptım. Onlar da sağ olsunlar camlari kapıları avizeleri duvarları sildiler. Bebek arabası otu koltuğu, oyuncaklar vs vardı odanın birinde. Yıkadık temizledik öncesinde (görümcem yıkadı hatta ben yorumlayım diye :)) ama bebeğin dolabı falan kurulmadı diye duzenleyememistim. Dolabını da dün kurduk. İşte o eşyaları falan yerleştirdiler düzenlediler. Banyo tuvalet yıkadılar. Halıları makinaya attılar, serdik falan. Evi sıl süpür toz al.  Mutfak dolaplarının içini de sileceklerdi, çok yorgunlar diye şimdi temiz yapmayalım doğuma yakın yaparız diye ikna ettim. Sadece yüzeysel kapaklarını sildiler. Perdeleri de camları açıyorum diye yikatmadim. Doğuma yakın yıkarız onları da. Konsol ve gardrop kaldı bir  tek onu da ben yaparım ağır değil. Sağolsunlar çok yoruldular. İyi ki varlar <3 sizin de gorumceniz, kayınvalideniz böyle düşünceli mi

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence ya hepsi baştan yapılmalı yada hiç baslanmamali ben rahat edemiyorum sağlıkla gelsin inşallah 
(18 puan) tarafından
Haftaya misafir gelicek başka şehirden yatılı olarak. Ne kadar kalacağı belli değil. O yüzden şimdiden yaptık. Yoksa 36. Hafta yaparız diye düşünmüştük. Erken oldu biraz.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok şanslısın:) 

Sağlıkla dünyaya gelsin bebeğin 
(18 puan) tarafından
Teşekkür ederim amin canım:)
0 oy
(807 puan) tarafından
Benimkiler onlerıne konulan bardağı bile almazlar ustunden atlar gıdıp gelirler ben alana kadar ha temızleseler bile gıdıp 10 tanede ustune koyup millete anlatırlar yok boyle kirliydi yok boyleydı dunyanın en kirli insanları aslında ama kendileri Baska eve gidince sarayda yasıyolarmıs gıbı tavırlar nefret ediyorum hepsınden
(18 puan) tarafından
Ay öyle olmaları çok üzücü.  Rabbim iyilerle karşılaştırsın hep
0 oy
(1,295 puan) tarafından

Allah razı olsun onlar. Olması gereken bu aslında ama bazı çıngıraklı türleri yapmıyor hir bir şey :D

(18 puan) tarafından
Ay ne güldüm. :D amin canım. Haklarını yiyemem valla :D
0 oy
(1,168 puan) tarafından
Çocuğumun biri 2 yaşında bir doğum gününde geldi gördü onda da rezillik çıkardılar yapmadığım şeyi yaptı diye görümceme söylemiş o da beni arayıp hesap sordu Allah tan o gün kocam yanımdaydı da olanları gördü 2.çocuğumda 6 aylık onu da hiç görmedi görüşmüyoruz yaptıkları saygısızlıktan dolayı
(18 puan) tarafından
Böyle insanların varlıkları çok üzücü. Yani iyi anlaşıp mutlu olmak varken, aileyle torunlarıyla geliniyle oğluyla iç içe olmak varken, böyle olup dış kapının dış mandalı konumuna getiriyorlar kendilerini yazikkk :(
(1,168 puan) tarafından
Aynen öyle biz evlenmeden önce eşimi maddi gelir kaynağı olarak kullanmışlar ne düğünümüze ne bişeyimize karışmadılar herşeyi eşimle benim ailem destekledi öyle yaptık bende çalışıyordum üniversite mezunuyum kendimi kullandırtmam diye beni istemediler başta bunu sonrasında ağızlarından kaçırdılar evlendik maddi olarak yine desteğimizi esirgemedik ama ne zaman kullanılıp arkamdan dedikodum yapıldığını duydum o zaman çektim desteği ev aldım çocuklarımın geleceği olsun dedik ev aldık diye burnumuzdan getirdiler yeni gelin ev mi alırmış diye kaynım benden sonra evlenmeye kalktı eşiyle anlaşmış şu kadar bilezik iste özleminkileri alırız diye bunu da eltim ağzından kaçırdı eşimde dediki gelirlerse ben veremem diyemem borca girelim evi öyle aldık ev almamıza rağmen kayınvalideme kendi banka kartımı verdim eksiğin olursa burdan al kimseye muhtaç olma dedim her seferinde hep hesaptaki parayı çekti hem eksiyi çekti avans limit olanı ya bunlarında çocuğu var eksiyi ödeyebilirler mi demedi hiç sonra da geldi çocuğumun ilk yaş gününü burnumdan getirdi eşimde dediki bundan sonra kimse aramasın beni de eşimi de o size bu kadar iyilik yaparken sizin yaptığınız nankörlük kendi de aramaz ailesini bana da arattırmaz aradıklarında da açmaz deprem zamanı zorla arattırdım annesi ne olursa olsun senin annendir diye
(18 puan) tarafından
Siz doğru olanı yapmışsınız. Bizim orda 4 atanın hakkı birdir derler. Yani anne baban senin için neyse kauinvalide kayınpeder de aynı degerde olsun manasında. Siz de herşeye rağmen düşünceli davranıp kartınızı falan paylasmissiniz. Allah işte eşiniz kendiliğinden görmüş olanı biteni anlamış mesafesini kendi isteğiyle koymuş. İyi ki siz birşey dememissiniz ailenle görüşme gibisinden. Yoksa ne olursa olsun eşinle senin iliskine de yansirdi diye düşünüyorum. Allah kendiliğinden eşinin karşısına çıkarmış. Sen esine karşı  ailesine kötüluk yapan, sorun çıkartan bir gelin durumuna  düşmeden eşin görmüş gerçeği. Yoksa  ailesine en ufacık bir kelime dahi söylendiğinde çoğu erkek çok değişiyor...
(1,168 puan) tarafından
Aynen öyle herşeyde vardır hayır derler kendileri böyle olmasını istedi sonucu da kendileri seçtiler Allah var gam yok. Ama anne kız gibi olmak isterdim kayınvalidemle bunun içinde çok çabaladım ama olmadı
(18 puan) tarafından
Kısmet işte canım
0 oy
(11,393 puan) tarafından
Maşallah canım maşallah Allah muhabbetinizi arttırsın kaynanam kendi işine yetisemezdi rahmetli hep kendim yaptım ben her işimi 
(18 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin canım.
Belki benim kayınvalidem de yaşının gençliğinden dolayı yardımcı oluyor sağolsun.  45 yaşında henüz:)
(11,393 puan) tarafından
Maşallah canım ama kaynanam da genç ve dincti 3 ay içinde kanser teşhisi konuldu ve vefat etti
(18 puan) tarafından
Aaa Allah rahmet eylesin üzüldüm
(11,393 puan) tarafından
Allah razı olsun canım hep üzüldük de elden bisi gelmiyor allahtan gelene boynumuz kıldan ince

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 288 göst.
16 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Anneyimmm03 (347 puan) tarafından soruldu
+2 oy
8 cevap 251 göst.
0 oy
15 cevap 978 göst.
25 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 114 göst.
8 Ocak 2024 Aile kategorisinde Burdanbiri12 (52 puan) tarafından soruldu