0 oy
143 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Merhaba arkadaslar benim kızım iki buck yasında ve  süt içiyor sürekli sütte kabızlığa neden oluyor ne ypmalıyım sütü vermiyorum  bu araa ayrana sardı ayran tok tutarmı sizce lütfen cevsp verin 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ayran sütten daha iyi daha faydalı canım ayranı içsin
(1 puan) tarafından
Çok sagol canım ama sürekli ayran içincr ac kalır korkusu oluyor içimde
(1,895 puan) tarafından
Birşey yemiyor ayranmi içiyor sürekli bu ciddi bir konu çocuk yumruğu kadarda olsa yemek yemeli günlük
(1 puan) tarafından
Zorla yyr mesela ekmek alıyor boş yiyor canm hiç yemz değil ama ayran falzla içiyor
(1,895 puan) tarafından
Midesini boşa doldurmuş oluyor.tok tutmaz ki sağlıklı beslenmede olmaz su iciyormu mesela kuru ekmek mi yiyor sadece dil bağı olabilirmi
-Reklam-
0 oy
(2,653 puan) tarafından
Tutar da olabildiğince tuzunu az yap canım birde vitaminlerine baktırdın mi
(1 puan) tarafından
Baktırdım hiç bi sorun yok ama kabızzlık çok fazla çocuk afedersin tuvalet yapınca aglaya aglaya ölüyor kuruluk yapıyor doktor verme süt dedi ama baska bişede içmeyince mecbur verdim
0 oy
tarafından
Ayran daha faydalı ama sağlıklı beslenmesi önemli başka bir çözüm bulunmalı 
(1 puan) tarafından
Ne yapacağım şaştım kaldım gercekten
0 oy
(684 puan) tarafından
Benim kızımda yemiyor sadece süt icmek istiyor üc hafta önce kan sayımı yaptırdım bizde hep b 12 yüksek cıkıyor süt et cok tükettigi İcin ekstra vitamin iştah şurubu vermiyorum bıraktım kendi haline dün gece saat 4 gibi uyandı canı muz istedi hepsini yedi normal de yemez acıktımı yiyor 
(1 puan) tarafından
Kendi haline bırakıcam işte istemynce kndimi suclu hissedyrm canm çock ac bkleynce
0 oy
(415 puan) tarafından
2.5 yasında bnm kızım da aynı 1 yasından beri duphalac kullanıyorz biz sureklı kabızlık hali ve var dogdugundan beri. Hiçbir şey yemiyor zorla yemek yer bir senedr 100gram dahi almadı. İlac kullanmasam karnı çok şişiyor ve surrklı krnm agrıyo dyor. Tuvalet egıtımı verdim kac gndr yıne yapamıyordu  butun gun karnım agrıyo dedi mecbr uyurken bezı Taktım da cok şükür bezine yptı uyku sersemi degstrdm hemen şimdi rahat uyur. 
(1 puan) tarafından
İnşallah düzrlir canım gercekten her yaşın bit zorlugu var rabbim hepimizin yardımcısı olsun
0 oy
(14,045 puan) tarafından
Ayran faydali tabiki ama yemesi de lazim vitamin de aalmasi lazin tbiki
(1 puan) tarafından
Haklısın canm
(14,045 puan) tarafından
Guzel bir doktora gotur baktir her seyine ..
0 oy
(55 puan) tarafından
Benim oğlum öyle canı istemese hiç bişey yemiyor aç kalıyor üzülüyorum çok ayran verincede beyaz kaka oluyor süt ayran başka bişey yok bu ara meyve suyu içiyor arada yarım muz yemeklerin tadına bakıyor ve asla yemiyor kuru ekmek yiyor bazen üzerine düşme diyecem ama anne yüreği dayanmıyor üzülüyor sünnet yaptirdim 3 aya yakın oldu o gün aç kaldı doktor yasaklamıştı akşam eve gelince öyle bir yemek yedik secmedi bile demekki aç kalması gerekyenek yemesi için biraz sabredip aç birakicaz sütü kes ayranida arada ver geceleri veriyorum arada öğlenleri başka yok yemek yerse peşine biraz süt tok kalsın diye başka bişey yok kendileri bilir ne kadar zorlarsan zorla yemeyen çocuk yemiyor onu anladim aç kalsınlar biraz kendileri herşey yer 
(1 puan) tarafından
Haklısın canm bnmkide ac kalnca yyor sonnda dayanamıyor ama işte akşama kadar bişe yemeyincese  dayanamyrm dediğin gbi yapayım illaki yiyecek cok sagol canm Allahım sanada kolaylık versin
(55 puan) tarafından
Amin cnm hepimize inşallah
0 oy
(174 puan) tarafından

Yigenim sütten beyaz yapıyordu büyük tuvaletini doktora götürdük kansızlık olmuş, ustune kabızlık. 

Süt alınmadı eve bir kaç ay sonra mecbur yemek yemeye başladı. 
Doktora götürün kansızlıkta iştahsızlık yapar 
(174 puan) tarafından
Ne kadar ağlarsa ağlasın onun iyiliği için sabredip vermemen gerekiyor
(1 puan) tarafından
Götrdüm canm tekrar bi götrym o zamn
(1 puan) tarafından
Haklısın bgünden itibaren öyle ypacağm

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 143 göst.
17 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde EsleminAnnesi (3,100 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 166 göst.
28 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysel Güzel (1,150 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 78 göst.
3 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Sevimlipandacik07 (177 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 135 göst.

397,210 soru

11,880,129 cevap

35,995 kullanıcı

...