0 oy
1,553 göst.
Diğer kategorisinde (16 puan) tarafından
Ben çok kötüyüm küçüklüğümden beri sorunlu bir çocuktum zavali annemi çok yordum hep deli taklidi yaptım hoşuma gidiyor du deli gibi yaşamak resim yapmak oyuncaklarla oynamak 14 yaşımda hep bunları yapıyordum annem hastane hastane piskiyatri piskiyatri gezerdi hep sonra evlendim çok zulüm gördüm hep sabredip dua ettim baktım bunlar zulmü devam ediyor sonra onalra kıran koydum  evde cin varmış gibi sürekli bardak çanak kırdım eşya çalıp sağladım evlerinden ettim kiraya çıktık kaynanmlar  sonra evimi ayırdım  17 yaşımda biriyle tanışıp aşık olduğumu sandım belkide aşık oldum onla zina yaptım  defalarca sonra para karşılığı başkasıyla da zina yaptım  başka bir adaminda parasını iyip durdum sonra teyzemin dul kızına sardim onu istegramdan rahatız ettim hatalarını yüzüne vurup bıraktığı çocuk üzerinden konuşup aneligini yargılayıp yüreğini sisirdim sonra en son Tobe ettim ama bir türlü namaza basliyamiyorum  hep niyet ediyorum ama bir türlü başlamak nasip olmadı bir kursa gidip Tobe almak istedim kar yağdı gittim kardan dolayı kursta kimse yoktu ertesi gün giderim dedim ertesi gün deprem oldu bir Tobe almak bile bana nasip olmadı artık yaşamak istemiyorum namaz kılmak Tobe almak istiyorum hiçbirini yapmak nasip olmuyor lütfen allah rızası için bana dua edin Rabb'im içime merhamet koysun namaz Tobe nasip etsin 

36 Cevaplar

+8 oy
(6,825 puan) tarafından
Müslüman isen eğer dinde tövbe almak diye bişey yoktur

Satın alınmaz nereye almaya gidiyordun da kar yağdı??

Tövbe Allah'a yapılır bunun için de kendin dua edeceksin konuşurken bile saçmalamışsn gerçekten din bilgin ya hiç yok yada yine dalga geçtin 

Ama çok daha önemlisini diyim sana herşeyden önce destek almalısın gerçekten durumun iyi değil kınamyrm kesinlikle yanlış anlama gördüğümü söylüyorum hareketlerin düzelmesi için en azından destek almayı dene birazda din nedir nasıl yapılır onu araştır 
(1,575 puan) tarafından
İkbal tekrar guldum sayende unutmustum :D bencede var bıseyler ama gercek gıbı degık
(48,520 puan) tarafından
gul diye arada yazayim ☺️
(6,825 puan) tarafından
Kız bende inanmadım :) günah çıkarmaya giderken karlı yollara denk düşmüş cikaramamis bı vaftiz edilmesi şart:/ :))
(48,520 puan) tarafından
ay bişey yazacaktim da burdakiler cok duyar kasiyo neyse ☺️☺️☺️
(6,825 puan) tarafından
Yaz kız boşver herkesi ağzı olan konuşuyor merak ettim ben ikoo ne diyecek:)
-Reklam-
+4 oy
(6,164 puan) tarafından
Tövbeni Allah'a yap öyle oraya buraya gitmene gerek yok zaten. Senin ciddi bir tedaviye ihtiyacın var bence uzun soluklu yani çok enteresan okuduğum şeyler sana bile bir faydası yok bu yaptiklarinin
+4 oy
(7,177 puan) tarafından

Şeytan seni görse tövbe eder bacım sen ona rahmet okutmuşsun...

Ayrıca tövbe etmek için samimi bir kalp ve temiz bir beden yeterli Allah'ın huzurunda kalbinden inanarak Nasuh tövbesi edip bir daha yapmayacağına söz verirsen Allah çokça tövbeleri bağışlayan ve esirgeyendir asla ümidini kesme ve lütfen bundan sonra da içindeki şeytana uyma....
+1 oy
(1,196 puan) tarafından
Seyda ve tövbe olayını bilmiyorum

Sen şimdi bir abdest gerekiyorsa hatta güsül abdesti al ve

"Estağfirullah el azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etûbu ileyh tevbete abdin zalimin li nefsihi la yemlikü li nefsihi mevten vela hayaten ve la nuşura." 

Bu tövbe işte. Al sana yatdı vakti. Kıl da bir güzel namazını

Bu tövbeyi ve salavatı sürekli dilinde tut ve iyi bir doktordan destek al 
(48,520 puan) tarafından
bak en guzel cevap bu niye cevap yazmiyorsun
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Rabbim senin için en hayırlısıni nasip etsin canım benim insallah
(16 puan) tarafından
Allah razı olsun lütfen dua edin bana
0 oy
(1,353 puan) tarafından
Ağzım açık okudum canım rabbim yardımcın olsun ama kesinlikle namaza başla 
(16 puan) tarafından
Allah razı olsun inşallah başlamak istiyorum hep bu gün yarın ama nasip olmuyor çok kötü durumdayım piskolojikmen
(1,353 puan) tarafından
Bende yeni başladım tek dert ortağım allahım herşeyimi namaz sonrası ona anlatıyorum rahatlıyorum huzur buluyorum
0 oy
(3,814 puan) tarafından
Allah affetsin 
0 oy
(2,604 puan) tarafından
Cnm kalk secdeye yat tovbe et bu kadar basit

Helallik almaya çaliş 

Allahin affedeciginden yuzde yuz emin ola bilirsin
(16 puan) tarafından
Etmez ben Allah'ın afetmeyecegi günahlar işledim bir kadar miletin günahına girdim
(2,687 puan) tarafından
Tobe haşa rabbimin affi geniştir oyle deme yeterki ona layik.kul.olmaya bak nasuh tovbesi et bacim helallik al bundan sonra ki yaşamini duzelt butun yanliş defterlerini kapat rabbim buyuk affi bol ne demis mevlana ne olursan ol yine gel ...tabi kendine bi iyilik et bi pskolokla pskyatriyle gorus
(793 puan) tarafından
Kızıni diri diri gömenler sahabe olmadi mi Hz yahşi Peygamber efendimizin amcasini öldürüp kalbini sokmedi mi Allah affetmedi mi yüce rabbim yüz kezde bozsan yüz birinci kez yine tövbe et diyo o Rahmân ve rahim olan Allah'tır şüphesiz ki o çok merhametlidir
(3,529 puan) tarafından
Allahın affetmeyeceği tek günah ŞİRK tir. Tövbe et Rabbin adına da konuşma .
(86 puan) tarafından
Senin derdinde günahında allahın merhametinden büyük diyil sadece içten bi tovbe et kendine yeni bi sayfa aç hayatın boyunca yaptığın kötülüklerden çok dua et sadaka ver yardım et
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Tobe almak ne demek ya . 

O insanlardan helallik alman gerek önce annenden 
0 oy
(2,087 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun içine ferahlık versin 
0 oy
(1,520 puan) tarafından
Yazdıkların çok ağır seyler, gercekden Rabbine dön ellerini aç icrenlikle duani tovbeni yap , yalan dunya da bu kadar kotuluge gerek yok 
(1,520 puan) tarafından
Ve bence ilk başta Annen den basla bu ise helallik iste hatir duasini al
(16 puan) tarafından
Diyemem ki onlara bunları yaptığımı
(1,520 puan) tarafından
Illa aciklama yapmak zorunda degilsin be kuzum , ara hal hatir sor tatlibir dille helalligini iste kucuukken ne cektirdim be annem de , Annelerin hayir duasi en hayirli dualardandir insallah nasip olur canimm
0 oy
(1,543 puan) tarafından
Bence psikiyatriyede gitmen lazım davranis bozukluğunda var önce tedavi ol bu gibi şeyleri yapman normal değil Allah tövbeni affetsin umarim
(16 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(471 puan) tarafından
Rabbim tövbe etmeyi nasip etsin inşallah. Yaptıklarınla ilgili seni yargılamak bana düşmez. Zaten pişman olmuşsun. Allah yardımcın olsun inşallah kardeşim
(16 puan) tarafından
Allah razı olsun piskolojikmen çok kötü durumdayım
(471 puan) tarafından
Bir psikiyatriye mutlaka git canım
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Tovbeni evindede yapabilirsin bu bir 

İkincisi bu yazdıkların gerçek hayatta oldumu gerçekten bunları yapma sebebin neydi 
(48,520 puan) tarafından
herkeste üzülmüş neyse hala inanmiyorum
(4,986 puan) tarafından
Sjsjs bende aynıyim hala kararlıyım
(16 puan) tarafından
Evlendikten sonra böyle daha kötü şeyler yapmaya başladım bekarken sadece deli taklidi yapıp yaşıyordum
(48,520 puan) tarafından
kac yasinda evlendin
(16 puan) tarafından
15 te
0 oy
tarafından

İlk ve tek soru sorucam nedennn 

Seni bunlara yapmaya iten neydi
(189 puan) tarafından
Bence piskoljik sorunları olan bir çocuk Muş  ve bu hatalara düşmüş Rabb'im yardımcısı olsun
0 oy
(189 puan) tarafından
Çok cidi bir psikolojik sorunun var biran önce tedavi ol nolur daha fazla insanın canını yakmadan 
0 oy
(892 puan) tarafından
Senin önce Bi sağlam psikolojik tedavi görmen lazım.. Debelenip durursun yoksa 
0 oy
(189 puan) tarafından
Kanım dondu okurken Rabb'im yardımcın olsun inşallah 
0 oy
(9,504 puan) tarafından
İçimizden biri misin sadece bunu yazmak için mi yeni hesap açtın 
(16 puan) tarafından
Evet 2020 den beri biliyorum burayı
(9,504 puan) tarafından
Tahmin ettim. Allah yardımcın olsun
0 oy
(148 puan) tarafından
Önemli olan bunlardan pişman mısın? Evetse hiç bekleme abdest al. Bismillah de ve tövbe et. Allah benim günahlarımı affetmez deme. Senin günahların Allah'ın rahmetinden daha mı büyük? Hiç bir günah Allah'ın rahmetinden büyük degildir yeter ki tövbe et, pişman ol ve bir daha yapma. Kimse hatasiz değil 
(16 puan) tarafından
Çok pişmanım
(148 puan) tarafından
O zaman beklemeden tövbe et çünkü bekledikçe şeytan seninle uğraşır. Aslında bir türlü firsat olmuyor dediğin şey bu. Şeytan boş insanla uğraşmaz demek ki duyguların samimi ki tövbe etmemen için herşeyi yapıyor. Böyle anlatınca aklima ilk namaza başladığım zaman aklıma geldi.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 318 göst.
11 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Didooo (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,350 göst.
6 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,006 göst.
16 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 580 göst.