0 oy
477 göst.
Aile kategorisinde (20 puan) tarafından

25 haftalık hamileyim kaynanam mesela kazak orecekti nasıl model oruyum dedi sordu baktım beğendim dedim bu güzelmiş bunu ör, sonra ki gittiğimde bi baktım çok alakasız bişey örmüş yarıya gelmiş nasıl diyo ilk dedim ki güzel olmuş sonra bitirince diyo ki bunu hastane çantana koy hastanede çocuğa giydir ya hastanede kazak mi giydiriyim çocuğa o kadar sıcak hastane battaniye koycam illa ki bide kazak mı koyyum :angry: bide ördüğü kazak büyük yani nerden baksan 6-7 aylık çocuk giyer koy bişey olmaz bacaklarını da sıcak tutar diyo ben de dedim anne hastanede kazak mi giydirilir bide bu çok büyük büyük zaten çocuğun boyu bu kadar dedim bi daha ki gitmeme yine aynı kazağın farklı rengini örmeye başlamış bi tık küçüğü ki koy bunu hastaneye diyo tamam dedim artık sırf gönlü olsun da sussun diye , geçen de annemgil ve kaynanamgil bize geldi çaya kaynanam hemen annemin yanında diyo ki anneme , ben hastaneye gidip kalacam sende ziyarete eve gelirsin şöyle bi ters ters baktım artık en sonunda dayanamadım ben annemin gelmesini istiyorum hastaneye dedim onun yanında rahat ettiğim gibi senin yanında rahat edemem ben dedim öyle deyince bende gelir kalırım diyo bende dedim iki kişi refakatçi olmaz hem şu işim var yada şuraya gidelim dediğim zaman bacağım ağrıyo diyosun ta kalkıp benimle hastaneye mi gelip yanımda kalicaksin dedim annemin gelmesini istiyorum dedim son noktayı koydum çok fena bi kadın ya illa benim dediğim olacak havası valla cildircam ahh ahh sadece bu bahsettiğim malesef 1000 de 1 i

13 Cevaplar

+2 oy
(1,075 puan) tarafından
Çok abartıyorsun. Kadın tamamen iyi niyetinden yapmış. Kaldı ki büyük olduğu halde kalkıp tekrar kazak örüyor bebeğine. Bu kadar da pes yani. 
-Reklam-
+1 oy
(3,813 puan) tarafından
Hastabe konusunda iyi yapmıssın da kazagı bo tık abartmıssın he de gec
(3,813 puan) tarafından
Ben de sınıe oluyorum sevmedıgımı bıle bıle gırerdı çocuk emzıeırken dıbıme. Eşim kaç defa uyardı odaya gırme dıye. Bı de gıderdı emmiyo da emiyo zannedıyo derdi. Ruh hastası bazı kaynanalar sen çocuguna sanki o istiyor dıye bakıcaksın ya da bakmıcaksın
(20 puan) tarafından
Ben çekemem zaten gerginim şuan da bu olanları düşündükçe bide o an yaşarsam iyice sinirlenir kalp kırarım
tarafından
Yoruma yazdiklarini okurken ben krize girdim vallahi kayananamin alnından öpeyim
(20 puan) tarafından
Yani kardeşim bunlar sadece bi kaçı...... Sadece sakın olmalıyım diye kendimi sürekli teselli ediyorum
(12,776 puan) tarafından
Ben bu çocuğun annesiyim canım öyle istedi aldım de o kafaya kalırsak kendimize de bir şey almayalım ne malum yarına çıkacağımız de hatta mümkünse onun aldığı bir şeyden örnek ver illaki zaman dışı bir şey alıyordur sonbaharda kışlık kışın yazlık gibi :)
0 oy
(1,289 puan) tarafından
Kendi kendine gelin güvey olmuş hastanede kalma konusunda. Susmayıp istediğinizi söylediğiniz de iyi olmuş.
(20 puan) tarafından
En başında sustum ama baktım onun yapısı bu beni avuç içine almaya çalışıyor bende sınırımı çizdim ilk gelin benim herşeyi yaptırırım sözüme getiririm diye düşünüyor
0 oy
(7,871 puan) tarafından
Herşeye gelin güvey olması kötü yani sonuçta o hakki nerden buluyo annene fln öyle soyluyo herkes yanında annesini ister bende öyle yaptım kaynanam bile öyle dedi annenle daha rahat edersin demişti biraz anlayış ya...
(20 puan) tarafından
Herşeyden kendine pay çıkarıyor ama ben şunu yapıcam yada şunun için gelir misin yardım eder misin deyim ya bacağı ağrıyo ya hasta oluyo hep bi bahane sergiliyo evelndik evleneli bi gün olsun tamam deyip gelmedi şimdi de diyo ki ben gelcem bende haklı olarak bu şekilde tepki gosterdim
(7,871 puan) tarafından
İyi yapmışsın boşver
0 oy
(2,188 puan) tarafından
Çok aşırı bir şey görmedim ama mesela benim annem ne hastaneye gelmedi sezaryen doğum yaptım bakamam kaynanan baksın ben uğraşamam dedi. Anneniz iyiyse kalmak istiyorsa kalsin, yok ben yormak istemem dersen kaynana kalsin baksın işi ne annen yorulmamış olur. 
0 oy
(7,358 puan) tarafından
Niye kalp kırıyon al koy dursun kenarda
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Yanlış anlama da kaynananan önem veriyor kazak örüyor büyük diyorsun küçüğünü zahmete girip örüyor bence kalbini kırma ne olur ne olmaz senin yanında rahat edemem modunu da anlayamadım ne konuda rahat edemiyorsun bir yerin açık değil emzirme önlüğü diye bir şey var o da olmadı arkanı dön emzireyim dersin annen de o da kalmak istiyorsa adil bir karar vermelisin bence yanlış qnlqma da yeri geliyor kadın bosandigindq kendi anne babası çocuğu istemiyor çocuğu bırak gel diyor babaanne özellikle çok önemli bence 
(12,776 puan) tarafından
Dikiş oluyor kanama oluyor gaz çıkartıyorsun. Mesela benim alttan çok dikisim vardı annem yardım etti tuvalete oturup kalkmama o kanamada vs de kaynanamı yanımda istemezdim o yakınlık yok bizim aramızda rahat edemiyorum demekte gayet haklı
0 oy
tarafından
Ne meraklı bunlar gelip kalmaya kendi kızlarını haystta kaynanasina bırakmaz ama 
(20 puan) tarafından
Kendi kızı 3 kez doğum yaptı ikisinde kendi gitmiş birinde de eşi gitmiş kaynanası da normal hastaneye görüş saatinde gelmiş görmüş gitmiş geri eve onlar gelmeden yemek falan yapmış
Kız ben bi cinsiyetini öğrenmek için özele gittim de vay efendim ben niye özele gitmişim madem çok paran var saçıp sıvayacağına koy köşeye birikim yap dedi bana ama kendi kızı 2 doğumunu da özel hastanede doğum yaptı ona bişey demiyo ona da diyo ki savunmak için onun kocası kıskanc o yüzden kadın doktor yaptı onun doğumunu diyo sanki onun ki şeyde bizim ki şey değil nefret ediyom yemin ederim ya
tarafından
Ayy Allah yardımcın olsun tam parazit benimki özele git diye kafamın etini yer annem başka şehirde diye kaynanam vardı yanımda ama annem kadar rahattım Allah var bide ne demek ben bakicam falan merakliysa kendisi dogursun birhaftadan fazla yanında alma gönder evine gerekirse yüzüne istemiyorum de baştan buna yüz verme yoksa tepene cikar
(20 puan) tarafından
Hastane konusunu dedim de hemen bana gönül etti naz yapıyor yeni gelin gibi süzülüyo valla ben çekemem bu tip birini yani az da değil bide diyo kırk gun kalcam o mu bana bakacak ben mi ona bakacam bişey yapak drdimmi bacağım ağrıyo diyo eğer o lohusa halimle benden abuk sabuk şeyler gereksiz şeyler isterse lafımı sokacam çünkü arsız hiç bişeye alındığı yok bi kere bi kaç konu için yine tartıştık gunduz bunla bana geldi bende evde değildim markete gitmiştim habersiz geliyo beni evde bulamayınca zile basınca beni aramak yerine eşimi ariyo ben geldim Aleyna yok Aleyna nerde diye eşimde beni aradı ki annem gelmiş eve ne zaman geçersin ebnde dedim seni görmeye mi gelmiş de seni ariyo dedim oyalandim hemen gitmedim sorma ki geldiğinde bana diyo ki ben geldim sen nerdeydin ben de dedim amdem benim yanıma geliyosun niye gidip oğlunu ariyosun benim yanıma geldiyse beni ara onu değil dedim ben zırt birt dışarı cikamazmisim onların zamanında böyle dışarı cikilmazmis bana neler neler diyo cahil cahil konuşuyor ve ben çalışıyorum evde home Office olarak insanım sonuçta iki nefes almak benim de hakkım gün boyu yüzlerce insanla muhatap oluyorum sinir stres içindeyim sonuçta bankada çalışıyorum bide buna laf yetiştiriyorum he işte bana diyo kalk da bı kahve yap da içelim... Bu nerdeydin muhabbetinden sonra dedi bende içimden söylene söylene yaptım önüne getirdim ballandıra ballandıra içti zıkkım iç dedim içimden nefret ediyorum cidden ya tahammül seviyem iyice daraldı tabi kendime yapmadım o sırada oturup bide karşılıklı kahve mi içecem
tarafından
Harbiden tam bir cehalet örneği . Allah yardım etsin oy kurban olurum kaynanam giyin suslen çık gez der valalhi türünün son örneği bende galiba okurken darlandm ben sende iyi bari cevap veriyorsun baktın saçmalıyor daha da sert tepki ver
(20 puan) tarafından
Arsız bacım yok istediğini de alınmıyo nerden laf türetim diye beyninde kurup duruyo
0 oy
(63 puan) tarafından
Gözüne batiyomus gibi sanki daha çok benim kaynanam bir çorap bile almadı sorsan ölüp biter ama biraz abartmissin gibi geldi hastane konusunda bisey diyemem kamla istemiş yok demişsin işte kalp kırmaya değmez 
0 oy
(51 puan) tarafından
Abartma o kadar ya kadın 2 kazak örmüş gönlü olsun diye tmm diyip geç yani bunu mu sorun yapıp canını sıkıyorsun? Valla artık bazen ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Adı kaynana diye herseyleri gözlerinize batiyo. Hastane konsuunda haklı olabilirsin anneni yanında istemek çok normal tabiki ama kazak konusunda haksizsin kusura bakma 
0 oy
(3,004 puan) tarafından
Cidden dediysem helâl olsun şöyle açık açık söyleyen insan burda ilk defa görüyorum.
0 oy
(355 puan) tarafından
Ben seni anlıyorum benim ki de böyle tuhaf tuhaf laflar eder. Valla canım benim ki doğumdan önce değil de sonradan azıttı biraz. Lohusa Lohusa bide geceleri ağlama krizine giriyordum artık. Sütün yokta yok akşama kadar sütü yok emzirmiyorsun beslemiyorsun dedi durdu. Mamaya alıştırdı arkamı dönüyorum mama biberonla mama vermiş çocuğun ağzına haliyle çocukta az çok alıştı sonra da dönüp bana diyo ki valla bu mamaya alıştıysan tamam daha senin analığın kalmaz kim mama verirse anası da odur. Lafa bak ya bıçak gibi saplandı kalbime resmen bu lafı hala da orda. O yüzden demem o ki lohusayken uzak durun valla bence ben çok yıprandım orda 
(20 puan) tarafından
Bana da diyo ki emzir sakın mama vermee bende dedim emziririm gelmezse sütüm napıyım aç mı kalsın mama veririm dedim ben makam verilmesinden hiç hoslanmam sen emzirmessen tabi sutün olmaz öyle analık mı olur ben 5 tane çocuğu da emzirerek buyuttum diyo sinir yaa
(355 puan) tarafından
Tabiki aç kalmayacak vermen gerekiyorsa verirsin. Senin ki de benim gibi desene o şimdiden başlamış hatta bence sen lohusayken uzak dur valla benim psikolojim allak bullak oldu yani bidaha doğum yaparsam eğer Allah beni ona düşürmesin.
(20 puan) tarafından
Önceki yorumda da bahsettiğim gibi çalışıyorum zaten evdeyim beni iş esnasında görüntülü ariyo bende zaten müşterilerle konuşuyorum o yüzden meşgule alıyorum Allah esirgesin yanlış bi sayı yazsan bana zararı olacak acmayinca da msj atiyo niye acmiyosun diye çalışıyorum diyorum görüldü yapıyor sonra da bana diyo ki beni işin bittikten sonra arabayilirdin arıyorum bu sfer de niye sesli aeadin da görüntülü aramadın diyo görüntülü konuşmayı sevmiyorum ben diyorum oysaki seviyorum ama konuşacak bişey de yok yani napiyosun nasılsın ev ahalisini sor vesselam bitti gitti yarım saat birbirimize bakisip bakisip durak mı napak yanii bende haliyle sesli arıyorum sonra niye vay efendim ben seni görüntülü aradım sen beni niye görüntülü değil de sesli aradın diyo bak yine düşününce sinir geldi djdkkdkd
(355 puan) tarafından
:))))) ay allahım böyle ufak tefek şeyler ama insan Bi yerden sonra kaldıramıyor artık ve soğuduğunu için iyice batmaya başlıyor sana. Neyse benim ki allahtan kibirli de aramıyor beni öyle sen beni arayacaksın ben büyüğüm kafasında bende pek aramıyorum kibirinden dolayı aramıyorum hayatta arayıp hal hatır sormaz bende sormuyorum o yüzden başta pek sorun etmiyordum ama şimdi rahatsız olmaya başladım kibirinden dolayı

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 593 göst.
21 Aralık 2023 Aile kategorisinde Sedadz (556 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 74 göst.
12 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Suda (268 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 108 göst.
22 Eylül 2022 Aile kategorisinde Zzzzzzzzzzumra (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,310 göst.