0 oy
89 göst.
Diğer kategorisinde (331 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
merhaba anneler bebegim bi hafta sonra 12 aylık olcak ve gece uykusu bi iyi bi kötü bi düzene doğru düzgün girmiş durumda değil diş döneminde zaten arada bozuluyor uykusu. akşam 9 gibi uyutuyorum ama geri kalkıp saatini bekliyor. ne yapsam erken uyumuyor ve gece fazla kalkıyor sürekli değil ama. sabah da erken kaldırdım 8'de şimdi uyku saatleri nasıl olmalı bide burda paylasmak istedim

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben o dönemde şöyle yapıyordum

7-7.30 uyanış

10-10.30 ilk uyku

15-15.30 ikinci uyku

21-21.30 gece uykusuna geçiş.

Tabi aralarda yarım saat falan oynama oluyor du. Diş dönemi hastalık vs olunca düzen değişebiliyor 
(331 puan) tarafından
ama çoğu kişi 3 ten sonra uyutma diyorlar
(331 puan) tarafından
erken uyusa bile geri kalkıyor kendi saatini bekliyor sorun da orda zaten
tarafından
12 aylık bebek 5 ten sonra uyutulmaz 3 değil. O saatten nasıl dayanacak gece uykusuna kadar
(331 puan) tarafından
bende anlamadim dedigim gibi dün gündüz uykusu en son 5 te uyanmisti aksam 9 a dogru uykusu geldi uyuttum ama yarim saate geri kalkti geri uyutamadim daha da kendi saatini bekleyip 11 gibi anca uyudu ben bunu anlatmaya calisiyorum ne kadar erken uyusa dahi geri kalkiyor :(
tarafından
11 çok geç bir uyku saati onun için.
Uyanınca geri uyutmaya çalış uykusunu açacak şeylerden kaçın. Işık ses vs olmasın. Zamanla düzelir inşallah
-Reklam-
0 oy
(984 puan) tarafından
Benimki de haftaya 12 aylık olacak. Aynı seninkiyle. Akşam 10 /10 buçuk gibi uyutuyorum. Gece uyanıyor. Kucağımda sakinleştirip yatırıyorum ama bu dönü 2-3 kez oluyor. Sabah kalkması da çok değişti 5-6-7 hep bu saatlerde. Bu sabah 7 de uyandı daha yeni uyutmaya çalışıyorum. Bence dişten ya da atak haftalarındalar mı bilmiyorum 
(331 puan) tarafından
valla cnm ben cok gec kaldim düzeni olusturmaktan da işte elimden gekeni yapıyorum erken uyutmak icin. dün aksam 9 da uyudu ama geri kalkti bi türlü uyutamadim saatini bekledi zar zor 11 gibi uyudu gecede doğru düzgün uyumadi sabah 8 de düzene basladim kaldiracaktim kendisi kalkti zaten 10 gibi uyuttum simdi kalkmassa ben kaldiricam öğle uykusuda 3 bucuktan once uyumus olsa akşam insallah erken uyur deliksiz :/
0 oy
(1,892 puan) tarafından
Valla benim oğlan 7 de uyanır 10 da geri uyur sonra 3 4 gibi bir daha uyur en son da 10 da uyur tekrar sabaha kadar 5 gibi bir uyanır mama ister başka da uyanmaz. Yani 1 haftadır böyle ondan önce diş çıkarıyordu hiç uyumazdı 
(331 puan) tarafından
kac aylık cnm bebeğin ? ben geç kaldim düzene sokmakta ama yinede elimden geleni yapıyorum erken uyutmak icin dün akşam 9 da uyuttum ama geri kalkti saatini bekledi 11 gibi uyudu gecede uyumadı zaten nedense. sabah 8 gibi kaldiracaktim kendisi kalkti. 10 gibi uyuttum simdi kaldiracam . öglen uykusu 3 bucuktan once halletmiş olsam akşam insaalh erken uyur
(1,892 puan) tarafından
Benimki de Çarşamba günü 12 aylık olcak sana tavsiyem akşam 5 den sonra uyutma kesinlikle uykusu gelse bile uyutma 9.30-10 gibi uyut
(331 puan) tarafından
cnm dün en son uykusu 5 te uyanmisti daha da uyumadi zaten 9 gibi uykusu geldi uyuttum tam yerine koyucaktim uyandi bidahada uyumadi 11'i bekledi zar zor uyuttum gecede uyumadi dogru duzgun zaten
(1,892 puan) tarafından
Uykusu gelince hemen uyutma biraz oyunla falan oyala 10 da uyusa daha iyi olur senin için
0 oy
(3,470 puan) tarafından
Benim.oglan 11 aylık gündüz 3 uyku falan uyuyo gece 8 9 arasi yatıp bazen Bi kere uyanır bazen 3 kere sabahta 6 da uyanıp tekrar 8 de falan uyutuyorum
(331 puan) tarafından
ne güzel cnm ben düzene sokmakta gec kaldim biraz yinede elimden geleni yapiyorum erken uyutmak icin dün aksam 9 da uyudi ama malesef geri kalkti saatini bekledi 11 gibi gecede uyumadi sabah 8 gibi kalkti ben kaldiracaktim zaten . 10 gibi uyuttum simdi kaldircam öglen uykusuda 3 bucuktan önce uyutsam akşam da insallah erken uyur
(3,470 puan) tarafından
Valla düzeni hergun aynı değil bazen gündüz sadece yarım saat uyuyo zar zor bazende düzenli uyuyo tamamen sağlığına bağlı
(3,470 puan) tarafından
Ben bi kaç gündür yere yorganı açıyorum yatiriyorum üstüne ışığı kapatıyorum kendi kendine uyku saati gelene kadar oyalanip öyle uyuyo sende öyle yap istersen belki faydası olur
(331 puan) tarafından
benimki kendi kendine uyumuyo malesef sallanmaya aliştı
(3,470 puan) tarafından
Benimki de normalde sallanarak uyuyo artık çok zorlanıyorum büyüdü ayaklarım ağrıyor bende ışığı kapatıp kendi kendine uyumasını bekliyorum
0 oy
(754 puan) tarafından
Bizim uyku düzenimiz 2 aydir böyledir

Sabah babası işe gideceği sıra uyanırsa 8.30 normalde 10da uyanır bugün erken uyandığı için şuan uykuya geçti yoksa 12.30gibi uyurdu ikindi uykusu 5 6 saatleri arası oluyor ama bazen yarım saat 1saat gecikebiliyor akşam da 11.30 buçukta kesin uyuyor gece de 1 2defa kalkar
(331 puan) tarafından
kac aylık bebegin 11 bucuk baya gec ama
(754 puan) tarafından
13 aylık olacak

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 104 göst.
25 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Susam (4,159 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 51 göst.
6 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,181 puan) tarafından soruldu
0 oy