0 oy
172 göst.
Aile kategorisinde (15 puan) tarafından
Kızlar yaklasık 1 ay sonra dogum yapicam gittigim hastaneden cok memnunum gebe okuluna gittim ve dogum sürecinin nasil gececegini anlattilar dogumhaneyi falan gezdirdiler gercekten herseyin rüya gibi gececegini düşünüyorum taa ki kayınvalidem aklıma gelene kadar. Yani simdiden her gün kayinvalidemin nasıl psikolojik baskilar yapacagini düşünüp kendime eziyet ediyorum cunku eltim yeni dogum yapti maalesef sütü gelmiyor ilk cocukta da gelmemiş ve gelmedigi icin gelinini sucluyor bebek bakimini falan begenmiyor kizcagizin her yaptigina bi laf buluyoalt degistirmesinden tutunda uyutma sekline kadar yok kucagina cok alistirmissin yok sen boyle nasil iş tutcan yok şöyle yok böyle ben bile daraliyorum eltimi düsünemiyorum su an ve bir ay sonra bende ayni seyleri yasiycam cok baskın karakter tavrımi koysam o sürec bana zehir olcak cunku esim annesine bisey denmesinden hoslanmiyor evimin huzuru kacacak benim kendi annemde yanimda olacagi icin ister istemez ben kayinvalideme bisey diycek olsam eşimde annemde bisey deyip kısas yapcak bu durumu guzellikle kimseyi kırmadan olaysız sekilde nasıl çözebilirim kadın herseyi ona danışmamızı falan bekliyor yani yaşım küçük degil ki az cok cevremde yakınlarımda gördüm neler yapabilcegimi az cok biliyorum hamilelik surecinde de bi cok sey ogrendim ve laf sokup duruyo simdiki gelinler internet anmesi buyuge danisma falan yok diyo doktorlari bile doktor ne bilcek doktor benden daha iyi mi bilir falan diye elestiriyo tam bi tipik lohusa bükücü yani nasıl baş edilir bilmiyorum dogmamis cocugu sahipleniyor simdiden eltimin bebegine falan emzigi sekere batirip agzina vermeye calisiyo su icirmeye calisiyo onlari izledikce kafayi yiycek gibi oluyorum

10 Cevaplar

0 oy
(2,615 puan) tarafından
Gerekirse ne annemi isterim ne kaynanami eşimde çok istiyorsa anasinin karnina geri girsin

Yada kaynanan bitane dogursun baksin

2 elti bir olup kaynananin agzinin payini verirseniz çok iyi olur bence eşlerde ses çikaramaz
-Reklam-
0 oy
(5,343 puan) tarafından
Ay hiç çekilmez şekere batırmış bide cahil ya 
0 oy
(110 puan) tarafından
Doğum yapmadan önce beni de en çok geren durum buydu. Kendi kendime dert ediyordum. 1 ay oldu doğum yapalı karışma teşebbüsleri oldu ama net bir şekilde hayır dedim isyemediğimi ben sadece doktorumun yönlendirmesiyle hareket edeceğim dedim ve mesafeli durdum. Bazen doktor yasakladı falan diye de yalan söyledim. Bence kırıcı olmadan doktor bunu yasakladı önermiyor vs şeyler söyleyebilirsin tabi herkes farklı karakter umarım çok güzel ve rahat lohusalık yaşarsın. Hatta dediklerimi eşin söylese daha iyi olur
0 oy
(891 puan) tarafından
Durumu idare edeceksin o zaman. Hiç acemi gibi davranmamaya çalış ara ara da ona akıl sor yalandan öyle idare et 
0 oy
(246 puan) tarafından
Valla yanımda kaynanamı istemedim yalnız kalmak istiyorum ben dedim zaten sıkıntılar olmuştu öncesinde  tek başıma buyutuyorum.bastan mesafeni koy yoksa çok basın ağrır canim.
0 oy
(249 puan) tarafından
Eltine destek ol kaynanani uyar motive ver sen çok güzel annesin gibi kadının başını agritmasin cahil cahil sen tavrını koy öyle laf ederken 
0 oy
(605 puan) tarafından
Bişey yapmaya kalkarsa ya da canını sıkacak bir şey derse seni mi çekeyim çocuğuma mi bakayım de Kocanda kizarsa annenle dur bende lohusaligimi annemde gexireyim de hiç değilse sinir olmazsın. Herkes kendi doğurduğuna karışsın oğlun orda de ben öyle dedim karistirmadim 
0 oy
(165 puan) tarafından
Aynı olayları bende hastanede yaşadım. Bir de kaynanamın yanında kendi annemde sütün yok bilmem ne diyordu ki sezeryan olmuşum damla damla geliyor oda sıkınca. Israrla benim sütüm var diyerek onları yildirarak bu olaydan kurtuldum. Ameliyatlı olmama bakmadan her şeyi kendim yaptım iyikide yapmisim. Amcamın gelini var kaynanası her şeye karisiyor(iyi niyetle) çocuğa en ufak bişey olsa hemen kaynanası alıyor annesine b

vermiyor yani.
0 oy
(10,938 puan) tarafından
Bir cinnet herşeyi halleder bacım.
(15,212 puan) tarafından
Afgsbhtdddgg
0 oy
(121 puan) tarafından
Canım eşini düşünme bu konuda merak etme zaten çocuk olduktan sonra hiçbirşey eskisi gibi olmuyor ben 3 ay oldu doğum yapalı çok aşıktık birbirimize doğum yaptım ondan sonra uzaklaştık birbirimizden ilgi odağı bebek oldu hergün tartışıyoruz bugün de karar verdik ayrılacağız böyle olacağını bilmezdim ama oldu ne yapayım yani hele ki o lohusa psikolojisi çok kötü bir şey Allah Yardımcın olsun inşallah 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 448 göst.
0 oy
37 cevap 774 göst.
23 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 233 göst.
20 Haziran 2021 Aile kategorisinde Güneşim (223 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 369 göst.
1 Ocak 2021 Aile kategorisinde Yagmurrr16 (65 puan) tarafından soruldu