0 oy
121 göst.
Diğer kategorisinde (1,009 puan) tarafından
Bugün sanırım nişanım geldi 

Geçen de sancı olmuştu ilişki sonrası ve doğum olacağını düşündükçe hem yavrumu kucağıma alma hissi oluyor hemde heyecan ve korkum oluyor yaşım 19 kilo 93 umarım kolay ve güzel bir doğum olur bu korkuyu atlatabilmenin ve o anın mutluluğunu yasayabilmek için ne yapabilirim 

39+4

5 Cevaplar

+1 oy
(984 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Yaşın biraz küçük geldi ama benden farkın yok ben de 20 yaşında doğurdum sonuçta :D şimdi burda sana pembe yalanlar söylemek yerine doğruları söyleyeceğim. Yaşımızın küçük olması nedeniyle bazı sorunlar olabiliyor ama bunlar o kadar abartılacak şeyler değil. Herkes bebek bakmayı anne karnında öğrenmiyor sonuçta. Burda kendi sorunlarımı da anlatıp da seni strese sokmak istemem. Ama şöyle de bir durum var. Yaş küçük olduğu için daha dinç olunuyor buna emin ol. Bir sürü avantajları var. Doğum sancısı hafife alınacak şey değil evet sana yalan söylemem. Ama bu sacının desibeli herkese göre farklılık gösteriyor. Mesela benim acım eşiğim çok düşük. Elim kesilse oturur ağlarım o derece. Ama inan o an rabbime öyle sabır veriyor ki. Bilmiyorum inançlı Bi arkadaşımız mısın ama eğer öyleysen bol nol dua oku. Kuran okumayı biliyorsan oku. Türkçe şekilde yazılan yerleri de okuyabilirsin. Aç evde kuran dinle hiç değilse. O kadar ferahlatıyor ki. Karnını okşa salavat getir namaz kıl Allaha dua et.

Bir de doğum olana kadar acı çekiyorsun ya inan çocuk doğunca tüm sıkıntılar bitiyor. Benim doğumum zor oldu ona rağmen bebeği kucağıma verdiler normal odaya geçerken o kadar mutluydım ki. Ne acım vardı ne ağrım. Tabi vardı ama bebeğimin o güzel yüzü o kokusu hepsine bedeldi. Her zaman derim o an o kadar başka ki. Her şey seninmiş gibi, bütün evrene sen hükmediyormuşsun gibi. O kadar kutsal bir an ki. Hep o anı düşünüp mutlu olmaya bak. Kafanı rahatlat kötü düşünme. Allah yardımcın olsun. İnşallah sağlıkla kucağına alırsın <3

(1,009 puan) tarafından
2 ay sonra 20 olacam aslında yıl olarak kış ayında doğduğum için 19 sayılıyor namaz kılıyorum çok şükür hamilelik başından beri hep dua ediyorum kolay doğum için bebek bakma konusunda eşimin ve benim ailem yok ama komşum var Allah razı olsun ondan o bana yardım edecek 4 ay boyunca köyde durduğu sürece eşim de yardımcı oluyor ev iş konusunda yemek temizlik yapar bebeğe bakma konusunda yiğenine bakmış küçükken bir kaç şey için tecrübesi var umarım herşey güzel olur normalde acı eşiğim iyidir ama özel bölgelerim hassas oluyor ağda bile yaptırmadım ama bebeğimi düşündükçe geçer inşallah dayanırım
(984 puan) tarafından
İnşallah geçer. Bir de çok ağır durumun olmadıkça normal doğumda hemen toparlanıyor insan. Ruhen olmasa da fiziki açıdan öyle oluyır. Benim dikişlerim vardı ona rağmen 2 haftada anca toparlandım. Bir de kendin sürekli zorunda gibi hissetme. Yapabildiğin kadar yemek yaparsın
(1,009 puan) tarafından
Eşim aşçı birde o komşu hep yapacak yanımdayken yemeğe dokunmayacam zaten sadece bebekle ve kendimle ilgileceğim bu süreçte o yönden avantajlıyım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yaşın çok küçükmüş kız Allah yardımcın olsun sezeryan doğum yaptım ben 
0 oy
tarafından
Herkesin doğum hikayesi farklı canım ben normal diye gittim sancım falan hiç olmadı açılma da olmadı beni devlette sezaryan yaptılar komşumuz va o normal doğum yaptı diyor ki normal doğum çok kolay hiç dikisim yok inşallah seninde kolay geçer 
(1,009 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(5,713 puan) tarafından

Bende senin yaşındayken oğlumu doğurdum. Ve 39+4 hamileyim bende :D

Allah sağlıcakla kavuşmak nasip etsin tüm hamilelere inşallah 

(1,009 puan) tarafından
Amin inşallah o duygu nasıldı doğuma giderken ve amileyathaneye alındığınızda
(5,713 puan) tarafından
Doğuma pat diye aldılar kontrole gittim 40+1 Di 4 cm açılma var dediler hop doğumhanede buldum kendimi sancım hiç yoktu o yüzden suni sancı verdiler akşam 8 de aldılar saat 1 de sancı çekmeye başladım 6 da oğlum doğdu çok kolay Bi doğumdu rabbime şükür o an için zordu ama çevremde duyfugum doğum hikayelerine göre cok kolaydı kesi yırtık dikiş hiçbir şey de olmadı rabbime hamdolsun. Oğlumu kucağıma verdikleri an dünyalar benim oldu inanamadım benim mi bu diye anlamam Bi kaç saat sürdü :))
(1,009 puan) tarafından
Darısı başımıza diyelim kolay doğum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 108 göst.
26 Eylül 2023 Diğer kategorisinde agbutt (70 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 96 göst.
1 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 289 göst.
15 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Seyhan (2,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 265 göst.
11 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Mizgin1349 (86 puan) tarafından soruldu

378,415 soru

11,326,719 cevap

34,780 kullanıcı

...