+1 oy
857 göst.
Aile kategorisinde (4,293 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kizlar esimin memlekete gtcez. Halanin evinde kalcaz . Nalet bir huyu var sapur supur cops diye dudagindan opuo ccklari kizimi bikackere opmustu  bebekkken sok olmustum. Simdi kizim 6 yas zaten oyle opse ogurur kusar midesi bulanir. O korur kendini yanasmaz Daha  ama oglum 14 aylik cops diye opecek eminim. Esime opmese bari diyorum yapacak bise yok sevmesi oyle  dio . 

mal sen desene benim demem batar kadina da sen uyar yani halasini benim uyarmam ayri gozune batar. Esimin uyarmasi ayri bisey.
. Hala hasta haftaya ameliyat olacak bi bobregi alinacak  idrar yollari enfeksiyonu falan agir derecedeymis bi ilac tedavi oldu igne migne vuctta ilthap cok diye amelyat etmediler. Bi kür daha tedavi oldu igne antbiyotik falan. Hayir oglumda saglam degil zaten zirt birt hastalik ustalikla ugrasioz mikrop kapmasin hemde igrenc zaten . Operse ne diyim bidaha yeltenmesin en azindan ilk opmesini yakalayinca ikinci kere opmemesi icin uyariyim. 

33 Cevaplar

0 oy
(4,293 puan) tarafından

En İyi Cevap
Cok şukurl cuma aksamindan beri burdayiz henuz bi vukaat olmadi. Gelmeden once kizimi tembihledim hala ccklari boyle seviyor seni yada kardesiminoyle opmeye calisirsa hastalik var hala agizdan opmek hem sagliksiz hemde ayip yanagimizdan op de sev de diye tembihledim. Biz dersek hala uzulur sen de annecin sen dersen uzulmez dedim. Tamm deid . Ama cck da sok oldu ben bile bise deyince kafasi karisti niye bizi dudaktan opsunki oyle sevmekminolur gibisinden. Cok yasli ya sevmesini unutmus oyle cck sevilir zannedio yanlis bilio dedim yanlis oldugunu hatirlatalim sen siyle dedim tamam dedi

Neyse sukur suanlik oyle vukuat olmadi
tarafından
Çok şükür
-Reklam-
+4 oy
tarafından
Ay ne kıbarcası ya, hala hala napıyosun el kadar cocuk agızdan opulmez de, aaa baslarım halasına amcasına, 50 yıllık agız neler gormus neler yemıstır kusarım valla
(4,293 puan) tarafından
Aynn iste esim da mal. Kalp kirmamak istio. Bise desem terslesem zaten yilda 4 gun en fazla giryolar bizi. Kalp kirmayalim matiginda . Kendi capinda memleketine gidio ya bi halt sandi kendini. Dio bagda sal gezein dussede bise olmz . E bag bahce toprak tas yer zaten hala pis  ev mev. Yesin dio. Ulan dedim terzemiz evde bi kirinti gorse yiyo diye pimpirikleniosun bizim evimizde bile. Akrabana gdion mmleketine gdiosun diye birden ozguven geldi . Ana babasi yok copsuz uzum normalde. Kimi kimsesi yok bi amca bi yenge iste yengeye hala dio aslinda baska kimsesi yok. Bi abisi var kusler zaten gorusmuyar. Bide olen ablasinin oglu var iste hala biraksa onda kalacaz
(4,293 puan) tarafından
Halalara sert yapsam busefer bana tavir alir kirk yilin basi gelioz soyle boyle diye
tarafından
Kuzum bak ev pıslıgı falan kadın yaslıdır yapamaz vs derım ama agızdan opmek varya kusturur benı, annem bıle opuyor duruyu resmen en son tersledım kac yıllık agızları var ne bakterı vardır ya
+2 oy
(48,742 puan) tarafından
gerekirse kir daha hic opmedim kızımı dudağından millet ne pis ya
(4,293 puan) tarafından
Kizimda ole demistim zaten de hic tinmadi sap sup optu zaten ilk uc gun kiz hic yanasmamisti huysuz yabaniydi kizim. sonra alisinca yaklasti yanlarina. Sonra optu iste.birden şok olmustum ilk bise diyemedim ikincide dedim esim kas giz yapti bana ters bakti . Tartismistik. Simdi yine ayni sey olacak. Kizim buyudu 6 yas . Kizimi opse zaten midesi bulanir ogurur kusar o zaten opturtmez kendini . Ama oglum 14 aylik  onu bizim korumamiz lazim saf esimde kendi capinda kalp kirmak goruo uyarmayi
(4,293 puan) tarafından
Tabi canim bide bizim oglan kan uysumazligi sebepli sarilik oldu dogar dogmaz  25 degerle yogun bakima yatti kani degisti. Dr. Ziyaretci kabul etmeyin bagisikligi dusuk dediler aylarca esim kendisi almadi kucagina opmedi pimpirik sigara kokusi sinio bana ccga gelmesin mikrop diye normalde cok pimpirik. Kiyafetlerini falan yatak odasina asmaz banyoya havlupana asiyodu covuga mikrop gelmesin diye. Simdi kirk yilin basi kendi akrabasina gdioz ana babasi da yok copsuz uzum bi amca bi yengesi var iste yengeye hala diyoruz. Kalp kirmak istemio. Yoksa kendisi aylarca. Ccga yanasamadi bile mikrop kapar diye sacina sakalina varana kadar sabunlanip el yuz yikayip oyle yanasti aylarca cocuga

Yani kendisi benden pimpiriktir ama onlara bise dersek kalp kirmak goruo
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Esin bisey yapmıyorsa sen yapacaksın cnm başka yolu yok yada kabulleneceksin
(4,293 puan) tarafından
Kabullenmem de ne diyim nasi diyim iste. Hala hassas vucudu dudaktan opmeyelim yanaktan opelim ki diyim
(8,937 puan) tarafından
Aynen böyle diyeceksin anlamayıp inat ederse çocuğu vermeyeceksin
0 oy
(624 puan) tarafından

Biraz daha anlaşılır yazsan cok iyi olurdu :ermm:

Direk yuzune soyle opme dıkkat etmemiz lazım cocuga de 

0 oy
(1,763 puan) tarafından
Dudaktan opulen çocuk tacize açıktır 
(4,293 puan) tarafından
Yani tabiki cck zaten suan algilar ful acik gordugu her hareketi yapio. Normal bise sanacak cckta
(1,763 puan) tarafından
Benim çocuk da Amerikan programlarından öğrenmiş orda anneler çocuğunu dudaktan oluyor sürekli ısrar ediyor op diye daha çok küçük ama asla çok bakteri var ağzımda iğrenç diyorum
(48,742 puan) tarafından
Amerikan programları izletme gormesin
0 oy
(487 puan) tarafından
Oğlum hasta sana da bulaşmasın hala dikkat edelim öpme de
(4,293 puan) tarafından
Aynn olabilir.  Senin  ameliyat daha ertelenmesin de. Tekrar hasta olma diyim mantikli
0 oy
(2,693 puan) tarafından
Yani kusura bqkmasinlar da sevmesi öyle diyip geçiştirmek diye birşey yok kimse kimsenin bebeğini dudağından opmesin bı zahmet.
0 oy
(3,907 puan) tarafından
Baştan uyar esinde ne derse desin o neymiş öyle be öpmeyin dudağından hasta oluyor de mesafeli bi şekilde 
(4,293 puan) tarafından
Tabi canim bide bizim oglan kan uysumazligi sebepli sarilik oldu dogar dogmaz  25 degerle yogun bakima yatti kani degisti. Dr. Ziyaretci kabul etmeyin bagisikligi dusuk dediler aylarca esim kendisi almadi kucagina opmedi pimpirik sigara kokusi sinio bana ccga gelmesin mikrop diye normalde cok pimpirik. Kiyafetlerini falan yatak odasina asmaz banyoya havlupana asiyodu covuga mikrop gelmesin diye. Simdi kirk yilin basi kendi akrabasina gdioz ana babasi da yok copsuz uzum bi amca bi yengesi var iste yengeye hala diyoruz. Kalp kirmak istemio. Yoksa kendisi aylarca. Ccga yanasamadi bile mikrop kapar diye sacina sakalina varana kadar sabunlanip el yuz yikayip oyle yanasti aylarca cocuga
0 oy
(1,705 puan) tarafından
Giresun'da esiminde bı akrabası var tüm çocukları öper ama öyle böyle değil hatta eşimin kuzenini opecekmis (23 yaşında kuzeni, kadın var bı 38 falan) bida kuzeni öptürmemis. Benim oğlumun da dudağından opecekti hemen eşim sağolasın müdahale etti. Hiç sevmem başkasının çocuğunu dudağından öpenleri.
(3,102 puan) tarafından
Acaba giresunda normal karşilaniyor mi dudaktan öpmek kayinbabam da bi kere 20 aylık kızımı öpmüştü tabi o an o kadar şok oldum ki acaba gözlerim doğru mu gördü yoksa bana mi öyle geldi diye düşündüm hemen çıktı odadan sonra kaynanamı güzel bi tembihledim asla bir daha yapmasin diye
(1,705 puan) tarafından
Valla bilemiyorum canım. Ama hiç sevmem öyle şeyleri ya.
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Kirmadan ne ya kirilirsa kirilsin igrenc bisey bence sapir supur. Hic sevmem bebek opmesini saril kokla ver anasina. O cocuk bi bakteri kapsa onur boyu izi kalıyo diyo doktorlar var mi otesi. Kim karnindan cikandan daha kiymetli? 
(4,293 puan) tarafından
(2,704 puan) tarafından
Bosver kocana birakma gordugun yerde Koru çocuğunu siz uzulur siz ugrasirsiniz Allah gostermesin.  Doktor izin vermiyo dersiniz salla bisey
0 oy
(934 puan) tarafından
E ilk gördüğünde deseydinya ay hala öyle öpülür mü, bidaha öpme,hastalık var ortalıkta,sonra ben çekiyorum diye. Ben söylerim valla, zaten kimseye de opturmuyorum cocugumu
(4,293 puan) tarafından
Kizimda ole demistim zaten de hic tinmadi sap sup optu zaten ilk uc gun kiz hic yanasmamisti huysuz yabaniydi kizim. sonra alisinca yaklasti yanlarina. Sonra optu iste.birden şok olmustum ilk bise diyemedim ikincide dedim esim kas giz yapti bana ters bakti . Tartismistik. Simdi yine ayni sey olacak. Kizim buyudu 6 yas . Kizimi opse zaten midesi bulanir ogurur kusar o zaten opturtmez kendini . Ama oglum 14 aylik  onu bizim korumamiz lazim saf esimde kendi capinda kalp kirmak goruo uyarmayi
0 oy
(2,148 puan) tarafından
Ben direk müdahale ederim valla bilemedim dört çocuğum var izin isteyip alırlar çevrem hep ama ben çok tepki veriyorum anında 
(4,293 puan) tarafından
İste esinde tarafindaysa senin.  Benim esimin ailesi yok . Bi amca bi yenge var yengeye hala dioz. Onlar kayseride hiz istanbulda kirk yilin basi senede bir gorusuyofuk pandemiden beri gitmiyoruz. Esimin bi onlar kaldi ailesi diye kalp kirmak goruo. Ters bakmisti bana kizimda opunce uyardim diye yillar once. Oysa kotu bisede demedim. Tartismistik. Simdi yine aynisi olacakama dicem yani bi sekilde tartismayi goze alip . Hicbise ccklarindan kiymetli deil ailesi bi onlar kalmis buyukleriymis kis bilmmemne diye
0 oy
(33 puan) tarafından
Böyle bir konuda uyarırım eşimi beklemem baktım anlamıyor kaba bir şekilde uyarırım baktım yine anlamiyornustune atlar döverim. Çocuk dudaktan öpülür mu ya anası sanki?
0 oy
(178 puan) tarafından
Hemen al kucağından bebeğinin ağzını yüzünü iyice yika canım belki oule anlar ama böyle durumlarda kalp kırmamayi gözetme yaşlılar laftan anlamiyo hic
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Ben acik açık kızıyorum sapik misin diyorum. Halası bikere opmustu kızdım bidaha görmedim 
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Bağışıklığı düşük de biz bile opemiyoruz de uygun bı dille canim biz dede var öyle bir tane ben bile öpmeyi sevmem vakumluyo resmen
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Dudaktan opulmez çocuğun dudağının mührü bozuklur de ayrıca bu şekilde bı tacize uğrasa çocuk kendini koruyamaz bilmez cunki öyle alismasin hala biz hiç öpmeyiz de çok ayıp bişi zaten o ne öyle iyk yani pis kadın 
0 oy
(93 puan) tarafından
Ay öyle nisanliyken kayinvaldem eltimin çocuğunu öpmüştü aşırı kızmıştım ve tiksinmistim smdi benim kızım oldu öyle severken dikat ediyorum operse hemen tepkimi koyucam eşime de dedim öyle bisy olursa derim isterse alınsın bebeğimden önemli değil asla izin verme eşin ne derse desin tepkini goster 
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Halanın evinde kalma olayı işi bozuyor yoksa pata küte dilinin ucuna nasıl gelirse söyle kır gitsin dicem ama kadın hem sizi misafir edecek hem laf mı yiyecek :S keşke başka yerde kalsaydınız bana göre cok büyük bir sey bu anlattığın durum
(4,293 puan) tarafından
Tabi canim bide. Mevzu sey. Esimin yegeni var olen ablasinin oglu. Onda kalalim diyoruz hala salmiyo bizi guc bele gece gec kalcaz biz oraya geceriz diye ariyoruz gece mecbur brakio. Yoksa baska yerde yatirmaz bizi. Dedigim dedik tum sulaleye borusunu otturmus zamaninda  yine oyle yani. N guzeli otel . Teyzesinin oglu oyelde kalio oraya gdince. Kardesi var kardesinde kalmio otelde kalio kizlari 20 ki yaslarda . Kizlara bi oda kendilerine bi oda mis gibi temiz rahat. Yat kalk dus al cik gez  aksam gel. El evinde misafirlik nekadar olur bir gun iki gun. Kendi evimiz olsa kalalim 15 gun diyorum. Buseferde dio bin km yol gtcez iki gun kalinmaz. 5 gun kalcaz hala hasta haftaya ameliyat olacak hala daha salmio bizi ki gidip baska yerde kalalim
(1,135 puan) tarafından
Kiz ben olsam kalamam halada falan dediğin gibi otel mis gibi paranız varsa otelde kalın eşim rahat etmiyor cocuklar da gec uyuyor falan desin nolacak ya cidden başkasının evinde olmuyor yaa eşine sözünü geciremiyor musun taş kafa mı :)

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 377 göst.
1 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 196 göst.
6 Kasım 2021 Aile kategorisinde selinocalan (192 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 141 göst.
31 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Nursena324 (550 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 531 göst.