0 oy
405 göst.
Aile kategorisinde (1,082 puan) tarafından
Kızlar eşimin teyzesi ve kızı babalarindan kalan miras işleri için yaşadıgimiz yere geldiler. Teyzesinin kimse götürmek istemedi eşimde bize gelsin dedi. Kizi ve onun da 2 çocuğu var biri 8 biri 6 yaşında. Kaynanam da evine götürmedi kayın babam pek bacısını sevmez. Gorumcem karşı binada oturuyor teyzesini bi çaya bile çağırmadı. Neyse işte geldiler 2 gun kaldılar. Gayette güzel agirladm. Güler yüzümü eksik etmedm. Kaynanam da kaldi 2 gün oda kızımla ilgilendi. Kimse yemek sofra kurmaya yardm etmedi. Bi sofra kaldırmaya bacısı yardm etti. Neyse işte kaynanama gülerek dedim ki evi bi güzel temizlerdm gitselerdi. Bugünde eşim sınava gidiyodu merkeze giderken onlarida görürdü. Gittiler seninkiler sonunda demis kaynanam eşime. Oda şükür valla 2 gün uyutmadilar demis. Eşim de gorumcemde hatta kaynanam da öyle pek sevmez bacısını. He demis kaynanam gelinde öyle diodu. Gitseydi kurtulurdk anne demişim ben. Kızlar size yemin ediyorum Allahim da kalbimi biliyor böyle bisey dediğimi hatırlamıyorum belki demisimdr ama kotu niyetle asla demedm. Hep gülerek dedm kaynanama.bugun de eşim bana anneme oyle demissn zoruna gitmiş diyor. Ay gerçekten bacısını o ladar sevse desem ki kadın haklı. Ben istemesem zaten kabul etmezdm evime dedm. Sen mi karar veriyosn eve kimin gelip gelmeyecegine diyor bana. Öyle sınırlı konuştu ki. Teyzesine öyle dememe degl annesinn zoruna gitmis ya ona sınırlendi beyefendi. Annen sama diyeceğini gelip bana deseydi dedm..Ben öyle deyince dedi diyor. Madem oyle zoruna gitmis annen kabul etseydi o zaman evine dedm. Ay bana neler saydı. Şu laflarını düzlüğe söyle çenene sahip çık yoksa ben sana gösteririm sahip cikmayi flan beni dövecek nerdeyse. Artk kaynanam nasl doldurusa getirdiyse. Kızlar bizim eşimle öyle normal kavgamiz yok hep ailesi yüzünden. Öyle doldm ki kaynanami arayacaktım ama eşim vardi. Bende sabah ya da eşim akşam ise gidince araym diyorm. Sırf benimle kavga etsn diye öyle dedi kaynanam..basardi da yani.. sizce aramalı miym Kızlar...??

11 Cevaplar

0 oy
(340 puan) tarafından
Uzadıkça çılkı çıkar. Kocanla aran bozulabilir. Sana geldiğinde uygun zamanı kolla direk suratına söyle..
(1,082 puan) tarafından
Bilmiyom yüz yüze mi desem. Her gün görüyorm nerdeyse
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ay ne kötü niyetli insanlar var yaa.. Hayır eline ne geçti yani karı koca arasını bozdun da.. Böylelerine iyilik yaranmaz yaa. Sen eşine ben öyle demedim bu şekilde söyledim annen yanlış anlamış heralde deseydin ya.
(1,082 puan) tarafından
Dedm canım beni asla dinlemiyor heo beni yargiliyor. Simdi küsüz konusmuyorz. Gerçekten kaynanami Allaha havale ediyorm
tarafından
O kadar hizmette etmissin evinde ağırlamışsın yani bunları görmelerine rağmen böyle yapmaları hiç hoş olmamış. En güzeli Allah'a havale et boşver.
(1,082 puan) tarafından
Allah bildiği gibi yapsın kaynanami
tarafından
Şey yapabilirsin kayinvalideni arayıp ses kaydı alıp anne ben sana öyle mi dedim böyle  dedim sen yanlış anladın heralde oğluna farklı anlatmışsın filan de. Ama eşinle aranızın bozulduğunu hiç çaktırma. Sonra da o ses kaydını eşine dinlet.
0 oy
tarafından
Bence arama gerekirse hiç arama bida .ikiyüzlü kadın ya sinir oldum ben bile.kocana daha bı sinirlendim ne biçim konuşma tarzı o öyle.resmen anacı o da .seni ikinci planda tutmuş doldurusa gelecek kadardaaaa neyse ... Diyim artık 
(1,082 puan) tarafından
Evet eşim malesef çok annecidr. Bana laf söyler onlara soylemezde söyletmezde
tarafından
Ya ne geliyorsa aileden geliyor.ya bizim iyiligimizi istemeleri gerekirken esler arasını bozmakta birinciler.ne istiyorlar anlamıyorum ki .bizde hep aile yüzünden tartışırız sürekli diil ama her bı görüştüğümüz de ya onun ailesi ya benim ailem yüzünden hemen eve gelince o niye böyle dedi bunu niye şunu dedi hep kavga ederiz .bundan sonra ne o benim ailemi sorar ne ben sorarım.bi araya gelince de mecbur konusuyoz işte.hele annem her evime gelişine bişey bulur inceler etrafı sinir olduğum şey .ya sen kaynanamdan çok kaynanamsin resmen diyorum tersliyorum sonra yine vicdan yapan ben oluyom.babam gelir şöyle böyle her halta karışırlar inceden laf vururlar.esimin ailesini zaten insandan saymıyorum öyle işte .artık takmiyorum bı kulagimdan girioooo diğerinden çıkıo.
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Hiç üzerine getirme senin yüzünden uzamasin gördüğün ve bildiğimiz üzere biz bir yorum yapınca düşmanları bile tatlı oluyo onlara sana geldiği zaman yüzüne vur de ki ay teyzeme üzüldüm ya anne valla sana da helal olsun hiç demedin gel bacım bende kal bende üzüldüm acıdım misafir ettim çok memnun kalmış teyzem bu tarz şeyler emin ol hesap sormandan daha çok pişman edecek hatta eğer kalabalık bir ortamda söylesen utansa daha iyi olurdu ama işte sizin konumu bilmiyorum eşinle daha kötü olmamaya dikkat etmeye çalış lütfen 
(1,082 puan) tarafından
Şuan küsüz konusmuyorz. Ben zaten konusmam da oda konusur mu bilmiyorum. Gerçekten kayannami Allaha havale ediyorum karı ile koca arasını bozduğu icin
(1,499 puan) tarafından
O konuşur kesin hatta senin tavır alacağını iyi bildiği için inadına bişey yapmamış gibi konuşur sen üzerine getirme tartışma uyma sakın ona ama tavrını da bilsin görsün yazıklar olsun yemin ediyorum nefret ediyorum onlardan sözde bide anne olacaklar benimki de aynı biz küs olunca resmen mutlu oluyor Allah'a havale olsun hepsi
(1,082 puan) tarafından
Duştan çıktı havlular yerde normalde asla yere atmaz. Yatağın üzerine serer. Bana su doldur şişeye diyor yere atıyor cam şişeyi. Uyumaya gitti yazmam yatakta idi baktm yere atmış. Ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum
(1,499 puan) tarafından
Hey Allahım ne kadar ayıp bişey malesef benim eşim daha kötü oluyor inadina yapiyor işte seni bilmiyorum ama maalesef ben susuyorum bu anlarda daha ileri gitmesin diye seni tahrik etmeye çalışıyor işte istersen uyma ona daha ağır konuşabilir canını sıkmaya değmez
tarafından
Ya var yaa o kadar sinirlendim kiii.. Tutup camdan atasım geldi kocanı... VAllahi bacım o havluları da yerden kaldırma şişesine su da doldurma evin işini de yapma bikaç gün ne yapmaya çalışıyor saygısız sanki sen ne demişsin yaa..
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Konu kayinvalideniz değil bence eşiniz.Bu eve kimin gekecegine sen mi karar veriyorsun ne demek burasi benim evim değil mi evin hanımı ben değilmiyim kim karar verecek.Annesinin lafıyla hareket eden erkeğe saygı duyulmaz çocuktan bir farkı yok bence.
(1,082 puan) tarafından
Eşim zaten başlı başına sorun..Ben evde yasamiyorm sanki. Gerçekten bazen bana hiç değer vermedigjni düşünüyorum
(800 puan) tarafından
Ozaman bidaha misafir geldigi Zaman sende toplan annene veya bir akrabana git nereye derse ev senin evin misafir senin misafirin buyur ağırla bu ne saçmalık ya
0 oy
(1,082 puan) tarafından
.......??????? Sizce kizlar
0 oy
(79 puan) tarafından
En iyi kaynana ölü kaynana boşa dememişler. Meleğinin içinde bile şeytan var 
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Yani şimdi sen kaynananın kardeşini ağırla yap et sonra da kaynanan aranızı açsın eşinle konuşma küs kal... Bacım uzak dur bir dahada kaynananla muhattap olma konuş ama sayma ayriyeten onun ağırlaması lazımken sen niye ağırladın onu hiç anlamadım bir dahada yapma bence eşine de onu yumuşattığın dk söyle de o kadar yaptım ettim ağırladım bana attığı kulpa bak annenide o kadar severdim de sonra da daha bişey deme 
(1,082 puan) tarafından
Konusmuyorz eşimle.
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Ararsan kaynanan eşini arayıp bunu fırsata çevirir ne yap biliyor musun kaynanan size geldiği zaman çat diye eşinin yanında söyle anne bn sana ne zaman öyle bişey söyledim oğluna kalkıp öyle demiśsin de ne oldum diyvek afallayacak bi anda sen şimdi arayıp söylersen kocanı arayıp der karın bana hakaret etti bana bunları söyledi niye sana olanları söyledim diye der artı ararsan niyeti aranızı bozmaksa senin onu arayıp bunları söylemen onun hoşuna gider hedefine ulaştığını yapmak istediği şeyi yaptığını anlar ses etme şimdilik ki eşible aranızda sorun olduğunu anlamasın kendi kendine desin oğlum geline bişey demedi heralde sesleri çıkmadığına göre yani naçizane fikrim bu sen nasıl yaparsan kendin bilirsin tabiki
(1,082 puan) tarafından
O anlar küs olduğumuzu konuşmuyorz eşimle
(1,465 puan) tarafından
Niye çok mu yakın size insanlar niye bu kadar kötü gaddar duygusuz hiç anlamıyorum ne geçti eline yani gelini mutsuz edince oğlun mutlu mu oluyor onunda huzuru bozuluyor evinin içine 3. Kişiler yüzünden huzursuzluk girince kına yaksın bir taraflarına bnm eşimde öyle aileci anne babacı 8 senedir evliyiz bir tatil bir gezmeye bile birlikte gidelim der hiç ćekirdek ailesini düşünmez madem böyle olacaktınız evlenmeseydiniz gidip ananızın babanızın kardeşlerinizin dizinin dibinde oturmaya devam etseydiniz
(1,082 puan) tarafından
Bende 2 senelik evliym eşimle daha birlikte mangala gidemedk. Çünkü hemen annemde gelsin djo. E bi kere annesi gitsin öbür gitmesinde ablası geliyo. Bi kızım ben eşim sucuk kizartmaya gittik onda da zaten kaynanam gille küstm. Onun dışında hep birlikte gidiyorz. Gerçekten Bende sıkıldım artk bu durumdan
(1,465 puan) tarafından
Allah bu kocalarımıza akıl fikir versin ne diyim aile olmayı beceremiyorlar eşiyle çocuklarıyla zaman geçirmeyi istemek batıyor resmen onlara
0 oy
(934 puan) tarafından
Ne demek sen mi karar veriyon ya? Anaaa mala bak kim hizmet ediyo,yemeğini kim hazirliyo misafirin çayını kim veriyo,ortalıkta kim dönüyo.

Ama varya cümleyi okurken dedim ki sonunu daha okumamıştım, yine kötü olan sen olacaksın gör bak,iyilik yaramaz millete yazacaktım valla, sonuna kadar gelince hah işte bak dediğim de olmuş. 
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Kızlar son durumu söyleym hala aramadım. Mesafemide koycam artk. Ama yuz yüze geldiğimizde mutlaka diyecem.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 390 göst.
0 oy
23 cevap 412 göst.
10 Aralık 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 235 göst.
11 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 272 göst.

379,575 soru