0 oy
187 göst.
Aile kategorisinde (276 puan) tarafından
Kızlar merhaba olaydan kısaca bahsedeyim olaydan kızım 2 hafta önce 5 gün hastanede yattı idrar yolu enfeksiyonundan yanımda eşim annem ve kız kardeşim vardı . Annem sağolsun hep gündüz geldi beni eve gönderdi dinleneyim uyuyayım duş alayım diye. Bı şeye ihtiyaç oldu o koştu aldı . 

Kaynanama gelince çocuk 4 gece 5 gün hastanede yattı adam akıllı aramadı bile 5 günde sayılıdir aradığı. Çarşıya çıkmışlar hastanenin yanından geçmişler çocuğu görmeye gelmedi. Bende yüzlerine vurdum iki dk uğrar insan çocuk babaanne dede diye sayikliyor dedim 

Evde mutfağında inşaat var neymiş ondan gelememiş sanki cimentoyu o karacak evde ki inşaat çocuktan önemliymiş. Çocugu görmeye elalem gibi 15 dk geldi onda da kaçtı gitti hemen. Çocuk çıktı çıktığı gün kayınpeder aradı çıktık dedim çalışıyorum 1 hafta daha izin aldım evde toplayalım kendimizi diye annem yine geldi gitti o bı hafta aramadı gelmedi 

neyse geçen hafta cumartesi gelecekti bende evde değildim gelemedi o gün bana dedi ki çocuğu görmeye geliyorum meğerse kızıyla turlar oluyor ya 2 gün 1 gece yatılı gezmeye gidiyormuş da yine geçen seferki duyarım da kızarım diye uğramak istemiş . Bende dün gece bunu annemin komşusu var oda gitmiş tura ondan öğrendim. Meğerse çocuk için değil de öylesine uğramış öyle zoruma gitti ki duyunca 

Benim çocuğum ve ben bu kadar değersiz misim . Esime demedim desem kıyameti koparır Şimdi eşim diyor ki yarın gidelim köye annemler çocuğu özlemiştir istemiyorum desem neden diyecek sizce söylemeli miyim nedenini . Haksız mıyım gucenmekte

9 Cevaplar

0 oy
(13,296 puan) tarafından
sonuna kadar haklısın çocuğu merak edip sormayan gelmeyen insanların ayağına özlediler diye kalkıp da götüremem 
(276 puan) tarafından
Eşimin haberi yok bu olaydan akşam derse gidelim diye bahsedicem ben bı şey yaptım mi onlar şikayet ediyorlar ya
-Reklam-
0 oy
(7,936 puan) tarafından
Çocuğun tam anlamıyla iyileşmeden tekrar köye gidip de enfeksiyonu yenileme derim her şeyden önce. Maalesef kayınailelerin bir kısmı çocuğu tam anlamıyla sahiplenirken (anneyi bile hiçe sayarken), bazıları da çocuğu elin çocuğu olarak nitelendirir (benimki gibi).
(276 puan) tarafından
Zaten ben çok gidip gelmem çocuğu götürüyor bazen eşim. Benim eşim de çok kızgın ama ne kadar da olsa anne babası. Zaten hastaneye uğradı hadi iyi ol da köye gel dedi kaynana gelemez dedim bayrama kadar orası hasta ediyor çocuğu dedim sustu kaldi  dağ köyü soğuk oluyor
(7,936 puan) tarafından
Soğukluğundan ziyade çocuk tuvaletini yapacak edecek oyun oynayacak. Enfeksiyon yenileyebilir
(276 puan) tarafından
Zaten çok da temiz bı insan değil kendisi içim rahat etmiyor gerçekten evinde tuvaletinde
(7,936 puan) tarafından
Hastalığı bahane et. Sen gidebilirsin de
(276 puan) tarafından
Geldi işten hiç demedi gidelim diye
0 oy
(801 puan) tarafından
Her şeyi anlat tabiki yoksa sen suçlu olursun 
(276 puan) tarafından
Akşam derse yine anlatcam canım kıymet nedir bilmiyorlar
0 oy
(2,272 puan) tarafından
Evlerdeki bu s.alaklik ne.olacak Allah im.kafami vuracağım taşlara ya daha.ozlemsitir.koye.gidelim en.ayiligini nerden buluyorlar böyle ya aaaayyyy
(276 puan) tarafından
Benim adam çok saf niyetli kuzum malesef annesi hasta İste ona aldaniyor ..dedim özleyen gelir aksam duydum bu muhabbeti daha haberi yok yine gidelim derse anlatcam bayram da gider bı gece kalırız çok bile ona
0 oy
(457 puan) tarafından
Söyle esinde bilsin sende mesafeni koy kendi canlarından  kanlarından sonucta torunları çok ayıp etmişler 
(276 puan) tarafından
Bizi hiç candan saymadilar ki ben dibine kadar hissediyorum bunu
0 oy
(13,864 puan) tarafından
Özleyen görmeye gelsin ben hasta çocuğu oralarda perişan edemem derdim ben 
(276 puan) tarafından
Bende öyle dedim eşime ama illa gitmek istiyor akşam da derse soylucem
0 oy
(5,122 puan) tarafından
Kızım koronadan havale geçirdi 2 gün hastanede yattık ateşi düşmüyor diye. Annem haberi alır almaz yemeğini yapıp evime geldi korona olmamıza rağmen. Kayınvalidem 'gelmek istiyoruz ama korona bize de bulaşır ' diyip gelmedi. Ha gelecek olsa zaten kabul etmezdim hasta olmasınlar diye ama bu lafı çok zoruma gitmişti. O zamandan beri araya mesafe koydum eşime de söyledim böyle böyle diye. Eşim de haklısın sen bilirsin dedi. Senin kayınvaliden daha betermiş bence sınırını belli et yüz göz olma eskisi gibi de davranma..
(276 puan) tarafından
Mesafeliyiz zaten canım da işte yine çok önemli bir gün oldu mu ben gidelim derim esime bunlardan haberi yok eşimin söylesem anan çocuğa gelmedi de gezmeye gitti diye okur canına yine Allah'tan vicdan var bende de söylemedim hasta bı şey olur diye ama sorsan kötü gelin benim
(5,122 puan) tarafından
Valla hiç saklamam eşimden. Onun anası sonuçta. Ben idare etmek zorunda değilim
(276 puan) tarafından
Akşam söyledim anan geçen hafta gezmeye gitmiş çocuğuna gelemedi gezmeye gitmiş anacin dedim arayıp ağzına edeydin ne duruyon  diyor dedim aramakla olmaz hem sen söyle ben diyince kötü gelin oluyom dedim dur sen ben biliyom dicegimi dedi
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Söyle tabi niye söylemiyorsun. Kopsun kıyamet. Gidip anasını babasını öldürecek değil ya. Iki bağırıp çağıracak bitti gitti. 
(276 puan) tarafından
İşte kahrolsun bu vicdanim diyemedim ama akşam da derse gidelim diye anan gezmeye gitmiş evinin inşaatını bırakıp Dicem
0 oy
(7,801 puan) tarafından
Eşinden niye sakliyosun ki şahsen ben bi sorun oldugunda kendim muhattap olmam eşime söylerim en ufak biseyi bile hem bilsin anasının babasının huyunu ona göre davransın gitmek zorunda değilsin şöyle gitme bence 
(276 puan) tarafından
Kahrolsun su vicdanım işte akşam da derse anan çocuğunu görmeye gelmedi de gezmeye gitti Dicem

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 397 göst.
0 oy
3 cevap 239 göst.
11 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 117 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 280 göst.

385,219 soru