0 oy
377 göst.
Diğer kategorisinde (1,121 puan) tarafından

Geçen hafta sona erdi şekersiz beslenme serüvenim.1 hafta dinlendim şeker olarak meyve ve bitter çikolata yedim.Şimdi ben bugün yine başladım bu beslenme şekline çünkü 

Cildim güzelleşti 

Ruhum sakinleşti 

Acıkma hissim gitti

Mide sorunlarım düzeldi 

Kısacası sevdim ben bu işi bana faydası olmayan şekeri yemesem de olur zaten belki yeme içme düzenine disiplin getirmek isteyen olur motivasyon olsun diye paylaşıyorum

Dipnot 
Canım asla ama asla tatlı istemiyor 

13 Cevaplar

0 oy
(6,251 puan) tarafından
Kaç kg verdin peki
(1,121 puan) tarafından
Kilo vermek için yapmadım onun için sanırım diyette yapmak gerekiyor yemekten kısmak gibi bu sefer o şekilde deneyeceğim
(6,251 puan) tarafından
Bende başlamak istiyorum aslında
(1,121 puan) tarafından
Hedefiniz kilo vermek olmasın öncelikle sağlık
(6,251 puan) tarafından
Ben aslidna baya azalttım ama kilo vermek olmazsa yapamam sjsj
(1,121 puan) tarafından
Bu beslenmenin yanında spor gece yemelerinizi kesin o zaman verirsiniz iç organlarım daha önemli benim için karaciğer yağ bağlamasın safra pankreas dinlensin dışımız hallolur zaten
-Reklam-
0 oy
(8,926 puan) tarafından
Kilo verdin mi. Bitter serbest mi bir de sjsjsj
(8,926 puan) tarafından
Bende bir rahatlamak için yapmak istiyorum aslında. Çok siskinim. Sindirim problemlerim var. Aslında yarın başlasam 21 gün hemen geçer.
(1,121 puan) tarafından
Valla ilk 3 günden sonra alışırsın hem de böyle kendine bir özgüvenngelir tertemiz besleneceksin o kadar iyi gelir ki şekeri kesmek size bir faydası yok şekerin sadece kötü hücreleri besliyor
(8,926 puan) tarafından
20 gün diyet yaptım aslında ama kahvaltıda pekmez yiyodum ve meyve de vardı. Emziriyorum bir de. Şimdi yedi aylık oldu daha rahat davranabilirim.
(1,121 puan) tarafından
Yok canım onlar çok ağır pekmez yedikçe yiyesin gelir zaten beneğin büyümüş kendine yatırım yap artık
(8,926 puan) tarafından
Tamam en kısa sürede baslicam inşallah. Bi sevk geldi bana bak şimdi :)
0 oy
(812 puan) tarafından
Ben aylardr şeker yemiyorum ama kılom cok az gidiyor ama yemegi braz fazla kacırdımmı cok tokluk oluyor günde ıkı ogun yıyorum az yedgm halde hiç acıkma yok eskiden olsa kan sekerim duserdi 
(1,121 puan) tarafından
Kilo da almamışsın ama :) aynen bende de hiç acık a olmuyor şekeri kestiğimiz için
(812 puan) tarafından
Bn ekmegıde kestim doktor bana ödemlerin var dedi gden kılolar hep ödem yani dogum kılolarım bde
(3,080 puan) tarafından
Şuan aynı ben de böyleyim kilo vermiyorum iki haftadır lâkin yediklerim de yetiyor açlık yaşamıyorum.
0 oy
(624 puan) tarafından
Off tatlıyı cok seviyorum çikolata ozellıkle bitter hıc sevmem bırakmayı cok istiyorum ama olmuyo gorunce dayanamıyorum ya
(1,121 puan) tarafından
Sevmediğin bitter çikolatada yok ama bu diyette :) sağlığın için canım biyemeyi bıraksan daha istemezsin zaten ufak ufak deneyebilirsin
0 oy
(1,236 puan) tarafından
Bende şeker yemiyorum ama diyette yapıyorum adet günü yaklaşırken sıkıntı oluyor ya 1 ay oldu 6 kilo verdim ara ara leslie yapıp ipte atladım 
(1,121 puan) tarafından
Valla harikasınıZ
(1,236 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(1,003 puan) tarafından
21 günün sonunda artık alıstınız mi ? Ben çayı asla şekersiz içemiyorum 
(1,121 puan) tarafından
Tabiki alıştım ben zaten çayı falan şekerli içmezdim bi bitter çikolata huyum ve ev keki huyum vardı hiç ama hiç zorlanmadım bir kere dene bir daha istemeyeceksin
(1,003 puan) tarafından
Senden cesaret aldım yarından sonra başlıycam :D İnşallah başarabilirim
(1,121 puan) tarafından
İnanki faydasını göreceksin bağımlılığın gidecek tatlıya olan
0 oy
(580 puan) tarafından
Yaa ilk kez görüyorum tamamlayani. Tebrik ederim. 

Peki kilonuzda değişme oldu mu acaba?
(1,121 puan) tarafından
Bir buçuk kilo falan galiba çok soran olmuş kilomu :) ben kilo vermek için ekstra çaba sarfetmedim ama çabalasaydım acıkma diye birşey hissetmediğim için verirdim bu sefer diyet bazında deneme yapacağım sonuçları da paylaşırım before afete şeklinde inşallah
0 oy
(3,080 puan) tarafından
Ben de dün sadece bisküvi istedim ve tadı beni çok ama çok yordu. Üstelik canım çekerek almıştım. Epeydir yemegince vücut adapte oldu sanırım. Hemen hemen iki aydan fazla olacak ben de böyleyim.
(3,080 puan) tarafından
Çünkü yoğun geliyor ve vücudu yoruyor. Benim kolesterol bile düşmüş yani geçen kan verdim. Zaten yedikçe ağırlık vardı üstümde baş kaldıramıyordum. Hep yat yat şimdi enerjim var az yiyorum bana yetiyor. Mutluyum açıkçası.
(1,121 puan) tarafından
Çok iyi değil mi amacınıza ulaşmışsınız zaten sağlıklı anne sağlıklı çocuklar yetiştirir süpersiniz
(3,080 puan) tarafından
Kız çocuk da meyve yiyo abur cubur almıyoruz. Bazen görüyorum anam sabahın erken saatlerinde annesiyle birlikte 3yas çocuk markete gidiyor bı poşet abur cubur alıyor. Sonra alt komşum da 10aylik bebeğine fıstıklı cips vermişti sokakta benim de oğlum gitti ona da verdi dedim biz vermiyoruz sağlığa zararlı. Ne dese beğenirsiniz yemek yemiyormuş bunları yiyormuş ee onlar çok baharatlı tâbi yerse onları yemek yemez ki alışıyor çocuklar.
(1,121 puan) tarafından
Bağımlılık yapan şeyler onlar işte siz bilinçlisiniz ama etrafımızfakiler öyle olduğu zaman hepimiz etkileniyoruz ama bize düşen küçükken ne kadar koruyabilirsek o kadar iyi çocuklarımızı
(3,080 puan) tarafından
Aynen öyle ben de 7-8yasina kadar kesinlikle abur cubur nedir bilmiyordum. Zaten okula gidince de öyle çok yemedim. Hep zararlı diye kaçtım yemedim diyemem ama. Emzirirken çok yedim hamilelikte de çok dikkat ettim.
0 oy
(4,294 puan) tarafından
Zaten şeker zehirdir.  Keşke komple çıkartarbilsek. Tebrik ediyorum sizi :))
(1,121 puan) tarafından
Öyle canım hiçbir faydası yokki zarar hep teşekkür ederim
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Peki neler yasak
(1,121 puan) tarafından
Şeker içeren besinlerin tümü
Çikolata pasta patates pirinç hamur ve hamur işleri asitli içecekler ve meyve suları paketli gıdalar bisküviler kurabiyeler yok
(5,324 puan) tarafından
Anladım canım sağol. Zayıfım ama bende denerim sağlığım için. Ekmek yemezsem çok zayıflarım onu nasıl yapıcam
0 oy
(6,220 puan) tarafından

Tatli çikolata yemesem açlıktan ölürüm kesin :'(

Zaten 2 lokmalik canım var oda gider

(1,121 puan) tarafından
Belkide onları yediğin için kilo alamıyorsun
0 oy
(5,346 puan) tarafından
Bende bugün başladım çaya şeker atmadım abur cubur yemedim. Acıkma hissim gtti resmen bolca şu içiyorum. Ben hem sağlık için hemde kilo vermek için yapcam umarım bozmam
(1,121 puan) tarafından
Bozmazsın canım insan alışınca istese de bozamıyor zaten
0 oy
(319 puan) tarafından
Bende yarın başlıyorum diyet ile beraber inşallah:) 
(1,121 puan) tarafından
Hadi inşallah

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 123 göst.
14 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Nur ay_ (3,080 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 105 göst.
13 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde deliyureq1 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 134 göst.
4 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Begonya (7,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 216 göst.
13 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Azkaban (2,746 puan) tarafından soruldu

380,055 soru

11,377,200 cevap

34,863 kullanıcı

...