0 oy
810 göst.
Aile kategorisinde (10 puan) tarafından
Size vasıfsız diyen bir sevgili ? Yani evlenmek üzere olduğunuz erkek arkadaşiniz? Ne düşünürdünüz? Ben dışardan nasıl göründüğünü söyleyeyim işte lise mezunu dandik bir üniversite okumuş birisin vs vs diyen biri yani erkek arkadaşıniz bunu söylese ne yapardınız nasıl bir tepki verirdiniz ? Üstelik girdiğin sınavları küçümseyici konuşan işte barajı bile aşamadin kaç puan aldın sanki hâlâ hayal peşindesin vs diye konuşan sonra da ben seni bu ülkenin gerçeklerine hazırlıyorum yanlış anladın torpilin yok diye sınav şaibeli olsa da ispatin yok diye vs geveleyen . Ben benimle neden evlenmek istiyorsun diye sorduğumda ise sevdiğim için ve senin beni sevdiğin için diyen evleneceğin kadın da ne gibi kriterler arıyorsun diye sorduğumda ise kriteri olmadığını söyleyen sevgi kâfi diyen cahil insanlarda evleniyor öyle olsa kimse evlenmezdi diye konuşan beni dışardaki insanlara nasıl tanitirdin diye sorduğumda da bunu bana kimse sormaz diye söyleyen ben senin için vasıfsız biriyim yani dediğimde ise sen kendini nasıl görüyorsan öylesindir diyen işte sen beni nasıl tanitirdin sen söyle diye konuşmadan kaçınan bir adam üstelik benden üstünlüğü yok üniversite mezunu ama bir işçi,avukat olsan seni insanlara avukat olarak tanitirim ama değilsin diyen sonrada yetenek başka vasıf başka diye söyleyen kimbilir mesleğini ne zaman yapabilirsin diye vs konuşan yani hep morali bozmaya yönelik. İnsan evlenmeyi düşündüğü bir kadına neden bunları söyler neden böyle davranışta bulunur ki anlamam siz ne düşünüyorsunuz? Öyle ki özür dilemesi bile ona çok zor geliyor lafını etmesem özür nedir bilmez. Ben küçümsemedim seni diyor birde yanlış anlamışım. Vasıf meslek demekmiş benim yokmuş.

42 Cevaplar

+7 oy
(2,038 puan) tarafından
Başını yakmak istiyorsan evlen 
(4,091 puan) tarafından
Aynn oyle daha evlenmeden asagilamaya baslamiz . Evlenince yerdeki paspas bile daha kiymetli kalir karisindan . Kaldiki sen nesin kicimin kenari deyip bassana tekmeyi o dangalaga. Hala ne evlenmesinden bahsediosunki. Gerekirse omur biyu evde kalmis ol  o dangalakla evlenmekten daha iyidir. Yoksa dedigi gibi yakarsin basini heryerde hor gorur seni. Belliki narsist kendini kaf daginda saniyor . Sadrazamin sol ta.şşagi bile etmeyecek birisi belliki bu davranislari bile gisteriyor vasfini o kisinin
-Reklam-
+1 oy
(1,124 puan) tarafından
Aşırı narsistlik sezdim ben diğer tavırları nasıl bilmiyorum ama muhtemelen övülmeyi seven kendini hep üstün gören ne dese onaylanmasını isteyen kendi fikirleri dışında kimsenin fikirlerini dinlemeyen ve önemsemeyen kendi yaptığı yanlışları dahi doğru gösteren biridir muhtemelen. 

Kaç kurtar kendini evlenmemişsin henüz evlenince düzelir diye düşünme bu tür insanlar evdendikten sonra pisikolojik şiddete başlıyor aslında şimdiden başlamış lakin sen bunu evlendikten sonra daha ağır geleceği için K zaman fark edeceksin kuzum 
tarafından
Kesinlikle katılıyorum. Kadını gerçekten yetersiz olduğuna inandırmaya çalışıyor onun çalışmasını iyi yerlere gelmesini istemez. Kadın onu yetenegiyle sollarsa diye içten içe korkuyordur
0 oy
(4,555 puan) tarafından
Yol yakinkken dönmelisin durduk yere başını yakmaya gerek yok ömür geçmez onunla
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Basini okudum.boyle dusunen adamla evlenilmez
0 oy
(999 puan) tarafından

Kız ben bilgisayar mühendisi eşim makine mühendisi olmasına rağmen bana vasıfsız diyor :D çalışmaya kalksam ondan daha çok kazancım olur :D

(10 puan) tarafından
Ama siz evlisiniz şaka yolludur belki olabilir
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Bence oda bitirmek için bahane arıyor 

Cicim ayında böyleyse evlendikten sonra hiç dusunemiyorum
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Evlensen 1 seneye kalmadan mahkemede alırsın soluğu seni ezen değil seni baş üstünde tutacak biriyle evlenmelisin kanlı bıçaklı kavga da etsek eşimle kimseye laf söyletmez seni arkadaş ortamında rencide edici şeyler yapması seni cahil yerine koyması basarın ile alay etmesi bunlarla evlilik değil arkadaşlık bile yürütme bırak bence 
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Anca evlenip boşandığınla kalırsın seninle alakalı zerre şeyi küçümseyen aşalayan eleştiren birinden ışık hızında kaçmanı öneririm yani. Hayatını yakarsın evlensende boşanırsın. Kaç kaç kaç. 
0 oy
(758 puan) tarafından
Seni dibe çekmeye çalışan biriyle evlenmeyi bırak konuşma bile
0 oy
tarafından
Şimdi böyleyse evlenince nasıl olur bilemedim
0 oy
(1,859 puan) tarafından
durduğun kabahat kaç kurtar kendini. 
0 oy
(2,457 puan) tarafından
Evlensen bile bütün hayatın boyunca seni küçümseyecek bı adam gördüm ben karşında 
0 oy
(8,833 puan) tarafından
Ne kadar süredir sevgilisiniz
0 oy
(246 puan) tarafından
İyi ki şimdiden kendini tanıtmış ya evlendikten sonra Anlasaydın ? 
0 oy
(120 puan) tarafından
Evlenmeden böyleyse acaba evlenince nasıl olur ??? Şimdiden dır dır söyleniyor evlensen başının etini yer
0 oy
(6,247 puan) tarafından
Hepsini okumadım adamdan nefret ettim resmen kaç bacım kaç sakın evlenme 
0 oy
tarafından
Seni manipüle eden aşağıya çeken biri. Aslaa ayaklarinin üstünde durmana izin vermez yaptığı psikolojik baskıyla yapar bunu. Kendine inanmani engeller. Velhasıl seni yalnizlastirir. Konuştuğun her arkadaşa bir laf atıp seni uzaklaştırır herşeyden kendini yapayalnız bulursun narsistligin izlerini taşıyor. Lütfen canım lütfen gülüm hayatını mahf etme. 

Seni yanında taşımaz bu adam bir göz odaya hapseder. Sorsan seni gozlerken kıskanıyorum der. Yaptığı yanlışı o şekilde örter. Kendini o kadar mutsuz hayattan kopmuş bir şekilde bulursun ki hayatını sorgularsin. Kendisi seni bu kadar asagiliyorken ailesinden yana bir sıkıntı olsa tabiki ailesinin yanında olur. Seni savunmaz bile. 
0 oy
(886 puan) tarafından
Önceki postunu da okudum senin için çok uzuldum çünkü muhtemelen bu hatayı yapacaksın ve sonra ah vah edip bin pişman olacaksın keşke sana 2 yıl sonrayı gosterebilsem..çok yakınım olan biri aynısını yaptı ailenin gozbebegiydi üstelik. Şimdi o kadar pişman ki nasıl yapmışım diye ağlıyor. Kendisine büyü yapıldığını bile dusunuyor yoksa nasıl kabul etmisim ki hersey kabak gibi ortada iken diyor..üstelik bir çocuğu da var çocuk herkesten etkilendiği için sorunları oldu bayağı psikolog psikolog gezdi çocuğu için. Şimdi keşke geriye alabilsem zamani diyor keşke sen de yapmasan... ailesi annen gibi istemediği için de Şimdi adam onlara cephe almış kız ailesiyle ancak telefonda konuşabiliyor 3 4 yıl oldu evleneli belki.. çok pişman yani. Kız üniversite mezunu çocuk değil kültürsüz buluyor Şimdi kız onu. Konuşacak hiç bir ortak konu bulamıyoruz diyor.cok üzülüyorum ona..inşallah hayırlısı olur ikiniz için de. Bence vazgec bu adamdan çok zorlanırsin ama sonra karşına seni el üstünde tutan derdinle dertlenen seni anlayan kıymetini bilen biri çıkar Allahın izniyle. Bir erkek sana çözüm sunmayip demoralize ediyorsa seni asla mutlu edemez.surekli sen çabalamak zorunda kalırsın. Lütfen çok iyi düşün. Mesela 3 4 kuruş para yollamasi degil. Bunu herkes yapar önemli olan saygı duyması ama o da yokmuş.. 
0 oy
tarafından
Böyle biriyle evlilik asla yürümez 
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Aslında adam çok yetersiz ve bunun farkında ama genede sna psikolojik baskı yapıyor kendini yetersiz gör diye kaç bu adamdan bunla hayat geçmez daha özür dilemeyi bile beceremiyor anasının eğitemediğini eğitirim diye başına bela etöe eğitemezsin yarın işe girsen gene seni yetersiz görücek sen onun gözünde hep küçük kalcaksın

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 152 göst.
0 oy
4 cevap 212 göst.
0 oy
23 cevap 587 göst.
27 Ağustos 2023 Aile kategorisinde nurr001 (1,408 puan) tarafından soruldu

378,380 soru

11,325,774 cevap

34,778 kullanıcı

...