+13 oy
646 göst.
Aile kategorisinde (2,104 puan) tarafından
Kızlar bir post açılıyor cevapların birçoğu olumsuz olunca karşı taraf hemen siliyor çok nereden bir hareket bu post sahibi belki görür ben yine Buradan söylemek istediklerimi içimde kalanları söyleyeyim 7 yaşındaki çocuğu zaten babası haftada ya da ayrı yılda birer iki kere falan görüyor en fazla O çocuğun istediği 300 liralık oyuncak ne senin gözüne ne eşinin gözüne batmamalı ve batmamalıydı nafaka gönderiyor zaten apayrı bir şey gönderdiğine fakat 300 ya da 500 lira sen o bir ayda 300 ya da 500 lirayla geçinebilir misin çocuğuna geçindirebilir misin Hayır geçindiremezsin zaten lafa veriliyor diye bir şey yok çok merak ediyorsan Eşin sana bir gün 500 lira versin desin ki bir ay benden çocuğun için sakın para isteme o 500 lira ile asla geçinemezsin o 500 lira senin bir ya da 2 haftan 

Bence ben o çocuğun annesinin yerinde olsam Babasıyla da görüştürmem Neden Çünkü evde böyle bir düşünce yapısına sahip bir üvey annesi var Ne acı ama bazı şeylere düşünürken yaparken Sadece biraz düşünün acaba bu durum benim başıma gelebilir mi Ben yarın bir gün boşanırsam üçüncüye evlenirse kocam üvey annesi benim davrandığım gibi davranır mı diye bir insan empati yapmalı

21 Cevaplar

+3 oy
(242 puan) tarafından
Çok haklısın haksızlığı yüzüne vurulunca nasıl da kaçtı eminim ailesini arayıp 7 yaşındaki çocuğun dedikodusunu da yapmıştır.
(242 puan) tarafından
Ay yok valla ama burdan bilenler vardır kesin
(242 puan) tarafından
Kecakurda amin canım
tarafından
Vayy be goruyomusjn.
Rabbim evlatlarımızı korusun. Üzüldüm valla
(2,705 puan) tarafından
İyiki kaldirmis kalbi b.ok doluymus baksana cekip gitmesi iyi olmus
(1,250 puan) tarafından
Kimler linclediyse o kadını ellerine sağlık diyorum umarım bir gün hatasını anlarda pişman olur
-Reklam-
+1 oy
(140 puan) tarafından
Ay bide 300 tl evin erzagınadan kısamam yazmış o  kadar muhtaçsan 300 tl AVM'ye gtmeseydin o zaman kıskanç sen o kızı kıskanmışsın belli
+1 oy
(1,766 puan) tarafından
Ya tam yorum yaptım ki kapandı sanki karşında yetişkin bir birey var mış gibi söz ediyor ve konuşuyor sinir oldum valla. çocuk değil hanfendi çocuğu kıskanıyor ikiside eşinin çocukları onu atıp onu tutmasını beklemesi zaten saçmalık. 300 lira ne ki yaa babası alsa ne olucak ki 
tarafından
Keşke 7 yaşındaki çocuk kadar beyni olsaymis
(2,104 puan) tarafından
Keşke olsaymış ama asla şunu unutmasın yaşattığını yaşamadan ölmez ama yine de onun başına böyle bir şey gelmesin çünkü çok zor bir durum ve yine anlaşılıyor ki Anne gibi yar olmaz
(1,766 puan) tarafından
Bende çok sinir oldum
(1,250 puan) tarafından
Kocasida bişi dememismi buna sanane deseymis o ne karisiyo adam çocuğuna bı oyuncak alamicakmi
(2,104 puan) tarafından
Dememiş herhalde ya da gocunduğuma göre demiş te olabilir bilemiyorum burada yazılan çizilenin bir çoğu ne kadar doğruysa
+1 oy
(2,754 puan) tarafından
Artilarim yetmedi resmen :D böyle içimizde merhametli vicdanlilari görünce çok mutlu oldum. 
(2,104 puan) tarafından
Ben böyle şeyleri görünce çok üzülüyorum vicdanım el vermiyor benim böyle şeylere insanlık değil bu bu acımasızlık bu bambaşka bir boyut Ben hayatımda böyle bir şey görmedim de duymadım da aynı şeyi benim teyzem yaptı bir benzerini eşinin ilk çocuğu gerçekten hiçbir şey yemiyordu Teyzem de hamile uğraşmamak için o an önüne bir şeyler koyup geçiyordu dönüp Aman ne yerse hepsini bana ne umurumda değil gibi bir cümle kullandı 16 yaşındaydım O zaman hiç unutmam Annem ablacığım bak böyle şeyler söyleme yarın bir gün kocanla Ne olacağım belli değil kızın üvey annenin eline kaldığında o böyle şeyler düşünürse çok üzülürsün demişti aynı şey başına geldi Onun da başına gelince bu sefer seneler sonra posta kaçar kızımın babasının yanına götürdüm üvey annesi hiç böyle böyle davrandı diye o zaman anlayabiliriz şu an anlayamaz bunu
tarafından
Adı neydi post sahibinin
+1 oy
(144 puan) tarafından
tam bı cadoloz ondan utanmaz bide bizim çanak tutmamizi bekliyor 
(9,544 puan) tarafından
Çanak tutmadık yüz bulmadı haklıymış gibi birde post açıyor m*****lll inşallah okur
(144 puan) tarafından
inşallah canım saçmalığa  vicdansizliga kalbinin fesatligina bak hadsiz gozdecigim söylenecek çok söz var bunun gibilerede terbiyem müsait degil
0 oy
(4,555 puan) tarafından
Allah herkese merhanet versin inşallah 
0 oy
(1,293 puan) tarafından
Artımı verdim, ayrıca bir de kendi haklıymış gibi sevimli göstermek için kalp koymuştu postuna. Çok yanlış düşüncede. İnşallah silkelenir de toparlar kendini. 
tarafından
Kız çok merak ettim kadının hesabı ne
tarafından
Ayla kadının hesabı ne cidden
(2,104 puan) tarafından
Ben bakmadım ismine genel olarak aşina olduğumuz isimlere bakarım Mrs. Eris var bide seni biliyorum papatyaca genelde her postta denk geliyor bir kaç tane daha var öyle
(2,104 puan) tarafından
Aaaaa ben kadının önceki postlarını görmedim ismi ortaya çıksa bakarım bu postu da adım kadar eminim ki okudu yazmadı sadece
Ya bir insan bildiği halde sştın kalkamayacağı işe neden giriyor ki
(1,293 puan) tarafından
Zeliha6838 canım ama kapatmış üyeliğini baktım şimdi
0 oy
(804 puan) tarafından
Kz evet ya bnde onun ıcın post acıcaktım neyse bosver dedim :)))
0 oy
(659 puan) tarafından
Ben acaccaktım sen actım postu evet o kadını suan asırı sinirliyim bacak kadar cocuga kın güdüyor hadsiz eger bunu okuyorsan sana yazıklar olsun evlenmeyin kardesım o zaman cocugu olan adamlarla yazık be o cocuklara anne oluyorsunuz yıne aynı vicdansız hayın beyinleriniz kalıyor. Umarım annesı bır daha o cocugu sana yollamaz bacak kadar cocuk kı benım 6 yasında bır oglum var o yaslar da benim ıcın henuz bebek bı bebege kuru fasulye yemedi oyuncak ıstedı dıye kınlenmek ne kadar kotu kalpli bı durum
(2,104 puan) tarafından
Zaten onun için açtım ben de boşanmış bir aile çocuğuyum ve ben genelde böyle konularda Her kim olursa olsun ne anneye ne baba ya Ne üveylere asla hak bulamam O çocukların benim için yeri düşüncesi ayrıdır Yani sevmeyebilir onun çocuğu da sevmeyebilir bazı yemekleri kendi çocuğuna dinlenebilir mi ki Niye bir başkasının çocuğuna kinleniyor bir başkasının çocuğuna kinlenmek bu kadar kolay bir şey mi ya bir çocuk bir çocuğa kinlenmek nasıl bir kalp nasıl bir zihniyet asla anlamıyorum gerçekten Annesi bir daha asla ama asla göndermesin babasına görüşmesin Babası da karısının böyle birisi olduğunu görüp utanmalı
0 oy
(3,025 puan) tarafından
Ana çok uzun bı yazi yazmıştım anlamadı için ama ***** insana bir şey anlatamazsin.
0 oy
(6,516 puan) tarafından

Aynen valla Allah vicdan versin 

Ne bekliyordu acaba aman hemen evden gönder sen bakmak zorunda degilsin babasını gormesede olur  falan mı diyecektik 
Ne var yaa 300 lirada bı günlük masraf bile değil hele şu devirde
tarafından
Desene çocuğu kıskanmış
(6,516 puan) tarafından
Post hemen kapandi hatirmıyorum nickini ama yazık dedik o kıza ben bebeğimin altını değiştirirken bile kıskanıyor dedi ne yapsın küçücük çocuk daha yeni babasinin yanına gelmis neymiste etrafındaki 7 yasindaki çocuklar çok olgunmus
Nasıl olgunsa bende de 6 yaşında çocuk var 1 buçuk yaşındaki kardeşini kıskanıyor hep aralarini yapmaya çalışıyorum her kardeş arasında olan şeyler bide o kız yazık babasız büyümüş belkide babasına şımarıyor
(6,516 puan) tarafından
Aynen öyle dedik bacım sen çocuğu Kıskanmışsın dedik dayanamadı hemen kapattı postu
tarafından
İşte bunu aklı ermiyor böyle yapıyorsa hiç cagirmayacakti
(6,516 puan) tarafından
Aynen öyle yazık kıza üzüldüm valla
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Tam yorum yazarken uçtu ya neyde burdan devam. Birisine evine bakmayan adam oyuncağa 300 veremez demiş pardonn? Evr bakmıyorsa bu adam neden çocuk yaptın neden avm ye gittiniz neden oyuncak aldınız 30 TL de olsa ki bebek neyle oynar alacağı çıngırak yani. 7 yaş da çocuk ya burda neler okuyoruz o kızın yerine koy kendini biraz empati yap be baban başka evde ayda yılda bir görüyorsun üstüne kardeş gelmiş ki benim iki kızım var büyüğü hala kıskanır kıskanacak çünkü sevgi bölünsün istemez çocuklar. Neyse ya senden olmaz bacım hem madem öyle evlenmeseydin ya çocuğu varmış belli önce he he tamam aşkım sonra oyuncak aldın yemek beğenmedi falan offf geç 
(2,104 puan) tarafından
Ben de Ben de böyle bir şey yazdım kadına o çocuğu anlamak lazım annesi babası ayrılmış 7 yaşında babası başka bir evde başka bir kadınla yaşıyor ve ondan bir tane çocuğu var ve o Kız babasını Belki de Ayda yılda bir kere en fazla 2-3 kere görürken o bebek her gün görüyor bunu kıskanması çok normal bir şey o kız kıskanabilir Ayrıca hem küçük hem de anne baba ayrı içindeki kopan fırtınaları kimse bilemez Bak ben de Boşanmış aile çocuğuyum ama benim babam başka bir insanla evlenmedi Yani ben onu anlayamam Anne babam boşandığı halde içinde ne koptuğum ne döndüğünü bilemeyiz belki de o çocuğun bir psikoloğa ihtiyacı var içinde eğer bir sıkıntı varsa ya da Sıkıntısı olmasın diye ama böyle şeyler söylemek çok vicdansızca kalpsiz insanlar yapabilir bunu
(1,824 puan) tarafından
Ne diyim ya insan düşünür ben başka çocuğu sevebilir miyim evlat yerine koyabilir miyim diye bilmiyorum Allah kimseyi anadan babadan ayırmasın bu tipler korkutucu
0 oy
(2,052 puan) tarafından
Postu görmedim ama oyuncak için çocuk kirilmamali.anne üvey galiba benimde üvey evlatlarım var onlara insan daha hassas davranmalı kalpleri daha hassas oluyor çünkü 
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Dün aynı şeyi yaşadım daha birde baş edemeyince post kapatma hakkim bitti yoksa gizliycem demiş
0 oy
(7,248 puan) tarafından
Aynen öyle yazık 7 yaşındaki bebeği kiskaniyo koca kadinda 7 yasindakini kiskaniyo resmen 
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Postu gördüm bende ama okumadan çıkmak zorunda kaldım isim vardi simdi yorumlardan baktım konuyu anladım Allah akıl fikir versn
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Aşağıda oLayi okudum ben adamın yerinde olsam o kadını kovardim sonuçta çocuğu olduğunu bilip evleniyor ve çocuğumu istemryen benide istemesin derdim yani çocuk kıyaslayarak zaten onu ayırmış aslında 
0 oy
tarafından
Görmedim postu hesabı ne??
(2,104 puan) tarafından
Postu sildi ismine hiç bakmadım canım
0 oy
tarafından
Acaba. Kendi kücük bebeği o yedi yaşındaki kızın yerinde olsaydı o üvey anne ne hissederdi... Yazık bu kafadaki insanlar birde anne oluyor evlat yetiştiriyor yazık..
(2,104 puan) tarafından
İşte canım ne yazık ki o 7 yaşındaki kıza üzüldüm açikçası inşallah babası aklı başımda bir adamsır da dışarısa görüşür kızının psikolojisi içinn
0 oy
(12,904 puan) tarafından
Eğer o adamdan sırf boşandı diye evladından vazgeçmesini bekliyorsa ki bekliyor anladığım kadarıyla adam gün gelecek bunun doğurduğu çocuktanda vazgeçecek o zaman adamın arkasından sayıp sövüp adamı haksız çıkaracak ne yazık ki ben o kıza ettim de buldum demeyecek bu adamın babalık duygusunu ben öldürdüm demeyecek vah ki ne vah 
(2,104 puan) tarafından
Aynen öyle canım ettiğini bulursun bu kadar basit o adam o çocuğa yaptiğini yarın bir gün bu kıza da yapacak üstelik bir başkası için olan böyle çocuklara oluyor işte
(12,904 puan) tarafından
Yani benim eşimin o şekilde çocuğu olsa ve görüşmüyorum falan dese ben öyle adamdan evlenip çocuk yapmam evliliğin garantisi yok yarın bir gün boşanırsak benim çocuklarımı da ortada bırakır derim adam ayda yılda bir görüştüğü çocuğu evine getirmiş vay efendim benim çocuğumdan çok sevdi diyor merak etmesin onun çocuğunu da ayda yılda çok sevdiği günler gelir kimse yaşattığını yaşamadan ölmez

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 357 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde Gulnazyilmaz (1,187 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 620 göst.
27 Şubat 2019 Diğer kategorisinde Berilin annesi ❤️ (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 835 göst.
10 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 341 göst.

378,994 soru

11,344,530 cevap

34,808 kullanıcı

...