0 oy
478 göst.
Diğer kategorisinde (224 puan) tarafından
Selam anneler oğlum 2,5 yaşında parka götürdüğümde bazen çocukların vurmasına itmesine maruz kalabiliyor. Kendi akranları yaptığında çok sinirim bozulmuyor bizimkinde de var vurma huyu.. 5 6 yaşlarında çocuk oğlum bisikletine dokunmak istiyor diye boğazından tuttu itti tabi çocuğa bağırdım vursam olmayacak ama gerçekten bu durum artık sinirimi çok bozuyor. Siz neler yapıyorsunuz? Neyapmam lazım 

20 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Çocuk vurduğunda söylenirim. Ama bir yetişkin vursa orada ağzına s*ç*rım. 
(224 puan) tarafından
Söyleniyorum. Ama vurma işine çok karşıyım. Oğlumada onu öğretmeye çalışıyorum
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Öyle bi durumla karşılaşmadım ama öyle bise olsa annesinin yanına götürür çocuğuna sahip çık derim dingonun ahırı değil kimse kimseyi itip kakamaz.
(224 puan) tarafından
Valla öyle yapacam. Başı boş bırakıyorlar. Ben birkere vurmadım çocuğuma biri öyle yapınca çok sinirim bozuluyor
0 oy
(3,120 puan) tarafından
5-6yasindaki çocukta parkta tek değildir herhalde yani 2buçuk yaş çok küçük ben sürekli peşindeyim de müdahale ederim.
(224 puan) tarafından
Sürekli peşindeyim zaten. Asla ayrılmıyorum. Anlık oluyor. Götürmesem parka çocuk hep evde
(3,120 puan) tarafından
Ben de götürüyorum ama hiç denk gelmedi ay sizin mahallenin çocukları kötü anlaşılan ben benimki fena diye peşindeyim çok ani haraket ediyor çok heyecanlı düşer vs bir şey olur diye yoksa salicam da.
0 oy
(48,731 puan) tarafından
oyle büyük olmadı şükür kimsenin şımarık cocuguna da ezdirmem cocuk o diyemem vuran cocuksa anasi basinda dursun mudahele etsin
(224 puan) tarafından
Sürekli peşimdeyim valla.. Çocuk zorbalığı çok.
0 oy
(2,168 puan) tarafından
Dün komşumla oğlumu aşaya gönderdim 20 aylık olcak oğlum. Aşadan ağlama sesi geldi camdan baktım bi çocuk yanında noldunu anlamadım ama bi sürü kızdım bağırdım bebeye. Meğer hiç bişey yapmamış oğlum öylesine cıyırdamış. 2 gündür içim içimi yiyo bebeye haksız yere bağırdım diye. Bi gördüğüm yerde çikolata falan vercem çok üzüldüm valla yaptıma. Ama konu çocuğum olunca babamı tanımıyorum çok garip bi insana dönüştüm valla 
(923 puan) tarafından
Gercekten hersy bi anlk oliyor ya cami normal hc acmam mesela hep ustten acarm gecen actim ama yanndaym die hemen mutfaga gidip geleym.dedm bi geldm camda bakiniyo napiyon sn dedm assa incem demezmi =(
(3,120 puan) tarafından
İner kız valla benimki uçar bide hiç korkusu da yok atlicam diyo çığlık atiyo Deli Bekir gibi
(3,120 puan) tarafından
Benim de elimi tutmuyor geçen yoldan araba geçiyordu aldım yoldan zorla kaldırıma çıkardım anam birdüştüm zamp gibi yapıştırıyor kendini neymiş gelmeyecekmiş sipayi çok da seviyorum ama delirtiyor beni her sabah ekmek almaya bı daha götürmücem diyorum ama dayanamıyorum götürüyorum arabaların altına eğilip bakıyor kedi var mı diye varsa canına okuyor.
(923 puan) tarafından
Esime yapmiyor onun elini tutuyor bana yapiyor oyuzden hc biyere gotrmek istemiyorum zehir ediyo ter icinde eve geliyorz bide bayir yerdeyz napcam.blmiyorum konsuuyorum soz veriyo biraz tutuyo snra bi birakiyor tutmucam.die kendi gtcekmis onden kosuyor bende cok kostum.pesnde yere kackere dustum boylu boyunca tutmaya calisyam derken beni o halde gorncede uzuluyo
(3,120 puan) tarafından
Seninki de canavar benimki gibi vuu
0 oy
(4,510 puan) tarafından
Anaaaaam en buyuk zaafim valla surekli gozum üstünde müdehale etsem diyorum acaba gelisimi icin nasil olur etmesem hop oturup hop kalkiyorum oturdugum yerde vurma itme olayi olmadi ama buyukler onune atliyabiliyor o yuzden daha sakin parklara götürüyorum  
(224 puan) tarafından
Bende yaşıtlarına çok takılmıyorum. Kendini koruyabilsin herzaman yanında olamayacam. Ama büyükler yaptığında çıldırıyorum.
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Cocuksa vuran ilk başta güzelce uyarımım baktım hala yapıyor bu sefer bağırırım valla kimse kusura bakmasın çocuğuma kalkan eli ......

ha yok çocukluktan çıkmış biraz büyükse ağzının ortasına yer şamarı 
(224 puan) tarafından
5 6 yaşlarında vurmayacağının bilincinde olması lazım. Birde yanında ben varım olduğum halde yapıyor. Bağırdım çokta taktımı takmadı gitti
(6,512 puan) tarafından
5 6 yaş küçük zaten ama yapma dediğin halde yapıyorsa biraz senin bukselt baktım hala aynı üzerine yürür gibi yap bağır bunun anası nerde diye ben öyle yapıyorum valla
(224 puan) tarafından
Aklımda bulumsun. Annelik ne zormuş küçük çocuklarla kavga edecem:) eşime dedim kareteye gönderecem biraz büyüsün
(6,512 puan) tarafından
Ahahah valla bende  düşünüyorum benim olmadığım yerde kendilerini korusun kızlarim diyorum eşime sen manyadın iyice diyor sjsnsn
(224 puan) tarafından
Savunma sanatı diyelim. Zorda kalmadıkça uygulamayacak. Sorun ordada dayak yicek yemeden öğrenemezler:)
0 oy
tarafından
Oğlumdan büyük birisi vurursa ilk uyarırım ama tekrar ederse kızarım annesine lütfen uyarın sahip çıkın diye söylerim 
(224 puan) tarafından
Salıyorlar. Ben hep peşindeyim. Sürekli anlatıyorum.
0 oy
(321 puan) tarafından
Kimileri pardon saliveriyo öyle çocuğunu terbiye öğüt vermeden valla.  Benimkiler 5 ve 10 yaşında parka gidince birinin çocuğuna bırak dokunmayı yanından geçmiyorlar oyun dışında tabi.  Gözüm üzerlerinde olur hep.  Ama bazı anneler oluyo çocuğu vurur kırar umrumda olmazken birde üste çıkarlar.  Var böyleleri malasef . O yüzden her zaman her yerde her durumda iyilerle karşılaştırsın Rabbim bizi . 
(224 puan) tarafından
Ailede bitiyor biz öğretecez herşeyi . Ben o çocuğa bağırdım biride çıkıp noluyo neden bağırıyorsun demedi. Çocuk beni takmadı bile
0 oy
(106 puan) tarafından
Cocuk daha küçük merak ediyor dokunmak istiyor benim oğlumda 21 aylik bazen oda merak edip dokunmak istiyor var herseyi ama başkasındaki ilgisini çekiyor herkws tanidigindan oglumu kimse birsey demez sadece 1 kere başıma geldi parkta yerde kum kürekle oynuyordu çocuğun bitanesi buda yanına oturdu oynamaya başladı abisi geldi 7 8 yaşlarında birsey o bizim bırak diyip bağırmaya başladı çocuğuma bende sinirlendim bana bak seni kaldırır yere çalarım sen kim oluyorsun da çocuğuma bagriyorsun diyip baya bi kızdım  oğlumu aldım  sende çocuğuna vuracak olurlarsa tut kolundan iyice sık  kiz canı yansın ezdirme oda çocuktur diye bise yok terbiye öğrensinler ben yeri geldiğinde kızarım çocuğuma çünkü onun iyiliği için zarar gelmesin vs olmasın diye ama başkasının kizmasina asla tahammülüm yok 
(224 puan) tarafından
Bu bağırmaları saymıyorum bile korkup ağlıyor. Alıp uzaklaştırıyorum. Çocukların bu derece olduğunu bilmezdim yaşamadığım için. Birde bunun okul dönemi olacak
0 oy
(2,516 puan) tarafından
Vallahi oglum 5 yasinda gecende sitenin bahcesinde 8 yasinda cocuk aynisini yapmis. Geldi hemen soyledi. Buldum oturdugu daireyi gittim annesine soyledim. Orda olsam cocuga da kizar ustune annesine soylerdim. Daha once fiziksel olmasa da zorbalik yapmaya calisan cocuklara da kizdim. Milletin cocugu haydut gibi. Ama sana tavsiyem kendini savunmayi ogret. Bende senin gibi aman kavga dovus bilmesin diye buyuttum ama baktim oyle degil cevre. Sana zarar verene sende vur diyorum artik napiym. Her zaman yaninda ben olamayacagim okulda vs.
(224 puan) tarafından
Valla kareteye gönderecem. Önce saygılı olmayı zarar vermemeyi öğretmeye çalışıyorum. Sinek sevse ay çok tatlı diyorum.. Ama vurana vurması gerekir. Yoksa sürekli dayak yer. Biraz büyüsün karete vs. Gönderecem bu devirde şart
0 oy
(415 puan) tarafından
Eger ki karsndaki yasıtıysa önce ses etmıyorum bkkm ne tpki verıcek kızım dye. Ama kendnden buyukse drek uyarırım yanı zaten cok hareketli bir cocuk oldgu için hiç durmuyo hep pesındeyım 2.5yasında bnmkıde. Arkadasmın oglu kızıma vurmstu brkere annesı cok bagrmstı ogluna. Baktım gecelerde benımkı ona vuruyır bnde kızıma bgırmstım. 
(224 puan) tarafından
Çok hareketli herşeye meraklı. Kendinde olsun ama başkasının ki daha güzel geliyor. Engelde olamıyorum çok zor. Çalışan anneyim evde sıkılıyor diye gelince parka götürüyorum. Hayatım hep koşturma içinde 12 1 den önce yatamıyorum.
0 oy
tarafından
Oğlum daha küçük 10 aylık. Hani empati yaptım bi çocuk vursa çokta büyütmem güzelce konuşur uyarırm . Netice de oda çocuk yani . Benimki de bi başkasına vurabilirdi. Ama bir yetişkin  değil vurma ağzını dahi açsa parçalarım onu orda. Laf söyletmem çocuğuma herkes haddini bilecek 
(224 puan) tarafından
Bacım empatiyle olmuyor. Yaşadığında farklı birde herzaman yanında olamayacaksın. Çocukta olsa ezdirmek şiddete maruz kalmasını istemeyeceksin.
tarafından
Zaten istemem. Kim ister çocuğum dayak yesin. Sadece demek istediğim şey çocuksa belki o an göz yumulabilir ama büyük biri ağzını bile açamaZ
0 oy
(1,016 puan) tarafından
2.5 yaşındaki ile 5-6 yaş arasında mental öğrenme dışında fark görmüyorum küçük bir yaş. 2-3 yaşlarındayken vurma huyuna başlayan ve engellenemeyen coxuklar 5-6 da hâlâ devam ediyor siz de oglunuza şimdiden engel olmaya çalışın.Okul çağında zorbalıkla ilgili videolar anlatımlar izleterek anca duzeltilmeye çalışılıyor bu çocuklar.Sorunuzun cevabı da bişe yapılamaz ki o durumda milletin çocuğu sonucta annesi babası engel olmalı siz çocuğunuzu uzaklastirabilirsiniz ancak
(224 puan) tarafından
Oğluma sürekli anlatıyorum vurduğunda tepkimi koyuyorum. Onun arkadaşı olduğunu, vurmaması gerektiğini, oyuncaklarını paylaşması gerektiğini anlatıyorum. Hep takibindeyim. Eskiden daha fazlaydı vurma olayı şimdi azaldı farkındalıkları başladı. Valla vuran çocuğa bağırdım beni takmadı bile okadar alışmış.. Biride çıkıp çocuğuma neden bağırıyorsun demedi salmışlar
0 oy
(4,997 puan) tarafından

Vala cnm bn parkta onunla oynuyorum yada sitenin çocukları oynuyor genel olarak goxetimim altında bazı çocuklar gerçekten olucak gibi deil kaydırak içinde kovaaliyorlar birbirini kızıyorum cikariyorim onlar ;)

Bır keresinde pazarda arabada kızım ayağı kadının üstüne değmiş kadında bı baltim üstüne bağırdı pazarı topladım onun başına asla asla tahamullim yok bu konuda

(224 puan) tarafından
Zaten yetişkin biri olsa hastanelik ederim onu.annem diyor kavga edecek olursan beni çağır çocuğu gelir alırım. Torunu hayatı oldu:) o bakıyor ben çalışıyorum
0 oy
(86 puan) tarafından
Eğer vuran bi yetiskinse kendimi o an boks ringinde buluveririm vee nakavt:)
0 oy
(625 puan) tarafından
Bu tür çocukların anneleri de beş para etmezdir zaten. Ağzına s..k lazım öylelerinin.
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Asla asla kabul etmem direkt annesine söylerim laftan anlamazsa da ağzına s..c
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Kızarım bnde
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Benimde eltimle kızımın yaşı hemen hemen aynı. Bir araya da çok geliyoruz ama kızı benimkine sürekli vuruyor müdahale ediyorum bu sefer ben kendimi kötü hissediyorum ama çocuk bildiğin gicikligina yapıyor bide gülüyor. Annesi yapma etme dese de çocuk yapacağını yapıyor. Sürekli benimkine sende ona vur diyor. Benim ki hayatta yapmıyor çünkü çocuk görmedi öyle bişey. En sonunda dedim benimkinin de vurması değil çözüm sen biraktir bu huyu artık aklı eriyor oda cezası ver caydırıcı olman lazım bu sürekli böyle olmaz çocuğumun eli yüzü çizik içinde 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 329 göst.
24 Haziran 2021 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,683 puan) tarafından soruldu
0 oy
49 cevap 809 göst.
28 Mayıs 2023 Aile kategorisinde irmikmoms (437 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 950 göst.
16 Şubat 2023 Diğer kategorisinde meva1 (1,439 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 482 göst.