0 oy
278 göst.
Diğer kategorisinde (117 puan) tarafından
Kızlar 4 kardeşiz tek evli benim. Erkek kardeşim nişanlı hayırlısıyla evlenecek bugün toplu bir para geçti eline düğün için kullanacak babamiz yok bir gariban annem var o da çırpınıyor bir şeyler yapmak için neyse geldi eve kardeşime şey dedim gel hesap yapalım paranı doğru kullanalım bana dediği şey sen hesap soramazsin diğer ,2 kardeşim sorarmis ama benim hesap yapmaya hakkım yokmus ki eline geçen para rahmetli babamın emeği hiç birimiz sesimizi çıkarmadık hak talep etmedik yeter ki evlenebilsin diye çok kırıldım saat kaç oldu aklıma takıldı uyku tutmuyor 

9 Cevaplar

0 oy
(4,476 puan) tarafından
O zaman iste payini gorsun ebesini

Niye sen karisamiyormussun sen babanin evladi degilmiymissin
(117 puan) tarafından
Üstelik kendim için hiç bir şey istemedim sadece oraya buraya boşuna harcayıp ortada kalmasın diye akıl verecektim kendisine de söyledim daha da iyine kötüne karışmam
(4,476 puan) tarafından
Yooo iste hakkini canm o para sana annenin ak sutu gibi helal
(117 puan) tarafından
Çok haklısın bende anneme dedim bak ben iyi niyetle yaklaştım yarın öbür gün gelip bende satış için imza alacak o zaman sorarım hesabını atadan kalma arazi sattı kapora aldı tamamı için bana gelecek o zaman görürüm onu
(4,476 puan) tarafından
Atma imzayida gorsun bir
(117 puan) tarafından
Atmayı düşünmüyorum madem benim konuşmaya bile hakkım yok beni başka görüyor kim olduğumu hatirlaticam ona . Babamın benim de babam olduğunu unutturmicam
-Reklam-
0 oy
(242 puan) tarafından
Tipe bak hele ver ağzının payını otursun hepimizin hakkı var bu parada hayrimiza evleniyosun diye kendi payımızı da sana veriyoruz nankörlük yapma yoksa görürsün de ağzın yok mu canım ne kıcık kardeşin varmış 
(117 puan) tarafından
Her şey onun hakkı gibi davranıyor geriye kalan kardeşlerimi gram düşünmüyor üstelik biz bu mal mülk dışında elimizden geleni yapıyoruz nişan için kredi çektik biz ödedik nişanlı olan dışında 3 kardeş  bende evlendim sonuçta o dönemde bile eşimden önce ailem gelirdi şimdi o sadece kendisini ve nişanlısını düşünüyor bencilce davranıyor
(242 puan) tarafından
E siz şımartmişsiniz onu canım bari bu saatten sonra biraz sert yüzünüzü gösterin siz yüz vermişsiniz ona o da astarini istiyo
(117 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın o kadar kırıldım ki zaten bu saatten sonra o yumuşak tarafımı zor görür
(242 puan) tarafından
Canım babanın size bıraktığı bi miras varsa ortada bu sizin de hakkınız dinen de hukuken de niye payınızı veresiniz ki ona ha sizin ihtiyacınız olmasa ona yardımcı olmak isteseniz o da bu durum karşısinda mahçup olsa kıymet bilse nankörlük yapmasa tamam sizin yaptığınız çok güzel bişey olur ama siz kendi payinizi da veriyosunuz bide sanki hepsi onun hakkiymiş gibi size konuşma hakkı bile vermiyo hayırdır yani sizin payınızı yabancı el kızı yiycek hak mı bu valla bende seni dolduruşa getiriyorum gibi oldu hakkını helal et ama kardeşinin yaptığı zoruma gitti yani
(117 puan) tarafından
Anlattığım herkesin zoruna gitti dolduruşa getirmek değil canım estağfurullah fikrini söylüyorsun sende nişanlısını kardeşim gibi bilirim yeter ki mutlu olsunlar vallahi başka şeyde gözüm yok ama üslup işte çok önemli bana dese abla ben hallederim gülse geçse bende ona aynı şekilde davranırım bilirsin işini derim geçerim
0 oy
(3,477 puan) tarafından
Ne para isterim ne de düğününe giderim alsin g.tüne soksun terbiyesiz 
(117 puan) tarafından
Babam yok diye ayrıca düşkünüm onun hatırası için çok şeye katlanıyorum
(3,477 puan) tarafından
Aynı şeyi o düşünmüyo baksana
0 oy
(421 puan) tarafından
Sen bekle  cnm ikigun sonra borc istemeye gelecek emin ol şimdi olmazssa evlenince  gelecek yuzssuz insanlik yapmayacaksin kimseye vallaha bak  bu erkekler evlenirken yeri göğü ben yarattim zannediyor sanki sabanci zenginleri para hesabi yaptirmiyolar 
(117 puan) tarafından
Evet işte tam olarak bu öyle plansız harcıyor ki Sabancı gibi. Dediğin şeyde çok doğru böyle giderse yine borc isteyecek biz yaptık nişanı zaten başka memleketteydi git gel şu bu derken kardeşler ödedik
(421 puan) tarafından
Bak tatlım kardeşin bile olsa fazla fedakarlık kulun kendi kul.hakkina girmesidir biraz elinizi uzak tutun size guveniyor oyuzden rahatca tersliyor madem oyle kendi düğününü kendi yapsin suan hayat ona okadar toz pembeki okadar renkliki heycanliki bunu anlamiyor bin nasihattan bir musibet iyidir borclandigi zaman size geldigi zMan kardesim biz sana demisdik artik bizde ev gecindiriyoruz cocuklarimin rizki diyeceksin cekileceksin kenara yoksa surekli sizden borc ister esinle arana sogukluk girer yapma canim
(117 puan) tarafından
Canım çok çok haklısın şuan bile eşimle aramız da sıkıntı oluyor ben çalışıyorum elimden ne geliyorsa yapıyorum üstelik inan ki 3 aydır nişanlı söylenmez belki ama evine de destek oldum bir iki parça ve bu sürede gelinimize hediyeler alıp alıp gönderdim beni böyle kırdığı gün bile hediye alıp göndermiştim kendi kendime dedim ben kiyamayip kendime almıyorum kardeşim de bana neler diyor
(421 puan) tarafından
Kiyamam sana kuzum ya bende oyleyim kardeşim daha küçük 14yasinda  ben 26 yasindayim cok iyiyizdir  bazen dertlesiriz bazen konusuruz ama varya bazen  benim o cocuk kardeşim gördüğüm bir laflar soyler kendinden büyük tehditler laflar hemen kusmeler terslemeler hemen vetöyü ceker burnundan getiririm gelir pasa paşa özür diler sanki gorsen annemlerin evi o yonetiyo herkese emir yagdiriyo hirsimdan gidip evde dövüp geri evime gelmistim insanim cok zoruna gider cok haklisin ama biraz elini cek bakalım neyapacak ne edecek
(117 puan) tarafından
Elimi çektim anneme de söyledim bu kez o üzüldü yine kıyamama başladım benim kardeşim de benden sadece 2 yaş küçük aynı şekilde davranıyor özellikle babam vefat ettikten sonra. Senin ki yine küçük ben dövemiyorum da :))) gülümsettin beni Allah razı olsun
0 oy
(3,181 puan) tarafından
Senin niye yok diğer ikisini varmış ki 
(117 puan) tarafından
Ben evliyim diye benim hakkım yokmus konusmaya ama bir şeye ihtiyacı olduğunda evli olup olmadığıma hiç bakmıyor
0 oy
(601 puan) tarafından

Hakkını yedirmemeniz gerekirdi canım vermek istersen gene para verirsin ama önce kendi hakkını alman gerekir babanın parasında annen 4 te 1( belki 4 te 2 bunu tam hatırlamıyorum) alcak sizde geriye kalani paylasacaksiniz benimde babam vefat etti bizde ne düşerse anneme daha fazla düşüyordu geri kalanı kardeşlerle paylasiyorduk. 
(117 puan) tarafından
Evet doğru anne 4 te 2 alır onu da almadı annem bir emekli maaşı ile geçiniyor babamdan kalan onu da bilirsin çok çok düşük nişanlı olan hariç biz destek oluyoruz zaten eve anneme
0 oy
tarafından
Gerçekten kırıcı bir söz söylemiş. 
(117 puan) tarafından
Kırıldım gerçekten çok hemde
0 oy
tarafından
Benim görümce de sizin gibi herseye karışmaya çalışıyor. Ya hakkınızı isteyin gerisine karışmayın yada evlensin diye hakkınızı ona bıraktıysanız gel hesap yapalım falan demeyin onun aklı yok mu.
(117 puan) tarafından
Biz de aile birliği vardır danışmak diye bir şey vardır yoksa kimsenin aklı kimseden üstün değil çok bilse bize muhtac olmazdı hakkımızı biz istemeden verirdi
0 oy
(321 puan) tarafından
Miras gibi birşeyse hak talep et 
(117 puan) tarafından
Miras babadan kalma ancak biz düze çıksın diye feragat ettik

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 550 göst.
31 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Glstanbeste (256 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 387 göst.
31 Temmuz 2023 Aile kategorisinde sinos2194 (151 puan) tarafından soruldu