0 oy
549 göst.
Diğer kategorisinde (253 puan) tarafından
Arkadaşlar 10.gün önce eşim ve ailesi yazlığa gitmek istedik Giderken de yol üzerinde beni  anneanneme uğradık. Neyse anneannemin evi köyün en üstünde ve çevresi kapalı ve tek erkekte benim şimdi. O gün saçlarım ıslaktı kurusun diye açtım ve yabancı yok diye de başımı açtım. Neyse eşim beni odaya çağırıp git başını kapat dedi. Bende neden diye sorunca o da dinin gerektiğini yap dedi bende sinirlendim böyle deyince. Yani ortamda sakıncası yoktu ve bende açtım. Sonra eşime tepki gösterdim o da ya başını örtersin ya da çıkar gideriz dedi. 30 yol önce olsaydı döverdim saçından sürüklerdim felan deyince ve iyice sinirlendim sonra ben eşime seni baban dövmüş olabilir beni ilgilendirmez ama sen de böyle düşünüyorsan ben çocuk felan yapmam dedim.şimdi de bana tavırlı uzak duruyor. Kaç gündür yatağa bile gelmiyor. Bana kalkmış sana yakınlaşmak istemiyorum diyor. Ve bugün de konuştuk bu konuyu ben kendimce olan kısmı söyledim. Yine de onu kırmış olabileceğimi düşünüp yapıcı konuştum haklı olduğun noktalar var fakat bende böyle düşündüm endişelendirdğn beni seni kırdığım noktalar için özür dilerim dedim. Az önce kalktı yataktan benim düşünmem gereken şeyler var deyip gitti. Yani sizce ben mi abartmışım ya da siz olsanız ne yapardınız 

18 Cevaplar

+4 oy
(302 puan) tarafından
Yabancı olduğu bir köyde yabancı olduğu bir mevkide kimin Cat kapı gelip gelmeyecegini bilmediği için endişe etmiş olabilir yada siz içeride sohbet ederken dışarıda gezen bir erkek görmüş olabilir yada evin içerisi kabak gibi gözüküyor olabilir. Bu sebeplerden dolayı kafanı kapat demiştir. Ben sizin yerinizde olsaydım tamam hayatım der kafamı kapatır konuyuda uzatmazdim. Kocanizin her söylediğine cevap verdiginiz için şimdi kara kara düşünürsünüz. Biz kadınlar biraz alttan almalıyız yıkıcı değil yapıcı olmalıyız papuc kadar dille laf yetiştirmek yerine hanım olmalıyız. Siz derseniz baban seni dövmüş olabilir bu çok ağır bir söz. Siz derseniz ki senden çocuk yapmam bu da çok ağır bir itham. İnsanın ağzından çıkanı kulağının duyması lazım. Eşiniz size söyleseydi kendinizi nasıl hissederdiniz? Nefsinizle hareket etmek yerine kendinizi kocanizin yerine koyun. Kocanız size senden çocuk yapmam dese kendinizi nasıl hissederdiniz ? Yinede kırmış olabilirim diyerek özür diledim ne kadar nefsiemvare bir düşünce,  siz kocanizi kirmamis, baltayla kökten budamissiniz. Siz çocuk yapmam derseniz haliyle o da gider başka yerde yatar ve sizede biraz daha düşünmem gerek der.  Geçinmek isteyen kadın lafını sözünü bilir. Laf söyleyip çene yetistirerek hanımlık olmaz. Ben daha çok laf sokcam ben altta kalmicam her soyledigine cevap yetistiricem yasasin kadınlar adamlara kendimizi ezdirmiyoruz biz her istedigimizi yaparız istedigimiz gibi gezeriz giyiniriz bize laf soyleyemez bize karisamaz zihniyetinde olan kadınların %80 nini boşanma mahkemelerinde görüyoruz. Kafana göre yasicaksan babanin evinde saçı açık otursaydin o zaman. Kocanın boynuna borçtur karısına kafanı ört demek onun üzerine vazifedir karısına kapanman gerekiyor demek. Yoksa hesap ondan sorulur. Dini bilen adam karısına kafanı kapat der. Bilir karısının kendisinden sorumlu olduğunu. Biraz iğneyi kendimizede batırmak gerekir. Nefsinizle hareket etmeyin. Şeytana uyup egonuzu tatmin etmeyin. 
(253 puan) tarafından
Hanım hanımcık ol aktan bahsettiniz. Evet çokta doğru dediniz bende katılıyorum ve ben o dili de biliyorum. Ben eşimin çoğu dediğine susarım sesimi çıkarmam onu ailesinde başkasının yanında da el üstünde tutar ne derse onu yaparım. Alttan almayı da biliyorum güzle dille de konuşuyorum hiçbir şeyini eksik etmem. Lakin!!! Ben de bir insanım ve evet bir nefsim var. Bana dövmekten şiddetten bahsedildiğinde endişe etmem ya da kendimi korumak istememin neyi yanlış Allah aşkına. Siz olsanız boyunuzu eğip tamam mı dersiniz...  Evlendik ertesi gün eşim ya kafanı kapatırsın ya da ben dışarıya çıkıyorum sen gelemezsin benimle diye zorla baskıyla yeri geldi darpla kapattırdı. Ben şu an iyiki kapandım diyorum ama dinde zorlama var mı cidden? Yani öyle bir yorum yapmışsınız ki haklı olduğunuz yerler var bende ataerkil bir ailede büyüdüm ve demek istediğinizi gayet güzel anladım. Lakin ben eşime bu kadar değer verip itat edip hiçbir şeyini eksik etmiyorsam eşimde benim dur noktalarımı bilmesi gerekir öyle değil mi? Yani sizin ilişkinizi biliyorum ama emin olun bir bayan olarak sizinde dur noktalarımız eşinize karşı sesinizi yükselttiğiniz ya da endişe ettiğiniz şeyler olmuştur illaki.
(253 puan) tarafından
Ayrıca ben kocam başını ört dediği için değil bana dini gereğini yap dediği için sinirlendim. Daha açık bir şekilde karşıdan biri gelebilir git kapat deseydi bende uzatmaz gider kapatırdım olması gerektiği gibi. Orada yanlış ve eksik anlaşılmadan dolayı tartıştık.
(871 puan) tarafından
Cnm bnm ben senın yazdığın yere kadr tek bılıyrm posta yazdıklarını tek ve bunları yazıp anlatmadın kı bileyim senin evinde yasamiyorum yada hayatını bılmyrm senın yazdıklarına gore cevap yazdım ben erkege oyle dedıgın de erkegin gerı tepmesı normal dedim ama bu yazdıklarında ozetınden bırz daha yazsaydın sana agzına saglık derdim tebrik ederdim cunku bende kaba ve zorba kotu adamları sevmiyorum helekı dini cok biliyor yapyr uyguluyor gıbı yapıp ama bir boka yaramayan adamlardan da nefret ederim eger gerctkn de her konuda olsn baskı goruyrsn 1 yıl daha cocuk getirme kendin ıcın en basta sonra cocugun ıcın bu adam degısmesede bırk yani
(253 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım burada yazılanlara istinaden yorum yaptınız anlıyorum. Fakat ben daha çok ilk yorumu yapan Burcu hanıma da bunları yazmıştım. Eşimin olumlu yönlerde var asla inkar edemem ve eşimi seviyorum ona değer veriyorum. Lakin ben eşime bana bir daha dövmekten şiddetten bahsetme ince noktam beni galeyana getirme diye defalarca güzel dille uyardım. Ve bunu tekrarladı ve bana sonra ister git boşan ister babana git orası senin bileceğin deyince eee ister istemez endişe ettim ve kendimi koruma altına alıp o cümleleri söyledim. Aslında Bebeğimi olsa benden çok eşim ilgilenir bakar sever ama babası annesine çok çektirmiş ve birkaç ay önce de boşandılar. Kayınvalidem de eşim için babası gibi deyince ve iyice endişe ediyorum. Zaten kayınvalidem de bana yok eşine karşı dik dur ezilme gibi şeyler söylüyor. Gerçi o dediğini dikkate almıyorum ama ister istemez etkileniyorum. Eşime bahsettim bundan gerekirse annemle de görüşmeyelim bize zarar vermesin diyor.
(302 puan) tarafından
Kayinvalidenizin sözüne bakarsanız sizde belirli bir yaşa geldiğinizde anlaşamaz çekemez boşanırsınız. Eşinizin yaptıklarını doğru bulmuyorum lakin balık baştan kokar sizin evliliğinizde baştan sorunlar başlamış. Daha canım cicim aylarindayken baskı uygulayan bir adamdan bahsediyoruz. Sizinde var hatalarınız yalnız burada iki seçeneğiniz var ya eşinizi alttan alır idare eder yuvanızı kurtarmak için fedakarlık yapan siz olursunuz yada hazır çocuk yokken boşanır kafanıza göre bir hayat yaşarsınız. Ağaç yaşken eğilir. Bilmem kaç yaşına gelmiş adamida zihniyetinide bu yaştan sonra hakaret ederek ailesinden gem vurarak kavga ederek sittin sene duzeltemezsiniz. Ben kendimi ezdirmeyeyim ben altta kalmayayim ben soyleyecegimi soyleyeyim dusuncesiyle anca böyle kavga eder bir sonucada varamazsiniz. Burada kim haklı kim haksizdan çok geçinmek için kimin ne yapmasi gerektigi önemli ki gittiginiz yolun sonucunda da eğer doğru olsaydi kocanizda git bosanirsan bosan banane git babanin evine demezdi. Belliki kocanız da size taviz vermiyor siz ne soylerseniz soyleyin huylu huyundan vazgecmez. Ya bu deveyi güder yada bu diyardan gidersiniz ki sizin esinizinde pek düzelecek tarafinin oldugunu zannetmiyorum. ALLAH yâr ve yardımcınız olsun. Başkada söyleyecek sözüm yok.
-Reklam-
+1 oy
(388 puan) tarafından
Eşin abartmış ortamda nikah düşecek birisi dışardan görecek kimse yoksa hiçbir sakınca yok başını açmanda ayrıca kendisi daha büyük günaha giriyo yatak ayırmakla bırak kendisi gelsin senin ayaklarına yüz verme iyice bi tarafları kalkmasın hatasını anlasın 
(253 puan) tarafından
Yaa bana dese karşıdan biri çıkabilir diye ben hemen kapatırdım ama bana direkt İslamın gerektiğini yap deyince ne yaptım ki diye düşündüm bir an. Ama şimdi ben hatalıyım tepkiyi bana gösteriyor. Olımlı bir şekilde konuştum ama yok neymiş düşünecek şeyleri varmış
+1 oy
(3,004 puan) tarafından
Tövbe estağfirullâh yâ bu erkeklerin din sadece kadınlara inmiş gibi davranmasına sinir oluyorum. Başını açmışsın sanki don külot gezmissiniz gibi dinin gereğini yap demesi ay bayilcam. 
(253 puan) tarafından
Ben eşime sen de yap o zaman dinin emirlerini yerine getir dedim bana benim yapmamam Allaha benim aramda seni etkilemez ama senin yapmaman beni etkiler diyor
(3,004 puan) tarafından
Oldu olacak tanrının oğluyum desin
(13,824 puan) tarafından
Sirf millet.ne der tavirlari ben oyle sezdim
(48,498 puan) tarafından
ailesi de yanindaymis ya zorla kapatmışlar zaten ailesi orda laf etmesin diye erkeklik taslamis
0 oy
(270 puan) tarafından
Eşinin erkeklik damarları kabarmış ve boş gövde gösterisi yapmış. Kısacası saçmalamış! Bu erkeklere bu haddi kim veriyor diyeceğim ama şimdi dinciler (dindarlar değil) gelip konuşacak. Neyse..
(270 puan) tarafından
Bazı kesim de kadının cam fanusta kimseyle özellikle hiçbir erkekle iletişim kurmadan yaşamasını -dinen en uygun kadın- profili olarak görüyor. Hasta bir kesim var!
(253 puan) tarafından
Eşim beni tanırken ben açıktım saçlarım belime kadardı yani beni öyle gördü. Sonra kapan diye baskı yaptı (kendi isteğimlede kapandım). Ben eşime beni gördüğünde açıktım keşke buna o zaman dikkat etseydin memnun değilsen gidip çarşaflı biriyle evlenseydin o zaman dedim
(270 puan) tarafından
Glstanbeste, evlilik ilerledikçe erkekler hizaya geliyor. Şimdi böyle atıp tutup üstünlük taslaması yeni evli olmanızdan. En kaba, eşini döven yaratıklar bile çocukları büyüyünce adam oluyorlar. Genellikle yeni evli bir erkekle, 10 yıllık evli bir erkek ve çocukları evlilik çağına gelmiş bir erkek çook çook farklı oluyor. Yeni evlenince seninki gibi oluyorlar maalesef. Yani diyorlar ki; ben nasıl istersem öyle yaşarım ama sen yaşayamazsın. Allah yardımcın olsun. Geçici bir süreç
(253 puan) tarafından
İnşallah geçicidir canım. İlk zamanlarda daha fazlaydı tartışmalarımız 2 yıl geçti az süre değil bende taşlar yerine oturu dedim ama yok yine benzer sorunlar devam
(270 puan) tarafından
Sorunlar hiç kaybolmuyor ama törpüleniyor. Zamanla düzeliyorlar
0 oy
(831 puan) tarafından
Ben gece yolculuk da açarım kimse görmüyor ki  zaten petrol de falan takarım inmeden yaklaşırken 
(253 puan) tarafından
Yaa ben dikkat edirim ama eşim dinin gereği deyince şaşırdım yani kadın kadınayız ne olacak ki bundan
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Bu olayi daha once biri daha yazmisti sen mi baskasi mi bilmiyorum. Yok otuz yil once doverdim deyince ordan animsadim :) gotu yiyen simdi de yapar sonuçlarına da katlanir deseydin 
(253 puan) tarafından
Bana sonuçlarını düşünmüyorum dedi. Yani sonucumun onun için bir önemi yok. Yani bir nevi ben yapacağımı yaparım sonrası ne olursa olsun diyor
(2,705 puan) tarafından
Bu önce saygısizlik sonra sevgisizlik bana göre
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Sen haklısın evde erkek yoksa kapatmana gerek yok başını abartmış şimdide gurur yapıyo boşver düşünsün
(253 puan) tarafından
Valla düşünsün ne yapayım kendisi bilir. Az önce gayet ılımlı da konuştum seni kırdığım noktalar için özür dilerim dedim yine böyleyse kendisi bilir ne yapayım yani. Senin de haklılık payın vardır illaki dedim 3 saat boyunca en sonunda bana bana haklısın demedin kabul etmiyorsun diyor. Ne yapayım daha ben
0 oy
(20 puan) tarafından
Sonuçlarını düşünmüyorum lafı 

Seni önceden olsa döverdim

Yatakları ayırmak

Tavırlı olmak

Eşin çok abartılı tepkiler vermiş canımm. Ben olsam hayatta çocuk yapmam, o bana bazı şeyleri gözden geçireceğim diyorsa ben de ona ferdi derdim benim de gözddn geçireceğim şeyler var diye
0 oy
tarafından
Ay hasbam düşünsün dursun zihneyiti ileri bir adım gitmez bu adamn
0 oy
(8,832 puan) tarafından
Sen değil eşin abartmış. Bence de otursun düşünsün bir. Kac yaşındasınız kaç yıllık evlisiniz
(253 puan) tarafından
28 yaşında 2 yıllık evliyiz
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Canım kaç yaşındasınız merak ettim 
(253 puan) tarafından
28 yaşındayız canım
0 oy
(762 puan) tarafından
Ne yazikki benim eşim de öyle. Kurban bayramı zamanı köye gittik. Evleri köyden ayrı etrafı sur görecek kimse yok bende önümde ki iğneyi açtım sadece boynum gözüktü et dogruyorfum çok sıcaktı dayanamadım sadece babası ordaydi yani icerdeydi de balkon camından baksa gozukurdu ama sonuçta o benim babam sayılır dinde helal ona karşı açık olması. Eşim kıyameti kopardı utanmiyor musun vs diye kaynanam da kızdı ona saçmalama o senin baban nikah düşmüyor diye olsun ayıp değil mi eski gelinler ağzını kapatirdi bizimki de açıyor bilmem ne dedi çıkıp gitti. Yani biz de neyin ne olduğunu biliyoruz ama kalkıp başka yerde acmiyoruz ki ortamda sadece helalimiz varsa açıyoruz 
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Olur bazen böyle tartışmalar kocan yanlış konuşmuş ama sende sizin gibi dayak yemedik demekle yanlış yapmışın sonuçta o onda bı travma şuan oda istemezdi o hayatı yasamayi eşinden özür dilemen iyi olmuş o senin içindeki iyilik bundan sonra eşinin adım atmasını bekle bence 
0 oy
(1,211 puan) tarafından
Eşin bahane arıyormuş. Sen alttan alınca da tepeme çıkmış. Sonuna kadar haklı olan sensin
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Bence eşiniz hakli kötü bişey dememiş bence de dinin gereği neyse o yapılmalı köyde kim var cat kapı biri gelir diye endişe duymuş belli ki seni döverdim lafi dışında hakli adam sende abartip çocuğa kadar gelince çok dokunmuş olmali eşlerimizin rızasını almalıyız keşke o örtün deyince sende ustelemeden gidip taksaydin örtünün
0 oy
(6,239 puan) tarafından
Senin tek hatan eşinin küçükken yaşadığı travmayı yüzüne vurmak olmuş. Bu konulara girme derim kalbi kırılır eskileri hatırlar onun dışında sen haklısın. Başka kelimeler kullanarak kendini savunmaliydin. 
0 oy
(2,397 puan) tarafından
Dini sadece kafa kapama olarak dusunen ve bunu bu kadar abartan bi adamla bende cocuk yapma konusunda dusunurdum. Is sac olunca kabaranlar acaba yalan soylediginizde veya dedikodu yaptiginizda (kimse yapmiyorum demesin hepimiz yapiyoruz ufakta olsa) dinin geregi yapma diye bu kadar kopurup uyariyor mu cok merak ediyorum. Hic yuz verme zaten sen diyecegini demissin, ozrunu dilemissin ki bence onun dediklerine karsi bu tepkiyi vermen normal. Isine gelince dinin geregi diyip ozur dileyen insana tavir yaparak kalp kirmak dinin gerekliligi sanirim (!)
0 oy
(48,498 puan) tarafından
esin abartmış yatak ayıracak trip yapacak uzayacak mevzu degil erkegin tribide cekilmiyor hiç 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 277 göst.
18 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Umutsuzzz (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 387 göst.
31 Temmuz 2023 Aile kategorisinde sinos2194 (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 171 göst.
6 Eylül 2022 Aile kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 304 göst.