0 oy
512 göst.
Aile kategorisinde (205 puan) tarafından
Kayinvalidem iyi birisi. Sıkıntı yaşamadık. Ben de hiçbir zaman saygısızlık yapmadım. Eşimle sıkıntı yasasalar ben aracı olurum.  Eşimden çok beni arar. Ama çok fazla bir araya gelmeyiz. Pek bir şeyime karışmaz şunu yap bunu yap nadiren der. Ama yardım vs de etmez. Mesela 4 ay önce bebeğimiz oldu. 2 gün durdu yanımda. Sonra köye gitti. Ayda bir gelir torununu iki sever 100 lira harçlık bırakır gider. Arada görüntülü arar göreyim der. Dahası yok. Eşim de sinir olur hiç yardım etmiyor diye. Benim ailem başka şehirde. O yüzden yalnızım. Diyorum keşke bazen gelse çocuk için yardım etse. Ama sonra diyorum hep yardımcı olsa ama laf edip dursa daha mı iyi? Mesela bebegimi tuzlatmak istemiyordum ama inatla geldi tuzladi. Hem ds oyle boyle degil. Boyle istemedigim şeyleri yapsa dursa daha zor olur hayat sanki. Ama bazen de cok destege yardima ihtiyacım oluyor.  Bilmiyorum yani hangisi iyi. 

28 Cevaplar

+6 oy
(9,626 puan) tarafından
Emin ol böyle olması daha iyi,eger attığın adıma bile karışan biri olsaydı cehenneme çevirirdi hayatını,bırak edeceği yardım kenarda kalsın böyle daha iyi 
(205 puan) tarafından
Gerçekten öyle de zor. Ama cehenneme çevirecek karakterde biri değil. Mütevazi hoşgörülü bir insan. Belki de sürekli bir arada olmadığımız için aramız iyidir.
(9,626 puan) tarafından
Tabiki öyle karakterde biri degildir ama sen evlendiginden beri sürekli karışan biri olsaydı onu yapma suraya gitme sunu evine alma gibi konussaydi sen bunalırdın cünkü boyle insanlarda var ama seninki basindan beri oyle olmadığı icin sonrasinda da kötü kaynanalik yapmayi beceremez :)  bizde mesela ayrı sehirlerdeyiz aramız iyi ama eminimki aynı yerde olsaydık cok karışırdı oyle karakterde biri ve eşimle %100 huzurum bozulurdu ki eşimde bunun farkında o yüzden dua ediyorum ki farklı şehirdeyiz  :D
(205 puan) tarafından
İşte aslında belli ediyor insan. Sesini bile yukseltebilen bir insan değil. O kadar zaman oldu yani illa belli ederdi diye düşünüyorum. Ama iç içe olmamak da daha iyi oluyordur illa
-Reklam-
+1 oy
(252 puan) tarafından
Ne güzel kaynanaymis keşke bizimkide öyle olsa bence şükretmelisin .
(205 puan) tarafından
Yazanları goru ce şükrediyorum Rtik :))
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Ay konuyla ne alaka diyeceksiniz ama çok merak ettim bebeği tuzlamak ne demek?Niçin yapiliyor
(65 puan) tarafından
Kayınvaliden daha vicdanlıymış. Anneler iyş bari seni hamileyken tuza gömmemişler. Değişikmiş valla ya her yerde bi batıl inanç valla. Bitmeyen inançlar ahhh ahhh
(205 puan) tarafından
Gerçekten öyle. Daha neler neler var da işte uzak olunca dokunamıyorlar  :))
(65 puan) tarafından
Sen şükret bence bırak uzakda kalsınlar :)
(1,618 puan) tarafından
Çok saçma bir şey. Beni de tuzlamislar ama ne yazık ki terleyince çok kokuyorum. Bari bercekten ise yarasaymis
(65 puan) tarafından
:) sanırım bunu yapanlar manolya gibi kokuyorlar.. İnsan kendine bakar bi işe yaramayn batıl inancı neden nesilden nesile aktarmaya çalışırlar anlamıyorum. Allah korusun yaptıkları şeye bağlı olumsuz durumla karşılaşsalar nasıl bi vicdanla yaşayacaklar.. Ben başkasının çocuğuna bile yaklaşmam bir şeye sebep olurum dayanamam diye kalmış ki niminicik bir bebeği tuzlamak. Allah akıl fikir versin
0 oy
tarafından
Kız nasıl tuşları şakamı asla izin vermem 
(205 puan) tarafından
Ben de istemiyordum. Ama eşim de dahil hepsi üstüme geldi. Hadi diğerleri neyse eşim de istiyordu. Kavga dövüş yaptılar sonunda
0 oy
(3,825 puan) tarafından
Benımkı bundan daha da yok gıbı. Daha doğrusu ben bazı hatalarından dolayı mesafeyı koydum. Böyle çokkk güzel ne karısabıilir ne gelır ne gıder oh mıs
(205 puan) tarafından
Haya yaptıysa tabii mesafe koymak en iyisi. Çok şükür bana öyle büyük bir sıkıntı yasatmadilar
0 oy
(482 puan) tarafından

Böyle olması Cook cokkk iyi dertsiz başına dert mi arıyorsun bacım:D

(205 puan) tarafından
Yok yaaa ama biraz destek arıyorum ailem hep uzakta insan arada bir yardımcı yol gösteren birileri olsun istiyor yanında :)
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Kaşınma arkadaşım böylesi güzel işte :) Sana o bebeği emanet eden gücünü de verir. Halledersin sen annesin sen güçlüsün. Boşver kimse yardım etmesin karışmasın da. 3 küçük çocukla gurbet ellerden yazıyorum sana :) 
(205 puan) tarafından
Çok şükür 4 aya kadar getirdim tek başıma ama o lohusalik ilk bir ay yapayalnız çok zordu psikolojik olarak :(
(11,093 puan) tarafından
Atlatmışsın işte. Zor olacak tabi sen de güçleneceksin. Sen getirmedin 4 aya, Rabbim yardım etti de geldiniz birlikte. Daha neler atlatırsınız da gelir geçer gülersin sonra ilerde :) Zor biliyorum ama emin ol halledecek kuvvetin var ki Allah emanet etti sana o minnağı. Ciddi diyorum kafan rahat olsun da boşver zorluklar aşılır, kimse karışmasın en güzeliiiii
(205 puan) tarafından
Allah saglik versin de gerisi hallolur gerçekten:)
0 oy
tarafından
Güya yardım eden bundan yüz bulup her boka karışan kaynanaya sahip olan ben. Tabiki de uzak olsun yardım da etmesin diyenlerdenim nokta. ☺️
(205 puan) tarafından
O zaman ben yerimde durayım :))
tarafından
Sezeyan oldum güya bana çocuğu yıkayacak 20 litre kovayı bana tasittirirdi sağolsun. Evimin perdesinin ne kadar açık olduğuna karıştırdı. Azıcık açıklık olsa gelir kapatır. Oyyyy daha neler neler. 8 disi olan çocuğa kendi ağzında yer fıstığıni ısırıp ısırıp çıkarıp cocugjn ağzına verdi. Kudurdum. Yani tuzlamak sana fragman olsun bacim benimki de güya arada cebimize harçlık bırakır.
(205 puan) tarafından
Ay böyle yazınca ne desem bilemedim. Size sabır dilerim. Böyle davransa benden önce eşim olay çıkarırdı zaten. Belki ondan da çekiniyordur. Neyse ki bizde şimdilik tuzlama ile kaldı ama zaman ne gösterir bilmiyorum
tarafından
Aman aman diyim kafan kulağın rahat yaparsın sen herşeyi. Herkes böyle iyi ☺️
0 oy
(7,939 puan) tarafından
Benimki hiç bir seyime karışmaz asla bana müdahale etmez dırdır etmez kocamla arama girmez..ama faydası da yok
(205 puan) tarafından
İşte bizim hesap :)
(7,939 puan) tarafından
Vala ben kaynanamı seviyorum. Yeter ki böyle kalsın :)
0 oy
(15,147 puan) tarafından
En güzelini yapıyor valla. Benim kayınvalidem de öyledir. Ne akar ne kokar. Allah razı olsun kötü sözünü hiç duymadım. Ben çok severim kendisini. Hic bişey de beklemem. Benim de eşimden başka yardım edenim yok. O da ancak olduğu kadar işte. Ben bulaşık yıkarken biraz çocukları oyalar  o kadar
(205 puan) tarafından
Aynı durumdayız. Aslında en güzeli. Ama bunalim anlarında çalacak bir kapısı olsun istiyor insan.
(15,147 puan) tarafından
Yani ilk zamsnlsr insan çok zorlanıyor. Haklısın. Ama alışıp kendi düzenini kurduğun zaman herşey kolaylaşıyor. Canını sıkma. Olduğu kadar işlerini yap. Aklına takilsn bişey olduğu zaman buraya sor. Ben burdan çok şey öğrendim. Allah razı olsun kızlardan. Ve çocuğun uyuduğu zaman çok acil önemli işin yoksa sen de uyu. Uykusuzsan tabi. Sen iyi oldigun zaman bebeginde iyi olur. İşler yarım yamalak olsa da olur
(205 puan) tarafından
Buranın bebek bölümünde yazıyorum hep. İyi ki buralar var insan çok yardım alıyor. Annem mesela kimsesi olmadan hiçbir şey bilmeden yardım olmadan yapayalnız büyütmüş bizi. Biz yine iyi durumdayız aslında
(15,147 puan) tarafından
Aynen elimizin altında internet var her zaman
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Benimki de aşağı yukarı seninki gibi. Ama ben hiç yardım falan istemiyorum kimseden. 3 çocuğum var kendi bildiğim gibi büyütüyorum. Arada geliyo gelsin kapım her zaman açık. Ama hiç karışmaz karışmasını da istemem. Benim aklım bana yetiyo valla. Boşver böyle en iyisi
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Belanı mı ariyon bacım? Bal gibi kaynanan var 
(2,587 puan) tarafından
Tuzlama kısmı hariç tabi
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Benimki yanı başımda hiç gelip karışmaz yardımda etmez arada tavsiye verir istersem uyarım ama böylesi emin ol cock çok daha iyi 
0 oy
(2,705 puan) tarafından

Hic sesini cikarma kuzum şşşş :D

0 oy
(1,618 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Valla en güzeli. Benimki köyde kalıyor ama bıraksan bizim onla kalmamızı ister sırf kızımla vakit geçirmek için ama aşırı ilgisi beni bunaltiyor..sürekli her şeye laf edip akıl verme var. Çocuğun yattığı saate bile hala laf ediyorlar 2 yaşına geldi. Artık kale alip cevap bile vermiyorum. Anlattığını da dinlemiyorlar çünkü. Yardımcı da olsa yarın bir gün lafı da olur belki çünkü yaptığını konuşmayı seviyorlar karı koca. Ben çalışıyorum, kızıma bakıcı bakiyor. Arkadaş aslında kayınvaliden annen sırayla baksa dedi ama asla dedim

. Çünkü bu sefer daha çok her şeye karışacak iyiliği de dokunuyor diye laf da diyemeyecegim.Tirnağın varsa başını kaşı, en iyisi bu. Senin kaynananda da cahilce işler potansiyeli var o yüzden polemik olmadan uzak olmak en iyisi. Bizim tüm sorunlar çocuktan sonra başladı kaynana ile.Doktora giderken bile eşime en uygun saatlere bakıyorum çünkü 10 dk bile bırakacak kimsemiz yok. Bizimkilerin hem faydası yok hem karismalari çok. Bu daha kötü. 
0 oy
(10,874 puan) tarafından
Emin ol en iyisi
0 oy
(6,984 puan) tarafından
Böyle kaynanayı öper başıma koyarım  :)))
0 oy
(338 puan) tarafından

Sen birilerinin varlığına desteğine güvenerek mi çocuk yaptın ? 

Kayınvalidem uzaktır hatta epey uzaktır dört buçuk yıldır evliyim toplasan bı hafta kalmamıştır evimde. İki yaşında bı kızım var zorlandigim zamanlar oldu olmadı desem yalan olur. Ama ben hepsini tek başıma basardim. Evimi de temizledim yemeğimi de yaptım kalabalık misafirde agirladim o misafirlere kendimce en ağır olan yemekleri de tek başıma yaptim. Sen istersen herseyi yaparsin. Zamanını güzel ayarla sadece. 
(205 puan) tarafından
Başta yazdığınızın hiç gerekli olduğunu düşünmüyorum. Bu kadar kırıcı olmak zorunda değilsiniz. Daha niaanliyken başladılar torun istiyoruz diye. O zaman en azından ayda bir yardim beklemek istemem soluklanmak istemem çok da anormal değil. Anneyiz diye robot değiliz. Siz mükemmel anneymissiniz ev hamimiymjsiz biz sizin kadar olamadık kusura bakmayın
(338 puan) tarafından
Amacım sizi kırmak değil. Kusura bakmayın. Ama sizin evladınız kimse bakmak zorunda değil. Kimseye bel baglamayin. Sonra önünüze çıkar. Mükemmel değilim eksiklerim var tabi.
0 oy
(177 puan) tarafından
Benim kaynana da öyle ama bir arada olsak kesin kavga ederdim doğumda geldi ayy ben küçük kızımı 4 kilo doğurmuştum dedi mesela. Bayramda gittik hiç sormadan bir kaşık reçel soktu ağzına bi sene sonra evimize geldi tüm gün boyunca oğlumun evi değil mi dedi durdu artık laf çarptım da öyle sustu o yüzden bize uzak olsunlar Yeter 
0 oy
tarafından
Harika en guzeli . Sifir beklenti sonsuz mutluluk diye ilerlesen sukredip oturursun . Olabilecek bir sürü kötü senoryayi burda az cok gormussun onlardan biri degilsen sukret gec :))

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 127 göst.
0 oy
0 cevap 91 göst.
13 Haziran 2023 Aile kategorisinde Dilan55 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 164 göst.
0 oy
45 cevap 569 göst.
28 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Cns88 (58 puan) tarafından soruldu

379,068 soru