0 oy
406 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (295 puan) tarafından
Merhaba kızlar  kızım 4 yaşında kendini bildi bileli 2 yaşından beri takibtilari vardı mesela suya ellemeyi sevmez ama duş almayı sever ıslak ellerimle.elledigim de kıyameti koparir ıslak şeylere dokunmaz su içecek ise bardak temiz mi der kendi catalinla mi verdin o  çatal benimminder  çorbanın içinde ne var elime toz geldi bı koku geliyor diyor kusma kokusu diyor öyle bişi yok babasına yaklasamaz neymiş terlemiş olabilir lmis önce duş al der babam yanımdan geçti kokusu bana bulaştı der yada yemek yer ağzında kirintilara sinir olur ıslak mendil kokusunu asla sevmez odasına bile sokmaz nerde görse götürür başka odaya atar kardeşi 8 aylık yemek falan veririm midem bulanıyor der ağzının kenarına bulaşmış temizle der yada bu yemeği nasıl yiyor diyir kaldır diyor hiç bı yemeği de pek yemex pirinç pilavı sade çorba ve tantuni yer oda ne zorluklara ssalatalik.ister bu ıslak der salatalık yani islak bı yiyecek zaten anlamıyor çok var yani çok sizce doktora götürmelimiyim

14 Cevaplar

+1 oy
(13,030 puan) tarafından

Çoğu çocukta vardır 

Kızımın da anlam veremediğim takıntıları var 

Mesela büyük tubaletini yaparken oturağa ayaklarıyla basıyor ve tüm koaugetini baştan aşağı çıkarıp bir daha giymiyor batarmış 

Su içecek bardağı illa sonuna kadar doldur diyor halbuki hepsini içmez gece su içmeye kalkar uykulu halde bile çok doldur der 

Elim ıslaksa eğer deydiysem ona kıywgetini çıkarır elimi tamamen kurutup öyle alıyorum vb gibi değişik huyları var :)

(6,681 puan) tarafından
Ayni benim kiz
(13,030 puan) tarafından
Dediğim gibi çoğu çocukta oluyor böyle takıntılar :)
-Reklam-
+1 oy
(7,041 puan) tarafından
Valla ben sadece titiz bi çocuk olduğunu düşündüm sorun olabilecek bişey göremedim için rahat değilse götür benim oğlum böyle olsa çok mutlu olurum ama 
0 oy
(804 puan) tarafından

Dönem dönem takıntılari oluyo bence ya bneim kızım da 3 yaşındayken ayakkabısini asla çıkarmazdi ama asla mesela dışarı çıkinca giyer aykkabisni eve girince Bi daha ayakkani giymek isterdi panduf da kabul etmez spor ayakkabı isterdi yazın deli sıcağına bile ayakkani ile uyurdu gece çıkarırdim uyanıp ağlardı ayakkabım diye ayakları leş gibi kokardı sonra :D üstüne en ufak şey dökülsün su olsa minicik olsa bile üstünü mutlaka değiştirmek isterdi sonra uyucagi zaman o uyuyana kadar ayakta ona bakmamı isterdi ve evde misafir varsa onların da bakmasını isterdi hatta Bi ara teyzemler vs geldi uykusu geldi kızımin uyutmaya çalışıtim kıyameti kopardı tüm misafirler geldik tam 7 kişi beşiğin başında sadece ona baktık uyuyana kadar başka yöne bakınca da kızardı çünkü :D şuan 4 yaşında takıntısı yok çok şükür sizinki titiz sanırım biraz o da zamanla rayına oturur ya 

(295 puan) tarafından
Ya hajaja cok değişik ya baya güldüm bjsj
(804 puan) tarafından
Çok şükür bitti tabi ama bitene kadar bize sinir krizi geçirtti minicik ayakların leş gibi kokması mi dersin yoksa eve misafir geldiği zaman inşallah uykusu gelmez diye dua edişim mi dersin misafir gelince gözünün içine bakardım kızımın uykusu gelmeden gitsinler diye ve her gittiğim yer de açıklama yapardım ayakkabıları sıfır altı temiz diye gittiği yerlerde de spor ayakkabı giyerdi çünkü :D
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Benim arkadaşımin kızı vardı o aklıma geldi annesinin ellerinden tiksinirdi gormiyim öyle yemek yiyeyim diye şuan aşırı sorunlu bir çocuk tabi bilemedim genede sizin hayatınızi etkiliyorsa götürün doktora 
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Bence götürün git gide artıyor benim.kizimin bu saydiklarinizin yarısı kadar bile takıntısı yoktu büyüdükçe daha fazla takılmaya başladı ergenlikte artıyor sizinkinde OKB başlayabilir 
(295 puan) tarafından
Bende ondan şüpheleniyirm ya artık artmaya devam ediyor herşeyi önce soruyor temizmi elledin mi ıslak mı koku geldi midem bulandı yanından geçtin oyuncagim koktu kardeşimin kokusu oyuncağa geçti gibi
(1,206 puan) tarafından
Canım sen en güzeli bir uzmandan yardım al bak eşim 32 yaşında adam da koku sorunu var olup olmadık şeyden rahatsız olabiliyor diyorum kuccukken kesinlikle birşeylerdeje etkilenmişsin diye bazen kabul ediyor bazen kendi de farkına varmıyor inan aynı evde böyle takıntılı biriyle yaşamak çok zor oluyor kaç yaşında insan zorla doktora da goturemiyorum. Bu takıntılari yüzünden bazen hayatımiz zehir oluyor keşke zamanında tedavi edilseymis;(
0 oy
(1,672 puan) tarafından
Benim oğlumun da takıntıları vardı ve var da. Mesela kıyafetine bir damla saf su bile damlada değişmek istiyordu çünkü ona göre kirlenmiş. Oturup ağlıyordu sürekli. Baktım olmuyor bunları yenmesi lazım sürekli sakince ona anlatıp konuştum. Şuan temiz oğlum,o su damlası kurur. Sürekli kıyafet degisemeyiz. Ben zaten seni pis gezdirmem. Değişmesi gerekiyorsa değiştirimvs vs diye hep sakinlestirdim. Ha her seferinde kabul etmedi. Kimi zaman ben şapka çıkarmak zorunda kaldım kimi zaman o. Böyle takıntılı olduğu çok konu oldu da oluyor da. Burada önemli olan anne faktörü, çevre faktörü. Güzelce sakince öyle olmadığını söyle. Nasıl alisirsa öyle gider çünkü. Bir yerde bizim müdahale etmemiz gerekiyor 
(295 puan) tarafından
AA o konuda Cook konuştum çok sabirliyim ama ben böyle yaptıkça yeni şeyler çıkarıyor iki gündür her gittiği odaya beni de çağırıyor şuan babası tost yapmış yiyecek ama beni yanına istiyor bende bebeği uyitucam bu yüzden ağlıyor ve gelip öpüyor seni ozlerim diyor kaç parçaya bolunucem ki bu evde yoruldum valla
(1,672 puan) tarafından
Takıntılarıyla seni yanında istemesi farklı bir durum kardeşinden seni kıskanıyor olabilir sonuçta o da daha çok küçük inşallah hepsini aşarsınız canım
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Canım için rahat etsin eğer bir takıntı da varsa ileride sorun olmasın belki bir başka nedenden dolayı yapıyordur. Ben de günlerdir düşünüyorum şu an tatildeyiz dönünce mutlaka doktora götüreceğim önceleri de vaedi da geldik geleli daha da çok dikkatimi çekmeye başladı bir çok halı. 22 aylık memeyi bıraktık konuşması yok basit şeyler onlarda tam bile değil herşeyi anlıyor yapıyor ama konuşma yokm ağlama krizleri var çok aşırı o kriz anı gelince ne yaptığını bilmiyor. Birde ağlarken havlu veya örtü gibi birşeye sarılmak istiyor onunla kucağıma geliyor. Bende ileride daha büyük sorunlar yaşamamak adına bir uzmana gitmeyi düşünüyorum sende aklında kalacağına götür en iyisi 
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Mutlaka mutlaka doktora götür bu kadarı çok ciddi. İlerlerse takıntısı büyük sıkıntı olur 
0 oy
(183 puan) tarafından
Bence götür 
0 oy
(659 puan) tarafından
Islak elle bana dokunulmasını bende hıc sevmem hele basıma yuzume kı tum gun ellerım Sudan cıkmaz ama baskasının ıslak elleri bana degınce tiksinirim 
0 oy
(2,182 puan) tarafından
Bence götür canm okula başlasa bu şekilde kendini çok yıpratır 
0 oy
(676 puan) tarafından
Bende o yaşlarda öyleymişim annem anlatır durur ama şuan değilim doktorada götürmemişler 
0 oy
(13,823 puan) tarafından
Donemsel mi bilmiyorum benim oglum 4 yasina girecek corap takintisi var mesela illa giyecek.giymeyen birine de soyle corap giysin diyordu bir ara...mesela o sana bir sey soyluyorsaa ona bakacaksin mutlaka bir sey bin kere soyler anldim derim yine soyler dolap kapaklarini scik brkmaz asla daha var yani
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Yani normal diyenler olmuş ama 4 yaşındaki çocuk için bu kadarını normal göremiyorum. İleride daha büyük psikojik sorunlara yol açmaması için götürün derim ben. Ayrıca bunları farketmeniz çok iyi bir şey bu farkındalık boşuna gitmesin. Tedbir amaçlı olsa bile götürün bir derim
(295 puan) tarafından
Kesinlikle goturcem her geçen gün daha farklı şeyler bulup kafasına takiyir

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 91 göst.
20 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Mervenar (295 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 65 göst.
16 Ekim 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 259 göst.
2 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ecem44 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 75 göst.
9 Nisan 2023 Aile kategorisinde Balimss (40 puan) tarafından soruldu

380,086 soru

11,378,630 cevap

34,864 kullanıcı

...