0 oy
558 göst.
Diğer kategorisinde (1,028 puan) tarafından
Kızlar tayinimiz doğuya dış karakol ev götürülemez yer olarak çıktı. Kaynanamında kendisine çok yakın boşta bir evi var ve o evin kredisini de eşim ödemiş evlenmeden önce de o ev sizin dedi neyse eşim yanımda olmayacak diye dedıkı evini getirir yerleştiriris kalırsın dedi bende tamam dedim. Kızlar yanına gittim 1 ay kız kardeşimle kaldım eşim gideceği için kız kardeşimin kalmasını çok istedim o da benle kaynanam gile geldi neyse herşey çok yolunda bir anda bana dediki evini götürücez ben toruna bakıcam sende çalışıcaksın bende olur dedim en azından sigortalı bir işim olur ama evimi düzücem dedim düzersin ama ailen kız kardeşin gelemez hatta hiç kimse orası turistik yer bilerek gelirler dedi. Bende nasıl ailem gelemez dedim sen ve ben bazen yanımda durursun bazende beraber o eve gideriz dedi. Dedim ne saçmalıyorsun ne demek ailem gelemez bunu nasıl söylersin dedim orasını sen almış olabilirsin ama evi getirdiğim sürece hiç kimse benim evime karışamas dedim bilmedi kız kardeşimi kendi evinden nasıl kovsun. Neyse kızlar ben böyle 1 ay idare ettim ama o 1 ayda bayat yemek, eve ekmek bile almak yok, temizliğini yapıyorum beğenmiyor her dk bi kulp takıyor, zindan oldu orası bana bende bileti aldım ailemn yanına geldim.Ben ailemin yanına gelince eşim farklı ilde yanında ben değilim diye eşimi doldurmuş nerdeyse boşanma aşamasına geldik bana küfür etti ve küfürü ailem duydu annesine söylediler nasıl bi çocuk yetiştirmişsiniz diye o da diyor ki senin kızın ne dedi de benim oğlum küfür etti. Annemde afferin işiniz gücünüz para sizin bir oğlunuz var onada terbiye verememişsiniz dedi. Eşimide aramış madem oturucaksınız ailesi gelmiycek kira vericeksiniz demiş eşimde herşeye tamam anne demiş baya bi anacı eşimde beni aradı benim orda işim yok dedim kadın neler yapıyor sen hala farkında değil misin dedim kalktı gitti annesine çiçek gönderdi bende yazdım senin niyetin belli beni istemiyorsun o evde al ister kiraya ver istersen yat kalk üstünde ama bu yaptıklarını unutmam dedim oğlumla evlenirken siz gayet iyi diyordunuz dedi. Bende al oğlunuda torununu da tepe tepe kullan hadi verdim sana dedim kızlar numarasını komple sildim dahada konuşmadım hala o halde yüzsüz gibi arıyor eşim özür diledi falan konu kapandı bende eşimin yanına gittim ki bu sürekli akıl vermesin hem konuşayım hemde dağda da olsa yanında olurum diye ev baktık babam sakat ayağıyla beni getirdi ev baktık ev yok köy gibi bir yer bizi orda aramış eşim anne ev yok dedi. Eşime diyor ki sen kes sesini ev bulunur bulunur bulun orda diyor bende bak işte annen böyle bi insan gör bizi ortada bıraktı yanımızda olmadı dedim hala bana sen dağda yaşa ev bul diyor ailemin yanında da hep deprem sağlam ev yok bende bu durum olduğu halde eşimin olduğu ılin merkezinde ev tuttum eşim hiç gelemeyecek 6 ayda bir gelicek yanımda ailem kız kardeşim kalıcak eşimi aramış siz herşeyi halledin gitsin o da orda yaşasın torunu bana bırakın herşeyi halledin ben torunla gelirim demiş bende gerek yok sağolsun evinde olsun kendi evinide tepe tepe kullansın ne ben gideyim ne de o evime gelsin dedim şimdi 60 milyar borca girdik çok zorlanıcaz kiramız 8 milyar ama her zorluğun arkasından bir kolaylık vardır da bu kadını evimi yerleştirdikten sonra ayağını komple çekmem için napsam kızlar çünkü ben eşime annen gelmesin desemde neden der yuvamıza kadar yıkar onda her halt beklenir çok kişinin yuvasını yıktı napmalıyım eşime belli etmeden? 

14 Cevaplar

+1 oy
(2,651 puan) tarafından
Buyursun gelsin cadı al eczaneden müsili koy tek onun tabağına çıkamasın wcden ruh hastası
(2,324 puan) tarafından
CNN djdjdk katılıyoeum vallah
(1,028 puan) tarafından
Kız en sonunda ona göstericem gününü akıllanıcak az kaldı zaten onada
-Reklam-
+1 oy
(2,324 puan) tarafından
Sureklı napım napın? Yanı senı degısık buluyorum sen dört gün önce annenlerdeydın ne ara kaynananda bır ay kaldın zaten 10 ağustos ta ev tasımalı mıyım dıye sormussun. Tutarsıssın sankı
(1,028 puan) tarafından
Kalkıpta bu platformdakilere yalan söyleyecek halim yok dert yanmaktan başka ben ne demişim sen ne diyorsun kardeşim bence tutarsız olan sensin yerinde olsam bi konuya odaklanırdım ayrıyeten de 4 günü. Bilen her zamanı bilir postlarımda 17 Haziran'da tayin çıktığını sonrada kaynanamla alakalı konuşmuşum demekki ailemde değilde başta onlara gitmişim hani. Biraz kafayı kullansan anlarsın da boş şuanda da ailemdeyim kalkıp kime neyi oynuycam Allahını seversen bi desene?
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Okurken karabasan bastı beni resmen her okuduğum satırda ayrı sinirlendim sen iyi dayanmışsın o nasıl bir anne ya torunu bana bırakın demek ne ya işte insanoğlu böyle işine gelen tarafla ilgilenirler valla bacım sabırlıymışsın
(1,028 puan) tarafından
Canım hem annesi her haltı yapıyor beni 1 haftada sinir hastası ettiler krizlere giriyordum eşime de anneni tutucaksan güle güle dedim inadıma annesine çiçek göndermiş benim adıma birde sonra bana resim atmış çok şaşırdım diye ben göndermedim dedim
(1,028 puan) tarafından
Evet ben borca giricem elimden tutmayacak eşimle boşanma aşamasına gelmişim şimdide birşey yokmuş gibi evime gelmek istiyor
(1,431 puan) tarafından
Kaynananın sana söylediklerini senin kabul etmediğine eşin tamam anne tamam anne deyip annesinin o gücünü artttırmış , ben bazı erkekleri anlamıyorum Kaynanalar da dahil tamam saygısız olun annenizi çiğneyin ezin denilmiyor ki ya bir insan anlıyor o insanın niyetini oğlu anlamamış mı annesinin dediklerinin doğru olmadığını biliyor aklı var beyin var niye o zaman tamam anne demiş deseymiş ya anne kız ailesini niye görmesin kızkardeşi niye gelmesin sebep ne ? Bir kurcalasaymış ya anneciğine sorsaymış yaa , ya bunları sormak annesine saygısızlık olmuyor bunu anlasalar keşke ama anneciğine tamam demesi eşine saygısızlık oluyor bunu düşünmezler
(1,028 puan) tarafından
Bnde söyledim ya bir kere de olsun beni tut ben ne zaman bunu desem hemen hadi görüşürüz diyordu kız yanına gittim baktım mum gibi dedim noldu o sözlerine o zaman anladım ki hepsi kaynanamın lafları o yüzden eşimin olduğu ile yerleşeyim dedim uzak kalsam varya bu neler yapar bize
(1,431 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım
0 oy
(2,725 puan) tarafından
Bacım ben anlamadım madem lgularuni evlendiyorlar avrat buluyorlar hiç bir el kızına hüküm koyamaz neden bu kaynanal ailerin gelmesini istemiyor benimde kız kardeşim var öğretirler öyle böyle kişiler alahindan bulsunlar alah onlara benden daha kotu dert versin benle senle uğraşmaya bile fırsat bulmasın lar
(1,028 puan) tarafından
Amin aminnn valla bende Allah'a havale ettim bacım benden bulmasın Allah'tan bulsun inşallah ben bu zor zamanımda eşimle de aramı açtıysa birgün aynısını kendisine de olsun gerçekten ben hergün hıçkırarak ağlıyordun hasta oldum sayesinde sinir krizlerine hala girip duruyorum bana birde ne diyor kaynanam eşimin eski sevgililerini diyordu ya ben evlenmişim ne sevgilisi artık
(2,725 puan) tarafından
Seni kizkandirmaya kizdirmaya calaisyor sende de ben hepsini biliyordum ama onları değil beni aldı şöyle demeki onları sevmemiş de bek zoruna gider
0 oy
(758 puan) tarafından
Postun tamamını okumadım . Ama konuyu biliyorum .  Ne taşın nede birşey . Nasıl kız kardeşin gelemez aileen gelemez yerinde olsam evimi taşımam zaten gitmeden bu kadar sorun stres yaşıyorsun . Teprenme bile yerinden
(2,152 puan) tarafından
Devamında kocasının görev yaptığı yere taşındığını 60 bin borca girdiklerini yazmış kız :D kalanı oku asıl olay orda :D
(758 puan) tarafından
:)))) onuda sen ozetledin tşk ederim ....
(2,152 puan) tarafından
Haha rica ederim gündemden geri kalma diye yazdım :D
(758 puan) tarafından
Bazen postlar çok uzun üşeniyorum okumaya
(2,152 puan) tarafından
Valla bende :D
0 oy
(4,492 puan) tarafından
Bak bak kaynamaya bak hep bu askerde bitiyor hersey tamam anne tamam anne onlarda kendini haseki sultan zannediyor
(1,028 puan) tarafından
Kız eşim demese bile kimse övmüyor onu gelmiş bana diyor ki millet diyor senin bacağın güzel senin bilmem neren güzel elin lezzetli beni kaldıramadığından bende olanların hepsini kendine naklediyor ya ben 1 ay kaldım 1 kuruşun hesabını yaptılar yüzüme vurarak sana yemin ederim o bende daha fazla kaldı sırf cebimiz daralsın diye bilmezdi neler yapsın mutfaktan çıkmazdı 7 8 çeşit yemek yapardı geceleri ışıksız yatmazdı korkuyorum derdi kendi evine geldim baktım dolabı bomboş geceleri bile değil akşam saat 8den sonra elektrik gelmesin diyip kapatıyorlardı düşün yani öyle insanlar ve eşim tek çocuk eşimi bile evde tutmamak için çocuk yaşta çalıştırmış eşime de akıl vermiş elin ekmek kazandı diye o da onu diyip duruyor demiyor gençliğimi yaşayamadım diye
(4,492 puan) tarafından
Aaaaaaaa bende diyorum nerden tanıdık geliyor benim esimde tek cocuk kalmis 3 abisi vefat etmiş ona ragmen 13 yasinda çalıştırmış vallahi kaynanalarimiz ayni esimde annesine duskun ama tamam anne demez çünkü ondan birsey istemez biliyor paraya taptigini
(1,028 puan) tarafından
Kız bizimkide normalde istemezdi annesi eşime arada gönderirdi sonra akşam olurdu beni arardı hemen size para gönderdim diye ben de niye derdim ben markete gittim şunu aldımda sizde alın diye diyordu bende var zaten bizim paramız diyince bunu oturur kalkar 40 kere söylerdi demekli tek çocuk annelerinin hepsi böyle canım herşeyi de geçtim seninkide öylemi bilmiyorum beni bildiğin rakip olarak görüyor ben çalışmıyorum diye o da benim canım kıymetli diyip işten ayrıldı
(4,492 puan) tarafından
Hahaha yok benim kaynana memur emeklisi 75 yasinda ben ücretsiz izindeyken karisi ne yatıp duruyor  girişinde çalışsın demiş bizimkinin canını işte parasini isteme
0 oy
(2,450 puan) tarafından
Okurken komalik oldum resmen. Bir de bu kadar olaydan sonra evimize gelsin mi dicek. Pess derim yani. Ne edepsiz bi kadinmis utanmaz ya.
(1,028 puan) tarafından
Ya valla sorma canım bilerek ya yapıyor ya da hala benimle bir derdi var ondan ayağını bir anda çekmeliyim ki gelecek yüzü olmasın
0 oy
(3,521 puan) tarafından
Kaynanan tam dayaklikmis valla sen de iyi mucadele etmissin aferin ben de asker esiyim kimseye minnet etme kahrini da cekme. Gelir giderse kendi bilir misafir gibi agirlarsin mesafeli olursun baska yapacak bi sey yok sanirim senin esinin gozunu guzellikle acman lazim
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Kiz sizin bu mevzu ne uzadi yaaa. Kaynanan da ayri teraneymis hem kira istiyo hem evin icine ksrisiyo. Ben hangi kapiyi kapatiyosam o kapinin icindekilere kimse karisamaz. Seni cami avlusundan mi almislar ne demek aileni istememek. Ayagini nasil kesersin bilmiyorum da hala bıt bıt konustuguna gore arsiz bisey
(1,028 puan) tarafından
Çok arsız canım anca gelicek en son elimde kalıcak öyle defolup gidicek yoksa yapışkan birşey hiçbirşey olmamış gibi diğer gün beni arıyor.
(2,704 puan) tarafından
En beteri çamur insan Allah kolaylık versin canim
0 oy
(13,030 puan) tarafından
Ne garip insanlar var ya yoktan sorun çıkarıyorlar 
(1,028 puan) tarafından
Canım onun derdi para insanlık misafirperverlik yok ekmeğin bile hesabını yapacak insanlar öyle pis cimriler yani derdi tasası para para para eşimi bile sevmiyor sevse ailemin yanında kes sesini diyip rencide etmez
0 oy
(67 puan) tarafından
Sakın birdaha onlara deme torunu nü çocuğunu al.diye o yanlış ben nerdeysem evladim da yanımda de vallahi aynısını 5 yıldır çekiyorum cekecem de sanırım kocalarimiz koca değil o yüzden oluyor bunlar
(1,028 puan) tarafından
Ya canım o torunu sevmiyor bilerek öyle dedim ki eli ayağı bağlanır bağlansa da o yaşayamaz şimdi eşimi benden çekmeye çalışıyor bende madem çekeceksin al ikisinide bakalım napıcaksın dedim bilerek yoksa evladımı asla öyle birşey olur mu
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Bişey dikkat ettim al oğlunu da torununa sana bıraktım demiş sın cidden  çocuğunu bıraktın mi  sınırlemı dedın     böyle bir durumda  tel arayınca sesi kaydetıp eşine dınlete bilirsin    mesale
(1,028 puan) tarafından
Canım sinirle ve bilerek öyle dedim kaynanam hem torunu sevmiyor hemde asla kısıtlanmaya bağlı olan biri değil eşimi bile bırakmış çocuğa bakmamak için işe gitmiş bilerek öyle dedim ki bakalım ne diyicek diye o laftan sonra hemen döndü eşimin yakasını bizi bıraksın diye söylemek zorundaydım yoksa ben çocuğumun kokusunu bile onlara bırakmam
0 oy
(48,690 puan) tarafından
sen kendi ailenle kalacaktın milletin lafını duymazdan gelecektin 
(1,028 puan) tarafından
Canım ben eşime dedim ki sen git ben evimizde kalayım laf olur söz olur dedim ev ev üstüne olmaz dedim olmaz sen burda teksin napıcaksın dedi kaynanam da aynı akşam aradı öyle güzel konuştuki kızım senin ne işin var orda gel benle kal evini getiririz gider yaşarsın arada canın sıkılıe bana gelirsin dedi beraber kazan'da kaynatır yeriz hem torunumuda özledim dedi bende ne güzel bak bizi düşünüyor dedim ben ne bileyim böyle olacağını
0 oy
(2,152 puan) tarafından
Kaynanan annenin kardeşin size gelmicek dediğinde kocanda tamam dediğinde nasıl bitmedi bu evlilik ona şaşırdım. Kaynanadaki özgüven gibi görünen arsızlığa ayrı şaşırdım. Her kelimesine ayrı ayrı şaşırdım valla. 
(1,028 puan) tarafından
Valla bende bir anda böyle birşeye girince şaşırdım hatta felaketin dibini ben ne eşimi bu kadar anacı ne de kaynanamın bana karşı bu kadar kindar olduğunu zora düşünce anladım ama iyikide anladım zaten ben eşime dedim ailemi istemeyen beni hiç istemez diye bitsin dedim sonra bakıyorum konuyu kapatalım uzatmayalım diyor diğer gün daha farklı kelimelerle geliyorlar en sonunda ben senden soğudum dedim kaynanamada al evladını torununu diyince sustular
(2,152 puan) tarafından
İyi yapmışsın valla o kaynana Allah dan korkmaz mı hiç terbiyesiz. Sen kaynana deseydin benim ailem gelmicekse kocamın aileside gelmicek hadi bakalım diye. Bi gün eşim bana buna benzer bişey dedi ailen gelmesin mi kardeşin gelmesin mi neydi unuttum. Bende benim ailem gelmicekse senin ailen sokağımdan bile geçmicek o zaman demiştim :D işe yaramıştı bida sesi kestiydi

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 292 göst.
18 Mart 2024 Aile kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 224 göst.
21 Aralık 2023 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 325 göst.
27 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Ayselaras (199 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 219 göst.