0 oy
944 göst.
Diğer kategorisinde (582 puan) tarafından
Benim uzun yıllardir arkadaşım olan birisi var çok yakın arkadaşım yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi şimdi farklı sehirde yaşıyor yılda 2 3 kez anca gorusebiliyoruz. Bu arkadaşımın şuan birlikte olduğu birisi var ve adam evli ama karısıyla boşanma aşamasında olduklarını ve evlerin ayrı olduğunu bana söyledi arkadaşım kadın boşanmak istemiyormus falan filan ben arkadaşımı uyardım defalarca konuştuk ama onun hayatı beni ilgilendirmez ben bana olan tavrına bakarım arkadaşligima bakarım diyip sonradan bu konu üzerinde durmadım. Benim hayatıma evliliğime sorun yaratan herhangi bir durum söz konusu olmadı şuana kadar olsa zaten tamamen iletişimi keserdim. Eşim bunu öğrenince bana çok fazla tepki gösterdi gösterdiği tepkiyi anlıyorum normal bir durum değil bende farkındayım ama eşime kendimce ifade edip durumu anlatmaya çalışıyorum beni anlamıyor onunla görüşmeyi bırakacaksın falan dedi çok fazla sinirli ve öfkeli bu konuyu normal bir şekilde konuşup çözebiliriz diye düşünüyordum düşündüğüm şeyleri söyledim onun hayatı beni ilgilendirmez falan dediğim için bana ne kadar genissin sana hiçbir şekilde güvenim kalmadı çocuk olmasa senden ayrilirdim falan dedi bana resmen aynı yolun yolcusu muamelesi yaptı sabah kıyafet çıkarmış dolaptan sanırım hazırlayıp gitme kafasına falan girdi ben kendimi şuan o kadar kötü hissediyorum ki seninde yapmadığına böyle bir şeyi nasıl ikna olacağım diyor benim yapmadığım bir hata yüzünden beni bu derece üzmesine dayanamıyorum şuan. Çok zoruma gitti söyledikleri. Ayrıca kendi yaptigi ve ilişkimize yansıyan bir çok hatası varken ben hep onu anlamaya çalışıp hatalarını bir şekilde görmezden gelmeye çabaladım. Bunu hiç haketmedim. Ne yapacağımı bilmiyorum nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum çok çaresiz ve umutsuz hissediyorum kendimi. Siz olsanız ne yapardınız sizce bu konuda ben büyük bir hata mı yaptım ne yaptım?

35 Cevaplar

+3 oy
tarafından
O arkadaşınla muhabbeti kesmen gerekirdi birinin yuvasını bozuyor ve takmıyor bile esin bu kadar tepki vermesi hiç normal gelmedi ayrılmaya kadar gitmiş konu 
(582 puan) tarafından
Benim bildiğim yuva bozmus değil adam zaten karısıyla evini her şeyini ayırmış boşanma davaları var ama kadın bosanmiyor adam bunu baştan söylemiş arkadaşıma böyle böyle bir durumum var diye
(13 puan) tarafından
Boşanmayana kadar evli sayılıyor ne kadar ayrı olursa olsunlar. Eşinizin verdiği tepki normal yani görüşmenizi istemiyorsa görüşmemeniz lazım bu sebepten tartışmanız bile gereksiz olur. Eşinizin size söylediği şeyler de hoş değil elbette ama sanırım siz arkadaşınızı çok savununca o da şüpheye düştü ondan öyle şeyler söyledi. Bence sakince konuşun hatanızın farkına vardığınızı söyleyin
tarafından
Ne malum adamın arkadaşını ayakta uyuttugu
(582 puan) tarafından
Bende söyledim defalarca güvenme başka adam mı yok yanlis yaptığını dile getirdim ama daha fazla ne yapabilirim tek hatam buna zaman icinde onun hayatı beni ilgilendirmez diyerek göz yummakti
tarafından
Onunla olan muhabbetini kesecektin ve eşine demeyecektin
-Reklam-
+2 oy
(3,583 puan) tarafından
Esin bir yerlerde Bi yanlış yapmış ve şu anda o yanlışı senin arkadaşın üzerinden seni suçlayarak baskilamaya çalışıyor gibi geldi.

Sende anlatmasaydin keşke 
(582 puan) tarafından
Bende aynı şeyi düşündüm biliyor musun hatta bu konunun gündeme gelmesi onun telefonunda bir şeyler karıştırıyor olmasını düşünmem üzerine geldi ben doğru dürüst bir şekilde her şeyimi paylaştığım için bugün namussuz damgası yedim anladım ki her şeyi anlatmamak gerekiyormuş gerçekten
(3,583 puan) tarafından
Seni sindirmeye çalışıyor manipülasyona gelme karşısında sakın kal seni iyice sinirlendirip sen hep böylesin delisin damgası yapistirmasi yakindir
(582 puan) tarafından
Sanırım sadece her şeye tepkisiz kalacağım şuan sabahtan beri ağlıyorum sırf o lafı yüzünden Rabbime dua ediyorum herkes hakettigini yaşasın ben bunu hakettiysem de yapacak bir şey yok çekerim cezamı ama rabhim büyük herkesin doğrusunu yanlışını o görüyor eşimin sütten çıkma ak kaşık olmadığını biliyorum onun hataları yokmuş gibi bana yaptığını unutmicam
(3,895 puan) tarafından
Ay hiç umursama eşin çok saçmalamış.
+1 oy
(6,217 puan) tarafından

"ŞUNA TAKILDIM.. SENİN YAPMADIĞINA BOYLE BİRSEYİ NASİL İKNA OLACAĞIM.

Resmen kocan sana acık acık söylemiş zaten 

Namusuna laf atmış.

(582 puan) tarafından
Evet bugüne kadar önüne getirdigim yüzünü egdirecek tek bir hatam olmadığı halde namusuma laf etmiş olması gururumu kirdi
(6,217 puan) tarafından
Smdi trip atması gereken sensin.sen değil o senin gönlünü nasıl alicagini düşünsün ve bu lafı vurgulayarak şöyle ve süs kenara çekil o ugrassin
(582 puan) tarafından
Öyle yapıyorum şuan kalkıp gitse bile tepki vermeyeceğim sanirim
+1 oy
tarafından
Benim dogrularima uymazdi. Eşinin de doğrularına uymuyor demek ki. Arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diye bir söz boşuna yok bence. Görmezden gelmek hata bence gerekirse hayatımızdan birilerini cikarabilmeliyiz. Adamın eşinin gözüyle bak bu büyük hata. Bu hataya göz yummuş oluyorsun. Görmezden gelinecek bir durum değil bence 
(582 puan) tarafından
Ben arkadaşımı asla savunmuyorum ama bu konuyu nasıl geldik onu da söyleyeyim eşimin telefonunda bir şeyler karistirdigini düşünmem bunu dile getirmem ve bir arkadaşlık uygulaması görmem üzerine geldik konu bana döndü bana tepki vermesine tabiki bir şey demiyorum çok normal haklı sebepleri var ama bu denli bir öfkeyi ve namussuz damgasını haketmis oluyor muyum sizce
tarafından
Eşin tepkisiz kalsaydı anormal olurdu aynı şekilde bu kadar tepki göstermesi de anormal....görmezden gelmek evet hata tabi bununla namussuz olmuyorsun. Konu eşinken birden oklar sana döndüyse kendi açığını kapatmak içindir. Manipüle etmiştir durumu.
(582 puan) tarafından
Benim için şuan bu konu arkadaşlığı bitirmekten çıktı ne yapacağımı şaşırdım siz olsanız ne yapardınız
tarafından
Kendi haline bırak eşini illa döner. Tabi dönünce surundurmek de lazım. Arkadaşla da gorusmezdim ya. Ortada büyük bir hata var ve buna göz yummak doğru olmaz bence.
0 oy
(1,852 puan) tarafından
Eşine sen mi söyledin arkadaşının durumunu
(582 puan) tarafından
Haketmedim bu kadar büyük bir tepkiyi o.laflari yaptığım yanlış olabilir ama konusabilirdik yani
(1,852 puan) tarafından
Onu demek istemedim kendi suçunu bastırıyor gibi demiş ya biri banada öyle geldi diyom. Onların arkadaşlarını deşsek neler çıkar bide koruyor erkekler birbirini
(582 puan) tarafından
Onun arkadaşlıkları yaptıkları bizi çok daha fazla etkiliyor defalarca bunları da konuştuk çözmeye çalıştık ben anlamaya çalıştım idare etmeye çalıştım ama işte konu kadın olunca tek bir hata yetiyor demek ki
(1,852 puan) tarafından
Maalesef canım. Allah hakkınızda hayırlısı neyse onu versin.
(582 puan) tarafından
Amin insallah
0 oy
(6,721 puan) tarafından
Bence o arkadaşınla bütün bağlarını koparmalisin. Ancak öyle araniz düzelir. 
(582 puan) tarafından
Arkadaşımla aramı bozmak falan değil şuan meselem benimle düzgün bir şekilde iletişim kursaydi belki bunu da yapardık bir çare olurdu ama ben arkadaşımın yaptığını savunuyorum sandi söylediğim laftan onu cikardi oysaki arkadaşim hata yaptı ama beni etkilemiyor bugün arkadaşım olmadı o kız benim yıllardır hayatımda falan dedim ondan kaynaklı genissin falana döndü olay
0 oy
(3,571 puan) tarafından
Eşine anlatmasaydin eşine anlattın okey ama eşin görüşme konuşma böyle bir dusunceye sahip bir kadınla senin arkadaşlık kurman bence doğru değil demek yerine senden ayrilirdim falan diye bu kadar tepki vermesi anlamsız 
(582 puan) tarafından
Evet bende buna takılıyorum benimle doğruca konussaydi bu noktaya gelmeden zaman içinde iletişimi azaltirdim belki tamamen keserdim olabilirdi yani ama hatası beni ilgilendirmiyor o bugün arkadaşım değildi kaç senelik arkadaşım benim yaptığı hata bizim iliskimizi etkileyefek olsa görüşmem ama öyle bir durum yok ben bqna olan tavrına bakıyorum arkadaşligima bakıyorum dediğim için öfkelendi daha fazla ileriye gitti
(3,571 puan) tarafından
Eşini yaptığı hiç güzel bir davranış değil ama senin de düşünce tarzın hiç hoş değil sen arkadaş olarak diyeceksin ki  ne zaman adam boşanır adamla o zaman görüşür konuşursun senin  davranışın ahlaki kurallara uymuyor ama sen bana dokunmayan yılan bin yaşasın gorusundesin gerçek dostsan eğer ya adamla görüşmeyi kes ya benimle diyeceksin
0 oy
(658 puan) tarafından
Yani ne demek ya seninde yapmadığına nasıl ikna olacağım ne demek hakaret sayarım yani asla alttan alma gidebileceği yere gitsin resmen senin namusuna laf etmiş kaldı ki senin onun namusu olman gerekirken böyle bir yakistirmayi insan karisina nasıl yapar 
(582 puan) tarafından
Ve karşısına çıkan hiçbir yanlışım yokken tek bir hatam olmadan bu olay yüzünden diyor bunu
(658 puan) tarafından
Kaldı ki herkesin kendi hayatı kendi yanlısı kendi doğrusu evet belki bir tık mesafe koyabilirsin arkadasinla arana onu üzmeden kırmadan ama eşinin seni bu şekilde yargilamasini gerektirecek bir durum değil bu seni onunla aynı kefeye koyması çok kötü
(582 puan) tarafından
Benim eşimle tanışmama vesile olan birisi vardı oda arkadaşımdı çok rahat bir insandı herkesle görüşüp her türlü ortama girerdi bildiğiniz o işi yapardı yani ama onunda bana hiçbir zararı olmadı çok güzel dostlugu vardı iyi bi.insandi benim yanımda o.konular geçmez yanıma bir insan bile getiremezdi eşim onu taniyordu beni ilk onun yanında gördü ve beni onunla aynı durumda düşünüp geldi tanışmak istedi sonrasında ne oldu peki benim aslında farklı olduğumu anladığı için evliliğe.gittik şimdi o kızla görüşmüyoruz çünkü eşimin etrafindaki herkes tanıyor ve eşim bu konu yüzünden sorun yaşardı bunu bilerek ben arkadaşlığımız bitirme kararı aldım o zaman namussuz değildim şimdi neden namussuz oldum aynı şey değil mi o arkadaşımla da gorusebilirdim ama görüşmeyi kestim şimdi de keserim ama eşimin tutumunu hiç haketmedim konu arkadaşlığı bitirmenin ötesine geçti bizim için
0 oy
(711 puan) tarafından
Vallahi eşinin tepkisini daha okumadan önce 'bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyor' diye geçirdim içimden. Kendine yapılsa asla görüşemem etmem diyorsun bir başka kadına yapınca kankalığa devam ediyorsun. Bu gerçekten ahlaki bir problem. 
(711 puan) tarafından
Sen zaten bu saatten sonra o kızla ilişkiyi kesersin de ortalık nasıl toparlanacak bilemedim.
(582 puan) tarafından
Evet o ilişkiyi bitirmenin ötesine geçti şuanda ben namussuzluk damgasını unutamam zaten çocuk olmasa benden ayrılma lafını da etti yolun sonu belli gibi
(711 puan) tarafından
Ben kıskanç biriyimdir. Oda benim aile yapımdan ve ahlaki kurallarımdan kaynaklı. Kendimi eşinin yerine koyuyorum. Yani benim eşim bana gelip laf arasında bir sebeple erkek arkadaşının böyle bir şey yaptığını söylese tabi bunu normal anlatıp arkadaşlığınında devam ettiğini söylese...
Yani tutup senin yapmadığını nereden bileyim demem ama eşime karşı bakışım ciddi manada değişir. Bir kere onu ahlaki olarak alçak görmeye başlayabilirim. Çünkü evli biri olarak böyle bir şeyi kabul etmiş ve karşı tarafta Bi kadın var yani öyle veya böyle boşanmak istemiyor. Ve güvenim bir tık sarsılabilir. Senin eşin nasıl bir ailede büyümüş bilmiyorum. Acaba daha önce aldatıldı mı ki.  O yüzden olabilir bu tepki
(711 puan) tarafından
Farkında olmadan adamın yarasını mı deştin acep
(582 puan) tarafından
Eşimi ilk tanıdığım zaman evli kuzeninin sevgilisinin olduğunu onu alıp aile düğünlerine götürdüğünü biliyorum sütten çıkma ak kaşık bir eşim yok benim eminim bana benim bilmediğim bi sürü yanlısı da oldu hep bundan şüphe ettim ona güvensizlik duyuyordum bu konu patlayınca suçlu duruma düşerek namussuz damgası yedim hataydı önceden yaptıklarım artık oyle bir durumda göz yummam diyor söyleyince ama benim hatama neden bu kadar tepki vererek beni karısını çocuğunun annesini namussuz ilan ediyor
0 oy
(2,090 puan) tarafından
Bencede abartmış fazlasıyla gayet konuşulup çözülecek bir konu ama fazla abartmış belkide dediğin gibi kendi hatalarini bildiği için kişi kendinden bilir işi olayi gibi geldi bana.
(582 puan) tarafından
O gün telefonunda arkadaşlık uygulaması görmem bile konunun dışında kaldı ama ben suçluyum hataliyim o kadar değişik ki bu durum
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Tepkisi çok büyük bence sen huyunu biliyorsan böyle şeyler anlatma bidaha o arkadaşla da iletişimini kes 
(582 puan) tarafından
İletişimi keserim azaltirdim benimle uygun bir şekilde konusabilirdi sorun burada biz arkadaşlığı bitirme konusunun ötesindeyiz şuan o kadar laftan sonra
0 oy
(652 puan) tarafından
Arkadaş için eş karşına alınır mı bence sendede yanlış var tabi eşin fazla tepki vermiş ama ben olsam öyle biri ile görüşmem 
(582 puan) tarafından
Eşimi karşıma almak değildi niyetim sadece düşüncemi dile getirdim o zaten öfkeli olduğu için beni anlamak istemedi durumu daha kötü bir hale getirdi benimle daha farklı konussaydi belki halledebilirdik ne arkadaşımı savunuyorum ne de kendi yaptığımı ama bu muameleyi haketmedim yani
(652 puan) tarafından
Evet eşin çok abartı tepki vermiş
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Bi insan bi seye gereğinden fazla cok aşırı tepki gosteriyosa o sey o insanda vardir. Bi de madem arkadasin kiyamadin kopamadin kocana anlatmasana. Boyle olumsuz seyleri ailemde ya da arkadas ortamimda olsa ben anlatmam esime. Yarin obur gun yuzune vurmayacagi ne belli
(582 puan) tarafından
Bunun yanlış olduğunu net bir şekilde öğrenmiş oldum ben oysaki dürüst olmak istemiştim eşime beni kendi ogrenirse yanlış anlamasın diye
0 oy
tarafından
Eşine baştan sona kadar hak veriyordum takı senin de yapmadığını nerden bilicrm demesine kadar evet bence de o arkadaşınla muhabbeti kesmelisin ama eşinin o lafını da ona yedirt o ne demek yani 
(582 puan) tarafından
Arkadaşımla iletişimi kesmek bir yana bu lafı yedirtsem ne olacak ki bu saatten sonra arkadaşımla iletişimi keserdim benim eşimle çocuğundan daha önemli değil hiçbir şey ama bunu bu şekilde yapmam gerekiyor mu artık onuda bilmiyorum
0 oy
(1,353 puan) tarafından
Hiçmi bekar kalmamışta evli adamla birliktelik yaşıyor ne olursa olsun karısı boşamıyor acaba karısı neden boşamıyor olabilir herşeyi hep tek taraflı düşünmeyin ve Allah korusunki evli adamın karısı sen yada ben olabilirdik benden boşanmadan nasıl biriyle birliktelik yaşar ki 
(582 puan) tarafından
Ben bu hatayı savunmuyorum asla yaptığı doğru değil ama insanların hayatı kendine hatalarıyla dogrulariyla bu şekilde bakıyorum arkadaşımla da bu konu üzerinden bir şey yaşamadım kendine yapıyordu ne yaparsa ben yorumsuz kaldım sadece onunla olan arkadaşligima iletişime baktım sorun bu yani bunu göz yummak yaptığım evet eşim haklı yanlış biliyorum ama namussuzluk yapmadım bu tepkiyi haketmedim
(1,353 puan) tarafından
Bana arkadaşını söyle sana kim oldugunu söylim diye Bi laf vardır arkadaş seçimi çok önemli belki eşin o yüzden tepki verdi evet düşüncesi yanlış ama empati yaparsak haklı
0 oy
(2,724 puan) tarafından
Eşin sınırları olan biri olmalı baya tepki vermiş 
(582 puan) tarafından
Sınırları asla yok kendisinin yaptıkları bizim iliskimizi etkilerken sorun yoktu oysaki aynı gün ben onun telefonunda bi seylerden şüphe ettim arkadaslik uygulmasi falan gördüm konu konuyu aştı bu olay patladi
(2,724 puan) tarafından
O zaman tamamen manipülasyon
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Dalga geciyorsun diye yorumladim
(582 puan) tarafından
Nasıl yani
(2,393 puan) tarafından
Arkadasin icin kocandan mi vazgeciyorsun

Ki nasil bu dusuncede olabilirsin bugun baskasinin kocasiyla sevgili olan kadin yarin senin kocanla da olur
0 oy
(12,931 puan) tarafından
Arkadaşın ile ilişkini birden  kesmen çok zor olur ama yavaş yavaş kendinden uzaklaştır 

Eşinin ark böyle bir şey yapsa sende istemezsin görüşmesini 

Ve karışımı boşanmak istemiyormuş ark hala devam ediyor ne kötü
(582 puan) tarafından
Çok yanlış biir iliski içinde defalarfa söyledim hayır gelmez sana diye ama ne kadar mudahele edebilirim ki sonra tepkisiz kaldım eşimin böyle bir arkadasi olsa bilsem ki zaten etrafında doğru düzgün insan yok oda ayrı konu bunu bilsem bende görüşme derdim istemezdim ama bu kadar büyük tepki vermezdim biz kadınlar şüphe ediyoruz eşimiz bizi aldatıyor mu diye düşünüp zaman zaman bu durumdan güvensizlik yaşıyoruz ama bir erkeğin bu şüpheye düşüp karısına bu muameleyi layık görmesi çok nadir bir durumdur ve bence haketmedim yani
0 oy
(3,007 puan) tarafından

1. Eşine bunu sen mi anlattın, nerden öğrendi bilmesi gerekli miydi tartışılır.

-Esinin algısı eğer yakın arkadaşın böyleyse seninde yarın bir gün böyle şeylere özenebilecegin ve bu durumu normallestirebilecegin.. (Kaygılı bir adam )
-yada en kötüsü kendisinin yalnis anlaşılmalar müsait hatası varsa kendi hatasını sümen alti etmek için bu durumu sana kullanması (gerçek kötü manipülasyoncu)

2. Eşine bu durumu anlatmasanda bilmeseydi de en başta  arkadaşınla mesafeli olmakta fayda vardı  her birimiz birbirimiz için öteki kadin adayı olsakta hem cinslerimizi düşünerek hareket etmeliyiz. Çünkü bizler birbirimize mutsuzluk getiriyoruz hayatı zorlaştırıyoruz ama aynı zamanda kendimize yapılmasın istemiyoruz hayat malesef bu kadar lüksü kabul etmiyor.

3.Arkadasin kendi benciliginden kendine nasıl bir hayatı layık  gördüğünün  farkında olmadığı gibi başka bir kadının da sebebi olmak üzere.?.Bu kadar ben merkezli düşünene biri ile sen arkadaş olabilirsin ama onun seninle arkadaşlığı aynı seviyede mi bir daha gozlemlemen gerekir bence.Arkadasin için bazı değerler alt üst olmuş durumda.

Arkadaşlarımız bir hata yapıyor diye tabiki hayatımızdan atmayacağız ama bazı şeyler onların karakterini hayatta durduğu yeri gösterir bu iki ayrımı doğru yapmazsak üzülen biz oluruz.

(582 puan) tarafından
Ben hata yaptım evet farkındayım ama çok saçma olacak bu şekilde tepki göreceğimi düşünmezdimm daha farklı konusabilirdik eşimin kendi hatasını kapatmaya çalışmış olmasını bende düşünüyorum ama şuan kafam çok karışık nasıl bir yol izlemeliyim bilemiyorum
(3,007 puan) tarafından
Senin tek hatan esinle bu konuda iletişime geçmen yalan söyle demiyorum ama eksik anlatıp arkadaşını senin gozlemlemen daha doğru olurdu. Düşünsene eşine arkadaşını kotuluyorsun sonrada ona laf söylemesine tahammül edemiyorsun (niyet kötülemek değil dertleşmek ama sonuç bu )
Şimdi eşini de iyice gozlemlemelisin tepkilerine davranış şekline çıkan sözlere dikkat sakın önceki yada mevcut hatalarına konuyu sen getirme o getirdigi zamanda ne alakası var dersin sen hatayı bana ,o hatayı başkasına yapıyor ikisi aynı kefeye konacak şeyler değil dersin.Cok da peşine dusme eşinin normalde gönlünü al derdim ama alma (kavga da etme ) bu konuyu bu kadar ciddiye almadığını asıl eşinin ağzından çıkanları kulağının duymadığını aklınca haklı duruma geçmek içi  seni düşürdüğü durumun altını ciz çünkü sorun bu ,başka problemlerim etrafinda gezinmeden direk soruna yönelik iletişime sergile bence.
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Karısını aldatan her erkek başka kadına zaten karımla aram iyi değil, bosanacagim ama eşim ayrılmak istemiyor diyor gelmeyin bu oyunlara yaa.
(582 puan) tarafından
Aynı şeyi defalarca söyledim çok konuştum ama kendi bildiği şeyi yapıyor zaman içinde bu duruma tepkisiz kaldım onun hayatı diyerek ama hata etmişim bu kadar önüme gelip bana sorun yaratacağını düşünmeden
(2,355 puan) tarafından
Eşin madem istemiyor boşver sende yıpratma evliliğini. Arkadaşında sorarsa anlat durum böyle böyle duye
(582 puan) tarafından
Ben şuan arkadaşımla olan iletişimi geçtim evet gerekiyorsa bitiririm çünkü benim bir evladım var eşimden ondan daha kıymetli değil ama bu noktada bana ettiği lafları nasıl unutcam darmadagin oldum söylediklerine
(2,355 puan) tarafından
Haklısın ama bir sessizliğe bürün ettiği lafların yanlışlığınin farkına varacaktır elbet

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 1,402 göst.
30 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Asel_asena (536 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,240 göst.
18 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde linosun anasi:) (2,241 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,003 göst.
17 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Tuğramın Annesi (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 622 göst.
17 Aralık 2021 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,283 puan) tarafından soruldu

378,835 soru

11,339,366 cevap

34,803 kullanıcı

...