0 oy
1,405 göst.
Diğer kategorisinde (536 puan) tarafından
(Öncelikle böyle bir günde soru sorduğum için çok özür diliyorum ama çok acil fikrinizi almam lazım hakkınızı helal edin)

Arkadaşım 19 yaşında bekar, normalde namazında hep güzel ahlaktan bahseden utangaç duran bir kızdı ama öğrendim ki 40 yaşında evli bir adamla 3 yıldır ilişkisi varmış, bana bunu anlattı şok oldum sonra da hamile olabileceğini adamın 4/5 ay içinde boşanıp onunla evleneceğini söyledi adam hapisten çıkmış serserinin biri bir yanım böyle ahlaksız birini hayatından sil diyor bir yanım ya zarar görürse diyor. Hayatımdan nasıl çıkaracağımı bilmiyorum arama nasıl mesafe koyabilirim direkt söylemeye çekinirim bir yol gösterin lütfen.

30 Cevaplar

+6 oy
(260 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Yani bide namazında niyazında birimi buu yazık yaa valla çok yazık sen daha 20 yaşında bile değilsin ne işin var 40 yaşındaki bi adamla ve sabıkalı biri üstelik çocuk yapıcak kadar ilerlemiş ilişki ne diyim yani Allah akıl fikir versin o aldatılan kadına günah değil mi yuva yıkanın yuvası olmazmış adam karısını boşayıp onla evlense bile yarın bigün de başka bi kadın içinde onu boşayıp başkasıyla olur nasıl güveniyorlar yaa nasıl böyle bi günahın altına giriyolar Allah ıslah etsin canım sende uzak dur ama sonu hiç iyi gözükmüyor yani görüyoruz haberlerde programlarda neler yaşandığını umarım başına bişey gelmez aklı başına gelirde döner yanlıştan biran önce.
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Çekinme direkt olarak söyle. 

Bu şekilde seninle arkadaşlık.kuramam eşim var çocuğum var kendimi riske atamam beni anla numaramı da sil lütfen der komple.silerim hayatımdan. 

Bu şekilde sildigim  çok insan oldu. 
+1 oy
(7,972 puan) tarafından
Bu sartlar altinda seninle arkadaslik yapamam de üzgün oldugunuda belirt kusurada bakmasin yani 
+1 oy
(1,019 puan) tarafından
Böyle bi kız evli ve sabıkalı bi adamla 3 yıl ilişki yaşamışsa zaten senin ona açıklama yapmadan uzaklasman  lazım... 
+1 oy
(612 puan) tarafından
Açıklama yapma zahmetine dahi girmem. Aramam sormam. Ararsa açmam. Kopar gider.
0 oy
tarafından
Sen ona akıl ver yaptığın çok yanlış yuva yıkanın yuvası olmaz falan diye itiraz edecektir o zaman kendin bilirsin kendi bildiğini yap ama benden uzak dur de ve arkadaşlığını kesinlikle bitir 
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Ben olsam defol git derim yani hemen linc edip kınama demeyin Allah askına yeter ya zina zina adamın karısı bilse zavallı ya
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Benim de böyle Bi arkadaşım vardı direk numaramı değiştirip baglantımı kestim hiç açıklama bile yapmadım gerek bile duymam 
0 oy
(1,431 puan) tarafından
İlk önce Allah arkadaşına hidayet versin doğru yolu nasip etsin inşaAllah namazını yadırgayamam kimsenin kalbini bilemem Allah ve kul arasında olan birşey bu ama namaz kılan biri niçin kılundığını bilmeli ve ona göre günah olan şeylerden uzak durur yani bacım niye yazık ediyorsunuz kendinize tabi ki uzak dur çünkü ne yaptığını öğrendin ve ne durumda olduğunu da zinaya bile girmiş bunu bilmen bile uzak durman için yeterlidir, bak canım zina sadece cinsel birleşme değil, kulak zinası, göz zinası ve dil zinası da var ve sen arkadaşının anlattığını öğrendiğin an kesecektin, ne diyim ki sonra da niye bu felaketler bitmiyor diyoruz niye bitsin ki tam tersine her gün biraz daha kıyamet yaklaşıyor bence, Allah affetsin ya 
0 oy
(216 puan) tarafından
Böyle söylediğine göre seviyorsun onu tabi.

Bekarken benimde öyle arkadaşım. Vardı. Neler söyledim neler ettiysem ayiramadim ondan. 

Tabiki sonunda ayrılmadı eşinden ve kız kız panik atak hastası olmuştu psikoloğa gitmişti Dr da bırakmaya çalışma suan zorlama kendini daha kötü olursun öncelik yapması gerekenleri söylemişti .

Sonuç; tabiki bitmis.biz konusmuyorduk artik .heriliskinin  bir süresi var zamanla kadın anlıyor ayrilmayacagini esinden ve başkalarını bulup ayrılıyor ondan öyle bir hayat oluyor tabi 

Sen öncelikle yuvası yıkanın yuvası olmayacağını. O adamın zaten eşinden ayrilmayaacgini söyle umarım hamile değildir. Yoksa o kadın için hayat çok daha zor olucak. 

Sen insanlık görevini yap ve ben bu şartlar altında arkadaşlığın devam.ettiremem de. Kız kirilacak belki ama senden 3 yıldır saklamassa çok yakın degilmissin onun için çok uzulecegini sanmıyorum uzulsede yapmak bsy yok cnm 
0 oy
(987 puan) tarafından
Ona birinin okkalı bir tokat atıp "kendine gel!" Demesi lazım. Bi de 19 yaşındaymış. Yazık, yuvalar kendini bilmez tanımaz bebeler yüzünden mi bozuluyor.... 
0 oy
(449 puan) tarafından
Allah ıslah etsin,bazıları namaz niyaz dindar görünüp böyle işleri yaparlar.Yazik vala daha neler göreceğiz kimbilir. 40 yaşında adam babası yaşında ya.Hic mi erkek kalmamış da evli adamı bulmuş. Sen de cnm görüşmek istemiyorum diyecek arkadaşına bu kadar.unutma bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu soyleyim diye bir laf vardır. 
0 oy
(377 puan) tarafından
CNM benim belliki kandırılmış kandirilmasa 16 yaşından beri ne işi var yaşlı bunakla sen güzel ce anlat kopar CNM onu o adamdan 
0 oy
tarafından
Bu devirde kimseye güven kalmadı ya 
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Ben olsam meseleyi anlattığı vakıt cevabını verır uzaklaşırıdm cnm
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Deki kusura bakma ama yarin benim kocamada goz koymuycagin ne malum gorusmek istemiyorum artik. Allah dogru yola cevirsin insallah hamile degildir ve bu beladan kurtulur
0 oy
(7,197 puan) tarafından
16 yaşında birisi ile 37 yaşında ki koca adamla neden birlikte olur ? Saçma geldi bana derdi ne yani gencecik yaşıtları varken ... Hayatının içine etmiş ...

Bir de anlatırken namazını kilma detayi gereksiz olmuş . 
tarafından
Söyledikleri bana da mantıksız geldi. Ki gerçekse böyle bir insan için biz ne diyebiliriz ki başkasına yuvasına gölge olan kadınla arkadaşlık mı edilir. Birde namaz ne alaka artık insanları nerden vurup nasıl aşağılayacklarını bilmiyorlar dini katıyorlar..
(7,197 puan) tarafından
Aynen ne saçma yani amaç ne
0 oy
(1,707 puan) tarafından
Allah ıslah etsin ne diyim yani. Al karşına yalnis yaptığını anlat anlamyosa sen sağ ben selamet de gec
0 oy
(322 puan) tarafından
Ne kınayın ne acıyın yazık olmuş hayatına. Çocukmuş ne bilsin suçlu o babası yaşındaki pislikte. Kimbilir ne açığını buldu da kandırdı çocuğu
0 oy
tarafından
Ortada zina var. Namaz niyaz havada kalmış. Allah ıslah etsin. Evli ve kopuk bi adamla ve de o yaşta. Ona ne dersen de yaşamadan anlamaz. 

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 948 göst.
23 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ö.B❤️A.C.A (582 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 587 göst.
14 Ağustos 2021 Aile kategorisinde S.m.h (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 286 göst.
3 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Hilalkz (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 422 göst.