0 oy
412 göst.
Diğer kategorisinde (230 puan) tarafından
Günaydın kızlar ekimde ev aldık içinde kiracı var evin satılık oldugu ne zamandır belliydi kiracı ev falan aramıo kendine.sonra duyduk o da ev almıs ama hala bekletio bizi 6 aylık bebeğim var soguklar cıkmadan tasınmak istiyorum.aldıgım ev daha 1.5 yıllık ilk kiracı o ev sahibiyle sözleşme yapmıs sözleşmede çıkarken boya yapılacak herhangi bi eksiklik varsa tamamlanacak yazılmıs şimdi de bize dio beni zorla cıkarıolar gurur meselesi yaptım boya falan yapmam dio cok sinir oldum ya benim ne sucum var elinden geleni yap ben hiç bişi yapmam eve dio daha bi sürü şey.

Uzun oldu sabah sabah kusura bakmayın paylaşmak istedim

10 Cevaplar

0 oy
(3,446 puan) tarafından
Eğer çıkarmak içinse şikayet Etseniz hallolur bence
(230 puan) tarafından
Avukatla görüştük dava acılsa 6 ay daha süre veriomus mahkeme
-Reklam-
0 oy
tarafından
Fazla anlamıyorum böyle şeylerden kontarat yaptinizmi oradaki süre dolmussa cikartabilirsin herhalde
0 oy
(2,840 puan) tarafından
evi sattim de zira biz hep bu yuzden ciktik ama bizimkiler gercekten satildi
(230 puan) tarafından
Evi biz aldık canım ev sahibi gecen sene ocakta demiş satacaz evi diye biz daha ekimde aldık
0 oy
tarafından
Zor kışında çıkması ev bulmak onlarında anlamak gerk. 
tarafından
Onların da evi varmış kiracılar da ev almış yani çıksa çıkar açıkta kalmazlar
tarafından
Ev aldıkları haldemi ckmiorlar
tarafından
Öyle demiş post sahibi
(230 puan) tarafından
Evet canım ev aldılar onlar da yoksa biz ilk evi aldığımızda kimse zor durumda kalmasın ev buldugunuzda cıkın dedik
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Kıra alın valla canım böyle saçmalık mı olur evde almış ne diye keyfini beklicen .şikâyet edin sözleşmedeki her şartı tekrar yapmak zorunda iptali söz konusu dahi olamaz 
tarafından
aynen kira alın mahkemeyle ugrasmayalim deyin
0 oy
tarafından
Hala sozlesmenin suresi var mi
(230 puan) tarafından
Biz alınca sözleşme yapmadık eski ev sahibiyle ilk eve girdiklerinde yapmıslar sonra yenilememişler canım
0 oy
(10,385 puan) tarafından
Kontratı varsa ve zamanından önce çıkarıyorsanız eğer hak onlardadır. Satın aldığınız kişi 1 yıl sonunda satma niyetindeyse kiracıya bildirip madde ekletmeliydi sözleşmeye. 1 yıllık sözleşme varsa çıkmayabilir yani yasa onu korur. Sen haklarından feragat edip çıkarabilirsin boya vs talep etmeden 
(230 puan) tarafından
İlk girdiklerinde yapmıslar sözleşme yenilememişler canım sonra ama sıfır eve girmişler vestiyerin aynasını düşürmüşler baska ufak tefek seyler de var eski ev sahibi taa ocakta demiş evi satcam die aradan 1 sene gecmiş nerdeyse
(10,385 puan) tarafından
Yenilenmediyse hak senin canım 1 yıl gecerli kontrat şikayette bulun malını gasp ediyor konumunda şu an. Bence önce bir emniyete başvur onlar hakkınızda şikayet var diyerek kapılarına gitsin. Hala çıkmıyorsa dava açarsın
0 oy
tarafından
valla eşim diyor ki karşılıklı anlaşma yoksa çok zor çıkartırlar
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Sikayet et polisi gotur cikmak zorunda
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Sözleşme bittiyse savcılığa şikayet edin. Sözleşme bitmediyse çıkamazlar sözleşme bitene kadar. 

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 332 göst.
0 oy
19 cevap 263 göst.
20 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ayazmoms (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 69 göst.
26 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Ikra ece (497 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 107 göst.
20 Şubat 2023 Diğer kategorisinde 1tirtil1cicekannesi (1,248 puan) tarafından soruldu

380,334 soru

11,387,837 cevap

34,890 kullanıcı

...