0 oy
331 göst.
Diğer kategorisinde (436 puan) tarafından
kombi bozulursa ev sahibi mi yaptırmalı kiracı mı?

sonuç olarak evden taşınırken götürmicez. rv sahibi yaptırmalı diy düşünüyorum.

26 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Evimde kiracı var kombi arızalandı ben yaptırdım sonuçta demir baş 
tarafından
Ama kiracı yeni girdiği için ben yaptırdım uzun süre otursaydi kendisi yapardı zaten kiracimda söyledi
(2,291 puan) tarafından
Ben demirbaşlar ev sahibine ait diye biliyorum
tarafından
Uzun süre oturursa ona ait ama smdi 5  yıl bir evdesin diyelim o bozuyor sonucta
(2,291 puan) tarafından
Kimse bozmuyor kendi bozuluyor:)
tarafından
Amaannn kız ben yaptım ikinciyide söylese yaptırırım bana göre büyük eşyalar hep ev sahibine ait
-Reklam-
0 oy
(12,938 puan) tarafından
Ev sahibi yaptırdı bizimkini kiradan düştük yani 
0 oy
tarafından
Ama sen kullanıyorsun sana ait bişey içinde bulunduğun surece
0 oy
(3,663 puan) tarafından
Sizden kaynakli bir sorun değilse ev sahibi yaptırır
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Kullanan sizsiniz. 
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Demirbaşların sorumluluğu ev sahibine aittir canım. Ev sahibi yaptırmak zorundaymış. Kontratta belirtildiği için 
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Kombi demirbas sayiliyor canim eve girerken ev sahibi yaptirdi sonra biz kullandik tekrar bozuldu 2. Ciye soylemedik biz yaptirdik 
tarafından
Sen yoksa benim kiracimmisin kizzz
(2,016 puan) tarafından
Yok canim bizim ev sahipleri yasli ;)) bizden uzaktalar
tarafından
Sjsjsjs ♥️♥️♥️
0 oy
(616 puan) tarafından
Kullanan kiracı o yaptırmalı diye düşünüyorum ama arkadaşımın kirada evi vardı. Kombi bozulunca hep o yaptırırırdı. Kiracı yapmazdı
0 oy
(119,168 puan) tarafından
kiraci kullanirken bozulduysa kiraci yaptirmali
0 oy
(348 puan) tarafından
Ev sahibi mükemmel ve düşünceli ise ev sahibi yaptırır ama bizimki gibi ise kiracı bana kalsa ev sahibi yaptırmalı ama mesela biz Mart'ta çıkacağız Ocak da yaptırdık kiradan falan da düşmedi
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Sen kullanırken bozuldu ev sahibi neden yaptırıyo
tarafından
Sanane ya sananeeee
(25,224 puan) tarafından
Karı gölge gibi peşimde popü olmakta kolay iş değil canım
tarafından
Popunu s....
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Kombi evin demirbaşı

Yaptırmak ev sahibinin görevi. Aynı soruyu bende sordum ama en iyi cevabı netten aldım. Yapmak için gelen görevli kombinin bakımsızlıktan bozulduğunu söylerse ancak kiracının görevi oluyormuş. Ben her sene kombi bakımı yaptırdım. 9 yıldır aynı evdeyim sıfır olarak girdim. Ben görevimi yapmışım ama ev sahibim ben yaptırmam sen bozdun dedi. Oysaki görevli bu kombilerin genelinde aynı sorun var dedi. 4 dairesi var apartmanda hepsinin kombi sinde aynı soru. Var. Aynı marka hepsi. Yaptırmıyor ev sahiim. Bende inat ettim iyice bozulan kadar yaptırmayıo ev bulup çıkıcam. 
0 oy
tarafından
Evde kalıcı şeyler yapılacak sa ev sahibi ödemeli diğerlerini bence kiracı ödemeli mesela eski evde petek temizliğini biz yaptık kiracıydık 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Babamların bozuldu babam yaptırdı kiradan düştüler 
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Yeni tasinilirsa ev sahibi.bakimini yaptirip teslim.eder sonrasi bence kiraciya kalan bir sey onun yaptirmasi lazim kombi kendi.kendine bozulmaz su koymazsin bakimini yaptirmazsan bozulur mesela benimkinin suyunu koymayi iki gun unuttum bomba gibi patladi tamirde olmadi.gitti bilezigim :((  simdide temizligini yaptirmasak suyuna bakmasak.tabi.kir toz dolunca bozulur 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Sen kullanıyorsun yaptırmak sana düşer.sonucta saglam verdi sana
0 oy
(7,358 puan) tarafından
bsn yaptırdım cıkarken evden 
0 oy
tarafından
Bozuldu kiracı olarak ev sahibi bize kitletti
0 oy
(281 puan) tarafından
Bizim bozuldu ev sahibini aradik soyledik siz yaptirin kullanan sizsiniz dedi bizde tamam ozaman evden cikarken taktirdigimiz parcayi aliriz dedik oyle diyince ev sahibi odedi geçen sene 1500 tl  falan di sanirim
0 oy
(762 puan) tarafından
Hayır ev sahibi yaptırır yada kıradan düşer sız yaparsınız

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 592 göst.
27 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Eylulunannesiiiii (402 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 364 göst.
14 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 321 göst.
0 oy
10 cevap 412 göst.
15 Aralık 2019 Diğer kategorisinde ÖmerinAnnesi_06 (230 puan) tarafından soruldu

378,439 soru

11,327,803 cevap

34,781 kullanıcı

...