0 oy
516 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Evlilik dinen nedir nasıldır insan evliliği yle imtihan olur mu? Nerdeyse 4 yıl olacak ilk bir yıl eşimle iyiydik sonra iki çocuk oldu. Şirazeden çıktık sürekli kavga tartışma ben bu 4 yılda çok hastalık sahibi oldum stresten en son yaptığıda kalbimi o kadar kırdı ki evliliği bitirme kararı aldım sessiz sedasız annemgile geldim geldiğimden beri de aramadı sormadı babannemi aramışlar doğru olmayan yalan yanlış şeyler anlatmışlar. Annem evlilik imtihan diyor tam bilgim yok dinen evlilik nedir? 

16 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Evlilik dünya hayatının en büyük imtihanıdır.....

-Reklam-
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Tabiki imtihandır.  Kötü insana denk gelirsin onun cefasını cekersin sabrın varsa rabbim mükafatlandırıŕ diğer  ebedi hayatta
tarafından
3 yıldır düzelir miyiz diye çok bekledim ama yok iyice kötüye gidiyoruz
(8,581 puan) tarafından
Nereye kadar boyle huzursuz devam ediceksiniz bacım  ? Olmazki boyle
0 oy
(120 puan) tarafından
Evlilik sabır işi gerçekten çok sabır gerekiyor düzelir diye beklediğiniz durum neydi esinizde
tarafından
Hangisini sayayım ki oturum normal bir muhabbetten bile kavga çıkıyor. Bir yere gitmeyiz. Duygusal paylaşımız hiç yok yatırımda yapmamış.Sorunları konuşsak konuşamayız söylenme huyu  asık suratlı hitap şekli sevgisi saygosı yok. En son tartışmsmızda defol git gidersen gelme dedi
(120 puan) tarafından
Canım bizimde öyleydi inan ki bende çok yaşadım hem eşimle hem ailesiyle mahkemelik bile olduk ama Allah'a sığındım dua ettim çocuklarımız için sabrettim hamd olsun herşey düzeldi. Hemen boşanmayı düşünme çünkü zamanla herşey düzeliyor
tarafından
Bilmiyorum  arayıp sormadı bile beni geçtim çocuklarım kızım hasta oldu mesaj attım bak çovuk hasta oldu benle ilişkini bitir sende evlat ikimizin evladımızla kesme ilişkini cevap vermedi arayıp sormadı babanneme de demiş işte gitmeyeceğiz diye nerdeyse bir buçuk ay oldu insan evladını nasıl sormaz
(154 puan) tarafından
Selamün aleyküm canim Oncelikle Allah yardımcın olsun ama 1 buçuk ay aramayan insan kafada bitirmiştir ki sen msj atmışsın cvp vermemiş yani bitmiş bu evlilik imkanın varsa
çocuklarla seni kabul ediyorlarsa  babanın evinde kal derim şuan aynı durumdayım bende eşimle evliliğimiz yürümüyor ben çocuklar için _ yıldır sabır ediyorum eşim çocukları vermez bana biliyorum mahkemede verse gelir pohluk çıkarır alır yada kavga fln çıkarır şuan biraz daha bekliyorum olmazsa çocuğuda vericem gitcem
0 oy
tarafından
Dünya hayatinin en büyük iki imtihanı 

Eşin 

Evladın
tarafından
İkisiyle de imtihan oldum hala oluyorum o zaman.
tarafından
Rabbim imtihanini kolaylaştırsin. Benim imtihanim eşim oldu. Dermanım evladım.
0 oy
(3,624 puan) tarafından
Imtihan ama çok zor bi imtihan ne yazık ki Rabbim selamete çıkarsın 
0 oy
(362 puan) tarafından
kadına gelince imtihan erkeğin her türlü pisliği yaptigi sisteme bizim toplum imtihan der devir değişir kadın her haltı yer erkekte bu bir imtihan mi derse he o zaman eşit imtihan olur işte peygamberimiz eşinin ev işlerine yardımcı olur hürmet edip kızı içeri geldiğinde ayağa kalkar eşiyle dışarıda oyun oynar vs bir erkeğin nasıl olması gerektiğini ondan öğrenebiliriz açlık imtihan olabilir ama bir adamın karısına eziyeti kadın dayanirsa onu arsa çıkarmaz dert tasa sahibi yapar kadın annelik görevini ihmal edebilir evladını cennete hazırlamak gerekirken üzüntü stres içinde yer bitirir kendini dini görevlerini belki isyan eder yapamaz 
tarafından
Tam olarak bu durum içindeyim o kadar bunaldım psikolojik olarak hiç iyi değilim evlenmeden önce bişeyim yoktu
(362 puan) tarafından
Çok mu aşıksın bukadar kafaya takmaya değecek enerjini düşürecek kadar değerli mi gözünde ondan öncede vardın unutma kalk silkelen evlenmeden kimse anlamaz evliliğin yorgun bedendeki yerini
tarafından
Onun için değil ki üzüntüm iki küçük kızım var çok şükür Rabbime onlar için üzülüyorum en çok.
0 oy
(4,957 puan) tarafından
Iyi bir eşe denk gelirsen dunyadaki cenneti ama kotu bir eşe denk gelirsen dunyadaki cehennemi yaşar insan. Imtihanin buyuklerindendir.
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Evlilik hem cüzi iradeniz hemde külli iredenin size çizdiği bir yoldur biraz elinizle birazda ilahi kudretin sinanmasiyla imtihandır sabrederseniz Allah karşılığını verir 

Evliligin oturması çiftlerin birbirlerini kabul etmesi için en az 5 6 yıl geçmesi gerekiyor kendinize süre tanıyın hemen boşanmak tercih olmamalı evlatlarınız için sabir sebat gösterin kardeşim 
0 oy
(2,069 puan) tarafından
Tabiki bu dünyada yaşanılan herşey bir imtihan insan için .evlilik ise hem dünyayı hem ahiretini etkileyen en büyük imtihan .bu hem kadın hem erkek için geçerli tabiki .ama Allah boşanmayı da hak vermiş eğer sizin sağlığınıza zarar veriyorsa bitirebilir siniz .
0 oy
tarafından
sadece evlilik degil, cocuklarinda bir imtihan ozellike Kur an da da belirtilmis ztn. lakin bu imtihan die dusunerek mutsuzlulugun icinde bogulmak zorunda degilsin..
0 oy
(211 puan) tarafından
Evlilik bı sürü yolla imtihan olur. Hem erkek hem kadın ayrı ayrı da olur beraber de olur. Nefisle olur, para ile olur , çocuk olmaz çocukla olur , çocuk olur vefasız namussuz ahlaksız olur yine imtihana girer , anne baba ile olur , komşu ile olur , kumar içki uyuşturucu ile olur, kadın kızla olur , dedikodu iftira ile olur. Herşeyle.olur. önemli olan eşlerin birbirine güveni bağlılığı sadakati ve sukrudur
0 oy
(470 puan) tarafından
İmtihanin olmuş ama madem aranızda sorunlar var hayatı kendine zehir etme oturup benim imtihanım diye Allah da irade vermiş akıl vermiş kurtul bence Bi an önce 
0 oy
(982 puan) tarafından
Dinen evlilik te bir çok şey var eşler arası saygı sevgi edep kırıcı olmamak kadının görevi ev işleri çocukla hükümlü eş ile  babaninsa çocuk ve eşle ilgilenmesi çalışıp eve ekmek getirmsi sorumluluklarını yerine getirmesi kadın evde erkek dışarıda çalışmakla hukumludur kadın uzrine düşen tüm erkek ise tüm üzerine düşen görevleri yerine getirmelidir kırıcı olmamakilardir konuşarak halletmeleri ve konuşma sırasında kötü söz kullanılmamalıdır . Bir video paylaşmak istiyorum şimdi link aticagim ama evlilik ile ilgili bir şey aslında kadininda erkeginde dinlemesi gereken. 
tarafından
Saygım sevgim vardı sorunları konuşurken kavga çıkarmalara başladı tavrı davranışları değişti ailesi bir ton laf etti haksızlıklar ses çıkarmadı en sonda hakaretler ve iletişim bitti
0 oy
(982 puan) tarafından
(982 puan) tarafından
Herkesin dinlemesini tavsiye ederim.
0 oy
(797 puan) tarafından
Kari koca birbirinin en büyük imtihanidir vah ki o intihandan gecemeyen 
0 oy
tarafından
Nefes alıp vermek bile imtihandır 

İlgili sorular

0 oy