0 oy
382 göst.
Diğer kategorisinde (1,366 puan) tarafından
10: aylık bebeğim var ve 5 haftalık hamileyim. Büyükler sütten kesmem gerektiğini söylüyor. Dini olarak uygun değilmiş vs. Ama internette de baktım hiç öyle bir şey yok. Siz ne yaptınız. Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında. Ben sütten kesme taraftarı değilim. Doktor da onay verirse devam etmek istiyorum.

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sadece sütun azalacağı tadının değişeceği ve bebeğin emmek istemedigi ni söyler doktoe da sana canım 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Dinde yeri olmadığını söyleyen büyükler kuran da hangi ayette bu konu geçiyor lütfen onu da paylaşır mı? Büyük diyoruz ama sadece insanın psikolojisini bozuyorlar 
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Emzirmeye devam edebilirsin canım tabi doktorun izin verirse ben de kızım 1 yaşındayken hamile kaldım riskli gebelik olduğu için doktorum emzirmeyi birakmami söyledi bende azaltarak 2 ayda kestim risk olmasaydı biraz daha devam ederdim 
0 oy
(10,422 puan) tarafından
Ya herşeyi dine neden karıştırırlar ben anlamıyorum hangi ayet hadiste var sorsana bi 

Hayır emzir ben emzirdim doğru olmasa diğer bebeğinin hakkı olduğu için doğru olmaz uydurmasınlar lütfen!!!! 8 aylikkn kaldım kendi bıraktı kızım yoksa emzirdim 
0 oy
tarafından
Pardon neden uygun degilmis aceba
0 oy
tarafından
Emzirmek karnındaki bebeğe de zarar veriyormuş doktorum demişti
0 oy
(15,582 puan) tarafından
Dini boyutunu bilmiyorum. Araştırmak. Lazım. Ama.doktorun ne derse onu yap 
0 oy
(7,173 puan) tarafından
Dinde öyle bir şey yok aksine o bebeğin iki yaşına kadar süt emme hakkı var eğer annenin sütu yoksa ya da vermeye müsait değilse babanin o bebeğe süt anne bulma sorumlulugu var. 
(1,366 puan) tarafından
Bunu ilk defa duydum süt anne bulma sorumluluğu konusunu
0 oy
(1,366 puan) tarafından
Ya işte karnımdaki bebeğin hakkına girermişim uğursuzluk getirirmiş gibi şeyler diyorlar onlar öyle deyince de ben bu sefer rahat edemiyorum ama herhangi bir ayette falan da yazmıyor hatta peygamber efendimiz özellikle demiş ben yasak ederdim ama herhangi bir zararı olduğunu görmedim demiş
0 oy
tarafından
Süt hormonu doğumu tetikliyor canım 4 aydan sonra emzirmek bu yüzden önerilmiyor
(1,366 puan) tarafından
Hadi 4 ay yine neyse. Öğrenir öğrenmez kesmek de içim almıyor. Zaten plansız oldu 2. Allah'sağlıklı şekilde dünyaya getirmeyi nasip etsin artık
0 oy
(4,917 puan) tarafından
Hanefi mezhebinde emzirebilirsin  gücün kuvvetin yerinde olursa yaşını geçene kadar emzir 
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Oğlum 7 aylıkken hamile kaldım. Öğrendiğimde 8 aylıktı yani. Hocalara sordum doktorunun ne dediği önemli dediler. Sağlığınız tehlikeye girmesin diye. Doktorum da karnındaki 5 aylık olana kadar emzirebilirsin dedi. Emzirdim ben de. 
0 oy
(610 puan) tarafından
Canım 10 aylıkmış 1 yaşına kadar emzirirsin sonra bırakırsın
0 oy
(140 puan) tarafından
Doktoruna danışmadan büyüklerin lafına bakma canım büyükler soylerde söyler gebeliğin çok erken olduğu için doktor hemen kes demez bence 
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Canım sen o buyuklere bakma doktora danıs. Ama doguma kadarda kesmelisin 10 aylık diyorsun emzir derse bence 12 aylıgı doldur. 
0 oy
(351 puan) tarafından
Dinen bi sakıncası yok 10 aylık yavrun diğeri doğduğunda birlikte dahi emzirebilirsin ilk çocuk iki yaşını geçmediği sürece

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 515 göst.
27 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 402 göst.
1 Haziran 2023 Aile kategorisinde Hicrannn (1,066 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 173 göst.
26 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Esra_esra (2,579 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 294 göst.