0 oy
535 göst.
Diğer kategorisinde (261 puan) tarafından
Arkadaşlar eşimin abisi eşime gerizekalı deyip hakaret etmiş eşimde abisine tepki gösterip engellemiş. Annesiyle konuştum az önce eşime uzatmasın gerek yok diyor. Bende abisi olabilir ama haddini bilmek zorunda benim kocam 30 yaşında ve aklı başında adam herkes herkese karşı saygı duymak haddini bilmek zorunda. Birkaç kez abisi benim yanımda da eşimi azarladı ve tersledi ve ben cevabını verdim dedimsonra kayınvalidem bana gerizekalı olmasa bile 40 kere derse olur dedi bende valla benim eşim 4 tane okulu birincilikle kazanmış adam boş değil yani öyle birşey diyemez dedim. Sonra kayınvalidem yangına ateşle gitmeyelim dedi bende tabiki de gitmeyelim bu konuşmayı eşime değil sana yapıyorum dedim. Ayyyy bir rahatlama geldi valla iyi etmiş miyim sizce? 

12 Cevaplar

+3 oy
tarafından
4 tane okulu birincilikle bitirdi derken sanki başkasına övüyormussun gibi olmuş kadın bilmiyor mu sanki kendi çocuğu kardeşler arasında kavga çıkmasın diye kadın seni araya koyup eşini sakinleştirsn diye aramış 
(261 puan) tarafından
Evet bunu özellikle söyledim çünkü eşimi basite alıyorlardı alamazlar... Ayrıca tabiki de annesi biliyor fakat kayınvalidem diğer oğlunu savunmasaydım ben bunu söylemezdim. Bir de evet araya beni koymak istedi ben arayı bulurum ama abisinin yaptığı bu saygısızlığa şimdi susarsam ileride önünü alamayız. Ve bunu her insan yapar. Eşim haklı olduğu sürece onun yanında olurum karşımda kim olursa olsun
-Reklam-
0 oy
(28 puan) tarafından
Doğru olanı söylemişsin bence
(261 puan) tarafından
Bence de valla abisi ama haddini bilmek zorunda. Aynı saygısızlığı eşimde yapsa ona da söylerim. Ama abisi eşimi azarlayıp saygısızlık yapıyor. Kaç kere ben anısını uyarım sert dille. Şimdide de kayınvalideme söyledim.
0 oy
(2,359 puan) tarafından
Şu Kaynanalar zaten her halta muhalefet olmak zorundalar. Sanane yani koca insanlar ister konuşur ister kuserler sen ne diye karışıyorsun 30 yaşındaki adamlara 3 yaşında ki çocuk gibi karışıyor. Bir de evlat ayrımcılığı var tabii iyi demişsin ağzına sağlık 
(261 puan) tarafından
Evet diğer oğlunun yapıtığının üstünü örtüp benim eşimin engellediğini yanlış buluyordu. Bende gerekeni söyledim. Eşim kendini korumak için engellemiştir. Ayrıca benim eşim 4 üniversiteyi birincilikle kazanmış adam gerizekalı diyemez. Abisi olabilir ama bizde 30 yaşında ki insanız haddini bilmek zorunda dedim
0 oy
(269 puan) tarafından
Sen rahatladında bu konuşmanın soruna nasıl bir çözüm getiriyor onu anlamadım
(261 puan) tarafından
Şöyle bir çözüm getiriyor. Kayınvalidem diğer oğluyla konuşacakmış ona kardeşininde belli bir yaşta olduğunu onu azarlayıp hakaret edemeyeceğini söylemesi ve abisinin de annesinden de böyle bir konuşmayı duyup kendine çeki düzen vermesi çözüm olacak... Ayrıca sırf ben rahatlayayım diye yapmadım bunu ne yapacaktım eşime hakaret ediyorlar bende aaa evet haklısınız uzattı deyip eşime sırtımı dönemezdim. Aynı terbiyesizliği benim eşim yapsa ben ona da yanlış olduğunu haddini bilmesi gerektiğini söylerdim.
0 oy
tarafından
Yarın birgün onlar arayı düzeltir senden kötüsü olmaz ,söylediklerinle kalırsın :)
(261 puan) tarafından
Birşey söylemedim ki ben ne gerekiyorsa onu söyledim. İyi olsunlar tabiki de olacaklar da mecbur. Ama iyi olsalar bile ki ben her zaman bunu söylerim herkes haddini bilmek zorunda. Ayrıca söylediklerimde ne var Allah aşkına bunu da söylemeyip sus pus olayım her önüne gelen haddini aşsın ağzına geleni söylesin. Olmaz ki ama değil mi? Siz olsanız ne yapardınız
tarafından
Ya ikisi arasinda olan bişey karışmam gerekir.nekadar ailedeniz desekte deselerde biz el kiziyiz canim.seni anlıyorum eşini savunman güzel bişey ama ailesine karşı değil.ben olsam karismazdim şahsi görüşüm tabi
0 oy
(4,439 puan) tarafından
Tabiki iyi etmemişsin. Bence yani. Sanane iki kardeş onlar. Sen ne laf yetiştiriyorum. Bırak çözsünler kendi aralarında
(4,439 puan) tarafından
Canım sen kimsin ki kime haddini bildiriyorsun. Dış kapının dış mandalı yani. Onu diyorum. Sana mı düştü kocaman adama had bildirmek
(261 puan) tarafından
Canım benim ben dış kapının dış mandalı değilim o evin geliniyim ve eşime kim olursa olsun hadsizlik terbiyesizlik yaparsa ona karşı dik dururum...Ayrıca haddini ben değil eşim bildiriyor tepki göstererek bense haklı olanın yani eşimin yanındayım. Haaa bir de cidden siz cidden çok iyisiniz sabırlısınız yani eşinize abisi yada herhangi biri tarafından haksızlık yapılınca bu kadar iyimser olabiliyorsanız maşallah valla. Ben olamam valla.
(4,439 puan) tarafından
Canım benim banane. Ben eşimin avukatı değilim ki. Gitsin kendi çözsün. Biz dört kardeşiz 2 abim var benim. Evet hiçbiri saygısızlık etmez. Ama insanlık hali bir şey olursa eşim tepki göstermeye kalkarsa bi dur bakalım sana noluyor derim. Bi de beni yanlış anlama da sana s.ktir çeken biri için kendini çok parçalamıyor musun sence? Yapma bu kadar. Sana abla tavsiyesi. Kendin pişman olursun.
(261 puan) tarafından
Tabiki de beni de ilgilendirmiyor ben eşime demedim ki abini engelle öyle yap böyle yap diye benim kendi ailemde eşime karşı böyle davranamaz. Bu konu beni de rahatsız ettiği için bu konuşmayı yaptım evet eşim bana karşı yaptığı yanlışlar var bunlar benim ve eşim arasında yani bir şekilde iyi ya da kötü çözebiliriz ama dışarıdan üçüncü bir kişi basite indirgeyemez.
(4,439 puan) tarafından
Sen bilirsin canım hakkında hayırlısı olsun.
0 oy
(580 puan) tarafından

Kardeşler arasına girmeyin.

Kötü yenge olursunuz
Hem onlar iyi kötü laf söyler anne de sizi aray bulun diye dert yanmış 
Bu olabilir siz de kaynanaya laf soktuğunuz icin zafer kazanmış edasindasiniz
Sakin olun
(261 puan) tarafından
Ben kimsenin arasına felan girdiğim yok eşim zaten abisine tepkisini göstermiş benim haberim bile yok eşim bana birşey demedi kayınvalidem açtı şu an söyledi. Tabiki de abisi barışacak ben eşimi sakinleştiririm eltimle ortam yaparız buluşururuz. Ama 2 yıldır evliyim ve 2 yıldır abisi eşimi pazarlaması hakaret etmesi evimize arabamızla laf etmesi eşimle dalga geçmesi artık bıktım ve hazır sıra gelmişkende söyledim. Haa yine söylemezdim ama kayınvalidem diğer oğlunu tutunca mecbur kaldım. Eşimi atamazdım...
(580 puan) tarafından
Daha 2 yildir evlisiniz hayat size daha neler getirecek durun bakalım.ol
Size sırt çevirin tabiki demiyorum ama politik davranın onlar iyi olur suzin söylediğiniz laflardan dolayi basiniz ağrır.  O yuzden size sakin olun diyorum.
Çok fevri birisine benziyorsunuz.
Bu laflarima da takılamazsın umarım
Kötü bir şey demiyorum
(261 puan) tarafından
Hayır neden takılayım. Fevri değilim sadece sabrederim ve sabrım dolduğunda da gereken ne varsa söylerim. Mesela bu konuda 2 yıldır sabrediyordum. Eşimi benim yanımda azarladı dalga geçti yani ben bir kadın olarak eş olarak dayanamam. Her insan böyledir bence. Tabi isterdim sınırsız sabrım olsun ama maalesef bu kimsede yoktur. Sırt çevirmedik sadece kendimizi koruduk diğer taraftan ben kayınvalideme onlar abi kardeş barışırlar iyi olurlar gerekirse bende elimde konuşur ama şu an biraz sakinleşsin ortam dedim. Kayınvalidem de eşimi suçlayarak uzatıyor felan deyince bende abisi de haddini aşmış eşimde kendisini koruyor dedim. Bunda çok kötü birşey yok bence.
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Senin gorevin arabuluculuk degil senin gorevin her durumda esinin yaninda olmak. Hiç sesini çıkarma. Bizde de oluyo da fazla dillendiremiyolar neymis abiymis büyükmüş sanki biri sekiz biri onsekiz yasinda. 
(261 puan) tarafından
Ben her zaman eşimin yanındayım. İyiye de yönlendirmem kötüye de ikisi de kaç yaşında adamlar sonuçta. Ama kaynım eşime karşı haddini aştığı oluyordu 2 yıldır şahit oluyordum eşimde gerekeni yapmış
0 oy
tarafından
4 çocuğu  bittrsede  bitrmsede kimse  kimseye  birsey  yapamz  siznkide  boş  övünme gibi 
tarafından
Hahaha sadece bana öyle gelmemiş:)
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kıskanıyo zaar canım,kaynın bey

Çok kırılmış ki engellemiş ama düzelirler onlar kardeş
0 oy
(707 puan) tarafından
İkiside evladı sonuçta kaynanan çok kırıcı konuşmamış kardeş arasında olanlarla kendini kötü etme bençe
(261 puan) tarafından
Doğru ama kayınvalidem hep eşimin eksiklerini kusurlarını söyleyip diğer oğlunu göklere çıkarır. Diğer oğluna evini vermiş biz kendi imkanlarımızla geçiniyoruz. Kayınvalidem sürekli eşimi kötüleyip diğer oğluna kol kanat oluyor. Ve bende dolmuştum 2 yıldır
0 oy
(908 puan) tarafından
İyi yapmışsın bence ama çokda uzatma yani gelin olarak onlar barışır sen arada kalırsın eşini koruman güzel kaç yaşında olursa olsun  kimse kimsenin akli dengesi ve aklı ile hakaret edemez bu çok kırıcı 
(261 puan) tarafından
Teşekkür ederim böyle düşündüğünüz için yalnız olmadığımı ve yaptığımın yanlış olmadığını bilmek bir kez daha güçlendirdi beni. Teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 384 göst.
23 Şubat 2023 Aile kategorisinde Mavissss93 (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 239 göst.
8 Kasım 2021 Aile kategorisinde Melek.hfs (1,219 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 415 göst.
27 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 204 göst.