0 oy
436 göst.
Diğer kategorisinde (249 puan) tarafından
Sabah bir aradı yeni evlenen kuzenigil yatıya gelecekmiş 

Neymiş gelince onlar yemek yapmaya yardım edermiş 

Bebeğim 20 günlük hiç durmuyor huysuz bir bebek elim kolum bağlandı uyurken anca duruyor kucakta da durmuyor saat 12 den beri çorba yapacağım yapamadım kocam beni aramış akşama misafir gelecek ne yapalim diye gelmesinler desem ben kötü kadın olacam evine misafir sevmeyen kadın olacam bende sen gerekeni yapmışsın dedim siz olsanız yemek hazirlarmisiniz kendime 5 dk vakit ayiramiyorum sabahtan beri açlıktan boğazım kurudu çocuk bakmaktan bıktım artık ben kendi karnımı zor doyuruyorum insanlara anlam veremiyorum bu rahatlık 

19 Cevaplar

+1 oy
(2,693 puan) tarafından
Eşinde de hata var ama burada asıl hata lohusa kadının evine yatılı misafiri gelmeye çalışan dengesiz akrabalarında bence insan da hiç mi düşünce olmaz bu kadın lohusa 20 günlük bebeği var yatılı misafirlik nedir Allah aşkına senin yerinde olsam hiçbir şey yapmam ortalığı toparlarım kusura bakmayın bebek durmadı yemek yapamadım isterseniz geçin mutfağa birlikte hazırlayalım derim ya da eşine söyle dışarıdan bir şeyler söylesin
-Reklam-
+1 oy
(3,551 puan) tarafından
Lohusasin sen yapmayacaksın hatta kendine salona koltuğa çarşaf serip üzerini örtüp kurdale takip bebeğini de yanına alıp yatacaksin kusura bakmayın lohusayim doktorum kalkmani yasakladı de ders olsun gelenlere de cagirana da
+1 oy
(14,428 puan) tarafından
Çüşşş artık ya ohaaa 

Bu ne düşüncesizlik,ne diyeceğimi şaşırdım ayol
(14,428 puan) tarafından
Kız olacak işmi valla sinir oldum,oturduğum yerde
(249 puan) tarafından
Aklı olan evlenip çocuk yapmasın
(6,953 puan) tarafından
Aynısı ablamın başına geldi daha bebeği 10 günlüktü ev yatılı misafir kaynıyordu em son ablam dayanamayıp odasına çekiliyor eniştem her şeyle ilgileniyor ve gelenlerin hepsi bayan hiçbiri elini bir işe atmıyor.
(14,428 puan) tarafından
Bi işe yaramayacaklarsa neden gelirlerki
Gıcığım geliyo bakkkkk
(6,953 puan) tarafından
İnsan düşüncesiz olmaya görsün.
0 oy
(999 puan) tarafından

35 günlük oldum bende gelen giden kalanın haddi hesabı yok ondan her gelene 'yemegini çayını kahveni yapacaksan gel" dedim sonuç hepsi kendisi geldi yaptı :D ve bebeğim zorlu bir bebek değil 

0 oy
tarafından
Uzak mesafeden gelseler belki mantıklı olur ama aynı şehirden lohusa birinin evine insan neden yatılı gider? 
0 oy
(310 puan) tarafından
Allah akrabanın da hayırlısını versin ya ne kadar dusuncesizler tamam eşinde de hata ama insan da bı düşünür ya Allah akıl fikir versin sana da rabbim kolaylık versin 
0 oy
(935 puan) tarafından
Allah'ım ne fikirsiz insanlar var ya, düşüncesiz ******* bildiğin. Kocan ayrı bişey lohusa kadına yatılı gelenler ayrı bişey. Hani kötü bişey de demek istemiyorum sonuçta kocan yani
0 oy
(624 puan) tarafından
Aynısını yaşadım..hiçbir hazırlık yapmadım hafif yüzümü ekşittm yemek yapmadım. gelenlerde gayet güzel anladı bidaha da böyle gelen olmadı 
0 oy
(2,724 puan) tarafından
Kesinlikle kendini zorlama eşine dışarıdan söyle deyiver.  Ne münasebet ya birde seni anlıyorum yani 20 günlük bebek gerçekten insanın eli kolu bağlanıyor 
(249 puan) tarafından
Aynen canım hic destekcim de yok yanımda
0 oy
(2,015 puan) tarafından
Böyle dysuncesizliklere sınır oluyorum siniiirrrrr. Misafir çağırmayı biliyorsa hizmetini girmeyi de bilecek. Yemek yapamıyorsa dışardan söylesin bakalım nasıl oluyormuş. Hicbir ise elini sürme 
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Eğer yardım edecekse uzatmanın manası yok bence bana da gelmişti lohusa iken yatılı misafir kendi yemeklerini yaptılar bulaşıklarını yıkayıp çaylarını yaptılar bende rahat ettim sayelerinde 
0 oy
tarafından
Valaha ben hatırlıyorum  kizm  3 aylik  olana  kadar  mutfaga  giremdm  esim gelip  yapar  eder yerdim  afferin  kocana 
0 oy
(7,226 puan) tarafından
Eşin misafir kabul ediyorsa dışardan söylesin yemegide kendi 
0 oy
tarafından
Kocan düşüncesiz gelenler ayrı bir düşüncesiz ya lohusa kadına yatılı mi gidilir insnaalr ne kadar tuhaf 
(6,953 puan) tarafından
Valla gidiyormuş bebeğim ablam da gördüm şok oldum ve bebeği daha 10 günlüktü.
tarafından
Benim kaynanam misafir bile almadı yakın akraba dışında onlar da halası dayısı herşeyi kayınvalidem yaptı ağırladı üstelik yani yatılı gelmek nedir benim kayinpederim bile rahat edemem diye eşi burdayken gelip kalmadı lohusa halimle tanımadığım insanlar nasıl kalıyor hic akıl fikir düşünce yok bu millette
(6,953 puan) tarafından
Kaynanamın desteğini görmedim ama köstek de olmadı bu insanlar neden bu kadar düşüncesiz anlamıyorum.
tarafından
Bende şaşkınım yani
0 oy
(10,242 puan) tarafından
Hayatımda daha saçma çok az şey duydum.ne hödük insanlar var
0 oy
(1,289 puan) tarafından
İmkan olsa da kocalar kendi doğurup büyütebilseler. Belki o zaman anlarlar. Bak nasıl sinirlendim şimdi. Sen de hiç bişi yapma canım. Eşine söyle dışardan lokantadan falan getirsin madem çağırmasını biliyor
(249 puan) tarafından
Bunun birde sabah kahvaltısı var
0 oy
(8,778 puan) tarafından
Kötü kadın ol düşüncesiz ol nolcakmis ayrıca kusura bakma hadi esin akilsiz düşünemedi ya gelecek saftirikler nasıl düşünmedi sakın bisey yapayım deme eğer şimdi yaparsan bu işin önünü alamazsın 
0 oy
(12,803 puan) tarafından
Ben bebek durmadığı için yemek yapamadım eşimle dışarıdan söyleriz diye düşündük ne seversiniz bilmediğimiz içinde sizi bekledik de düşüncelilerse ne gerek var deyip kalkıp kendileri yapar düşüncesizlerse iş eşine kalır sağlam bir hesap geçirirsin bir daha eve misafir davet edende 2 kere düşünüp 5 kere sana sormak zorunda kalır 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 257 göst.
22 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 632 göst.
1 Ekim 2023 Aile kategorisinde Mother.00 (339 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 443 göst.
27 Eylül 2023 Aile kategorisinde Melek8663 (643 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 319 göst.